Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Potrebna pomoc oko interneta - hitno
STRANA 1 OD 1
Fi011 Potrebna pomoc oko interneta - hitno 23.04.2016. 22:07 T63441

status: user
broj poruka: 137
Brat mi se uselio u novi stan. Tu postoji kablovski internet, a mozda je i adsl. Dakle, ruter ne postoji, vec samo lan kabl koji je provucen iz hodnika. Ne znam ko je ISP. Par dananje internet radio prosto tako sto je ustekan u komp i to BEZ RUTERA. Zato mi nije jasno da li je kablovski ili adsl. Elem, net je, kaze mi brat, odjednom prestao da radi. Imam limited connection ikonu sa zutim uzvicnikom. U ipv4 podesavanja su na auto. Medjutim nisam dobio validnu ip adresu vec 169.254.106.143, bez gejtveja sto znaci da komp ne vidi mrezu. Ima li sugestija? Hvala.



Z77A GD65, 2500k 4.4 MHz, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 932
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 23.04.2016. 22:47 #617567

status: user
broj poruka: 9381
Moze biti da mu je crkla mrezna karta, sto je manje verovatno, moguce je da je crko taj neki ruter (ili da samo treba da se ugasi i upali, da se mozda zaglupeo), to bi mogao da sazna ako se raspita da li i drugima u tom objektu radi net, ali ono sto je verovatnije je da su mu iskljucili net.
E sad, ako je tamo negde, sa druge strane, modem a ne ruter, onda je mozda neki drugi korisnik ubo svoj komp preko USB prikljucka i prvi zauzeo IP adresu.
Ne mozemo znati dok ne saznas sta je sa druge strane.
Elem, prvo neka proba sa drugim kompom, laptopom ili drugom mreznom kartom.
Mada, meni sve lici da su ga capnuli .)


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 re 24.04.2016. 19:14 #617585

status: user
broj poruka: 1227
taj neko ko je davao internet prethodnom stanaru je zavrnuo slavinu, skroz logicno :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 24.04.2016. 19:20 #617586

status: user
broj poruka: 9460
Malo jeste cudno. Kako je taj neko zavrnuo slavinu? Lakse bi mu bilo da je istekao kablic iz rutera... Ovaj dole ne bi imao nikakav signal na LAN portu i to je to.

Meni vise lici da se taj neki ruter zaglupio i ne moze LAN da pokupi adresu ili je neko stavio staticku, bmlga.

Ako je pre imao net, a nije podesavao TCP/IP, onda je u ruteru bio ukljucen DHCP.

U svakom slucaju no dobro.

Probaj da u drajverima za LAN stavis 10MB half duplex. Mozda je kabel predugacak, los/slab ruter i brljavi kada je 100 full i ne moze da pokupi adresu...

I na kraju krajeva, pitati prethodnog vlasnika stana, sta i kako...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fi011 Problem resen. 25.04.2016. 15:24 #617619

status: user
broj poruka: 137
Hvala na odgovorima. Bilo je kasno one noce i nije radila tehnicka podrska provajdera koji je, inace, AVcom. Nije ni kablovski ni ADSL, nego opticki internet sa PPPoE konekcijom gde je potrebno uneti user name i pass. Nikad nisam petljao oko optickog neta, zato sam i bio zbunjen :)



Z77A GD65, 2500k 4.4 MHz, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 932

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs