Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
vivax klime?
STRANA 1 OD 1
repsi vivax klime? 31.05.2016. 14:58 T63567

status: user
broj poruka: 1276
Potrebna mi je klima za jednu sobu velichine 20m². Gledajuci cene i ostalo odluchio sam se za 12q. Ne trazim basnosnovan kvalitet ili bilo sta, treba mi nesto kako bih prosao sto jeftinije, da je soba oladjena i da prezivi barem ovo leto. Posle toga ne bi bilo zgoreg pobeci iz ove `drzave`, tako da ostavljam klimu matorom koji je verovatno vise nikada nece ni koristiti.

sta mislite konkretno o ovom modelu:
http://www.technomarket.rs/bela-tehnika/klima-uredjaji/vivax-acp-12ch35aed-klima-ure%C4%91aj-cena

daju kao 5 godina garancije uz taj neki servis koji koshta navodno 10-20 eura na godishnjoj bazi. Meni zvuci sasvim ok.



P8P67 pro, i5-2500k, gtx Titan, 2x4gb Ripjaws 2400mhz, Seasonic M12D 850w, 3x Dell u2312hm, Denon ah-d5000
G27, Ecci v1-GP pedals, RS formula stand, Ultrashield custom racing seat
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Bez puno filozofije 31.05.2016. 15:17 #618974

status: user
broj poruka: 5696
Za jednu sobu od 20m2 ti je dovoljna i 7ca, sve preko 9ke je teski overkill !

Sto se branda tice min.min je Midea ili Whirlpool. Sve ostalo: Tesla, Beko, TCL, Vivax, Fox, Vox, Weg, Gree...ovo su vrlo losi aparati (TCL i Beko imaju svoje pogone) ili su bazirani na Midea skartu...tako da....

Ako neces da kupujes znatno skuplje Japanske jedinice, onda je najsgurnije da uzmes Midea jedinice - najrasprostranjeniji su, pouzdani i solidnog kvaliteta. Gledaj da bude u A/A klasi, nije obavezno ali je pozeljno

Taj tvoj Vivax je 1-1 Midea ms12f-12hrn1-qc2 samo sa malo losijom klasom komponenti, jer na svoje najbolje komponente Midea sama stavlja ime. Bolje uzmi genericki brand, ako nista drugo


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Bez puno filozofije 31.05.2016. 19:39 #618983

status: user
broj poruka: 2156

Kolega sve objasnio, mozes i 12 tica pa da je prebacis negde da hladi malo veci prostor ako ti je previse za sobu, moja soba je 12m2 i stoji 12-tica, doduse zna da kad preteram da bude ledeno u sobi leti, ali zato ohladi sobu sa +26 na 20 za 15-20 min.

:: Za jednu sobu od 20m2 ti je dovoljna i 7ca, sve preko 9ke je teski overkill
::
:: Sto se branda tice min.min je Midea ili Whirlpool. Sve ostalo: Tesla, Beko, TCL, Vivax, Fox, Vox, Weg, Gree...ovo su vrlo losi aparati (TCL i Beko imaju svoje pogone) ili su bazirani na Midea skartu...tako da...
::
:: Ako neces da kupujes znatno skuplje Japanske jedinice, onda je najsgurnije da uzmes Midea jedinice - najrasprostranjeniji su, pouzdani i solidnog kvaliteta. Gledaj da bude u A/A klasi, nije obavezno ali je pozeljn
::
:: Taj tvoj Vivax je 1-1 Midea ms12f-12hrn1-qc2 samo sa malo losijom klasom komponenti, jer na svoje najbolje komponente Midea sama stavlja ime. Bolje uzmi genericki brand, ako nista drug
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profil bez puno filozofije 01.06.2016. 22:10 #619039

status: user
broj poruka: 351
ja isto planiram neku jeftinu klimu, raspitao sam se kod klimadzija, i ljudi kazu gree.
na netu sam naso informaciju da su kinezi 3. proizvodjac klima u svetu. godisnje izbace 60.000.000
komada. a klasa, jonizator, 410 freon 26000 din. je naj niza cena koju sam nasao kod uvoznika (ovlasceni servis) lako ces naci koja je firma da ih ne reklamiram.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 13.07.2016. 13:15 #620887

status: user
broj poruka: 1276
Uzeta midea pre nekih nedelju-2 i za sada sve ok, ladi za sve pare.. ohladi mi sobu za 3-4 minuta bez agresivnih podesavanja.. za ostatak stana nije, znaci morala bi raditi jako i nonstop da bi uspela vishe soba da oladi (na vratima kao da stoji vazdushna barikada i nece hladan vazduh da prodje) :D Ali nije joj to ni bila primena nego konkretno samo moja soba tako da sam prezadovoljan!

Hvala svima na sugestijama. :)


P8P67 pro, i5-2500k, gtx Titan, 2x4gb Ripjaws 2400mhz, Seasonic M12D 850w, 3x Dell u2312hm, Denon ah-d5000
G27, Ecci v1-GP pedals, RS formula stand, Ultrashield custom racing seat

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Plus deset 13.07.2016. 17:30 #620899

status: user
broj poruka: 3466


Za gree

Top klima
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs