Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Komp nece da digne sistem, radi narandzasta lampica?
STRANA 1 OD 1
trinity Komp nece da digne sistem, radi narandzasta lampica? 27.04.2016. 15:43 T63451

status: user
broj poruka: 71

Pretrazivao net, zabaguje na google maps-u, restartujem ga, i stvar je sledeca:

Restart (crvena lampica radi, znaci napajanje ok), sve ide normalno,po redu, dize bios, i u trenutku kada treba da se podigne operativni sistem, prvo ide ona donja crta u gornjem levom uglu par trenutaka i nakon toga samo zacrni monitor (monitor radi, ventilator CPU-a i napajanja rade) i tom trenutku se pali narandzasta lampica koja besprekidno gori, zajedno sa crvenom, nakon cega se nista dalje ne desava

E sad hd audio je isljučen pa ne cujem onaj zvucni signal koji valjda potvrdjuje rad CPU-a, ali ventilator CPU-a radi normalno.

Sta ovo moze biti, nadam se da je stvar softwerska, pa da brzo resim problem, posto je masina nova osim CPU-a (phenom 2)?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Можеш ли 27.04.2016. 17:16 #617676

status: user
broj poruka: 170
да уђеш у биос?


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goran27 re 27.04.2016. 17:41 #617678

status: user
broj poruka: 372
Ne bi da te plasim,ali meni ovo mirise na neki problem sa grafikom ili sa drajverima graficke,probaj da prillikom boota pritiskas konstantno taster F8 i probaj da udjes u Safe mode,ako uspes da udjes deinstaliraj drajvere za grafiku i nakon toga probaj da li ce normalno da podigne sistem.Naravno ako podigne windows instaliraj drajvere za grafiku pa ako prodje intalacija trebalo bi bude ok...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trinity mogu da udjem u bios 27.04.2016. 18:09 #617679

status: user
broj poruka: 71



Na ovom kompu nemam cd rom tako da ne mogu da instaliram na taj nać drajvere, a pitam se kako da i instaliram i preko USB-a kada ekran ne radi.

Inače pošto je ploča AM3+ a sistem windows10 bilo je tu potezanja sa drajverima i dok je sve radilo.
Hoću da kažem da mislim na sajtu proizvodjača nije ni bilo drajvera već sam stavio drajvere za osmicu.
Možda i grešim, ne sećam se ima par meseci kako je komp sklopljen.

Da li bi valjalo da probam live varijatu, da dignem os preko USB-a ?
To imam.

PS. Evo sad ću da probam safe mode pa ako ne upali, ne znam, možda da nosim na reklamaciju što ne bi hteo jer mi je ovo komp u kome mi je posao.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @trinity 27.04.2016. 18:29 #617680

status: user
broj poruka: 17084
Ako je pod garancijom sto se petljas, teraj na servis, i cao zdravo.

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trinity sve je pod garancijom 27.04.2016. 18:44 #617681

status: user
broj poruka: 71
osim procesora ?
Problem su mi podaci još , poverljivi su.
Imam drugi hdd skinut iz laptopa, da probam sa njim ?

Na šta Vama ovo najviše smrdi ? Ploča, ram ?

Problem su i praznici, odneću ga sutra i ostaviti da čami tamo, a možda i sam nešto iskopam.
Imam sve na onedriveu, ako bi nosio nosio bi bez ssd-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trinity evo novina 27.04.2016. 19:54 #617683

status: user
broj poruka: 71

moj računar je prikačen na hdd koji je nekada bio u laptopu i na kome je bila desetka.
On ne samo da je upalio već je i sistem prepoznao i ja sam mogao taj komp da najnormalnije koristim.

Meni ovo liči na ssd.
Kada sam ubacio ssd u drugi komp na kome je OS bio na hdd-u (skroz drugi komp) nije mogao da butuje uopšte (oba su sistema bile desetke) i podešeno je da boot bude preko hdd-a a ne preko ovog problematičnog ssd-a


Koliko sigurno mogu sad da kažem da je SSD u pitanju.
Malo mi je problematično nositi ga na čistu zamenu za drugi ili skuplji uz doplatu.

Jel postoji neka šansa da ga formatiram pre reklamacije?

Da li je nemogućnost da ga vidim kao memorijski prostor posledica toga što je na njemu jedna particija sa sistemom.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 pa reinstaliraj sistem 28.04.2016. 17:26 #617699

status: user
broj poruka: 4660
pa probaj, msm prosto je ako se sa tog SSD-a ne podize sistem, jedino ako ti i taj operativni sistem podleze garanciji pa da ne smes da ga sam reinstaliras, onda odneses njima tamo pa oni neka petljaju, a ti ako na njemu imas vazne podatke podigni sistem sa drugog HDD-a ili odnesi negde pa povezi taj SSD pa prebaci podatke...




AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trinity NOVOSTI 03.05.2016. 12:13 #617861

status: user
broj poruka: 71

Evo sam iskoristio poslednji neradni dan da probam nešto drugo.

Cilj je formatirati ssd na bilo koji način pre nego što ga predam na reklamaciju.


Uradio sam sledeću stvar.
Zakačio ssd i ubacio live usb sa OS-om.
POdesio u biosu prior boot device na USB i upalio komp.
Niti jednom nije hteo da digne sistem.
Samo se u jednom momentu pojavio logo windows 10 OS-a.
U ostalim slučajevima bi se nakon 15tak sekundi palila narandžasta lampica i tu bi stalo.

Dalje.
U biosu ja vidim SSD sa nazivom patriot i pokazuje mi 120gb.
Sad ne znam da li mi je pokazivao kapacitet ili je to 120gb deo naziva.
Nisam tu siguran.

To su trenutne postavke.

Interesuje me da li postoji neki, bilo koji način da se disk formatira.

Hvala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Nisam siguran da ćeš uspeti. 03.05.2016. 12:48 #617865

status: user
broj poruka: 4228
Na osnovu ovoga što si pisao vidim da si locirao problem (SSD), ali dok je on priključen na neki računar ne možeš da podigneš sistem?

Probaj, ako imaš takvu mogućnost, da nekako podigneš sistem (live ili preko tog diska što kažeš da radi), a zatim da SSD priključiš preko nekog USB adaptera.

Ili ako možeš da pokreneš neki Hiren`s sa Acronis Disk Director, pa opet da SSD priključiš preko nekog USB adaptera. Mislim da Acronis hoće da vidi naknadno priključene uređaje.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trinity imam usb rack za hdd 3,5 incha 03.05.2016. 13:20 #617867

status: user
broj poruka: 71

trenutno je disk u njemu.
Pošto je unutra sistem nabij na pločicu disk, interesuje me da li je nekim slučajem razmak izmedju sata i napojnog konektora za 3,5incha disk isti kao i za ssd koji je 2,5inca.

Druga varijanta je da kupim usb rack za 2,5 inca, mogao bi ga koristiti za hdd iz laptopa koji mi i onako stoji a usput ga iskoristim za ovu defektažu.
Jedino što danas ništa ne radi :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: imam usb rack za hdd 3,5 incha 03.05.2016. 13:36 #617869

status: user
broj poruka: 4228
Nravno da je isti, naročito neće biti problem što je SSD manji zato što SSD nema nikakvih pokretnih delova.

Obrati pažnju da prvo podigneš sistem na neki način, a zatim da uključiš taj USB rek. Pretpostavljam da na kućištu reka postoji uklj./iskl. prekidač.

Pozdrav!

Vlada

::
:: trenutno je disk u njemu
:: Pošto je unutra sistem nabij na pločicu disk, interesuje me da li je nekim slučajem razmak izmedju sata i napojnog konektora za 3,5incha disk isti kao i za ssd koji je 2,5inca
::
:: Druga varijanta je da kupim usb rack za 2,5 inca, mogao bi ga koristiti za hdd iz laptopa koji mi i onako stoji a usput ga iskoristim za ovu defektažu
:: Jedino što danas ništa ne radi :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trinity da da upravo tako , postoji on/off dugme 03.05.2016. 13:45 #617870

status: user
broj poruka: 71


sad ću da rastavim rack i da bocnem ssd pa javljam.


DA LI U OVOM POKUŠAJU PREKO RECKA ZNAČI NEŠTO ŠTO JE SSD JEDNA PARTICIJA I NA NJOJ JE I SISTEM I PODACI, u smislu vidljivosti diska.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trinity Evo prikačio 03.05.2016. 15:25 #617874

status: user
broj poruka: 71


i dešava se sledeće.
Izbaci dve particije jedna od 500MB i druga od cca 120gb.
Niti jednu ne mogu da otvorim.
Samo mi je ovu veliku otvorio u jednoj prilici i pokazao mi je naziv računara , koliko je čega zauzeto a koliko slobodno ali nisam imao pristup fajlovima.

Pokušao sam da formatiram ali mi u tom očivatanju ssd-a opcija za format iskoči tek kada disk postane nevidljiv u sistemu tj. kada pokuša da ga očita pa usled neuspeha iskoči iz file managera. Ne znam ima li svrhe onda kliknuti na format jer diska više nema. Da mi ne formatira particiju na disku računara na koji sam prikačio ssd :)

Šta raditi, kako da ga izbrišem i da ga nosim na reklamaciju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Sačekaj još malo, 03.05.2016. 17:23 #617881

status: user
broj poruka: 4228
možda se javi još neko sa iskustvom iz slične situacije. To što ti prikazuje dve particije je u redu ako si imao Win10 na tom SSD. Sem da je Patriot, nisi rekao koji je model?

Jesi li probao da sistem podigneš bez uključenog hard diska, a sa nekog novijeg Hiren`s na kojem imaš Acronis Disk Director ili neki sličan program za upravljanje particijama?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trinity evo da javim ishod 03.05.2016. 22:53 #617899

status: user
broj poruka: 71
na jedvite jade sam pokrenuo instalaciju i u toku te instalacije sam formatirao ssd a kasnije i izbrisao particiju.
Krenuo sam sa instalacijom i ona je pukla na 26%.

Tako da nema druge nego da ovih dana nosim na garanciju.

Hvala svima na pomoći.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko To si i hteo. sad pravac šalter za reklamacije! 03.05.2016. 23:29 #617900

status: user
broj poruka: 4228

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs