Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
OMEGA eClaro
STRANA 1 OD 2  
alrad OMEGA eClaro 01.07.2016. 18:10 T63685

status: user
broj poruka: 4743

Poštovane kolege i prijatelji,
da li je neko od vas imao prilike da se na intiman način upozna za karticom iz naslova,
kao i kakve utiske nosi iz tog susreta?
Hvala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 02.07.2016. 00:32 #620368

status: user
broj poruka: 4743

Izleda da je pitanje suviše lične prirode :P

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: 02.07.2016. 13:51 #620397

status: user
broj poruka: 4228
Naprotiv, nema nijednog AMD ili nVidia čipa na toj zvučnoj kartici, pa je kao takva nezanimljiva čak i za raspravu, a kamoli za probu ili kupovinu.

Pozdrav!

Vlada

::
:: Izleda da je pitanje suviše lične prirode :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 02.07.2016. 15:00 #620402

status: user
broj poruka: 4743

Šteta onda što odgovor izostaje zbog nedostatka flejma, jer ova karta liči kao gaženje ona dva žohara Asusa i Creative-a jednim udarcem. Zamislite, kartica koja radi sa svojim drajverima ono što piše na kutiji da radi, umesto da se jure neki magični modifikovani i izgovaraju molitve i pevaju bajalice da proradi. Neverovatno!

Ali kao što kažeš, tema je nezanimljiva jer se ne pominju nikakvi protivnički tabori.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 02.07.2016. 18:22 #620408

status: user
broj poruka: 1060
a ovo joj je cena? 185$? pa za te pare bolje da radi sve što piše :D

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.07.2016. 20:13 #620411

status: user
broj poruka: 9460
Ovako na pogled deluje da je dobra kartica. Jbg, za nas dzep malo preskupo...

Do sada nisam video ozbiljnije kartice sa CMI cipom.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 02.07.2016. 23:42 #620414

status: user
broj poruka: 4743

Znam da je skupa, zato i pitam. Na amazonu se ne žale, al šta ja znam.
Misliš da taj chip nije sposoban za neki ozbiljan zvuk ?

:: Do sada nisam video ozbiljnije kartice sa CMI cipom
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 03.07.2016. 00:18 #620415

status: user
broj poruka: 3529
Uzmes tu kartu, i onda kasnije ovako nesto i nema greske. .)

https://www.kickstarter.com/projects/nura/nura-headphones-that-learn-and-adapt-to-your-uniqu

i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Alrad 03.07.2016. 00:36 #620416

status: user
broj poruka: 9460
Ne, nisam ni rekao da nije sposoban, vec da nisam vidjao taj segment kartica sa CMI cipom. Obicno su se uvek vrtele ove do 10eur i na starijim m. plocama sto se ugradjivao.

Vrag zna kakva je sada. Bez probe mozemo samo da nagadjamo. Ali sudeci po ceni, verujem da nije losa, a i pasivne komponente su izgleda vrhunske, a i nisu stedeli na kolicini tih filtracijskih kond. :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque za ove pare 03.07.2016. 00:39 #620417

status: user
broj poruka: 1060
Mož se uzme i neka pro karta, tipa focusrite scarlet, al zavisi na šta kačiš, nemaju optiku i nisu surround, ako je stereo varijanta, suludo je davati ovolke pare za neku manje `ozbiljnu` marku na ovom polju...

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: Re: 03.07.2016. 00:49 #620418

status: user
broj poruka: 9460
Nije tacno, vis` da ima D-sub. Cenim da bi bacila neku sliku kada bi bocuo monitor. Mozda bi monitor propevao :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: Naprotiv, nema nijednog AMD ili nVidia čipa na toj zvučnoj kartici, pa je kao takva nezanimljiva čak i za raspravu, a kamoli za probu ili kupovinu
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: ::
:: :: Izleda da je pitanje suviše lične prirode :
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: 03.07.2016. 01:27 #620419

status: user
broj poruka: 18940
Xonar STX, koja je odlicna kartica ima CMI8788 chipset, a nova STXII je dosta unapredjena sa chipom cuvene firme Bur Brown (PCM1792A), ali dosta i kosta..

@alrad, ja bih ti savetovao da kupis jeftiniju karticu, iskoristis opticki izlaz za 5.1, moze i integrusa(ako ima mogucnost), a kada se budes zagrejao, uzmi dobar DAC, doduse, za ono sto ti treba, mozda je i on overkill. Mislim da je suluda kupovina ove zvucne da bi se iskoristio samo opticki izlaz.

Imas i one jeftinije varijante DAC-ova, kao npr. dragonfly od firme AudioQuest, ili NuForce, vidim da je aktuelan uDAC3, sto je mozda i bolja varijanta, potrazi u 4Audio.


:: Nije tacno, vis` da ima D-sub. Cenim da bi bacila neku sliku kada bi bocuo monitor. Mozda bi monitor propevao :
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
:: :: Naprotiv, nema nijednog AMD ili nVidia čipa na toj zvučnoj kartici, pa je kao takva nezanimljiva čak i za raspravu, a kamoli za probu ili kupovinu
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: :: Vlad
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Izleda da je pitanje suviše lične prirode :
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 03.07.2016. 06:17 #620421

status: user
broj poruka: 4743

Ma neću da je kupujem, samo me zanimalo da li je neko čuo kako zvuči.
EMU 0404 je super karta ali radi samo pod XP-om.
Za uDAC nisam ni gledao šta bih dobio s tim. Vidim samo da je skup, 150e valjda.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 03.07.2016. 09:20 #620422

status: user
broj poruka: 18940
http://www.emu.com/index.php/component/phocadownload/file/6-e-mu-0404-pcie-driver
Ovde pise 15-may 2016 za drajver, tako da ne verujem da je to samo za XP, ima price da postoji beta drajver, negde sam procitao da ljudi nemaju problem na W7 x64.
0404 tebi nije potreban, jer imas vec kontrolu.

150eu? Onda je to skupo, ja sam video cenu od 80$, pa racunam da je kod nas 80eu, plus do ~20eu skuplje. Zadnji put pre 2god kad sam proveravao cenu za uDAC2, bio je 100eu, uDAC1 je bio 80. Meni je to trebalo sa aktivnim zvucnicima jer nisam imao kontrolu, posle sam nasao neki pasivni kontroler duplo jeftinije. NuForce uDAC je dobar jer ima opticki i analogni izlaz u vidu RCA, i ovaj volume kontroler (koji nekad ne treba), ima odlican DAC koji je smesten u malo kuciste, to je jedan od najjeftinijih pristojnih DAC-ova.
Tebi bi zavrsila posao najobicnija karta jer imas receiver. Ja dok sam imao Technics, koristio sam analogne izlaze i 3.5mm na zvucnoj, da sam imao receiver, koristio bih optiku sa integruse.


::
:: Ma neću da je kupujem, samo me zanimalo da li je neko čuo kako zvuči
:: EMU 0404 je super karta ali radi samo pod XP-om
:: Za uDAC nisam ni gledao šta bih dobio s tim. Vidim samo da je skup, 150e valjda
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 03.07.2016. 17:02 #620441

status: user
broj poruka: 4743

Možda sam fulao za cenu, gledao sam površno. Mislim da sam video da je napolju 150 dolara, ali možda sam gledao neki stari video. Videću od ponedeljka ko ima ovde i pošto.

Ali ne kapiram šta uopšte dobijam time. Imam karticu, risiver, stavim DAC izmedju njih i šta?
Ako misliš samo zbog digitalnog izlaza, to mogu i direktno da vežem, nije to neka poenta.
Al džaba ti i digitalno i analogno sa neke krš karte, neće tu dac da popravi nešto.

Ili hoće? Objasni malo, nismo svi audio eksperti ovde :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 03.07.2016. 17:53 #620442

status: user
broj poruka: 18940
Nije problem, nego ne znam jos uvek tacno za cim tragas konkretno, pominjao si Xonar od ~30eu, zatim sad ova kartica od 184$, EMU0404...

Pokusacu da objasnim. DAC je generalno Digital-to-Analog-Converter, sto znaci to sto pise, s tim da ako uzmemo primer ovog NuForce uDAC3 malog uredjaja, ako si primetio, on ima na sebi micro USB interface, kada ga povezes sa kompom, tebi pored njega zvucna karta apsolutno nije potrebna za ono sta povezes na taj DAC, on je i zvucna kartica i converter u jednom. Kad ga bocnes u USB, izbaci wizard i instaliras drajver kao i za sve ostalo, posle toga dobijas zvucnu kartu uDAC3 u device manageru, i vozi.

Za svoj rang cene u odnosu na kvalitet, ovaj DAC je odlican.
Evo ovde imas specifikacije: http://www.optomausa.com/soundproduct/uDAC3

Jedino sto mislim da ne moze da konvertuje u 5.1, vec stereo, proveri.


::
:: Možda sam fulao za cenu, gledao sam površno. Mislim da sam video da je napolju 150 dolara, ali možda sam gledao neki stari video. Videću od ponedeljka ko ima ovde i pošto
::
:: Ali ne kapiram šta uopšte dobijam time. Imam karticu, risiver, stavim DAC izmedju njih i šta
:: Ako misliš samo zbog digitalnog izlaza, to mogu i direktno da vežem, nije to neka poenta
:: Al džaba ti i digitalno i analogno sa neke krš karte, neće tu dac da popravi nešto
::
:: Ili hoće? Objasni malo, nismo svi audio eksperti ovde :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 03.07.2016. 19:43 #620459

status: user
broj poruka: 4743

Aha, to je ujedno i karta. Sad mi je jasnije. Ali kakav je taj zvuk, jel si imao prilike da čuješ? Jel Hi-Fi?

A lutam jer pokušavam da nadjem kompletno rešenje. Muzika stereo, igre 5.1 (i preko optike), i neka polu-profi produkcija. Zato sam pominjao sve živo. Recimo EMU ima MIDI, ali nema suraund, kod neke druge je obrnuto, itd. Teško je naći sve u jednom, realnije su dve.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 03.07.2016. 21:24 #620465

status: user
broj poruka: 18940
Imao sam prilike da slusam moje aktivne monitore, ne konkretno na uDAC3, nego sa Native Instruments DAC-om, pozajmio sam od drugara jer me je kopkalo kako zvuci s njim u odnosu na moju zvucnu STX. Zvucalo je dosta utisanije, isto i na slusalicama, STX ga je tukao po svim aspektima, tako da sam samo potvrdio svoju kupovinu. STX sam koristio za 5.1 surround preko optike za Z-5500, i sada isto, takodje za monitore, u softveru (Xonar center) u 2 klika samo promenim output sa optike na RCA i slusam monitore.

Takodje, opet promenim ako hocu slusalice, tako da tu zvucnu sam maltretirao jedno 4god., stalno prebacivajuci sa headphones na RCA i optiku, menjao sam OP-amp pojacala, stvarno sam zadovoljan. Ali, to me je sve proslo jer sam uzeo pojacalo sa zvucnicima i ozbiljnim DAC-om i tu vec moze da se analizira zvuk svakom promenom kabla, konektora, strujnog kabla, strujnog konektora, pa do najsitnijih detalja, a zvucna karta vise ne igra ulogu, jer se koristi za 5.1 filmove, ponekad igre i nema veze sa Hifi-em.

Pravi Hi-Fi zvuk je stereo, dobri zvucnici, prati ih adekvatno pojacalo koje jednostavno mora da bude adekvatno, dakle odabrano pazljivo, dobri kablovi (zvucnicki, interkonekt i pogotovo strujni ako uredjaj nema zalemljen kabl), DAC za slusanje preko kompa i kada se to sve postavi, ako je sve kako treba (ukljucujuci i foterlju i prostor), moze se dobiti hi-fi zvuk, a do tada je avantura, nekima vecna . Neko jednostavno nema zivaca za te stvari i odabere random, jednostavno ga ne interesuje i to je to, ali obicno ljudi znaju zasto to kupuju i kako da uzivaju.


::
:: Aha, to je ujedno i karta. Sad mi je jasnije. Ali kakav je taj zvuk, jel si imao prilike da čuješ? Jel Hi-Fi
::
:: A lutam jer pokušavam da nadjem kompletno rešenje. Muzika stereo, igre 5.1 (i preko optike), i neka polu-profi produkcija. Zato sam pominjao sve živo. Recimo EMU ima MIDI, ali nema suraund, kod neke druge je obrnuto, itd. Teško je naći sve u jednom, realnije su dve
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 03.07.2016. 22:03 #620467

status: user
broj poruka: 4743

Ok, jasno... reci mi samo, tačan model je Xonar Essence STX, ta karta koju imaš?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 03.07.2016. 23:04 #620468

status: user
broj poruka: 18940
ASUS Xonar Essence STX, ima samo jedan model, sa chipsetom C-Media CMI8788, novi model nosi oznaku STXII.

Postoji model koji se zove Xonar ST, to je PCI verzija kartice koja izgleda isto.

::
:: Ok, jasno... reci mi samo, tačan model je Xonar Essence STX, ta karta koju imaš
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 03.07.2016. 23:19 #620470

status: user
broj poruka: 4743

Ok, hvala. Hvala i za link za drajver za EMU. Pitao sam jednog lika koji prodaje da li mu radi pod sedmicom ali mi ne odgovara.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 04.07.2016. 00:19 #620474

status: user
broj poruka: 18940
Zvanicno podrzava samo XP od windows-a, a posalji upit Creative-u, verovatno ce ti poslati drajver za 7.


::
:: Ok, hvala. Hvala i za link za drajver za EMU. Pitao sam jednog lika koji prodaje da li mu radi pod sedmicom ali mi ne odgovara.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 04.07.2016. 09:55 #620491

status: user
broj poruka: 3346
EMU0404 USB verzija ima W7 drajvere, ali su beta i kazu da rade. PCIe verzija ima normalno drajvere za W7.

Na tom EMU sajtu ides na support. Pa ti izbaci listu uredjaja, pa selekcijom uredjaja imas na dnu da promenis OS.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 04.07.2016. 11:19 #620493

status: user
broj poruka: 18940
I ja sam to negde procitao, a i realno je da ima, kad jos uvek postoji KX drajver za matoru SB Live 5.1 za W7.


:: EMU0404 USB verzija ima W7 drajvere, ali su beta i kazu da rade. PCIe verzija ima normalno drajvere za W7
::
:: Na tom EMU sajtu ides na support. Pa ti izbaci listu uredjaja, pa selekcijom uredjaja imas na dnu da promenis OS
::
:: ____________________________
:: P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 04.07.2016. 12:31 #620500

status: user
broj poruka: 3346
KX su vec mod drajveri, kao i od Daniel K ili PAX. Lepo je od njih sto rade to. Npr. kartica iz potpisa, nema Control Panel za systray, pa koristim Daniel K drajvere, koji lepo sve instaliraju za W7, a i za W10. Creative je samo izbacio drajvere, vremenom i kada nije izbacivao, ovaj ih je modovao da rade na novi Win OSevima.

Za to im svaka cast. Creative je u mnogim sgmentima posto bezobrazan. Vremenom kupujem AVR i radi fore, posto moja kartica nema DTS/DDL, pa to radi softverski, mora da se kupi pack. Skoknuo na sajt Creative da vidim koliko kosta, kada je napisana realna ali 1 aprilska farsa, da od 1 aprila DTS/DDL pack se ne moze vise kupiti. Znaci, meni je ukracen decoding ga buducem AVRu, a savet sa creative chat, kupite novu karticu. Pa cek, mislim ako vec nema u prodaji, onda neka je ponude besplatno.
A verovatno, kada budem menjao komponente uzecu ASUS STX II. Jer, Creative je stvarno postao bezobrazan na svim poljima.

Pride, ko ima SSD, posle restarta se izgubi kartica. Postoji u Device manager, ali jednostavno ima neki trip. I ne samo moj model, mnogi drugi modeli. Creative nece to da resi.
Mozda sam u neku ruku resio, iskljuci se EFI/UEFI u Bios-u i stavi na Legacy ROM. Ali, nisam jos restartovao komp da to probam.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .... 04.07.2016. 12:56 #620502

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam kako danas stoji Creative, ako je tako, onda je to razočaravajuće.. Zadnju koju sam imao je X-Fi exstreme music i bio sam jako zadovoljan panelom i drajverima, ali to je bilo davno, dobra je bila i Titanium HD, ali ne znam da li je toliko dobra kao STX. ASUS ima unixonar modifikovane drajvere, isto rade odlično, nema problema. Što se tiče STXII, vidim cenu na ITsvetu koja je manja nego STX, mora da je greška. A i ovaj STU deluje ok:
http://cdn.head-fi.org/e/e9/e984e1a1_CSC_1263.jpeg
Jedino, ne znam zašto nisu lemili RCA, nego su napravili jack.. Bez veze.


:: KX su vec mod drajveri, kao i od Daniel K ili PAX. Lepo je od njih sto rade to. Npr. kartica iz potpisa, nema Control Panel za systray, pa koristim Daniel K drajvere, koji lepo sve instaliraju za W7, a i za W10. Creative je samo izbacio drajvere, vremenom i kada nije izbacivao, ovaj ih je modovao da rade na novi Win OSevima.
::
:: Za to im svaka cast. Creative je u mnogim sgmentima posto bezobrazan. Vremenom kupujem AVR i radi fore, posto moja kartica nema DTS/DDL, pa to radi softverski, mora da se kupi pack. Skoknuo na sajt Creative da vidim koliko kosta, kada je napisana realna ali 1 aprilska farsa, da od 1 aprila DTS/DDL pack se ne moze vise kupiti. Znaci, meni je ukracen decoding ga buducem AVRu, a savet sa creative chat, kupite novu karticu. Pa cek, mislim ako vec nema u prodaji, onda neka je ponude besplatno
:: A verovatno, kada budem menjao komponente uzecu ASUS STX II. Jer, Creative je stvarno postao bezobrazan na svim poljima
::
:: Pride, ko ima SSD, posle restarta se izgubi kartica. Postoji u Device manager, ali jednostavno ima neki trip. I ne samo moj model, mnogi drugi modeli. Creative nece to da resi
:: Mozda sam u neku ruku resio, iskljuci se EFI/UEFI u Bios-u i stavi na Legacy ROM. Ali, nisam jos restartovao komp da to probam
::
:: ____________________________
:: P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs