Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Extendovanje SBB mreze. Da li tripujem ili...
STRANA 1 OD 1
peniko Extendovanje SBB mreze. Da li tripujem ili... 17.02.2016. 11:50 T62955

status: user
broj poruka: 205
je SBB, iz nekog razloga, na neki nacin, sprecio mogucnost da se sa njihovim Cisco routerima koristi jos jedan uredjaj u repeater ili bridge with AP modu?

Naime, imam SBB net, kucu u kojoj zelim i sada, kad krecu rostilji u dnu dvorista, da pustam youtube, odlicni TL-WA901ND i ne mogu da ih nateram da rade zajedno. Ona govna sto SBB daje, ne mogu da dobace ni 15m brisanog prostora, da nesto ne zajebava, a meni treba mnogo vise, kroz 3 zida i 30m livade. Bukvalno sam sve probao, podesavao repeater mode, bridge, dodeljivao i rezervisao ip adrese, menjao prefikse, klonirao MAC, menjao kanale i ne radi... Uspeo sam, jedino, da ga koristim kao client, ali necu to. Da li neko ima prakticno resenje, bez teoretisanja kako bi nesto moralo da radi, a da nije probao? Thnx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Extendovanje SBB mreze. Da li tripujem ili... 17.02.2016. 12:11 #614182

status: user
broj poruka: 18940
Jesi li probao da menjas `channel` na njihovom ruteru, da podesis channel 6? Da stavis isti SSID na repeateru, kao i isti password? Gasis mu DHCP i sl.?
Ja sam isto kad sam se zajebavao s tim pomislio slicno, i odjednom je proradio tplink, iz 900 serije. Od tada ga ni jednom nisam restartovao, funkcionise sve najnormalnije. Imam 3934 Cisco ako nisam pogresio neku cifru, sva podesavanja su na njemu, mozes da ih pitas slobodno za savet, ja imam prijatna iskustva sa njihovim ljudima iz tehnicke podrske, nista ne kriju i ljubazni su, placeni su dobro za to.

:: je SBB, iz nekog razloga, na neki nacin, sprecio mogucnost da se sa njihovim Cisco routerima koristi jos jedan uredjaj u repeater ili bridge with AP modu
::
:: Naime, imam SBB net, kucu u kojoj zelim i sada, kad krecu rostilji u dnu dvorista, da pustam youtube, odlicni TL-WA901ND i ne mogu da ih nateram da rade zajedno. Ona govna sto SBB daje, ne mogu da dobace ni 15m brisanog prostora, da nesto ne zajebava, a meni treba mnogo vise, kroz 3 zida i 30m livade. Bukvalno sam sve probao, podesavao repeater mode, bridge, dodeljivao i rezervisao ip adrese, menjao prefikse, klonirao MAC, menjao kanale i ne radi... Uspeo sam, jedino, da ga koristim kao client, ali necu to. Da li neko ima prakticno resenje, bez teoretisanja kako bi nesto moralo da radi, a da nije probao? Thnx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peniko Mene su odjebali u SBB, a... 17.02.2016. 12:45 #614184

status: user
broj poruka: 205
neki lik iz njihove tehnicke podrske mi je rekao da se ne moze koristiti ni extender ni bridge sa AP. Palio, gasio DHCP, bukvalno svako podesavanje i u svakoj kombinaciji sam probao, ali bez uspeha... Moj je Cisco3925... Zaboravih da napisem da sam pozajmio od drugara neki jeftini TP Link ruter, msm da je onaj 340N i da sam njega ubo u Cisco i onda sam mogao da extendujem signal sa njega. Aj prepisi mi podesavanja, ako ti nije problem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Iskreno... 17.02.2016. 15:20 #614197

status: user
broj poruka: 7761
Da li si podesio IP domene na SBB uredjaju i ruteru...

SBB recimo da ostane 192.168.0.1 a ovaj tvoj da bude recimo 192.168.100.0...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 17.02.2016. 18:04 #614210

status: user
broj poruka: 9384
Probaj da iskljucis enkripciju, dakle da bude slobodna mreza :)


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs