Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Defraggler i `podrska` za SSD
STRANA 1 OD 1
dbqp Defraggler i `podrska` za SSD 16.03.2016. 22:15 T63087

status: user
broj poruka: 1368
Gledam malo sa podozrenjem reklamicu dok sam skidao malocas Defraggler, i kaze moze da sredjuje i SSD-ove ... A ovde sam naucio da se SSD - NE DE FRA GME NTU JE - . Moje pitanje glasi, da li da pokusavam da se igram sa ovim i da gledam kako sklapa kockice ili da lepo batalim i pustim da live and let die, kao i do sada? Sto se HDD-a tice, njega cu defragmentovati, malo je porazbacivao fajlice svuda unaokolo.
No, vremena se menjaju, pa zato i pitam, da li je stetno drndati SSD (sistemski ali sve od fajlova je na HDDu) ovim programcicem koji ste nekada ovde na forumu hvalili nasiroko i naveliko?



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Defraggler i `podrska` za SSD 16.03.2016. 23:01 #615742

status: user
broj poruka: 18941
Najbitnije je da razumes kako funkcionise rad hard diska, a kako ssd-a, ostalo ce ti biti jasno:

Evo par zanimljivih linkova:
http://www.pcworld.com/article/2047513/fragging-wonderful-the-truth-about-defragging-your-ssd.html

http://helpdeskgeek.com/featured-posts/should-you-defrag-an-ssd/


:: Gledam malo sa podozrenjem reklamicu dok sam skidao malocas Defraggler, i kaze moze da sredjuje i SSD-ove ... A ovde sam naucio da se SSD - NE DE FRA GME NTU JE - . Moje pitanje glasi, da li da pokusavam da se igram sa ovim i da gledam kako sklapa kockice ili da lepo batalim i pustim da live and let die, kao i do sada? Sto se HDD-a tice, njega cu defragmentovati, malo je porazbacivao fajlice svuda unaokolo
:: No, vremena se menjaju, pa zato i pitam, da li je stetno drndati SSD (sistemski ali sve od fajlova je na HDDu) ovim programcicem koji ste nekada ovde na forumu hvalili nasiroko i naveliko
::
::
::
:: Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Pusti Optimizaciju, a ne Defragmentaciju 16.03.2016. 23:04 #615743

status: user
broj poruka: 4228

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Pusti Optimizaciju, a ne Defragmentaciju 16.03.2016. 23:07 #615744

status: user
broj poruka: 1368
E pa to i uradih, nego napuni mi SSD (smanjujuci LIFESPAN), ode sa 0.77 TB upisa na 0.96 ... Pa se smorih sto shiptarAIDA pise da mu je ostalo jos 99% zivota. Al da leti leti mamicu mu bemje. A cekaj Vlado, cemu onda ovaj performance optimization u okviru Samsung Magiciana (koji cini mi se nista ne radi spektakularno)??

A vala ga i fino podgreja na 52 stepena ... Necu to vise da radim

Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Al brat bratu 16.03.2016. 23:12 #615745

status: user
broj poruka: 1368
Smanjio je zauzece na SSD-u sto mi se poprilicno dopalo jer ranije sa istim ovim programima je isao na 53 GB a sada je na 40 GB... Ovo je prvi put inace da je ovaj SSD napunjen do cepa sto bi se reklo, (pisalo je zero fill bla bla)... Ne znam, ovo se stvarno izgledao odnosi na `zauzece` prostora, umesto na poboljsanje brzine...

Kazem tj. ponavljam samo me plasi zagrevanje na preko 50 stepeni... To da se desava sa HDDom poceo bih da razmisljam o zameni istog iako u steku za nedaj Boze imam stari dobri 500 GB Hitachi koji jeste i na 5400 rpm i sve zivo, i spor je kao kornjaca ali brate mili neunistiv hdd



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 16.03.2016. 23:32 #615746

status: user
broj poruka: 2155



Sama `optimizacija` je slanje tirm komande na ssd da pokupi djubre i baci ga, nista drugo, ima ga u win 10 i radi posao u intervalima kako ga namestis. Uglavnom korisno kad obrises veliku kolicinu podataka sa ssd-a. Ostalo nebitno, a moje iskustvo sa defragmentacijom, pa vise nema smisla to raditi i taj hitachi je dovoljno brz da mu defragmentacija nece podici nesto brzinu jedino da popakuje fajlove da idu jedan za drugim pa da nema neiskoriscenog prostora.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: re: 16.03.2016. 23:39 #615749

status: user
broj poruka: 1368
Izvini, ja sam staromodni propovednik rusofilije i komunizma, ja ne znam sta je to Windows 10 niti me interesuje, ali svakako zelim da ti zahvalim na informaciji. A sada odgovori ako te ne mrzi na onu temu gde pise STA KADA OVAJ MOJ EVO NABIJE 45 TB UPISA?

A da defragmentacija HDDa ne dize spektakularno brzinu uverio sam se 400000 puta, ali Boze moj, neka ga neka sklapa kockice, samo da apdejtujem ovaj CS6 paket (instalirao sam sistem juce).

Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

::
::
::
:: Sama `optimizacija` je slanje tirm komande na ssd da pokupi djubre i baci ga, nista drugo, ima ga u win 10 i radi posao u intervalima kako ga namestis. Uglavnom korisno kad obrises veliku kolicinu podataka sa ssd-a. Ostalo nebitno, a moje iskustvo sa defragmentacijom, pa vise nema smisla to raditi i taj hitachi je dovoljno brz da mu defragmentacija nece podici nesto brzinu jedino da popakuje fajlove da idu jedan za drugim pa da nema neiskoriscenog prostora.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Optimizacija 17.03.2016. 00:57 #615754

status: user
broj poruka: 4228
ga `napuni` celog, zato se povećao LifeSpan. Pretpostavljam da imaš SSD 256GB? Ili je popunjen do 50% 512? Prvi put kada sam radio optimizaciju pomislio sam da je virus upao na računar i pretvorio ga u torrent server.

U Magician postoji opcija Performance Optimization, ali ne sklapa kockice.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Optimizacija 17.03.2016. 01:06 #615755

status: user
broj poruka: 1368
250 i sasvim dosta za sistem jer kao sto rekoh za storage je zaduzen drugi hard u lapu (da, imam lap sa dva mesta za ssd/hdd i mogu reci samo rechi hvale za to jer ne zavisim od eksternih diskova i gluposti vec sve sto mi treba drzim u jednom aparatu). Nemam nista protiv sto ga je napunio, samo me malo zabrinulo sto je temperatura odletela na 52 stepena pred kraj procesa.

Uostalom, imam 5 godina garancije i ne moram da jurim neke fante i sprajtove, vec kad govance crkne pravac kod mog druga po novi, brzi i bolji :) Ili makar isti :)

Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: ga `napuni` celog, zato se povećao LifeSpan. Pretpostavljam da imaš SSD 256GB? Ili je popunjen do 50% 512? Prvi put kada sam radio optimizaciju pomislio sam da je virus upao na računar i pretvorio ga u torrent server
::
:: U Magician postoji opcija Performance Optimization, ali ne sklapa kockice.
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Re: Defraggler i `podrska` za SSD 17.03.2016. 01:11 #615756

status: user
broj poruka: 1368
Tebi nikako da se zahvalim za linkove, sad cu ih procitati :) Hvala Markovicu



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Najbitnije je da razumes kako funkcionise rad hard diska, a kako ssd-a, ostalo ce ti biti jasno
::
:: Evo par zanimljivih linkova
:: http://www.pcworld.com/article/2047513/fragging-wonderful-the-truth-about-defragging-your-ssd.htm
::
:: http://helpdeskgeek.com/featured-posts/should-you-defrag-an-ssd
::
::
:: :: Gledam malo sa podozrenjem reklamicu dok sam skidao malocas Defraggler, i kaze moze da sredjuje i SSD-ove ... A ovde sam naucio da se SSD - NE DE FRA GME NTU JE - . Moje pitanje glasi, da li da pokusavam da se igram sa ovim i da gledam kako sklapa kockice ili da lepo batalim i pustim da live and let die, kao i do sada? Sto se HDD-a tice, njega cu defragmentovati, malo je porazbacivao fajlice svuda unaokolo
:: :: No, vremena se menjaju, pa zato i pitam, da li je stetno drndati SSD (sistemski ali sve od fajlova je na HDDu) ovim programcicem koji ste nekada ovde na forumu hvalili nasiroko i naveliko
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nbkom Pitanje.. 19.03.2016. 12:16 #615873

status: user
broj poruka: 321
Mozda nije tema zato,da ne baksuziram i ja se nesto mislim da pazarim-neki model od 120.Pitanje je kako ssd crkava -naglo i gotovo kanta za smece ili kao hdd polako prijavljuje greske i otkazuje.Hvala.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs