Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Problem sa pingom interneta
STRANA 1 OD 1
s1ckstyle Problem sa pingom interneta 18.02.2016. 21:31 T62964

status: user
broj poruka: 155
Zivim u juznom delu Kosova. Nemam pristup kablovskom internetu. Godinama koristim jednu te istu vrstu interneta kod istog provajdera. Znaci, da objasnim kakav internet imam.
Provajder ima neki nazovimo `repetitor` od kojeg ja hvatam signal antenom, koja mi je povezana preko ethernet kabla sa racunarom. Ono sto mene sada zanima. Od kako sam otvorio igraonicu, duzina kabla se visestruko uvecala, jer sam kabal morao da vucem od krova, pa sve do lokala dole (u pitanju je dvospratna kuca, gore zivim, dole je lokal). Primetio sam da mi se ping koji je ranije bio 1-2, povecao na 10, a od danas je toliko poceo da varira, cak do 40, da je ovo nepodnosljivo postalo. Pricam o pingu koji testiram na speedtest.net Sto meni itekako smeta kada igram, pogotovo counter 1.6 gde je stabilnost pinga neophodna.
Imam par pitanja.
1.Da li kvalitet pinga moze da zavisi od duzine kabla? U pitanju je kat.5e
2. Od rutera, jer mi sada kabal ide u ruter pa u komp.
4. Da li moze zavisi od maticne ploce jer sam trenutno na krs od kompa.
3. Da li postoji neka jaca antena i gde se moze kupiti?
Ovo pitam jer sam pre par godina radio u igraonici, za koju je gazda (provajder) kupio antenu od navodnih 100eu, koja je mnogo veca, skoro kao pola satelitske, koja prima jace signal i ne gubi ga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 18.02.2016. 22:02 #614289

status: user
broj poruka: 9383
1. Ne
2. Vrlo verovatno
3. Ne
4. Ne
5. Postoji ali ti verovatno nije problem u njoj.

Ukljuci jos jednom komp ili neki laptop direktno u tu kutiju, dakle bez rutera. Iskljuci iz WAN porta kabl i zabodi direktno u komp. Ako ti sa tom duzinom kabla ping bude kako treba, onda je definitivno do rutera. Ako se ponasa isto, onda vidi sa provajderom da ti zameni kutiju i antenu.

El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
s1ckstyle Re: 18.02.2016. 22:41 #614294

status: user
broj poruka: 155
Hvala na odgovoru.
Probao sam to sto si rekao, sve je isto, ping 30. Nema pomaka. Da li moze da zeza poe adapter kojim slucajem? Verovatno je do antene ili do samog odasiljaca.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 18.02.2016. 22:57 #614295

status: user
broj poruka: 9383
Pre da je do odasiljaca. Do antene bi moglo biti samo ako su oni nesto drndali oko repetitora, pa da su na neki nacin oslabili ili destabilzovali signal ili ako se pomerila od nekog spoljnog uticaja, pa vise nije dobro usmerena.
Nego, mozes jos samo da probas sa kracim kablom, blize odasljacu. Ako imas neki laptop da prikacis ili da dovuces komp blize...


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
s1ckstyle Re: 18.02.2016. 23:15 #614297

status: user
broj poruka: 155
Sutra zovem ovog lika da vidim na cemu sam, ako je do njih, reci ce, ako ne, onda ce morati da salje radnike da menjaju antenu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Almighty84 khmm... 18.02.2016. 23:16 #614298

status: user
broj poruka: 294
Da, moze ping da varira zbog duzine kabla u zavisnosti od kvaliteta istog, probaj negde da nabavis kvalitetan Cat5e ili jos bolje Cat6A kabl, nemas 10GBit konekciju, ali moze u mnogome da pomogne zbog izolacije istog. Najlaksa varijanta ti je da na maloj duzini nakacis obican cat5e kabl i odradis test. Nemoj gledati Cat6 posto isti ti je za dlaku bolji Cat5e...

Ako je los ruter moze da pravi problem, ali uglavnom su to mizerne razlike.

Mozes da kupis jacu antenu, ali prvo probaj sa kablom. Antena nije stvar koja se tek tako kvari, to je stacionarna stvar, ok moze da udje voda i napravi dar mar, ali ti imas problem od kako si produzio razmak izmedju kompa i antene.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
s1ckstyle Re: 19.02.2016. 15:11 #614343

status: user
broj poruka: 155
Sumnjam na antenu jer jednu te istu koristim vec par godina, na vrhu krova je i naravno da trpi sve vremenske uslove. Mislim da je jacine od 2Ghz-a.
Znam da bi mi jaca antena donela i bolji ping, jer opet vracam se na onu pricu iz igraonice, sa slabijom antenom od 2Ghz-a, ping je bio slabiji, igra je lagovala. Sa antenom od 5Ghz-a, ping je bio minimalan sa 256kbps internetom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 19.02.2016. 15:12 #614344

status: user
broj poruka: 3797
Ccc, jebote pa dole nemate ni kablovski internet kako valja... Sine moj, pusku u ruke pa razjuri onu bagru iz Bondstila, oni tamo imaju svemirski net


http://valid.x86.fr/cx7btw

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 19.02.2016. 15:26 #614346

status: user
broj poruka: 9460
Cek, a koju antenu imas?

Da li je to antena ( grid, recimo ) + AP na tavanu ili je nesto tipa nanostation loco m2?

Ako je Grid, veca je mogucnost da, ako se malo okrenula, drasticno izgubis kvalitet prijema CCQ opadne i automatski i protok i ping...

Kod Locom2 je manje moguce, jer antena nije toliko usmerena i hvata dosta sire.

U oba slucja, udji u podesavanja proveri jacinu sigmala ili nazovi provajdera da ti on kod njega proveri jacinu, TX/RX i CCQ. Ako je to zadovoljavajuce, onda problem treba traziti kod tebe, ako je uopste moguce izvuci bolji ping od provajdera.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
s1ckstyle Re: 19.02.2016. 19:26 #614359

status: user
broj poruka: 155
Adzem, ako oni mene prvo ne izbuse tomahawk-ama. :D
Gilopile, pa ovo sto ja imam lici na tu nanostation. Ali ne znam njenu tacnu jacinu, znam da je antena koju sam imao pre nje bila kao slabija neka, i ping mi je bio mnogo gori. Jer sto je meni gori ping, meni je brzina interneta slabija. Sa ovom sada je sve bilo super do skoro.
A ovo sto si naveo da odradim, ja nemam pojma kako.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs