Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Bizarno - ima li neko ideju?
STRANA 1 OD 1
PCoprema Bizarno - ima li neko ideju? 04.11.2007. 16:20 T6345

status: user
broj poruka: 292
Imam modemsku vezu i desava mi se da se konekcija prekine u toku rada bez ikakvog razloga. Nekada posle nekoliko minuta a nekada ne pukne ni posle par sati - nema pravila. Masina je PIII sa kvalitetnim i ispravnim komponentama. Menjao sam modeme (soft i hard) i drajvere, stavljao novi sistem XP ali sve je isto. irq je u redu ne kosi se na COM3 sa nicim. Centrala je nova digitalna 7 cifara a pocinje sa 2 pa nije u pitanju onaj stari pcm problem kod analognih. Nemam virusa i sve aplikacije su stabilne i proverene a nije ni do brausera. Nemam ideju pomagajte! Sta jos da proverim zamenim ili uradim a da nije adsl i kablovska. Molim za pomoc
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko analogija 04.11.2007. 19:00 #32133

status: user
broj poruka: 6643
Veza, dvosmerna, između tvog računara i ISP servera, odvija se putem analogno-digitalnog pretvaranja, upravo, veza između dva modema je analogna, čuje se kao skičanje u više visokih i niskih tonova koji predstavljaju nule i jedinice, ali, frekvencijom, analogno. Šumovi na spojnom putu (bilo stalni, bilo random) mogu ili, usporavati vezu u znatnom obimu (iako je primenjen način kodiranja koji unekoliko zaobilazi slučajne greške), ili, mogu da je prekinu. Npr. tako da se pojavi signal smetnje koji simulura komandu za prekid veze... (tokom rada putem TCP/IP protokola, neophodno je da se saobraćaj odvija dvosmerno, jer se tako dobija potvrda o uspešnom prijemu paketa, odnosno, šalju se zahtevi za ponavljanjem ili novim paketima, ako to izostane ili bude lažno simulirano, veza puca).
Ukratko: kvalitet `linije` može da ti pravi problem, loše uzemljenje kompa ali i same telefonske linije, ... ili, imaš paralelno spojen telefonski aparat koji unosi smetnje?!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko i.... 04.11.2007. 19:01 #32134

status: user
broj poruka: 6643
.... nadam se da ti je isključeno: disconnect if idle... for xxx minutes?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
munjayu i jos nesto 04.11.2007. 19:10 #32137

status: user
broj poruka: 1



ako broj telefona ima dvojku ispred neznaci da neide preko PCM uredjaja
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BataCele Hah 04.11.2007. 19:11 #32138

status: user
broj poruka: 1532
Ne uzbudjuj se. Licno jos nisam uspeo da nateram komp (nekoliko desetina razlicitih) da ima stabilnu vezu preko dial up-a. Odavno ne primecujem kada `pukne` konekcija. Samo se ponovo konektuj i ne razmisljaj o nesavrsenosti tehnologije.

Usput, ponekad je pomogla promena modema, a ponekad drajvera. Mislim na poboljsanje, savrsenstvo jos nisam postigao.

Kad pukne - restartuj, kad mnogo puca - reinstaliraj, kada nece da radi - menjaj. Cuvaj zivce, skuplji su od novca.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 04.11.2007. 20:46 #32141

status: user
broj poruka: 584
jediino nisi rekao koji je modem :))

u principu, mozes da mu oboris protokol na v34, koji u takvim situacijama
kad se sve sabere ispadne brzi od loseg v90 (+ms=v34) ili da mu produzis
period posle koga ce da proglasi vezu neuspelom (s10=150 ili s10=200 i/ili
s25=100). moras da cackas, zavisi od milion stvari. googlaj za tvoj modem
kodove za v34, lost carrier(s10) i DTR signal(s25) i pronadji pravu kombinaciju.

da nisi dobio uz novu centralu i aktivan call waiting? :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PCoprema at+ms=v34 04.11.2007. 21:17 #32142

status: user
broj poruka: 292
znam da radi o ogranici baude na 33.6K. koliko znam ovo uopste ne utice na upload ili download tj radi podjednako brzo osim sto je kacenje umseto na 50K na 33K. Ni ovo ogranicenje ne pomaze. Imao sam us robotics a sada imam Lucent twinchip gvc koji je bolje izrade. hvala pisko i geloso na detaljima samo ne znam gde da podesim delay i carrier s10 i s25. Da li je moguce da ploca procesor ili ram mogu da `seku` tj pucaju ovako vezu? Sve ostalo radi dobro igre programi sve je stabilno i brzo. Gde da namestim te s10 i s25? Meni je call waiting iskljucen. Jedino jos da promenim dolazni kabl


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 04.11.2007. 21:32 #32145

status: user
broj poruka: 584
molim
isto podesavas gde i za v34,
znaci u extra settings u modemu, pises +ms=v34s10=150 ili
s10=150s25=100, posle svake i najmanje izmene vidi kako ti se
ponasa modem (ne treba ti AT na pocetku)...us robotics bi ipak
trebalo da je us robotics...a lucent da nije ono sto je nekad bio...
meni se najbolje pokazao Sweex-ov `HARD` odn. Intel 536EP
modem (ali ne uz drajvere koji idu uz njega). pozajmi neki modem
od drugara koji je presao na adsl ili kabl i probaj da vidis kako
se ponasa da ne bodes u prazno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PCoprema Re: :: 04.11.2007. 21:48 #32148

status: user
broj poruka: 292
stvar je u tome sto isto rade 2 usroboticsa win modem razlicite oznake i ovaj stari lucent win LT (ne agere) isto tako droped line. Nasao sam sada neki kombinovani string ali nema to s10s25 vec neko 38 bas za lucent i sada mi se kaci uvek n a115K a ranije je variralo od 19-50K. Nisu drajveri i nije XP. Da li cpu,ram i mb mogu tako da rade? cpu je prosao sve testove kao i chipset ploce. Niti mi radi bolje niti losije bilo na 33.6 ili 115 isto je. Znaci nema sanse da su svi mdemi klakavi niti je drajver i XP jedino linija i cpu me brinu. Da li moze procesor? Cisto sumnjam jer prolazi sve testove hotcpu occt, burnin


:: moli
:: isto podesavas gde i za v34
:: znaci u extra settings u modemu, pises +ms=v34s10=150 il
:: s10=150s25=100, posle svake i najmanje izmene vidi kako ti s
:: ponasa modem (ne treba ti AT na pocetku)...us robotics bi ipa
:: trebalo da je us robotics...a lucent da nije ono sto je nekad bio..
:: meni se najbolje pokazao Sweex-ov `HARD` odn. Intel 536E
:: modem (ali ne uz drajvere koji idu uz njega). pozajmi neki mode
:: od drugara koji je presao na adsl ili kabl i probaj da vidis kak
:: se ponasa da ne bodes u prazn
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nadalje 04.11.2007. 21:54 #32151

status: user
broj poruka: 6643
Eto, meni se čini da je us robitics nekad bio best za te brzine 33.6, a ja lično sasvim lepo sam prolazio sa lucentima (pre nego su se preimenovali u agere). Sa agere - sve i svašta. Intel u sweex varijanti, to mi je i sad ostalo u računaru, radi ok. Ipak, nisi nam rekao na kojoj se brzini kačiš prema provajderu, i, kolika je brzina download-a kada sve radi kako treba.
Onako, oduhativno, ima li ikakvog šuma na liniji kad digneš slušalicu? I, stvarno, to što ti je grupa na centrali pod `2` nema nikakve veze sa činjenicom da li si ili nisi na PCM-u, PCM služi da zameni 12 bakarnih parica jednom, što u telefoniji nema neke posebne veze, ali, kod modema ima (također i ADSL-a, jer se za 12 ili 24 kanala koriste frekvencije koje inače koristi jedan ADSL). Dakle, nije stvar centrale već spojnog puta od tebe do razdelnika centrale.... informacije o tome da li si ili ne na PCM-u, dobijaju se telefonom koliko se sećam, a to je neko ovde na forumu već objašnjavao... Ako komp radi kako treba sve ostalo, ne treba da sumnjaš na komponente ni kod interneta, više bi mogao da sumnjaš na softwer koji kontroliše pristup internetu, anti-spy, anti-malw, anti-vir, anti-troj, ili baš obrnuto, razne dialer-e i slične koji prekidaju konekciju i pokušavaju da uspostave vezu sa Honolulu-om...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PCoprema Re: Nadalje 04.11.2007. 22:16 #32155

status: user
broj poruka: 292
Pa kazem kaci se uglavnom 46-50K i normalno protok ide u proseku 3-4K tj od 1K do 7-8K
nemam sa time problema. Provajder je neki 042 ali sam ih probao vise i isto je: kalik beobug teleport bez obzira na to. Za zastitu imam nod32 kao i vecina. Kada dignem slusalicu cujem ono kodiranje tj sustanje ili ti komunikaciju sa provajderom. Kada je linija slobodna nema nekog suma nista posebno kao da je cisto. Ovo je nova centrala koja je zamenila analognu pcm i put sigurno nema pcm jer imam mogucnost adsl a on ne trpi izmedju pcm


:: Eto, meni se čini da je us robitics nekad bio best za te brzine 33.6, a ja lično sasvim lepo sam prolazio sa lucentima (pre nego su se preimenovali u agere). Sa agere - sve i svašta. Intel u sweex varijanti, to mi je i sad ostalo u računaru, radi ok. Ipak, nisi nam rekao na kojoj se brzini kačiš prema provajderu, i, kolika je brzina download-a kada sve radi kako treba
:: Onako, oduhativno, ima li ikakvog šuma na liniji kad digneš slušalicu? I, stvarno, to što ti je grupa na centrali pod `2` nema nikakve veze sa činjenicom da li si ili nisi na PCM-u, PCM služi da zameni 12 bakarnih parica jednom, što u telefoniji nema neke posebne veze, ali, kod modema ima (također i ADSL-a, jer se za 12 ili 24 kanala koriste frekvencije koje inače koristi jedan ADSL). Dakle, nije stvar centrale već spojnog puta od tebe do razdelnika centrale.... informacije o tome da li si ili ne na PCM-u, dobijaju se telefonom koliko se sećam, a to je neko ovde na forumu već objašnjavao... Ako komp radi kako treba sve ostalo, ne treba da sumnjaš na komponente ni kod interneta, više bi mogao da sumnjaš na softwer koji kontroliše pristup internetu, anti-spy, anti-malw, anti-vir, anti-troj, ili baš obrnuto, razne dialer-e i slične koji prekidaju konekciju i pokušavaju da uspostave vezu sa Honolulu-om...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs