Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
kako selektovati npr 4.5gb fajlova
STRANA 1 OD 1
duqp kako selektovati npr 4.5gb fajlova 15.03.2016. 23:42 T63083

status: user
broj poruka: 3466

imam zanimljivu situaciju i ne mogu da selektujem po malo i da cinculiram sad

dosao mi ajfon 6 128gb sa 45gb fotografija u jednom folderu, iscupao to na racunar i treba sad to narezati na 10ak dvd diskova

da li ima neka kombinacija ili neki addon u bilo kom komanderu da izmajmunisem to i kliknem par puta i to izracuna 4,5gb i oznaci i ja to munem u img burn i narezem disk

ili da ono vatam po 500 ili 1000 slika pa kad nabodem nabo sam

napomena (nisu sve slike iste velicine pa da izracunam pomnozim i podelim itd)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: kako selektovati npr 4.5gb fajlova 16.03.2016. 00:41 #615688

status: user
broj poruka: 1368
Ma napravi mu split zip arhive u Total Commanderu (stavi 4.38 GB jer je toliki kapacitet krstenog DVD-a), sta ces sada da se maltretiras da selektujes sliku po sliku ako ih toliko ima, neprakticno je. Posle neka sve iskopira na HDD i sastavi i gleda na kompu, a neka ih i na DVD-u kao bekap.

Znaci selektujes ceo folder sa tim slikama pa na Files -> Pack -> Multiple disk archive -> OK -> uneses u polje 4.38 GB (ali pre svega toga stavi kompresiju na 0 jer JPG slike ne mogu da se kompresuju tako ces izgubiti manje vremena). Onda ce ti napraviti x istih .zip fajlova plus kusur. Posle mu lepo objasni kako da ih spoji i cao. I obavezno rezi sporo te diskove i ne brisi sa harda dok on to ne sastavi na svom kompu, jer ne znam ko te ne bi isprangijao da mu unistis 45 GB fotki.

Evo sad sam probao na taj nacin da 12.5 GB wallpapera raskomadam u 3 zipa koja pune DVD do kraja (znaci 4.37 GB kad se klikne na properties) i to je to.

Bitno je samo da mu objasnis na licu mesta da iskopira svih tih 10tak .z01, .z02 ... .z10 fajlova sa naravno glavnim .zip i raspakuje kod sebe nakon cega ce da ih obrise, a naravno DVDove sacuva za nedaj Boze.

Eto nadam se da sam ti dao ideju. A za plagin koji ce sam da ti priblizno selektuje 4.37 GB fajlova stvarno nisam cuo. To mora rucno, bar ja mislim. A ako se neko javi sa boljom forom i mene iskreno zanima.

Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

::
:: imam zanimljivu situaciju i ne mogu da selektujem po malo i da cinculiram sa
::
:: dosao mi ajfon 6 128gb sa 45gb fotografija u jednom folderu, iscupao to na racunar i treba sad to narezati na 10ak dvd diskov
::
:: da li ima neka kombinacija ili neki addon u bilo kom komanderu da izmajmunisem to i kliknem par puta i to izracuna 4,5gb i oznaci i ja to munem u img burn i narezem dis
::
:: ili da ono vatam po 500 ili 1000 slika pa kad nabodem nabo sa
::
:: napomena (nisu sve slike iste velicine pa da izracunam pomnozim i podelim itd
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Brate, nalazis probleme tamo gde ih nema. 16.03.2016. 00:42 #615689

status: user
broj poruka: 10992
Selektujes, dok ne vidis da je dosegnuta zeljena ``tezina`` i komandujes ``add``... Nemoj ``split arhivu`` jer ce onda citljivost cele kolicine zavisiti od ispravnosti SVIH 10 diskova (jedan crkne, crklo sve)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Brate, nalazis probleme tamo gde ih nema. 16.03.2016. 01:02 #615693

status: user
broj poruka: 1368
A cekaj, ne moze da proveri `ispravnost` DVD-ova? OK, onda nek nabavi flash od 64GB i resen problem. A sta ako crkne i flash? Jbg, torto, sto odma na noz moju ideju, lepo sam rekao da sacuva na hardu splitovane zipove dok doticni ne obavi posao.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Selektujes, dok ne vidis da je dosegnuta zeljena ``tezina`` i komandujes ``add``... Nemoj ``split arhivu`` jer ce onda citljivost cele kolicine zavisiti od ispravnosti SVIH 10 diskova (jedan crkne, crklo sve)..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Resio sam 16.03.2016. 01:04 #615694

status: user
broj poruka: 3466

Posto sam nekako navikao na speed commander i u levi panel otvorio folder sa fajlovima a desni panel folder information i on tu ispisuje sta je selektovano i koliko je tesko i ispod broj diskova cdr dvdr br itd

Samo sto sam u prvoj turi vatao 4.55 do 4.65 gb i napravio foldere dvd1 dvd2 dvd3 i onda shvatim da sam preterao i ispocetka onda sve lepo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Resio sam 16.03.2016. 01:06 #615695

status: user
broj poruka: 1368
4.38 ti je kapacitet DVD-a covece Boziji



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

::
:: Posto sam nekako navikao na speed commander i u levi panel otvorio folder sa fajlovima a desni panel folder information i on tu ispisuje sta je selektovano i koliko je tesko i ispod broj diskova cdr dvdr br it
::
:: Samo sto sam u prvoj turi vatao 4.55 do 4.65 gb i napravio foldere dvd1 dvd2 dvd3 i onda shvatim da sam preterao i ispocetka onda sve lep
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Resio sam 16.03.2016. 01:07 #615696

status: user
broj poruka: 3466

Posto sam nekako navikao na speed commander i u levi panel otvorio folder sa fajlovima a desni panel folder information i on tu ispisuje sta je selektovano i koliko je tesko i ispod broj diskova cdr dvdr br itd

Samo sto sam u prvoj turi vatao 4.55 do 4.65 gb i napravio foldere dvd1 dvd2 dvd3 i onda shvatim da sam preterao i ispocetka onda sve lepo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Vazno je da si resio. 16.03.2016. 11:46 #615710

status: user
broj poruka: 10992
@V. Putin: nemoj da se ljutis i odmah potezes S400 (). Ja sam se oprzio 2-3 puta na foru tih podeljenih datoteka (RAR/TotalCommander), tako da savetujem ljude da ne rade to i ne prodju kao sto ja prodjoh...

A moglo je i ovako (for your future reference): otvoris ``klijenta`` (Neron-a ili A-Shamponjera na primer), trpas slike po deset-petnaest-pedeset u grupi, vuces na prozorce programa, dole imas ``animiranu traku`` koja ``raste`` i koja promeni zelenu boju u crvenu onda kada ``preteras``. Oduzmes malo i to ti je to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Blagi google... 16.03.2016. 12:42 #615714

status: user
broj poruka: 1394
http://alternativeto.net/software/burn-to-the-brim/


Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 16.03.2016. 13:31 #615716

status: user
broj poruka: 1130
Khm, ovako nesto mozda je bolje?

http://www.virtikom.com/verbatim-double-layer-8-5gb-dvd-r-dl-8x-43666

A i jos nesto,posto sam narezo xxx disova iz mog iskustva zakljucujem da je nabolji disk sa kojim sam ikada radio BLU - Ray disc uradio sam par testova gde sam ga skoro unistio izgrebao isavijao i pored svega toga mi je ocitavao disk normalno dok na DVD- u i CD-u samo malo veca ogrebotina i eto problema,inace na Diskove bi ti savetovao da stavljas stvari koje mozes da prezalis ako bude nekih problema. Ja bi to cuvao na jos nekom USB-u ili ako je nesto ekstremno vazno imam cloud od 4$ mesecno 1 TB+ 15 GB Windows cloud sto je najbolje resenje i miran si...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Vazno je da si resio. 16.03.2016. 21:38 #615732

status: user
broj poruka: 1368
Ja sam dao najprakticnije i najbrze resenje u skladu sa time da se najbolje popune DVD mediji. To sto je svaki medij podlozan pucanju nije moj problem. Neka nabavi kvalitetne medije onda pracene kvalitetnim rezacem i neka reze na dvojci. Uostalom uvek imas VERIFY WRITTEN DATA, pa ako treba provuci i dvaput verifikaciju i budi koliko toliko siguran. Ako si maler jbg - sta da ti kazem.
Ali dete ko dete, misli da je pametnije od sistema ZAJEDNICE NEZAVISNIH DRZAVA.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: @V. Putin: nemoj da se ljutis i odmah potezes S400 (). Ja sam se oprzio 2-3 puta na foru tih podeljenih datoteka (RAR/TotalCommander), tako da savetujem ljude da ne rade to i ne prodju kao sto ja prodjoh..
::
:: A moglo je i ovako (for your future reference): otvoris ``klijenta`` (Neron-a ili A-Shamponjera na primer), trpas slike po deset-petnaest-pedeset u grupi, vuces na prozorce programa, dole imas ``animiranu traku`` koja ``raste`` i koja promeni zelenu boju u crvenu onda kada ``preteras``. Oduzmes malo i to ti je to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Mislim da sam peske a ipak prosto uradio sve. Pripremio 15ak 16.03.2016. 22:19 #615738

status: user
broj poruka: 3466


Dvd za rezanje i sve isamarao sa imgburn. Cdburnerxp sve diskove odbacivao ne znam zasto

Shift i pgdn i gledam pored size i na 4.2 cut i u new folder

Hvala na savetima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp A ovi programcici 16.03.2016. 22:21 #615739

status: user
broj poruka: 3466



Koji resavaju problem su spas

Ja guglao 2h i nista ne nadjoh. Nema veze posluzice nekad
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp khm 16.03.2016. 22:44 #615741

status: user
broj poruka: 1368
Najvise bi posluzila fleshka od 64 GB koju si mogao da zamolis doticnog ciku da kupi. Koristila bi mu za svasta nesto osim da prekopira te slicice na komp. Ne znam sada cene, ali ovaj moj bolesni HyperX Fury 3.0 koji je svojevremeno punjen sa 190 MB/s nije naivna igracka. Doduse kada se prebacuje sa SSDa na njega.
Sve u svemu drago mi je da si se snasao da izmajmunises to, a o cdburnerxp imam samo lose reci, krs od programa, nije za dzabe - dzabe.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60287. Broj poslatih odgovora: 646212.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs