Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Zamenjena pasta na laptopu
STRANA 1 OD 1
TurboForce Zamenjena pasta na laptopu 12.02.2016. 01:30 T62937

status: user
broj poruka: 302
Drugar navalio da zamenim pastu na laptopu jer se preterano greje a rebarca cista, otvorio zamenio pastu zatvorio laptop i tu krecu problemi sa slikom. Pojavljuju se linijice i kad digne win ako ga malo lupis one nestanu, ok rasturim ga ponovo sve raskacim ponovo zamenim pastu (ne znam zasto reko mozda nisam lepo naneo) sve sklopim upalim sve radi savrseno. Uradio mu novi win 10 sve radi ko po loju, odnesem drugu laptop upalimo ga radio par minuta i zamrzne slika, i pocinje polako da kao bledi i da se gubi i odjednom crn ekran i opet ok slika ali i dalje zamrznuta i opet bledi. Ugasim ga na dugme probamo da upalimo i samo bela slika sa linijicama. Naravno poludeo sam jer je posle instalacije radio dobra dva sata dok se instalirali programi i pustao sam 4K na youtube. Laptop je HP pavilion G6 sa i5. Da li je do paste da li ima neka posebna, na ovoj je spala nalepnica a koliko se secam mislim da je Cooler Master.
Sta mu je?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Isto 12.02.2016. 02:44 #613869

status: user
broj poruka: 1234
mu je što mu je bilo i pre zamene paste.
Crkava mu ploča ili grafička.
Samo ti drugar taj detalj nije prijavio.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.02.2016. 03:44 #613871

status: user
broj poruka: 9460
Da li laptop zabada ili se cuje, recimo, YT da radi, a samo izgubi sliku?

To sto bledi i nestane slika, tj. samo beli ekran, mi govori da je mozda panel u pitanju, ili sam konektor koji ide naplocu/ los kontakt.

Ako blokira/ zabada, onda mrka kapa.

Proveri to.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 12.02.2016. 07:42 #613872

status: user
broj poruka: 9381
Graficka.
Predugo se pregrevao ili je nestrucno zamenjena pasta. A mozda i jedno i drugo, sto ga je dotuklo.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner TO NIKAKO NE RADITI U SOPSTVENOJ REZIJI... 12.02.2016. 08:45 #613877

status: user
broj poruka: 7761
Sem u slucaju da si iskusan serviser...

U laptopovima se ne koristi pasta nego zvaka, a mozda nekome izgleda da je bila pasta zato sto se usled svakodnevnog duzeg pregrevanja usled necistoca koje su se zapatile u laptopu da se zvaka pretvorila u nesto sto lici na pastu...

Znaci bez prethodno nabavljene kavlitetne zvake ne pokusavajte da menjate postojecu... svaki takav pokusaj ce voditi velikom novcanom izdatku za kupovinu novog laptopa...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: TO NIKAKO NE RADITI U SOPSTVENOJ REZIJI... 12.02.2016. 09:54 #613883

status: user
broj poruka: 18940
Jedno 5x si ovo isto napisao, otvori laptop pa pogledaj sam sta ima unutra

Na svakom laptopu od kraja 90-ih se na procesoru koristi pasta (jos uvek), a termalna traka ili `zvaka` je na drugom mestu (chipu, kontroleru), i ima drugaciju namenu.


:: Sem u slucaju da si iskusan serviser..
::
:: U laptopovima se ne koristi pasta nego zvaka, a mozda nekome izgleda da je bila pasta zato sto se usled svakodnevnog duzeg pregrevanja usled necistoca koje su se zapatile u laptopu da se zvaka pretvorila u nesto sto lici na pastu..
::
:: Znaci bez prethodno nabavljene kavlitetne zvake ne pokusavajte da menjate postojecu... svaki takav pokusaj ce voditi velikom novcanom izdatku za kupovinu novog laptopa..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Žvaka? 12.02.2016. 11:07 #613889

status: user
broj poruka: 1234
Na Intel i AMD boox kulerima sam je odmah skidao i stavljao pastu.
Nikada nije bilo problema.
Temperature su bile niže nego sa žvakom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Žvaka? 12.02.2016. 13:45 #613905

status: user
broj poruka: 7761
Niko nije spomenuo desktop...
Na desktop racunarima je potpuno drugacije resenje hladjenja tj. skoro svaka komponenta ima sopstveni hladnjak i svaki fizicki prijanja na povrsinu onoga sta treba da hladi...

Decko je pitao za laptop...
Na laptopu se vise komponenti hladi istim sistemom i skoro uvek ima zazora izmedju procesora i hladnjaka (nisu sve komponente iste visine u odnosu na povrsinu maticne ploce) tako da samo zvaka moze da premosti te razlicite zazore ismedju hladjenog elementa i hladnjaka...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Na Intel i AMD boox kulerima sam je odmah skidao i stavljao pastu
:: Nikada nije bilo problema
:: Temperature su bile niže nego sa žvakom
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Žvaka? 12.02.2016. 14:58 #613911

status: user
broj poruka: 18940
Dva puta sam napisao rec `laptop`, kako si ti zakljucio da sam zapravo pisao o desktopu, nije mi jasno.

Hladjenje na LAPTOPU mi je poznato, zato sam i napisao to sto sam napisao. Kada se menja pasta, menja se na hladnjaku koji naleze na procesor, a tu nema `lufta`, i zato se stavlja/ menja pasta i tu nema zvake (termalne trake). Na ostalim delovima se ne menja.

:: Niko nije spomenuo desktop..
:: Na desktop racunarima je potpuno drugacije resenje hladjenja tj. skoro svaka komponenta ima sopstveni hladnjak i svaki fizicki prijanja na povrsinu onoga sta treba da hladi..
::
:: Decko je pitao za laptop..
:: Na laptopu se vise komponenti hladi istim sistemom i skoro uvek ima zazora izmedju procesora i hladnjaka (nisu sve komponente iste visine u odnosu na povrsinu maticne ploce) tako da samo zvaka moze da premosti te razlicite zazore ismedju hladjenog elementa i hladnjaka..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:: :: Na Intel i AMD boox kulerima sam je odmah skidao i stavljao pastu
:: :: Nikada nije bilo problema
:: :: Temperature su bile niže nego sa žvakom
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 12.02.2016. 15:13 #613914

status: user
broj poruka: 18472
`Zvaka` nije termalna traka vec je fabricki gusta pasta koja vremenom postaje sve gusca, gubi visokozitet i kasnije prelazi u beton fazu, prakticno postaje neupotrebljiva.

Iste takve paste se stavljaju na sve komponente, graficke karte, box coolere za CPU, chipove za maticne ploce pa i na komponente od lapi topova. Najduze traju, najmanje isparavaju usled velikih temperatura.

Na lapiju se menja pasta ispod hladnjaka za CPU, uglavnom su ostale komponente pokrivene termalnim trakama ali ne mogu da govorim uopsteno, moguce je da nisu na svim lapicima, nisam bas nesto mnogo lapica ni otvarao da sam mogu da tvrdim za sigurno. To znaju najbolje serviseri.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 12.02.2016. 16:47 #613918

status: user
broj poruka: 18940
Dobro, znaci ta zvaka sto je zovete je, sta? Zvaka, guma ili pasta? Compound, grease, ili paste? Ili bubble gum


:: `Zvaka` nije termalna traka vec je fabricki gusta pasta koja vremenom postaje sve gusca, gubi visokozitet i kasnije prelazi u beton fazu, prakticno postaje neupotrebljiva
::
:: Iste takve paste se stavljaju na sve komponente, graficke karte, box coolere za CPU, chipove za maticne ploce pa i na komponente od lapi topova. Najduze traju, najmanje isparavaju usled velikih temperatura
::
:: Na lapiju se menja pasta ispod hladnjaka za CPU, uglavnom su ostale komponente pokrivene termalnim trakama ali ne mogu da govorim uopsteno, moguce je da nisu na svim lapicima, nisam bas nesto mnogo lapica ni otvarao da sam mogu da tvrdim za sigurno. To znaju najbolje serviseri
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: ... 12.02.2016. 16:48 #613919

status: user
broj poruka: 9381
Toothpaste


El Capitan

:: Dobro, znaci ta zvaka sto je zovete je, sta? Zvaka, guma ili pasta? Compound, grease, ili paste? Ili bubble gum
::
::
:: :: `Zvaka` nije termalna traka vec je fabricki gusta pasta koja vremenom postaje sve gusca, gubi visokozitet i kasnije prelazi u beton fazu, prakticno postaje neupotrebljiva
:: ::
:: :: Iste takve paste se stavljaju na sve komponente, graficke karte, box coolere za CPU, chipove za maticne ploce pa i na komponente od lapi topova. Najduze traju, najmanje isparavaju usled velikih temperatura
:: ::
:: :: Na lapiju se menja pasta ispod hladnjaka za CPU, uglavnom su ostale komponente pokrivene termalnim trakama ali ne mogu da govorim uopsteno, moguce je da nisu na svim lapicima, nisam bas nesto mnogo lapica ni otvarao da sam mogu da tvrdim za sigurno. To znaju najbolje serviseri
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ccc 12.02.2016. 18:32 #613921

status: user
broj poruka: 939
@MaliAbner

E, nalupao (izvini na izrazu) si se samo tako. Menjao sam pastu na 2 laptopa i sve proslo u najboljem redu. Stavljao sam pastu koju inace koristim za i5 2500k. Temperature nize nego sa fabrickom zvakom. Pritom, nisam serviser, vec radim samo za svoje potrebe. U sustini, nema razlike u odnosu na desktop cpu.



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TurboForce Izvinjavam se 12.02.2016. 21:58 #613932

status: user
broj poruka: 302
ceo dan sam u guzvi i potpuno sam zaboravio da sam ovde postavio pitanje a razbijam glavu da nisam nesto sjebo. I na karaju se ispostavilo da mi je laptop dat zbog pregravanja i zbog tog belog ekrana a win nisam ni trebao da radim. Kolko sam razumeo druga taj beli ekran pri paljenju je veoma cest i kad neda sliku on ga ugasi na prekidac pa ponovo pali i tako 10inu puta ili dok ne proradi. Drug sumlja na flet kabal a meni sve smrdi na graficku jer u tom rasturenom stanju sam ga palio i mrdao kabal i na kraju i skidao i vracao i nije dobio sliku, na kraju sam mu vratio jer je trazio nazad a verovatno ce mi vratiti za nedelju dana kad ga dokusuri. Jedino sto sam stigao da probam pre vracanja je da povezem HDMI ali ekran na monitoru je bio crn kao i na TVu. Pastu ne zelim da komentarisem bila je ko cement bez elasticnosti i jedva sam je skinuo ono sto je bilo iscurelo sa strane cipa.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TurboForce kako mi ovo nije palo na pamet 12.02.2016. 22:14 #613933

status: user
broj poruka: 302
isto sve ko na snimku.

https://www.youtube.com/watch?v=u3rlnuAfGzY

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.02.2016. 22:18 #613934

status: user
broj poruka: 9460
Kada panel ostane bez signala, a u tom momentu se ne ugasi pozadinsko, onda ces videti taj beli ekran i razlivanje boja i cim dodje signal, istog trenutka dodje i slika, a to mi ne vidimo zbog toga sto se pozadinsko osvetljenje istog trenutka gasi kad panel ostane bez signala.
Zato sam posumnjao na los flet. Naravno, moze biti i g. kartica i sama elektronika u panelu i konektor na njoj.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TurboForce re 12.02.2016. 22:23 #613935

status: user
broj poruka: 302
ne mogu da verujem da sam toliko vremena izgubio na popravku a da nisam probao da izguglam. jbg
ako skorije resim problem pisacu.
Hvala svima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.02.2016. 22:27 #613936

status: user
broj poruka: 9460
Sad vidim post iznad. Upravo o tome pricam.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ma3x Jedini normalan ovde 15.02.2016. 00:58 #614093

status: user
broj poruka: 223
Je Sky koji je objasnio sta je sta. Ovo kazem cisto zato sto se vecina `strucnjaka` strucno nalupala. Uzgred budi receno, ta ista pasta nema veze sa onime na sta se nalece u prodavnicama vec moze da se ili dobije ako vam je neko blizak u avio-industriji, ili da se papreno plati. I jos nesto - na jednom broju lap-ova je ipak termalna traka ispod procesora. Bar sam ih servisirao do sada mali milion za 17 god.



C: /

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: ccc 15.02.2016. 01:09 #614094

status: user
broj poruka: 1661
Sazem se.

Kod drugara pre dve godine na HP lapu skinuo zvaku koja se pretvorila u nagorelu plastiku (lap bio vreo kao ringla), stavio neku ocz pastu i evo do dan danas lap radi kao sat, mlak vazduh izbacuje a skoro da se i ne gasi.S vremena na vreme se ocisti izduv i ona rebarca sa ventilatorcicem i to je to.


:: @MaliAbne
::
:: E, nalupao (izvini na izrazu) si se samo tako. Menjao sam pastu na 2 laptopa i sve proslo u najboljem redu. Stavljao sam pastu koju inace koristim za i5 2500k. Temperature nize nego sa fabrickom zvakom. Pritom, nisam serviser, vec radim samo za svoje potrebe. U sustini, nema razlike u odnosu na desktop cpu
::
::
::
:: Tell the Spartans, stranger passing by
:: that here obedient to their laws we li
::
:: `I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TurboForce Da nastavim 06.04.2016. 22:44 #616951

status: user
broj poruka: 302
Laptop je stigao u moje ruke ponovo, samo sad sa jos jednim kvarom vise. Posto sam rekao vlasniku da je moguce da flet kabal ispada on je stiskao displej pa kaze cak da je i radio na trenutke dok nije polomio displej. Tako da mi sada treba displej i zamolio me je da nadjem flet kabal posto ipak misli da je do njega.

Displej oznake B156XW02 V.2 sam nasao na kp za nekih 50-60e ali flet kabal ce biti izazov oznaka je r15lc010.

Da li neko ima neki predlog ili zna nekog ko ima delove mozda i polovan panel da se uzme?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Da nastavim 07.04.2016. 07:41 #616954

status: user
broj poruka: 18940
To radi Zoki sa foruma, probaj ovde http://kizosoft.rs/


:: Laptop je stigao u moje ruke ponovo, samo sad sa jos jednim kvarom vise. Posto sam rekao vlasniku da je moguce da flet kabal ispada on je stiskao displej pa kaze cak da je i radio na trenutke dok nije polomio displej. Tako da mi sada treba displej i zamolio me je da nadjem flet kabal posto ipak misli da je do njega.
::
:: Displej oznake B156XW02 V.2 sam nasao na kp za nekih 50-60e ali flet kabal ce biti izazov oznaka je r15lc010
::
:: Da li neko ima neki predlog ili zna nekog ko ima delove mozda i polovan panel da se uzme
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic .. 07.04.2016. 09:02 #616955

status: user
broj poruka: 2855
http://goo.gl/EzWnVm

Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs