Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Kako da deinstaliram IE 11 sa Win 7
STRANA 1 OD 1
arogan Kako da deinstaliram IE 11 sa Win 7 03.05.2016. 10:49 T63472

status: user
broj poruka: 533
Na kućnom računaru imam 32-bitni Win7 i IE 11. Supruzi je Avira otkrila viruse dok je `zujala` po linkovima sa Facebook-a... Morao sam čak da deinstaliram Aviru i instaliram novu kopiju Avire (jer je `pukao` update i Internet Protection). Tada mi je očistila sve viruse, a sa Spybot-om sam našao nekoliko desetina `bubica` i `gamadi` ali nijedna nije imala faktor rizika veći od 5 i uspešno su odstranje.

Posle toga imam jednu nepravilnost u IE 11 - kada hoću da instaliram na primer novu verziju Adobe Flash Player-a ili Adobe Reader-a (tada na iskačućem prozoru idem na Run ili na Save), ili kada hoću da sačuvam neki drajver sa Save odnosno Save As, umesto da mi pokaže koliko je % skinuo fajl (i da završi sa 100%), pojavi se poruka `Nije moguće pruzeti taj i taj fajl`, zatim se ceo prozor IE se zabeli i ponudi mi dve opcije da zatvorim program ili da proverim greške.
- Posle restarta računara nekoliko puta se dešava isto,
- Antivirus i Spybot više ništa ne detektuju,
- U naprednim opcijama IE sve podešavanja sam sve na fabrička, obrisao svi istoriju i TEMP fajlove, ali nema promene,
- Sa Mozilla-om i Crome-om mogu lako da uradim update programa ili da sačuvam drajvere na HDD-u,
- Na narodnoj Win 7 sam odmah isključio svaki update odmah po instaliranju,
- Kad hoću da deinstaliram IE 11 (da bih kasnije instalirao svežu kopiju) nama ga u Programima i Funkcijama a iz Windows komponenti mogu samo da ga deštikliram. Kad posle toga probam instalaciju sveže kopije na početku me odmah obavesti da to nije moguće jer je najnovija verzija već instalirana na računaru.

Pitanje: Šta da uradim da dovedem IE 11 u `fabričko stanje`. Želeo bih da deinstaliram IE 11, da resetujem računar i da instaliram svežu kopiju (što mi je već uspelo sa Avirom koje ja takođe bila `pukla`), ali ne znam kako. Molim pomoć.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Probaj ovo: 03.05.2016. 11:17 #617850

status: user
broj poruka: 4228
http://is.gd/Rtpt5P

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 03.05.2016. 11:43 #617852

status: user
broj poruka: 4232
Skini ovu verziju i ne zamaraj se previše.

Windows 7 Ultimate X86 X64 MULTi-6 OEM Sep 2015 {Generation2}

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: vladarko 03.05.2016. 11:49 #617854

status: user
broj poruka: 533
Na žalost, javlja mi Sintaksnu grešku /c. Ova komanda nije dozvoljena više od jednog puta

Verovatno je neka slična komanda, ali ova nije, makar nije za win 7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: operator 03.05.2016. 11:59 #617858

status: user
broj poruka: 533
Za sada hoću samo da sredim IE 11. Na računaru imam dosta programa tako da mi se, za sada ne isplati reinstalacija OS, jedino ako baš budem morao ...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 03.05.2016. 12:05 #617860

status: user
broj poruka: 4232
Probaj Aviru da uništiš(obrišeš), ako je moguće i stavi AVast ili AVG(možda bolje Avg u ovom slučaju).
Kombinacija AVG i Malwarebytes Antimalware daje dobru zaštitu za obične korisnike.
A za IE 11, imaš ga desno .
U stvari, evo ti link.
http://www.wikihow.com/Uninstall-Internet-Explorer-11-for-Windows-7
Nakon toga instaliraj najnoviju verziju, ali ćeš morati uraditi update sistema. Bez toga, nećeš moći da ga koristiš normalno.
Ona verzija što sam ti ostavio je do sada, najbolje funkcionisala.
Ili skini Win7 Ultimate oct 2013 bez ičega, samo Team Viewer i Skype neće normalno da rade.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: vladarko 03.05.2016. 12:14 #617862

status: user
broj poruka: 4228
Jesi li ukucavao ili pejstovao komandu? Ako si ukucavao možda si prevideo znak navoda ili slično?

Pozdrav!

Vlada

:: Na žalost, javlja mi Sintaksnu grešku /c. Ova komanda nije dozvoljena više od jednog put
::
:: Verovatno je neka slična komanda, ali ova nije, makar nije za win
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: vladarko 03.05.2016. 12:20 #617863

status: user
broj poruka: 533
Copy/paste i to u više pokušaja, ali ne radi iako je čini mi se, sa Microsoft-ove baze znanja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
arogan Re: operator 03.05.2016. 12:29 #617864

status: user
broj poruka: 533
Izgleda da mi je trebao baš taj link.
Čini mi se da je sva mudrost bila da u Programs and Features učinim vidljivim ispravke. I onda mi je ponudio Deinstalaciju IE 11 i jezičkih dodataka.
Posle restarta na IE 10 mi radi Save as drajvera, tako da sada skidam IE 11 sa Microsoft-a pa javljam da li je uspela ponovna instalacija ...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60284. Broj poslatih odgovora: 646198.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs