Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
WLAN Router : Asus ili Linksys ?
STRANA 1 OD 1
Vodos WLAN Router : Asus ili Linksys ? 19.04.2016. 13:40 T63426

status: user
broj poruka: 864
Planiram mali `upgrade` kucne WiFi mreze, ali nemam nameru da placam sve to nesto mnogo, pa sam u dilemi izmedju ova dva rutera :

1. Asus RT-N56U
2. Linksys EA4500

jedan od ova dva bih kupio (polovno preko oglasa), oba su `dual band` i imaju USB storage opciju i tu se zavrsava lista nekih mojih posebnih zelja. Razlika u brzini mi nije nesto vazna, jer nece biti stream-a 4K HD videa.

Moje konkretno pitanje je da li neko ima i koristi Asus RT-N56U i kako se pokazao, s obzirom da je i ovde na forumu bilo zalbi na Asusove rutere? Da li se i kod njega desavaju decje bolesti kao i kod RTN12E modela (prekidi i `dropovi`) ?

Linksys je skuplji nekih 10-ak evra, ali ako neko ima jos sta da posavetuje, zasto se isplati doplata, bio bih zahvalan...


Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE asus je dobar, linksys jos bolji 19.04.2016. 17:41 #617472

status: user
broj poruka: 5696

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: asus je dobar, linksys jos bolji 19.04.2016. 19:24 #617473

status: user
broj poruka: 9381
I to je to.

El Capitan

::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 19.04.2016. 22:24 #617478

status: user
broj poruka: 3974
Otisao covek po ruter, a vratio se sa PS4. :P


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: ... 20.04.2016. 09:05 #617487

status: user
broj poruka: 4866

Vratio se sa kompom. :P

br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: Otisao covek po ruter, a vratio se sa PS4. :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 20.04.2016. 09:19 #617488

status: user
broj poruka: 9460
Oba su odlicna. Idi na Asus ako nisi vican podesavanju u sitna crevca. Vise je user frendly od tog Linksys-a. Bar iz nekog mog iskustva sto se tih brendova tice. Nisam se susretao ni sa jednim od ta dva modela, ali pricam generalno.

Sve zavisi, recimo, ovi noviji D link su upropastili sa tom automatizacijom. Ne mozes da ga ukrotis, a da sam ne procacka i oduzme ti pola sata dok, bajagi, sam ne konfigurise pri prvom ukljucenju ili factory default. Smara samo tako.
Tako da u nekim slucajevima vise volim kada mi je sve manual.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd ... 20.04.2016. 15:30 #617495

status: user
broj poruka: 1376
dilema je kao izmedju kola srednje klase i vise klase. Linsys je Linsys da se ne lazemo. Kao sto biras izmedju Pro i Amater
http://valid.canardpc.com/7wegij

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Linksys.... 20.04.2016. 21:24 #617508

status: user
broj poruka: 864
...mi nekako deluje vise `profi`, brzi je, a sto se tice podesavanja koliko sam video zahteva obavezno prisustvo CD-a za konfigurisanje, al ajd...
Kao sto sam napisao plasim se za Asusa da se slucajno ne desavaju stvari kao sto su se nekima ovde desavale...
Ruteri su polovni i zato cu i uzeti jedan jer je cena ok.
Najverovatnije Linksys.

@ zooloo

Citat:

Sex je dobar, ali je Sony jos bolji....



Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: WLAN Router : Asus ili Linksys ? 20.04.2016. 22:27 #617509

status: user
broj poruka: 18940
Oba izgledaju atraktivno, fancy, lepo su dizajnirani, ali realno nema tu nikakvog upgrade-a bez ANTENA.
Moja preporuka je Mikrotik sa DIY antenama, ako hoces proverenu stvar.

Ako hoces jeftinije, a da ti zavrsi posao, sa jacim signalom (antenama), pravi izbor je tplink i dalje.
Linksys je dobar, ali nije bolji od Cisco-a, iako je `by Cisco`, i nemoj kupovati polovan ruter, veruj mi.


:: Planiram mali `upgrade` kucne WiFi mreze, ali nemam nameru da placam sve to nesto mnogo, pa sam u dilemi izmedju ova dva rutera
::
:: 1. Asus RT-N56
:: 2. Linksys EA450
::
:: jedan od ova dva bih kupio (polovno preko oglasa), oba su `dual band` i imaju USB storage opciju i tu se zavrsava lista nekih mojih posebnih zelja. Razlika u brzini mi nije nesto vazna, jer nece biti stream-a 4K HD videa
::
:: Moje konkretno pitanje je da li neko ima i koristi Asus RT-N56U i kako se pokazao, s obzirom da je i ovde na forumu bilo zalbi na Asusove rutere? Da li se i kod njega desavaju decje bolesti kao i kod RTN12E modela (prekidi i `dropovi`)
::
:: Linksys je skuplji nekih 10-ak evra, ali ako neko ima jos sta da posavetuje, zasto se isplati doplata, bio bih zahvalan..
::
::
:: Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 21.04.2016. 09:38 #617518

status: user
broj poruka: 4225
+1
Svaka ti je zlatna.
Ni sam bolje ne bih mogao da preporučim.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos @imarkovic 21.04.2016. 12:30 #617522

status: user
broj poruka: 864
mislis na nesto poput TP-Link Archer C2 AC750?

Taj bi bio tacno to na sta ciljam, a cena OK....

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd .... 22.04.2016. 09:01 #617535

status: user
broj poruka: 1376
Ja sam ipak i dalje za o da je Linksys i ako je by Cisko ipak Linksys. Ja moj stari wnr 54 i dalje cuvam i ako je prevalio 10god 24/7. Probao sam svasta,imao sam rutere i od 200e i nisam bas nesto pao na dupe. Sad imam krs od D linka dir 825 i smesan je ali mi radi posao. Imao sam i http://www.amazon.com/Linksys-Wireless-Dual-Band-Anywhere-EA6900/dp/B00EXK14S0 i https://www.asus.com/Networking/RTN66U/
I Asus ima super kliktav GUI i to je na oko super
http://valid.canardpc.com/7wegij

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs