Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
ATI uskoro vise nece biti deo AMD.
STRANA 1 OD 1
SkyFire ATI uskoro vise nece biti deo AMD. 29.05.2016. 20:08 T63562

status: user
broj poruka: 18472
Eh kada se setim samo kad sam vam govorio da ce doci do momenta kada ce AMD da udari u zid, da nece vise moci sa svojim rebrendovima i marketinogom da pokrivaju nedostatke.

Jesam li vam govorio da ce nVidia sa svakom sledecom arhitekturom da pravi sve veci skok i da to AMD u jednom trenutku vise nece moci da isprati.

E pa sada je dosao taj trenutak, em sto vise ne moze da se priblizi sa performansama em sto im kartice nisu ni blizu efikasne kao Pascal.

Hardocp je izbacio vest, informacije koje dobio od bivsih i sadasnjih ljudi koji rade u AMD.
Kazu da Polaris nije ni dovoljno dobar a najavljivali su ga kao prekretnicu.

Ako se secate, Polaris je trebao da bude sa HBM2, da parira Pascal-u da bi se kasnije ispostavilo da je to neka niza klasa koja bi trebala da menja R9 3xx seriju.

Razdor u AMD grafickom sektoru, Raja Koduri lider grafickog sektora, zeli da otcepi Radeon grupu od AMD. Ukoliko se ispostavi da je ovo tacno, veoma lose po AMD a mozda je samo obicna glasina.


Procitati detaljnije u tekstu:

http://www.hardocp.com/article/2016/05/27/from_ati_to_amd_back_journey_in_futility#.V0sv2rh95aQ
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 ATI ne postoji 29.05.2016. 20:19 #618887

status: user
broj poruka: 6086
i to odavno, tako da ne može da se odvoji nešto od AMD-a što više ne postoji.
Drugo, kako ti misliš da Polaris bude sa memorijom koje još uvek nema na tržištu i neće biti do kraja ove ili početka sledeće godine.
Koliko vidim, neki ovde pominju `papirno` lansiranje Paskala, jer ni DDR5X nema u dovoljnoj meri, da bi nVidija štancala dovoljan broj karti.
Dalje, taj sajt, koji ne zeleno-plave orijentacije (tvoje kolege, gle čuda), nije pozvan na AMD-ovo predstavljanje Polarisa, pa zato i pišu ovakve stvari.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/CM Octane/A4Tech A90


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Gde si bre Dule legendo stara. 29.05.2016. 20:27 #618888

status: user
broj poruka: 18472
Kako bre nema HBM2 kada je nVidia lansirala Teslu? Ili mozda mislis da je i dalje prvoaprilska sala kao sa GDDR5X? Tvrdio si da nece uci u masnovnu proizvodnju.

Duka, ne moze da bude papirno lansiranje kada je toliki broj non referentnih kartica vec spreman. Mozda samo nema za hard launch ali ce sigurno biti dovoljno za prvi talas.

Dalje, taj sajt nikad nije bio obojen, cak ako pogledas malo bolje imas jedan tekst upravo na tom sajtu i upravo o tome o cemu pricas gde su ih napljuvali poprilicno.

Ja i ti mozemo samo da se nadamo da se to o cemu pisu nece desiti, hardocp se nikad nije bavio tracarenjem i nekim glasinama zato i jeste cudno.

ATI odelenje je uvek postojalo kao ATI grupa, graficki sektor ali kao firma, brend su iscezli. Tako da i te kako mogu da se otcepe. Mada da ti kazem, ako ih otkupi Intel kome GPU licenca treba najvise, to moze da bude i dobro.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilespi026 Prijatelju,nece to da moze kako bi ti voleo 29.05.2016. 20:58 #618892

status: user
broj poruka: 214

Na stranu sto dobro baratas hardverom,kapa dole,medjutim,ekonomija i kapitalizam su nesto potpuno drugo.
Pa nije Raja Koduri gazda AMD-a pa da ga parca i odvaja kako se to njemu svidja.Elem,da ne duzim previse
http://ir.amd.com/phoenix.zhtml?c=74093&p=irol-ownershipsummary


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Au matori... 29.05.2016. 21:23 #618894

status: user
broj poruka: 3737
Ko da čitam/slušam premijera lično.

Jesam li vam govorio...da je ovo najveći fail Amd-a u poslednjih hiljadu godina...jesam li???
Ali ne!!! Bili ste slepi, pljuvali me, mrzeli...ali ja ne bih bio ja kada vam ne bih oprostio i primio pod svoje skute za vaše dobro. Ljudski je grešiti, a i praštati...avaj. :P

support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: Eh kada se setim samo kad sam vam govorio da ce doci do momenta kada ce AMD da udari u zid, da nece vise moci sa svojim rebrendovima i marketinogom da pokrivaju nedostatke
::
:: Jesam li vam govorio da ce nVidia sa svakom sledecom arhitekturom da pravi sve veci skok i da to AMD u jednom trenutku vise nece moci da isprati.
::
:: E pa sada je dosao taj trenutak, em sto vise ne moze da se priblizi sa performansama em sto im kartice nisu ni blizu efikasne kao Pascal.
::
:: Hardocp je izbacio vest, informacije koje dobio od bivsih i sadasnjih ljudi koji rade u AMD
:: Kazu da Polaris nije ni dovoljno dobar a najavljivali su ga kao prekretnicu
::
:: Ako se secate, Polaris je trebao da bude sa HBM2, da parira Pascal-u da bi se kasnije ispostavilo da je to neka niza klasa koja bi trebala da menja R9 3xx seriju
::
:: Razdor u AMD grafickom sektoru, Raja Koduri lider grafickog sektora, zeli da otcepi Radeon grupu od AMD. Ukoliko se ispostavi da je ovo tacno, veoma lose po AMD a mozda je samo obicna glasina
::
::
:: Procitati detaljnije u tekstu
::
:: http://www.hardocp.com/article/2016/05/27/from_ati_to_amd_back_journey_in_futility#.V0sv2rh95a
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire @Ilumi 29.05.2016. 21:28 #618895

status: user
broj poruka: 18472
Jeste, strasno sam opsednut. Jednu drzim pod jastukom, drugi na televizoru da mogu stalno da je gledam, trecu sam okacio o retrovizor u kolima a cetvrtu nosim kao privezak oko vrata da mi bude sto blize k srcu :D

Ja ne znajem koji si ti od koga si ali za sve ove godine ovde sam iznosio samo istinu. Velicanje i ponizavanje ne postoji vec cinjenicno stanje!

Ja sam i rekao da je mozda glasina, opusteno i ako smatram da bi mozda bilo bolje kada bi neka jaka kompanija uzelo pod svoje okrilje GPU sektor. Po meni bi graficki sektor tako uznapredovao jer AMD ocigledno nema vise finansijskih sredstava da odrzi i CPU i GPU sektor.

Opusteno, nema potrebe za nervozom, popicemo neko pivo, makar bilo i svemirsko :)


P.S. Welcome to PC BERZA :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilumi Re: @Ilumi 29.05.2016. 21:42 #618896

status: user
broj poruka: 1
Da li shvatas da je to opet opsesija. Propovedas cinjenicno stanje vec godinama. I sta si time postigao u zivotu?

:: Jeste, strasno sam opsednut. Jednu drzim pod jastukom, drugi na televizoru da mogu stalno da je gledam, trecu sam okacio o retrovizor u kolima a cetvrtu nosim kao privezak oko vrata da mi bude sto blize k srcu :
::
:: Ja ne znajem koji si ti od koga si ali za sve ove godine ovde sam iznosio samo istinu. Velicanje i ponizavanje ne postoji vec cinjenicno stanje
::
:: Ja sam i rekao da je mozda glasina, opusteno i ako smatram da bi mozda bilo bolje kada bi neka jaka kompanija uzelo pod svoje okrilje GPU sektor. Po meni bi graficki sektor tako uznapredovao jer AMD ocigledno nema vise finansijskih sredstava da odrzi i CPU i GPU sektor
::
:: Opusteno, nema potrebe za nervozom, popicemo neko pivo, makar bilo i svemirsko :
::
::
:: P.S. Welcome to PC BERZA :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: @Ilumi 29.05.2016. 21:51 #618897

status: user
broj poruka: 18472
Opsesija, opsednut sam ja, trala la, kako ide pesma vec, mislim da postoji jedna takva.

U kom zivotu? Takva izjava me plasi, jer sagovornik koji poistovecuje forum sa zivotom ima ozbiljne probleme.

A da se vratimo na temu? Cisto da izbegnemo klise i bezobrazluk prebacivanja tezista na licnu osnovu.




:: Da li shvatas da je to opet opsesija. Propovedas cinjenicno stanje vec godinama. I sta si time postigao u zivotu
::
:: :: Jeste, strasno sam opsednut. Jednu drzim pod jastukom, drugi na televizoru da mogu stalno da je gledam, trecu sam okacio o retrovizor u kolima a cetvrtu nosim kao privezak oko vrata da mi bude sto blize k srcu :
:: ::
:: :: Ja ne znajem koji si ti od koga si ali za sve ove godine ovde sam iznosio samo istinu. Velicanje i ponizavanje ne postoji vec cinjenicno stanje
:: ::
:: :: Ja sam i rekao da je mozda glasina, opusteno i ako smatram da bi mozda bilo bolje kada bi neka jaka kompanija uzelo pod svoje okrilje GPU sektor. Po meni bi graficki sektor tako uznapredovao jer AMD ocigledno nema vise finansijskih sredstava da odrzi i CPU i GPU sektor
:: ::
:: :: Opusteno, nema potrebe za nervozom, popicemo neko pivo, makar bilo i svemirsko :
:: ::
:: ::
:: :: P.S. Welcome to PC BERZA :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: Re: Re: @Ilumi 29.05.2016. 23:55 #618902

status: user
broj poruka: 1130
Gde si bre Skaju evo piva od mene i grickalica pa da se svi nadjemo i da se zezamo :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: @Ilumi 03.06.2016. 20:50 #619151

status: user
broj poruka: 18472
Hocu brate moj sto da ne. Hebes ti i zelene i crvene. Daj da zalijemo, ubacimo nesto u stomak. Ako uz put ima i neka sisata plavusa da nas zabavlja gde ces lepse.



:: Gde si bre Skaju evo piva od mene i grickalica pa da se svi nadjemo i da se zezamo :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs