Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
hg 531 v1 mreza
STRANA 1 OD 1
profil hg 531 v1 mreza 17.06.2016. 23:29 T63632

status: user
broj poruka: 351
ceo dan sam pokusavao da napravim mrezu,i na kraju ukapirao da lan mreza ne radi.lan1, lan4, i jedan na wifi.ovaj na wifi vidi obe masine i radi sve kako treba, ovi sa lanom vide samo bezinog, medju sobom se ne vide.na kraju sam u jedan pc ubacio neku matoru wifi karticu i naravno mreza fercera.bem ti rutece, a uredno se prijavljuje gigabitna mreza, stace mi giga ako ovi portovi sluze samo za net.
ako neko ima resenje za ovo, bio bih zahvalan, ovaj tp link 551 mi je spor..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Rešenje 20.06.2016. 07:45 #619813

status: user
broj poruka: 4228
Ako ne znaš, pronađi administratorsku lozinku za taj ruter.
Ne znam kako se podešava taj Huawei, ali su starije verzije imale mogućnost da se pojedinačni portovi uvežu u jedan VLAN, čini mi se. Na odmoru sam, pa ne znam kako se tačno nazivaju ti segmenti firmvera.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profil 20.06.2016. 21:47 #619858

status: user
broj poruka: 351
znam admin pass, ali nisam uspuo da ga nateram da proradi, u svakom slucaju hvala ti za savet.
pitam se samo gde su onoliki strucnjaci sa ovog foruma, niko nista....
samo price ciji je duzu, i koj lap od 1000e ili graficku od 500e.
ovaj problem sam nasao i po drugim forumima, ali nigde resenja.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: 20.06.2016. 22:01 #619860

status: user
broj poruka: 9383
Trenutno su malo zauzeti, eno ih u Kini, resavaju problem sa Hjuvejem.
Ne znam kako ocekujes da ti iko od strucnjaka pomogne oko bagovitog modema `za koji nigde nema resenja`? Tu moze da ti pomogne samo Telekom, zamenom za drugi.

Jedino sta mozes da pokusas je zamena FW, ali boga pitaj da li za to vno moze uopste negde i da se nadje....

El Capitan

::
:: pitam se samo gde su onoliki strucnjaci sa ovog foruma, niko nista...
:: samo price ciji je duzu, i koj lap od 1000e ili graficku od 500e
:: ovaj problem sam nasao i po drugim forumima, ali nigde resenja
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profil 20.06.2016. 22:29 #619862

status: user
broj poruka: 351
eto, to je odgovor, i hvala ti sto si se potrudio. i ja mislim da je bag. ja sam iskreno malo zagrebao mreze, ranije sam se drndao sa mikrotikom (p1 na tavanu antena..), ali sam brzo bacio onu debeli knjigu.podesio mi jedan car iz tehikoma, i ti je radilo ko sat.
nego kako da se objasnim sa telekomovim devojcicama, to je nemoguca misija.
sta predlazes kao naj jeftinije resenje.neku n karticu, ili neki jeftini ruter.
malo mi je glupo da imam 2 rutera, ali ako je moranje.
inace havajac za net meni radi odlicno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Pretpostavljam da si video 21.06.2016. 22:26 #619925

status: user
broj poruka: 4228
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?329220-HG531-V1-problem i ono što je napisao dufko86, meni to izgleda kao rešenje tvog problema + što ti omogučuje da dodaš i LAN2 kao korisni port (možda i LAN3, ako ti ne treba IPTV). Ovo sa LAN portovima je diskutabilno, jer mislim da Telekom najčešće na ruterima postavlja LAN3 kao IPTV, a LAN2 je bio rezervisan za VOIP.

Ja koristim njihov Pirelli ADSL i IPTV ide preko LAN3 porta, a VOIP liniju sa standardnim brojem dobijam preko samog rutera.

EDIT: ovo mislim da je članak jednog člana PC Berze, mislim da je u pitanju markopvict. Možda ti da neku ideju, mada vidim da je interfejs različit: http://www.umrezen.in.rs/tutorijali/podesavanje-lan-2-porta-za-iptv-huawei-hg510-i-hg520/

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 22.06.2016. 17:09 #619957

status: user
broj poruka: 2155
Ne radi ovo, ja se mucim vec mesec dana da nakacim tv i pc, tj. da mi tv vidi home network da bih strimovo filmove na tv, pre sam imao hg 532e koji je radio kako treba, medjutim kad su mi zamenili doneli mi hg 531 v1 i njega nikako da nateram da radi.

Plus jos su svi portovi zakljucani na njemu, na hg 532e sam uspeo da otvorim portove na ovom 531 v1 ni DMZ ne pomaze, cak ni kad sam u bridge modu portovi su zatvoreni.

Telekom ne smem da zovem mislim da moji zivci nece izdrzati i da cu da slogiram dok cekam ili ako se javi neka teta i kaze mi da ce da prosledi moj problem tehnickoj sluzbi.

Edit: Nastavim da kopam po v1 za vikend ako iskopam neko resenje javim ako vi pre mene ne resite problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 22.06.2016. 22:11 #619971

status: user
broj poruka: 9383
Spali modem i trazi da ti zamene za drugi.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 22.06.2016. 23:46 #619973

status: user
broj poruka: 2155

To sa spaljivanjem je laksi put, to ide na kraju kad iscrpim sve moguce opcije koje postoje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profil ja sam zvao 23.06.2016. 00:00 #619975

status: user
broj poruka: 351
i javio se neki cika, saslusao me dva puta me ostavio da cekam, dok nesto ne proveri. rekao mi da nadjem nekoga ko se razume koj port treba da mi oni otkljucaju. ja mu objasnim da je u pitanju bag i da ruter ne radi kako treba...
dobio sam savet da kupim jos jedan ruter, zato sto oni ne daju podrsku za fajl sering. obzirom da net radi kako treba sto se njih tice ruter radi, i nece da ga zamene.
e sad oko tog spaljivanja, dobices opet isto sranje, tako da ne gine jos jedan. na kraju cu da imam rek orman :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Au, baš su to lepo objasnili. 23.06.2016. 00:50 #619978

status: user
broj poruka: 4228
Idući tom logikom ne mora ni wifi da ti radi, ni lan portovi. Kada su na početku davali prve Huawei rutere oni su bili sa jednim lan portom, bez wifi, pa si za nešto više morao da kupuješ broadband wifi router. Sada, ipak smo u novoj deceniji 21. veka, a naš rent-a-car ti daje auto koji ne može da vozi brže od 60, ne radi mu sirena, a sijalice kupuješ ako ti baš trebaju farovi.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profil pa da 23.06.2016. 06:41 #619980

status: user
broj poruka: 351
ikom recimo i dalje daje modem. imas internet i to ti je to. sta si platio dobio


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
profil opet problemi 17.07.2017. 00:50 #637382

status: user
broj poruka: 351
lokalna mreze se delimicno raspala,ponovo se ne vide svi kopijuteri medudobno.jedan na kablu vidi sva 3, a ovi na wifi 1.vidi samo ovog 2. na wifi, 2 wifi ne vidi nikoga.meni je bitno da mi se vide medjusobno deks topovi, za ove uredjaje na wifiu dovoljan je samo net.
ako bih kupio switch mislio sam recimo TP-Link TL-SG1005D,da li bi resio problem, vec imam razvucene kablove 5e.
kako bi radila konbinacija hg531v1 i TL-SG1005D, da li bih izbegao bagovito ruterce, i dobio gigabitnu mrezu.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Možeš ga izbeći 17.07.2017. 01:00 #637383

status: user
broj poruka: 4228
ili drugim ruterom.

Možda je rešenje za tebe da kupiš gigabitni wifi ruter? TP-Link ima model TP-Link TL-WR1043ND koji je možda rešenje ako nemaš više od tri uređaja koje nećeš priključivate na kabl.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs