Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Nekoliko pitanja i pomoc vezana za OC
STRANA 1 OD 1
spasic87 Nekoliko pitanja i pomoc vezana za OC 20.01.2016. 14:21 T62814

status: user
broj poruka: 393

Prvi intel i prvi oc naravno totalni sam bot sto se tice oc-a.
Upakovao sam kopletic g3258 i asus b85m-gamer i bacio se nocas malo na oc i testove. Oc radjen po youtube tutorijalima i po onome sto sam nasao po forumima.
Uspeo sam da dodjem do 4.6ghz na 1.375v. Prime95 radio nesto vise od 3 sata bez problema. Maksimalna temperatura je bila 75C s tim sto ventilator ne prelazi 1000rpm . (`ladjenje je LC CC-120)
U biosu sam podesio samo napon i mnozilac sve ostalo je na auto.
Znacilo bi mi da se javi neko ko ima iskustva sa ovime sta sve treba da podesim u biosu ima milion opcija....

1. Dokle smem da dizem mnozilac i napon ?
2. Kako da podesim da napon pada kada frekvencija padne (trenutno frekvencija pada napon ostaje isti)
3. Posle gasenja kompa tastatura ostaje da svetli. Kako da ugasim?

Unapred hvala svima koji imaju vremena, zelje i volje da pomognu



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 20.01.2016. 14:41 #612235

status: user
broj poruka: 3104

1a. Mnozilac mozes da menjas sve dok ne pocnes da pijes BSOD ili dok ti maticna ne pisti error, mada i to se ispravlja povecanjem napona.
1b. Napon povecavas dokle god si u limitu temperatura (ispod 90), dokle god ne cujes da ti maticna pisti, i najvaznije (a ustvari na takmicenjima se ljudi ne pridrzavaju ovog) da budes slabiji od propisane maksimalne voltaze. Mislim da je za taj proc 1.45 mada nisam siguran.
2. Svaki proizvodjac to drugacije zove i stavlja na drugom mestu, to ce ti neko drugi odgovoriti ako mislis na ono sa grafikonom, mada imas i C1E koji je vid `standby` procesora i jos jedan koji sam zaboravio.
3. Da li ti je tastatura svetlela i pre nego sto si OC?

Elem, ja mislim da si ti decko dosao do pristojne cifre sa tim OC i ja tu ne bih dirao vise :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spasic87 re... 20.01.2016. 14:51 #612237

status: user
broj poruka: 393

Ma cifrom sam prezadovoljan ne treba mi vise i ovo je vise nego sto sam ocekivao ali ovo drugo me buni sto napon ne pada a sve C funkcije u biosu su enable po defautl-u. A sto se tice tastature to sam primetio tek kad sam ugasio komp nocas negde oko 4-5 .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: Nekoliko pitanja i pomoc vezana za OC 20.01.2016. 15:26 #612240

status: user
broj poruka: 1118
75c na 4.6ghz sa tim kulerom. Finoca. Lep primerak.


::
:: Prvi intel i prvi oc naravno totalni sam bot sto se tice oc-a.
:: Upakovao sam kopletic g3258 i asus b85m-gamer i bacio se nocas malo na oc i testove. Oc radjen po youtube tutorijalima i po onome sto sam nasao po forumima
:: Uspeo sam da dodjem do 4.6ghz na 1.375v. Prime95 radio nesto vise od 3 sata bez problema. Maksimalna temperatura je bila 75C s tim sto ventilator ne prelazi 1000rpm . (`ladjenje je LC CC-120
:: U biosu sam podesio samo napon i mnozilac sve ostalo je na auto
:: Znacilo bi mi da se javi neko ko ima iskustva sa ovime sta sve treba da podesim u biosu ima milion opcija...
::
:: 1. Dokle smem da dizem mnozilac i napon
:: 2. Kako da podesim da napon pada kada frekvencija padne (trenutno frekvencija pada napon ostaje isti
:: 3. Posle gasenja kompa tastatura ostaje da svetli. Kako da ugasim
::
:: Unapred hvala svima koji imaju vremena, zelje i volje da pomognu
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spasic87 ... 20.01.2016. 20:43 #612257

status: user
broj poruka: 393

Lep primerak i oc je ok ali mi nije jasno zasto napon ne pada. Citao sam nesto da ima veze sa offset modom u biosu ali se meni taj offset gubi cim ukljucim cpu ratio unlock. Svasta sam probao i ne uspevam. Ovo za tastaturu sam uspeo da nadjem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Naslov 21.01.2016. 07:10 #612271

status: user
broj poruka: 2480
Da bi ti obarao napon moras da koristis adaptive ili offset vcore, ne manual :) uz speedstep i c states, plus min cpu nesto u win power managementu.

5820k @ 4.3ghz
Alphacool NexXxoS Cool Answer 360 D5 / UT
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker <

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: Naslov 21.01.2016. 12:14 #612277

status: user
broj poruka: 1661
U prevodu ako ne znas bolje ne diraj nista ...mnogo jebacine zbog par fps-a, i pitanje da li ce i koliko stabilno da ti radi pc posle nasviravanja (ako je cisto da se kurcis malo onda ok)...pusti ti ove koji kupuju hardver na kilu i menjaju cpu/gpu cesce nego carape a jedini cilj im je da nasviraju clock dok ne pocne da se dimi kuciste ..skup sport je oc ako si pocetnik


:: Da bi ti obarao napon moras da koristis adaptive ili offset vcore, ne manual :) uz speedstep i c states, plus min cpu nesto u win power managementu
::
:: 5820k @ 4.3gh
:: Alphacool NexXxoS Cool Answer 360 D5 / U
:: Asus x99-S | EK Asus X99 Monobloc
:: Asus R9 280X Dc2T
:: 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL1
:: Samsung 840 EVO 256g
:: 1tb WD Black
:: Seasonic 760w XP2 Platinum
:: CM Storm Stryker
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spasic87 Re: Naslov 21.01.2016. 14:02 #612282

status: user
broj poruka: 393

Adaptive mode nemam u biosu a offset postoji samo kada ja cpu na default kloku cim ukljucim cpu core ratio gubi se offset opcija i imam samo auto i manual.






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stefano Re 21.01.2016. 21:41 #612300

status: user
broj poruka: 587
Lep komplet :-) Odličan OC, sve si odradio kako treba, nema tu mnogo nauke i podešavanja, dakle samo dižeš CPU ratio i vcore kad postane nestabilan, ja ne bih išao preko 1.4v ali ti ako si voljan da vidiš koje su ti krajnje mogućnosti OCa diži dok ne krene da vrišti :-D Stabilne vrednosti si već ustanovio tako da zapamti taj profil pa se uvek možeš vratiti na njega ako nešto neće..

E sad ako ti spušta frekvenciju a ne i napon u hw monitoru, znaj da isti laže pošto i meni to prikazuje. Lepo ti proveri to isto u Core Temp ili nekom drugom programu pa ćeš videti da lepo menja sve. Logično je ako spušta takt da će i voltažu tako da ako ne piše ne znači da ne radi to.. :-) Takodje svi mogući C state Auto ili Enabled.

Drago mi je da si ovo treće rešio. Recimo meni gasi tastaturu ali miša nikako..

Intel Pentium G3258+CM Seidon 120V R2|ASRock Z97M Pro4|MSI GTX460 TFII SOC|Kingston HyperX Fury Blue 8GB DDR3|Samsung 850 EVO 250GB|WD Green 1.5TB|Raidmax RX-535AP|Raidmax Hyperion|Samsung 2233|CM Devastator http://valid.x86.fr/y8x90d

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spasic87 u-p-d-a-t-e 21.01.2016. 22:59 #612303

status: user
broj poruka: 393

Prethodni oc 4.6ghz puko posle 7h u prime95. Vratio sam ga na 4.5 i 1.35v i to je radio 10h bez problema tako da je to stabilno. Verovatno moze jos ali ovo mi je vise nego dovoljno.
I dalje mi ne spusta napon bar tako kazu cpu-z, core temp, hwinfo, aida.... frekvencija normalno pada. Procitao sam, a i Kutaliom rece da su za to zaduzeni adaptiv mod ili offset mod u biosu koje ja nemam iako sam odradio update biosa na poslednju verziju.
I sa ovim naponom procesor se ne greje full load u prime95 72C. U igrama ne prelazi 65C u idle oko 30C. E sad ne znam koliko je pametno da ostane ovako....

@Stefano Tastaturu sam ugasio tako sto sam u biosu ugasio suprimefx led i charging usb devices in powe state c5 a mis nije svetleci tako da ne znam da li je aktivan .
Kako tebi pokazuje napon?




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stefano @spasic87 21.01.2016. 23:38 #612305

status: user
broj poruka: 587
Iskreno opasan test si odradio! Znaci nasao si perfektnu stabilnost na 4.5 i 1.35v sto je odlicna voltaza za taj OC. Mislim da ti je to to ako zelis da si siguran u 24/7 stabilnost i da se nikad ne cimas dali ce da `zabode` ili BSOD u necemu sto radis.. Ako si zadovoljan ostavi tako i budi miran :)

Ja sam imao slicnu voltazu na 4.5 koliko se secam 1.32v perfektno stabilno u svim testovima. Onda sam razmislio da mi ne treba stabilnost u testovima nego u igricama pa sam odlucio da ga jos malo nategnem pa testiram stvarima koje najvise radim znaci igrica i neki 1080p x265 video. Tako da sam na kraju zavrsio na 4.7 i prikrajnih 1.4v :P

Sto se tice napona evo proverio sam kod sebe isto u svim tim programima i izgleda da nazalost i meni pokazuje kao da je napon fiksiran tj da se ne pomera sa promenama frekvencije. Da ne pricam dalje da m skoro svaki program pokazuje razlicitu vrednost od minimalnog u Core Temp do maksimalnog u AIDI64.. A poprilicno sam siguran da to radi kako treba i obara sve zajedno kao sto kaze u BIOSu tako da mislim da tu nesto programi/ocitavanja brljave..
Meni je tako od pocetka izgleda znaci evo vec vise od 6 meseci, dakle ne brini se.

Upravo sam opet procitao review za komplet i video da se mis nikako ne moze iskljuciti sa kompom takav je. Nije da mi smeta samo sam pomenuo onako :D
A da gasim usb charging pa posle da ne mogu da punim telefon ili nesto kad mi je iskljucen komp nikako ali hvala na savetu :P

Intel Pentium G3258+CM Seidon 120V R2|ASRock Z97M Pro4|MSI GTX460 TFII SOC|Kingston HyperX Fury Blue 8GB DDR3|Samsung 850 EVO 250GB|WD Green 1.5TB|Raidmax RX-535AP|Raidmax Hyperion|Samsung 2233|CM Devastator http://valid.x86.fr/y8x90d

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @spasic87 22.01.2016. 00:09 #612306

status: user
broj poruka: 17084
Narani svinje i ne diraj nista.

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spasic87 Re: @spasic87 22.01.2016. 00:35 #612310

status: user
broj poruka: 393

E to sam cekao potvrdu od nekoga ostaje ovako.
Ovako je trenutno http://i.imgur.com/aBJ1NyQ.jpg?1

Dex ne brini svinje su naranjene




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs