Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
crko ruter?
STRANA 1 OD 1
ICEsd crko ruter? 23.02.2016. 23:33 T62988

status: user
broj poruka: 2155

Imam telekomovo Huawei HG532e ruter, nocas se restarovo sam na defaut podesavanja.
Primetio sam da sam iskljuci wifi, znaci restartuje se sam.

Sad ga testiram jedno 3 sata, izgleda da kada je wifi iskljucen ruter radi cim se ukljuci wifi ruter se posle 5-30 min sam restartuje na default podesavanja. Signal ok, sum na vezi ok ostali uredjaji preko kabla rade ok, brzina neta ok.

Ne greje se, otvarao sam ga, nista nije naduveno ili pocrnelo, sve izgleda ok.

Da li neko zna kako da testiram dali je hardverski crko?

Isto treba mi savet koji ruter da uzmem ako je ovaj pandrkno, bice vezani: 2 tel ( wifi ), tv ( kabal ) i komp ( kabal ), nezgodno je mesto gde je/ce ruter biti wifi signal mora da probije 2 zida ( pecena cigla ) da bi pokrio celu kucu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Re:... 24.02.2016. 00:25 #614553

status: user
broj poruka: 170
Nisam siguran kako to da testiraš ali ako ti treba novi ruter TP-Link ti preporučujem. Neki 740 ili 940, zavisi koliko hoćeš da se isprsiš, ii antena od 8dB i nema nezgodnog mesta. Meni je kuća (2 sprata i 2 radionice u okviru kuće) i 8 ari placa odlično pokriveno signalom sa TL-WR741ND kupljenim pre 6 ili 7 godina. Jedino sam dodao antenu i sve šljaka kao prvog dana. Od uređaja 2 kompa žično, 3 telefona i TV bežično.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re:... 24.02.2016. 01:05 #614554

status: user
broj poruka: 4228
Što mu preporučuješ te modele kad to nisu ADSL ruteri?

@ICEsd: jesi li razmišljao da zameniš taj ruter za ispravan u Telekomu?

Pozdrav!

Vlada

TP-Link ti preporučujem. Neki 740 ili 940....
::
::
:: Dovie`andi se tovya sagain.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Kad si pre sti stigao da ga otvoris...? :) 24.02.2016. 08:05 #614560

status: user
broj poruka: 9380
Crko je. Pozovi telekom i zamenice ti ga u roku od jednog radnog dana od podnosenja reklamacije. Ne mlati se bezveze.

El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Re:Re:.... 25.02.2016. 12:18 #614615

status: user
broj poruka: 170
Preporučujem mu iz prostog razloga jer ADSL ruteri su uglavnom čisto sr**e kao i kafa 2u1 :). Po mom iskustvu najbolje rešenje je da zameni ruter u telekomu, isključi mu rutovanje da bude samo modem i uzme neki kršteni ruter.



Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 25.02.2016. 18:52 #614641

status: user
broj poruka: 2155
Evo i mene ziv sam, JEJ :))))

Stvari stoje ovako, juce posle posla jurio po gradu da vidim jel ima u mom `selu` da se uzme ljudski ADSL modem/ruter, i posle 3h zavlacenja trgovaca skapiram da svi imaju samo repeater-e i da niko nema adsl modem. Za malo da mi uvali jedan trgovac repeater kao adsl modem dok nisam na kutiji video da ima samo lan ulaz za internet tj. da nema ulaz za telefonsku liniju, covek se kune da je to modem i posle malo duze rasprave ode na net i vidi da je samo repeater. :)

Posle sve te zajebancije svrati do Telekomovog centra da prijavim kvar, cekam tamo u redu jedno 45 min. da bi mi lik reko da to mora samo telefonom, napisa br. na papirce i otera me u ..... I tako ja nadrndan ( vec znam taj tel. al kad sam budala sta ces ) dodjem kuci i spremim se na dugoooo cekanje na javljanje operatera ( pre 2 god. sam ceko dobrih 2h ) kad ono posle 30 sec. javi se operater ( ja u soku, zbunjen totalno ) reko taka i taka stvar, covek napise nalog i kaze pozvacete kolege ( ja ono u glavi 10-15 dana, na dobijanje modema kad sam uvodio liniju cekao sam 8 meseci :( ) pitam ja reko jel ce to tokom sutrasnjeg dana, on zavisi koliko kolege imaju posla ( reko e do q ).

Jutro me zovu na mob. ( 8:30 ), vidim fiksni iz SD-a nepoznat br. zbunjen javim se kad ono cike iz telekoma: ` mi bi dosli da zamenimo modem, reko ne moze na poslu sam posle 15h, kaze ok ostavicemo kolegama u drugoj smeni ` ( ja zbunjen odakle im moj br. mobilnog, prijavio kvar sa fiksnog, kad pre pozvase ). Reko opet do q, znam kakva je druga smena sad mi bila sansa ima da se nacekam.

Dodjem sposla niko ne zove, zovnem oko 17:00 fiksni sa koga sam pozvan, odzvoni niko se ne javlja, nista oprostih se ja, kaze keva sto ne pozoves BG, ajd reko nista ne kosta da probam i to, tehnicka podrska > cekanje ( opet kratko oko 1 min ), javlja se teta, kaze vidim da su kolege u prvoj smeni ostavili podatak da ste slobodni posle 15h, prosledicu kolegama poruku da ste sad slobodni da vam se jave, reko jel ce to uskoro da bude ili sutra, kaze zavisi od posla. Prodje 5 min od razgovora zove cika iz telekoma kazi ja bi da dodjem to da sredim, reko moze.

Dodje donese modem, Huawei hg531V1 bio HG532e, zameni nakaci se na konzolu modema ukljuci wifi probaj, jel radi reko radi, uze stari modem i kutiju i ode.

Sokiran sam brzinom rada Telekoma poboljsanje u odnosu pre 2 god kako su radili sad su extra brzi ( da ne pominjem pre 10 god kad sam uvodio net ).

Evo testa brzine ( 10mbit/1mbit ):

http://speedof.me/show.php?img=160225173423-5617.png

ping sa londonom 47 ms :)

http://www.speedtest.net/result/5116958030.png

ping sa frankfurtom 37 ms :)

Hvala svima na pomoci, lepi su saveti, sad cu da gledam neki dobar repeater po savetu kolega.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Re... 26.02.2016. 10:52 #614664

status: user
broj poruka: 170

Komšija drago mi je da si rešio tto kod nas u `selu` tako brzo :)

Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs