Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Problem sa particijom
STRANA 1 OD 1
krstak Problem sa particijom 02.11.2007. 21:43 T6328

status: user
broj poruka: 71

Skoro mi je iz nepoznatog razloga pukao sistem pa sam resio da sve instaliram iz pocetka. Na hardu imam dve particije (prva je 25GB sistemska a druga je od 55GB na kojoj imam vazne podatke). Problem je sledeci:
Formatirao sam prvu particiju i instalirao svez Windows i sve radi normalno sem jedne stvari -
druga particija ne moze da se otvori. Kada zelim da udjem u nju, windows mi trazi da je prvo formatiram. Pomocu Hiren`s boot 9.0 diska sam uspeo da udjem u neke programe za recovery i u njima sam video da su svi podaci na mestu ali ne znam kako da povratim particiju (pokazuje je kao extended partition a trebalo bi kao NTFS).
Moze li neko da mi kaze kako da povratim particiju i kojim programom?
Hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Problem sa particijom 03.11.2007. 00:42 #32009

status: user
broj poruka: 9395
Nemoj je vracati, postoji rizik da vracanjem particije izgubis sve sto je ikada bilo na njoj.
preporuka:
pozajmi negde hard disk ili pokusaj da iskopiras najbitnije podatke na sadasnju c particiju. narano uz pomoc tog hirena koji imas.
Kada to uradis, obrisi potpuno tu puknutu particiju iz windowsa i kreiraj novu. potom vrati podatke nazad.



::
:: Skoro mi je iz nepoznatog razloga pukao sistem pa sam resio da sve instaliram iz pocetka. Na hardu imam dve particije (prva je 25GB sistemska a druga je od 55GB na kojoj imam vazne podatke). Problem je sledeci
:: Formatirao sam prvu particiju i instalirao svez Windows i sve radi normalno sem jedne stvari -
:: druga particija ne moze da se otvori. Kada zelim da udjem u nju, windows mi trazi da je prvo formatiram. Pomocu Hiren`s boot 9.0 diska sam uspeo da udjem u neke programe za recovery i u njima sam video da su svi podaci na mestu ali ne znam kako da povratim particiju (pokazuje je kao extended partition a trebalo bi kao NTFS)
:: Moze li neko da mi kaze kako da povratim particiju i kojim programom
:: Hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Ako 03.11.2007. 09:34 #32026

status: user
broj poruka: 4163
nećeš da rizikuješ da ostaneš bez podataka, predlažem ti isto što i Vmarc
Svega ovoga, naravno, ne bi bilo da je Pera otišao pravo u policiju

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs