Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Lenovo IdeaPad Miix 300 Tablet 10.1`
STRANA 1 OD 1
djape7777 Lenovo IdeaPad Miix 300 Tablet 10.1` 05.07.2016. 13:46 T63693

status: user
broj poruka: 914

Imam par pitanjca u vezi ovog 2 u 1 uzimam ga kod telekoma znaci sa 32gb.
Planiram da stavim dual boot sa androidom 6.0 pa me zanima koja je bolja kombinacija da li da stavim na internu memoriju ili na tf karticu Android tj. gde ce brze raditi?
Takodje me interesuje da li se fajlovi vide sa jedne sistemske na drugu tj. ako sam na androidu da li mogu koristiti fajlove sa particije na kojoj je Win 10 i obratno?
Ima li i kolika je razlika u radu Androida odnosu na isti hw koji je fabricki samo Android?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 05.07.2016. 18:36 #620544

status: user
broj poruka: 2998
Ja sam ga pazario pre oko 3 nedelje-mesec dana i mogu ti reci da me je uredjaj tako jako odusevio da to ne mogu da ti opisem. Desetka na njemu leti, i win 10 je toliko dobar na tabletu da android koristim samo za moon reader (jer nisam nasao ni jedan normalan za windows) i clash royale. A atom je stvarno postao dobar procesor, cak sam i provrteo neke igre da vidim kako rade i odusevio sam se koliko je sve radilo bolje od mojih ocekivanja. I da, baterija mi ladno izdrzi oko 7 sati.

A da ti odgovorim na pitanje - naravno da ce raditi brze na internoj memoriji. Trebalo bi da imas pristup svim fajlovima.

A android x86 project bi trebalo da ima ok podrsku ali kada sam se ja igrao sa tim, cesto sam naletao na probleme, zamrzavanja, odbijanje aplikacija da rade i tako to. Koristio sam i remixOS ali nije to to. Da li si mozda razmisljao da instaliras Chromium?

U svakom slucaju, to ume da bude macka u dzaku. Mislim na to kako ce ti raditi. Nekima radi super a neki se skroz razocaraju. Ako radis nesto nezahtevno na androidu bolje da stavis neki emulator.

Posle koriscenja Win 10 na tabletu ( netbook-u, ajd da budem precizan, jer ima, jelte, tastaturu) ne bih se vracao na android. Ako ti je Android OS koji hoces, pazari tablet sa njim, ovako ces da samo nailazis na stvari koje ce da te nerviranju, pa ces da posle budes nezadovoljan ovim uredjajem (koji je inace po mom misljenju odlican - jer mi obavlja sve stvari za koje sam ga kupio (backup masina za posao, i vec mi je jednom `spasao glavu`) plus ima snage za mnogo vise))

Izvinjavam se za dugacak odgovor :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Hmmm... 05.07.2016. 23:42 #620556

status: user
broj poruka: 7761
@djape7777
10.1` i prikaz od 1280x800 piksela...

Iskreno ja bih to zaobisao...

Ako si kojim slucajem mislio na model Miix3, e taj mi se cini dobrim...

@JovanZ
Sto se tice programa za citanje knjiga na Win telefonu ili tabletu tu je najboji TUCAN reader... pre W10M telefona sam na androidu koristio FBReader i mislio sam da je savrsen i da nema boljeg na citaca knjiga od njega... pomenuti TUCAN je ipak bolji od FBReader-a uz jednu manou ne mogu da se okrecu stranice na VOL +/- tasterima kao na FBR...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Evo bas cu da bacim pogled sada 06.07.2016. 01:39 #620563

status: user
broj poruka: 2998
Meni je na Moon+ readeru super zato sto mi sinhornizuje knjige i mesta citanja izmedju telefona i tableta, tako da uvek mogu da nastavim citanje sta god da imam u rukama.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re: Evo bas cu da bacim pogled sada 06.07.2016. 01:43 #620564

status: user
broj poruka: 2998



:: Meni je na Moon+ readeru super zato sto mi sinhornizuje knjige i mesta citanja izmedju telefona i tableta, tako da uvek mogu da nastavim citanje sta god da imam u rukama

Edit:
Supported operating systems
Windows 10 Mobile
Windows Phone 8.1
Windows Phone 8

drugim recima - cvrc :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Hmmm... 06.07.2016. 10:36 #620574

status: user
broj poruka: 914
@MaliAbner
Ovo je samo za info u pokretu,treba da zameni Acer Iconia A1-830 sobzirom da mi rezolucija od 1024x768 zadovoljava i ovo ce biti ok (vec sam drzao Lenovo u rukama).
Zato i pitanje za Android jer sam se navikao na neke App...
Ako pogledamo sa druge strane vecina nisko budzetnih laptopova ima 1.366 x 768 na 15,6` tako da ni ovo nije lose...
:: @djape777
:: 10.1` i prikaz od 1280x800 piksela..
::
:: Iskreno ja bih to zaobisao..
::
:: Ako si kojim slucajem mislio na model Miix3, e taj mi se cini dobrim..
::
:: @Jovan
:: Sto se tice programa za citanje knjiga na Win telefonu ili tabletu tu je najboji TUCAN reader... pre W10M telefona sam na androidu koristio FBReader i mislio sam da je savrsen i da nema boljeg na citaca knjiga od njega... pomenuti TUCAN je ipak bolji od FBReader-a uz jednu manou ne mogu da se okrecu stranice na VOL +/- tasterima kao na FBR..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Prikaz ekrana... 07.07.2016. 10:23 #620653

status: user
broj poruka: 7761
@djape7777
Mozda sam ja malo razmazen zato sto je moj Y500 FHD... i kad posle njega pogledam Dell N5030 kao da gledam u saku pirinca...

Ista stvar je i kad sa tableta S8-50F predjem na Nexus 7 2012...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Stigao napokon... 24.07.2016. 09:29 #621480

status: user
broj poruka: 914
skoro 10 dana za isporuku...
Lepo radi ali je ipak malko tezi za neko duze vreme u pokretu...
@MaliAbner
Sve je stvar ukusa ali za 19k i to na 24 rate,~800 kinti mesecno (jedna tura pica) uredjaj je ok...
BTW kada saberem pre adsl,fixni,d3i - box i tabla placam 400 kinti vise tako da je cena ustvari ~10k.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs