Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Problem sa pristupom internetu!
STRANA 1 OD 1
gepard Problem sa pristupom internetu! 27.01.2016. 12:06 T62857

status: user
broj poruka: 267
Ne mogu da dobijem adresu (spoljnu) na jednom računaru koji je premešten na drugu lokaciju.

U oba slučaja provajder je SBB, mislim da je i isti ruter koji se dobija od njih u pitanju Cisco EPC3328. Na staroj lokaciji je radio bez problema, a sada mogu da pristupim ruteru bez problema preko adrese 192.168.x.1, ali spoljnu adresu ne dobijam.

Probao da ostavim na DHCP da mi sam dodeli adresu i DNS, probao da fiksiram adersu i DNS (SBB-ov i google-ov), ali neće. brisao iz device manager-a drajver i puštao da ga ponovo instalira, isključivao antivirusni program, firewall osim windowsovog nemam, nisam primetio da nešto blokira!

Ovo me izluđuje par dana, ostali računari i telefoni rade bez greške i žično i bežično ali ovaj je samo u par navrata uspevao da uspostavi vez ali na kratko.

Ploča ima dva lana, probao sam na oba bezuspešno.

Molim vas ako imate neki savet šta još da probam, a da ne instaliram windows od početka...

Windows 8.1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 27.01.2016. 12:42 #612781

status: user
broj poruka: 3104



http://www.majorgeeks.com/files/details/complete_internet_repair.html
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard ... 27.01.2016. 13:23 #612786

status: user
broj poruka: 267
Druže pokušao sam sad i sa ovim, ali ne pomaže.

Ako ostavim da DHCP dodeljuje adresu, ne dobijam adresu od rutera i ne mogu ni da mu pristupim pošto nisam u istom opsegu, a kada zadam fiksnu adresu tada vidim ruter, ali i dalje mi spoljna veza ostaje nedostupna.

Probao i 32 i 64bita verziju više puta i pustio sve da odradi...

Još neki predlog.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 27.01.2016. 13:28 #612787

status: user
broj poruka: 3104

Ajde ovako. Pre nego sto oboris sistem ili bilo sta drugo, skini neki Linux (moze i Ubuntu) i turi ga live na USB. Pokreni ga i vidi da li imas internet preko linuxa. Ako imas onda je zaista do sistema. Ako nemas, onda je ili do maticne 1% ili do rutera 99%.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 27.01.2016. 13:31 #612788

status: user
broj poruka: 587
Jos jedna solucija je da pozoves lepo 19900 i kazes tehnickoj podrsci koji problem imas i da ti oni lepo pomognu i da se ne mucis...
Imao sam slican problem i nisam mogao da ga resim,pozvao lepo njih i resio sve za par minuta...

AMD Phenom II 960T@3.6GHz
Titan NK35TZ
5GB DDR2
Asus M2N68 Plus
Hitachi 250GB
Samsung 320GB
Powercolor Radeon HD5750
LG W2240S-PN :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict kao da je neispravan def gw 27.01.2016. 13:48 #612791

status: user
broj poruka: 4515
Ako prsitupas tom ruteru, a ne ides spolja...



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: kao da je neispravan def gw 27.01.2016. 13:56 #612792

status: user
broj poruka: 18940
Milose, baci oko na mail kad budes imao vremena.


:: Ako prsitupas tom ruteru, a ne ides spolja..
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 27.01.2016. 14:23 #612794

status: user
broj poruka: 9460
Jos jedan glas za default gateway. Neces izaci na net ako njega ne podesis kada iskljucis DHCP.

Mada mi je cudno da nece da radi ni kada ukljucis DHCP u ruteru. Pokusaj opet sa ukljucenim, a posle u kompu odradi reapair mreze i eventualno samo dodaj DNS server 8.8.8.8 i 8.8.4.4

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gepard SBB je problem! 27.01.2016. 16:13 #612804

status: user
broj poruka: 267
Pošto sam žično povezao više uređaja na ruter, potrefilo se da su dva radila bez problema, NAS i jedan računar, ovaj treći koji sam pokušavao da povežem je bio na 3 i 4 Lan portu na ruteru, koji su zbog D3 setovani od strane SBB-a tako da može da se koristi opcija vraćanja 72h unazad, a to po njima znači da ne mogu da se koriste za priključivanje drugih uređaja (računara). Mogu da oslobode ili 2 ili 4 porta, ukoliko su slobodna sva 4 porta onda nema vraćanja unazad na TV-u!

Na nesreću ja sam svo vreme pokušavao da nakačim ovaj računar na 3 i 4 port i naravno da nisam uspevao. sad ću morati da ubacim jedan svič na prvi port, a na drugiom da ostavim NAS, zbog gigabitnog lana...


Hvala svima na pokušaju da rešimo problem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs