Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Nova konfiguracija i brdo problema!
STRANA 1 OD 1
Milos123 Nova konfiguracija i brdo problema! 04.11.2007. 13:58 T6343

status: user
broj poruka: 3
Pozdrav celoj ekipi foruma PC Berze!

Pre par nedelja sam nadogradio staru konfiguraciju i kupio sledece komnponente:

- AMD Athlon X2 400+
- 1GB Kingston DDR2 667
- Asus 8600GT silent
- Asus M2N-X
i sve ovo gura 3 meseca staro CoolerMaster-ovo napajanje od 430W.

Problem je u sledecem:

Desava se da se pojavi tzv. BSOD bez ikakvog pravila i reda. Nekada se pojavi dok slusam muziku, nekada dok igram neku igru ona samo zakuca i pojavi se taj BSOD. Testirao sam hard disk i memoriju nekim alatima sa Hiren`s boot CD-a i oni su ok. Pomislio sam i da je u pitanju graficka, ali ona nije uopste opterecena kada samo slusam muziku i surfujem netu, znaci puca i van igre.

Sledeci problem je vezan za narezivanje diskova, Asusov DVD+/-R/RW je prestao da cita diskove kako treba od kako sam ga povezao na novu plocu iako je do tada radio besprekorno. Disk koji reze obicno je pun gresaka i Nero prestane sa verifikacijom zbog njihovog ogromnog broja. Takodje citanje istih je jako lose, desi se da racunar zakuca kada pokusam da pristupim fajlovima na disku. NApominjem da sam kod rezanja koristio vise medija, pocev od Verbatima pa do Princa.

Kako jedna nevolja nikada ne ide sama, evo jos jednog problema:
Kada prebacim racunar u stand by mod i kada posle nekog vremena pokusam da dignem ponovo sistem, racunar zakuca i restartuje se sam od sebe, ili sam ja prinudjem da to uradim kako bih uopste bio u stanju da udjem u Win. Zato sam sada prinudjem da gasim komp nocu umesto da ga pustim u stad by.
Eh da, jos jedna napomena:
Sinoc sam bio ukljucio 3D Mark 06 da obavi po 50 ciklusa za svaki od testova i jutros sam umesto finalnog skora zatekao Welcome svreen sto znaci da se komp sam restartovao u toku noci.
Hvala vam svima na unapred izdvojenom trudu u resavanju ovih bizarnih problema!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Kojie je HDD??? 04.11.2007. 14:24 #32120

status: user
broj poruka: 5696
RAM testiraj preko MemTest86 v3.3 imas ga netu. Ako je to u redu idemo dalje. Meni lici na plocu (posebno Asus serije X). U masinu ubaci neku PCI grafiku. Ucitaj SafeMode i tamo pokreni Hot CPU Tester 4.4.1 (ima ga na warezu). Ako ti on prijavi gresku na procesoru 99% je procesor, ako ti prijavi na chipsetu 99% je ploca.

Probaj drugu verziju NEROa i updateuj najnoviji firmware. Asus rezaci vaze za losije, pa ne cudi i ako je u istom trenutku otkazao.

`Hibernacija` mi aludira na problem ACPIa, memorije, ploce ili grafike. Ako ti sve radi OK sa PCI grafikom onda je verovatno grafika, opste je poznato da u 8600 lose grafike posebno one koje dodju iz Asusa u vidu Silent izvedbe. Mozda se greje previse.




- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos123 ... 04.11.2007. 14:35 #32123

status: user
broj poruka: 3
Zaboravih da navedem hard, i on je nov, u pitanju je WD Caviar 160GB aajs.
Nisam te bas najbolje razumeo sa ovim ubacivanjem PCI graficke, jel mislis da ubacim neku drugu PCI graficku ili...?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko We- bad 123 04.11.2007. 19:09 #32135

status: user
broj poruka: 6643
Nisi instalirao windows kako treba, uz sve što tu ide, drajvera, directx-a.... najviše mi na to liči. Tek onda na hardver. Bilo bi korisno - za tebe, nas i one koji ubuduće budu kukali na BSOD, da nam nakače koju je poruku bsod dao, ili, da nam bar iščitaš par zadnjih minudump poruka o grešaka koje se čuvaju u vidu logfajla za administratora računara - baš zbog ovoga.
Baš zbog drajvera, mislim da ti ne radi i asus, neverovatno mi je da je baš sad... ma nije on riknuo, onda ne bi čitao ili ne bi mogao da se kalibriše za narezivanje, problem je sa... ajd` recimo, 85% drajverima za ploču ili čak njenim bios-om, pa tek onda drajveri grafe, zvuka... i svega ostalog.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 04.11.2007. 19:54 #32139

status: user
broj poruka: 2900
BSOD ti se pojavljuje zbog sturje.
Prvo proveri da li si dobro gurnuo sve kablove ( pogotovu onaj u maticnu )
A drugo mozda ti RAM nema dovoljnu voltazu,ako si spusto latency za RAM a nisi diro voltazu onda je to sigurno.
Sve jedno povecaj voltazu na RAM ako ga to gusi,ali jedna stvar je sigurna,u pitanju je struja ili eventualno pregrejavanje u sta sumljam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mismi77 Ja imam AMD 04.11.2007. 23:29 #32162

status: user
broj poruka: 105
Bih rekao da ti RAM latencije i/ili voltaža nisu podešeni kako treba. Meni se isto pojavljuje taj BSOD pri izlasku iz standby-ja ali eto j... ga moram nešto da pustim da radi nesavršeno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hram1 !!!! 06.11.2007. 02:17 #32262

status: user
broj poruka: 7
Ja bih rekao da si memoriju kupio u PAKOM-u ili su ti oni `garanti`. Znam iz licnog iskustva jer su mi dva puta uvalili felericnu memoriju. Idi reklamiraj im i smaraj ih do besvesti.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs