Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Problem sa Win 8.1
STRANA 1 OD 1
zoxin Problem sa Win 8.1 12.04.2016. 00:11 T63400

status: user
broj poruka: 265
Posto je u zadnje vreme poceo da me zeza doticni,tipa iskljucim komp,pa posle kad ga ponovo ukljucim nece da ucita win.Kad ucita win,radi bez greske.Nekada se desavalo da posle restarta nece da digne sis. tj. nece cak ni `post` da upali.Nema zvucne signalizacije,sve je naizgled ok ali nema slike ...Konfiguracija je sledeca ploca MSI 970A-G46 V2,mem patriot 4*4gb,ssd samsung 840 120 gb,hdd1 samsung f3 1gb,hdd2 wd green 1.5 tb.Podignem ponovo danas sistem 8.1.Radilo je to ok neko vreme.Ali posle instalacije recomended apdejtova pocnu isti simptomi.Onda moram da drzim power dugme dok se ne ugasi pa ponovo da palim.Onda ide da moram da biram opciju F1 ili F2 tj. da udjem u bios i podesim parametre ili da ucitam podrazumevane vrednosti.Nema nikakve veze.I da ne menjam nista u biosu digne se sistem.Nekad lepo radi nekad zeza,nema nekih pravila.Bios je fabricki.Hteo sam da ga flesujem ali sam odustao.Ako sam dobro protumacio sa mojim povrsnim znanjem Engleskog,zadnja verzija biosa se moze koristiti za W8 ali se ne moze posle flesovati na stariju verziju.Tj. ako bi hteo da se vratim na W7 ne bih mogao da vratim staru verziju sa kojom bi mozda bolje radio komp.Druga sumnja je da je problem sa apdejtom iz win8.Treca sumnja je da neki od hardova nije ok.Kablove sam menjao,menjao i portove.Imao sam ranije problem na starom kompu da zbog neispravnog wd green nije hteo sistem da se dize.Molio bih ljude koji imaju licna iskustva da daju neki savet.Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ovako stoje stvari Zoko-Sine: 12.04.2016. 00:24 #617197

status: user
broj poruka: 10988
-ono sa fleshovanjem BIOS-a obavezno uradi (i nemoj nas nasmijavati, ba`)
-hardovi: otkaci, na izvesno vreme, hard na kojem se ne nalazi sistem, pa vidi ima li boljitka
-mozda ploca polako odlazi kod dobrog starog Manitua
-da nisi nabacio neku noviju dekinu graf. skarabudzu (ljudi su ranije prijavljivali slicne probleme u radu ove ploce, u kombinaciji sa karticom crvengacicom)?

http://goo.gl/oplqMU

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zoxin Re 12.04.2016. 00:31 #617198

status: user
broj poruka: 265
Mogao bi samo Teca da ti budem,al ajd :) Ok flesujem bios nije problem.Ako resim da se vratim iz nekih razloga na win 7,kako bi to radilo sa zadnjim biosom ? Za plocu je spremna rerna ako pokusa da izda,pa sad nek radi sta hoce :) Da nisi ti onaj sto mu se javlja ? Jesta crvena grafa i isti proizvodjac,al ta kombinacija sa navedenim komponentama je super radila skoro 3 god.Mozda im dolazi kraj kao sto kazes ...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Opusteno 12.04.2016. 02:44 #617202

status: user
broj poruka: 3466

Flesni bios. Prifatice on kasnije sedmicu ako bude trebalo. Nema razloga za ne :)

A da torti je real name manitu haha
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: Problem sa Win 8.1 12.04.2016. 04:01 #617203

status: user
broj poruka: 1118
Windows 8.1 zadnji update su smrt, smara no stop za update na 10, Ja koristim sa eliteunitedcrew.org od soneta 8.1 bez update radi vrhunski.
http://valid.x86.fr/bek4z2

:: Posto je u zadnje vreme poceo da me zeza doticni,tipa iskljucim komp,pa posle kad ga ponovo ukljucim nece da ucita win.Kad ucita win,radi bez greske.Nekada se desavalo da posle restarta nece da digne sis. tj. nece cak ni `post` da upali.Nema zvucne signalizacije,sve je naizgled ok ali nema slike ...Konfiguracija je sledeca ploca MSI 970A-G46 V2,mem patriot 4*4gb,ssd samsung 840 120 gb,hdd1 samsung f3 1gb,hdd2 wd green 1.5 tb.Podignem ponovo danas sistem 8.1.Radilo je to ok neko vreme.Ali posle instalacije recomended apdejtova pocnu isti simptomi.Onda moram da drzim power dugme dok se ne ugasi pa ponovo da palim.Onda ide da moram da biram opciju F1 ili F2 tj. da udjem u bios i podesim parametre ili da ucitam podrazumevane vrednosti.Nema nikakve veze.I da ne menjam nista u biosu digne se sistem.Nekad lepo radi nekad zeza,nema nekih pravila.Bios je fabricki.Hteo sam da ga flesujem ali sam odustao.Ako sam dobro protumacio sa mojim povrsnim znanjem Engleskog,zadnja verzija biosa se moze koristiti za W8 ali se ne moze posle flesovati na stariju verziju.Tj. ako bi hteo da se vratim na W7 ne bih mogao da vratim staru verziju sa kojom bi mozda bolje radio komp.Druga sumnja je da je problem sa apdejtom iz win8.Treca sumnja je da neki od hardova nije ok.Kablove sam menjao,menjao i portove.Imao sam ranije problem na starom kompu da zbog neispravnog wd green nije hteo sistem da se dize.Molio bih ljude koji imaju licna iskustva da daju neki savet.Hval
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Re: Problem sa Win 8.1 12.04.2016. 08:10 #617204

status: user
broj poruka: 6088
http://www.howtogeek.com/218856/how-do-you-disable-the-get-windows-10-icon-shown-in-the-notification-tray/


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/CM Octane/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: Re: Re: Problem sa Win 8.1 12.04.2016. 14:23 #617213

status: user
broj poruka: 1118
Hvala za ovo.
http://valid.x86.fr/bek4z2

:: http://www.howtogeek.com/218856/how-do-you-disable-the-get-windows-10-icon-shown-in-the-notification-tray
::
::
:: i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/CM Octane/A4Tech V
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko zvocanje: 12.04.2016. 18:59 #617217

status: user
broj poruka: 4228
Već sam jednom pisao, ali se ne sećam kad: imao sam problem na jednom računaru koji je radio odlično do određenog trenutka. Pregledom win logova (nakon system restore), shvatio sam da računar trokira, tj, ne može da podigne sistem nakon jednog apdejta. Puštanjem jednog po jednog apdejta (jer apdejti često nailaze u čoporu) našao sam koji je problematičan - upravo taj je `važan` - important, ne optional, ali ne radi kako treba, tj, izaziva nestabilnost na win sistemima sa procesorom G3258.

Ovo sve pišem zbog toga što navodiš da problemi nastaju nakon ažuriranja.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zoxin Re 12.04.2016. 20:25 #617220

status: user
broj poruka: 265
Hvala svima na odgovorima.Flesnucu ga za vikend i ponovo podici sistem.Videcu onda kako se ponasa.Poz


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646168.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs