Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
quadcopter dron sa kamerom
STRANA 1 OD 1
Spacewla quadcopter dron sa kamerom 05.07.2016. 21:40 T63697

status: user
broj poruka: 612
Postale su mi zanimljive ove igračke i obišao sam par sajtova i utvrdio da je cenovni rang veoma širokog dijapazona. Ne bih znao šta da odaberem a da je provereno i dobro.
Ovime neću da odredjujem cenu `od-do` već molim ljude koji imaju iskustva sa ovakvim dronovima da preporuče neki standardni model. Želeo bih da ima HD kameru naravno.
Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 05.07.2016. 23:34 #620555

status: user
broj poruka: 4742

Da li treba da ima zastavu ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 06.07.2016. 00:08 #620558

status: user
broj poruka: 1620
Potpuno je suludo bilo sta predlagati, kad ne kazes ni otprilike sta si gledao, a da ti je zanimljivo al` ajd, nek ti bude...
Kad je budzet vec neogranicen, moj predlog ide za DJI Phantom 2 + GoPro Hero 4 Black.

Ovde ces tesko naci nekog sa iskustvom, a da to nije potpuno smece ili pak profesionalna fotografska oprema (sa malo vise od `quad` propelera i cenom od par hiljada evra).

To sto si rekao `HD`, nikom nista ne znaci posto su danas sve HD. Moras da znas sta trazis i za koje potrebe. Sta tebi predstavlja `dobro`?
Igracki od par desetina dolara ima koliko neces, a po izgledu i karakteristikama su na papiru veoma slicne Hero kamerama - ipak, Hero kosta 10-20-30x vise... Zasto?! Pa, nije sve bas tako jednostavno. Hardver je jedno: tu su senzori, optika i sta sve ne (upravo ono sto je isto `na papiru`), dok je softver potpuno druga prica, a to je upravo ono sto placas kod GoPro i slicnih + dosta napredniju opticku stabilizaciju (jedna od najbitnijih stavki kod `letenja` posto ni sam `gimbal` na dronu ne moze da iskompenzuje sve potrese), i na kraju krajeva, brend.

Kazi ti ipak sa koliko raspolazes pa ce ti vec neko predloziti da li uopste da se upustas u tu pricu ili ne. Imaj u vidu da taj hobi moze da bude izuzetno skup!
Ne moras da preciziras cifru, samo reci da li su u pitanju desetine, stotine ili hiljade evropljana...

Inace, ja sam se odlucio za gore pomenutu kombinaciju, ali cu se pocastiti tek za novu god. ili sledece leto - nisam jos uvek spreman da ispljunem toliko, a leto je vec stiglo (bitno da je GoPro u posedu, ostatak smatram luksuzom pa kad se stigne, stigne ).

Sledeci info nije pouzdan, ali sam sa vise strana cuo da na carini zadrzavaju raznorazne dronove pa ne bih znao kako bi to funkcionisalo s narucivanjem iz inostranstva. Ja cu dron 99.99% kupiti u Svabiji i licno doneti u gepeku u toku naredne god.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ imas decije igracke 06.07.2016. 00:11 #620559

status: user
broj poruka: 2998
sa nekim bezveze kamerama, a ako zelis da stvarno snimas nesto kvalitetno vidim da je kod nas DJI phantom recimo oko 70k


MS Dron CX-40 + HD Kamera - ovo je recimo oko 9000 i to ti je primer igracke :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Re: Re: 06.07.2016. 14:47 #620580

status: user
broj poruka: 612
ovaj forum je stvarno extrem. Za sve što se pita nudi se NAJSKUPLJA moguća solucija.
Pa koj će mi kurac saveti onda? Odem i kupim igračku za iljaduipoevra i znam da nisam pogrešio?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla rep 06.07.2016. 14:57 #620581

status: user
broj poruka: 612
http://www.aliexpress.com/item/2016-DJI-Phantom-3-Standard-Version-RTF-FPV-Drone-With-Camera-2-7K-HD-Gimbal-Quadcopter/32624249256.html?spm=2114.30010308.3.190.ue0eww&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_2_10037_10017_301_407_406_10032,searchweb201603_1&btsid=afe4eeb9-36a5-4e48-a718-c8116a1f2886


Šta fali ovom modelu? DJ Phantom 3? Jel ovo bolji model od modela 2?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Elsi 06.07.2016. 15:21 #620582

status: user
broj poruka: 4742

Ti si bre stvarno... lepo ti ljudi kažu šta misle, i sam nisi ograničio cenu, a kenjkaš i psuješ tako.
Svaki dan neko dovlači glupi dron iz Kine pa će da pohrle da kažu kakav je.

Uostalom, lepo piše da se ne koristi pod uticajem supstanci.

http://www.srbijadanas.com/clanak/hocete-da-vozite-dron-u-2016-godini-evo-sta-sve-morate-da-znate-01-01-2016

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Re: 06.07.2016. 15:39 #620588

status: user
broj poruka: 1620
Decko, spusti loptu malo! Sta si ocekivao?!
Trazio si savet, a nisi precizirao sta ti treba.

I dalje nisi rekao za koje potrebe ti treba!
I dalje nisi odgovorio sa koliko okvirno raspolazes - na pitanje: `desetine, stotine ili hiljade` sigurno mozes veoma lako da odgovoris.
I DALJE KENJAS!

Kad puzis osnovne informacije, imaces pravo da se bunis.

Ako te ovo smece zaovoljava, super, samo napred: https://goo.gl/3OwqTO
Svi cemo te podrzati u tome da bacis stotinak evra!

Inace, ta cena za Phantom 3 je premija - da se ne plasim rizika gubitka istog pri uvozu, iste sekunde bih ga narucio.

:: ovaj forum je stvarno extrem. Za sve što se pita nudi se NAJSKUPLJA moguća solucija
:: Pa koj će mi kurac saveti onda? Odem i kupim igračku za iljaduipoevra i znam da nisam pogrešio
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner He, he, he... 06.07.2016. 15:56 #620589

status: user
broj poruka: 7761
Evo `mog ceda` snimljenog jednim dronom...

Ovo `moje cedo` kazem zato sto je projektovanje i razrada detalja mahom delo mojih sivih celija i deset caponjaka i to kao cinovnika BGD kancelarije CH firme, investitor svedjani za projekat u Albaniji, izvodjaci turci... bem ti globalizaciju...

https://www.youtube.com/watch?v=5NIPil7NDDk

Onako usput drugi projektovani preliv za 5x vecu branu ce biti daleko impozantniji...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: He, he, he... 06.07.2016. 16:04 #620592

status: user
broj poruka: 1620
Koliki tobogaaaan
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Re: Elsi 06.07.2016. 16:19 #620598

status: user
broj poruka: 612
Samo nemojte da me bijete što nisam prihvatio ono `što neko misli` a to mišljenje se uvek zasniva na predlogu najskupljem mogućem.
Da sam pitao koja kola da kupim niko ne bi ni spomenuo model za radničku klasu, svi bi odmah predložili Ferari jer ima stabilizaciju u krivini, ubrzanje od nule do sto i te fore.
alo pamjati?!?
I vi odmah krećete ljude da nazivate drogiranim što vas nisu pohvalili jer vi sve znate i vaša je zadnja? Jeste li vi svi ludi na ovom forumu?
Ej da, Alrade, mnogi kupuju iz Kine više neće da imaju veze sa našim preprodavcima i od kada to rade, preporodili su se. Probaj, nećeš se pokajati.. Naravno ako si samostalan, imaš svoj posao, račun u banci, kreditnu karticu, ako nemaš, vuci mamu za rukav, ne znam šta da ti savetujem.

@Luj, care, vidi se da nikada ti nisi kupovao nešto i tata i mama se i dalje brinu o tome jeli? Da jesi, shvatio bi da je na Aliexpress kupac zaštićen max. i pošiljke se ne gube. To što platiš to dobiješ i za tu cenu. Nije mi ovo prva narudžbina. Sve su mi stizale za max. 20 dana po toj ceni koju sam uplatio na sajtu. Jedini problem je ovaj dron tj. njegova cena, jer su tu meša i naša carina koja može da kenja pa da stavlja svoje namete pa da ispadne 100 i kusur dolara skuplje ali da se prezaliti. Nisam znao koji model valja, sada imam neku predstavu, hvala bar za to. ajd

Naravno da me ne zanimaju Ferari i dronovi od 1500 evra za te pare mogu kola da kupim. Dron je za mene zajebancija i nešto prosečno od oko 500 evra, ali šta ja pitam vas kada ste svi isti kao i ja - nemate pojma, sudite na osnovu onoga što ste negde pročitali.

Jel ima ovde nekoga ko ima dron i ko ga koristi u hobi svrhe a da ga nije platio kao polovnog golfa?!? Ne zanimaju me saveti ovih što nemaju već sve znaju jer su eto tu da gnjave i gube vreme. Ako nekoga ima ko je vlasnik nekog drona neka napiše, koliko visoko i daleko leti, koliko mu traje baterija, kako snima, koliko plaćen, da neku sliku ili video, eto ...
P.S. ovima što sve znaju neću ni da odgovaram dalje, Sa takvima ne vredi polemisati.

::
:: Ti si bre stvarno... lepo ti ljudi kažu šta misle, i sam nisi ograničio cenu, a kenjkaš i psuješ tako.
:: Svaki dan neko dovlači glupi dron iz Kine pa će da pohrle da kažu kakav je.
::
:: Uostalom, lepo piše da se ne koristi pod uticajem supstanci
::
:: http://www.srbijadanas.com/clanak/hocete-da-vozite-dron-u-2016-godini-evo-sta-sve-morate-da-znate-01-01-201
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 06.07.2016. 16:30 #620602

status: user
broj poruka: 4742

Čoveče, prvo Jovan ti je dao predlog za radničku klasu. Čitaš samo ono što ti odgovara. Drugo, kako je to kupac zaštićen kad niti imaš garanciju niti možeš da vratiš? A naša carina zna da doda i blagih 150% na ime carine, poreza, poreza na carinu, carine na porez i zareza na razrez. Neka fala. I ne moraš biti baš toliki psovateljko. I ne pominji više samostalnost i mame, molim te, glupo je.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Elsi 06.07.2016. 16:49 #620604

status: user
broj poruka: 1620
:: Samo nemojte da me bijete što nisam prihvatio ono `što neko misli` a to mišljenje se uvek zasniva na predlogu najskupljem mogućem
:: Da sam pitao koja kola da kupim niko ne bi ni spomenuo model za radničku klasu, svi bi odmah predložili Ferari jer ima stabilizaciju u krivini, ubrzanje od nule do sto i te fore

Predlozio bih ti Bugatti Chiron, naravno, a ne Ferrari!


:: @Luj, care, vidi se da nikada ti nisi kupovao nešto i tata i mama se i dalje brinu o tome jeli?

Ja svojom platom izdrzavam i mamu i tatu, koje si spomenuo, pa se ti cesi. Ooooo da ti jbm ljudske predrasude... Stoko nevaspitana, citas samo ono sto ti prija.

:: Da jesi, shvatio bi da je na Aliexpress kupac zaštićen max. i pošiljke se ne gube. To što platiš to dobiješ i za tu cenu. Nije mi ovo prva narudžbina. Sve su mi stizale za max. 20 dana po toj ceni koju sam uplatio na sajtu. Jedini problem je ovaj dron tj. njegova cena, jer su tu meša i naša carina koja može da kenja pa da stavlja svoje namete pa da ispadne 100 i kusur dolara skuplje ali da se prezaliti. Nisam znao koji model valja, sada imam neku predstavu, hvala bar za to. ajd

To sto mislis da si 100% zasticen, nije bas najtacnije, a i posiljke se gube! To sto ti prodavac nadoknadjuje gubitak je nesto drugo... Kako Ono sto sam vec rekao (opet, da citas, verovatno ne bi lupetao), je to da info za oduzimanje nije pouzdan!!! Ono sto ja nikako ne bih zeleo je da poklonim nekom 500$+ na jedno mesec i po dana, koliko traje `Buyer protection`, pa jos jedno pola meseca da dobijem pare nazad itd. A ti se slobodno igraj sa svojim novcem i cekaj resavanje potencijalnog problema ako zelis.
Poruzbina ti mozda nije prva, ali je ocigledno medju prvima.

O AliExpress-u ne bih dalje posto sam prvi koji predlozi kupovinu preko istog kada se ovde nesto trazi, a nema zurbe - da obracas paznju na tudje poruke na forumu, to bi mozda i znao.
https://goo.gl/wKN1Y8

::
:: Naravno da me ne zanimaju Ferari i dronovi od 1500 evra za te pare mogu kola da kupim.

Jbg, neko kupuje za 1.500, neko za 15.000, neko za 1.500.000. Licno, ne bih se zadovoljio ni motorciklom od 1.500€...

::Dron je za mene zajebancija i nešto prosečno od oko 500 evra, ali šta ja pitam vas kada ste svi isti kao i ja - nemate pojma, sudite na osnovu onoga što ste negde pročitali

Je l` toliko tesko bilo reci: trazim nesto za oko 500€?!
I mamlaze, ja sam ti prezlozio ne samo nesto sto planiram da kupim, vec sam ga licno i koristio vise puta po nekoliko dana i znam kako se ponasa! Ni sam ne bih ispljunuo 1000€ za nesto sto nisam probao.

:: P.S. ovima što sve znaju neću ni da odgovaram dalje, Sa takvima ne vredi polemisati.

SUPER, POSTO SVEJEDNO I SAM SVE ZNAS PA TI SAVET, U STVARI, I NE TREBA!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
un1 .... 06.07.2016. 16:53 #620608

status: user
broj poruka: 320
S` obzirom da vi smatrate quadcoptere sa ozbiljnim karakteristikama, igrackama, zasto bi se neko ovde uopste i javio onda?

evo ti neke smernice, pa pitaj ljude...
http://www.rcsrbija.rs/
https://www.facebook.com/koptershopbelacrkva/

I ovo gore sto je vec dat link iz novina, je malo bolje objasnjeno ovde: https://www.youtube.com/watch?v=ecvfMuo25eM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: .... 06.07.2016. 17:05 #620610

status: user
broj poruka: 1620
`Igracki od par desetina dolara ima koliko neces`
`MS Dron CX-40 + HD Kamera - ovo je recimo oko 9000`

Ako si pomocu ova dva komentara zakljucio da spominjemo ozbiljne karakteristike, ne znam... ako za par desetina dolara kupis dron ozbiljnih karakteristika, a da nije DIY varijanta u delovima, svaka ti dala !

Svaka cast za predlozeni sajt, ali ja ni tamo ne vidim nista izmedju DJI i vec pomenutih igracki - ispravi me ako gresim!

:: S` obzirom da vi smatrate quadcoptere sa ozbiljnim karakteristikama, igrackama, zasto bi se neko ovde uopste i javio onda?
::
:: evo ti neke smernice, pa pitaj ljude..
:: http://www.rcsrbija.rs
:: https://www.facebook.com/koptershopbelacrkva
::
:: I ovo gore sto je vec dat link iz novina, je malo bolje objasnjeno ovde: https://www.youtube.com/watch?v=ecvfMuo25eM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 06.07.2016. 17:09 #620611

status: user
broj poruka: 1372
Ja ne znam što se vi trudite da mu pojasnite posle njegovog drugog posta, očigledno je veoma bezobrazan i nedostojan je bilo kakve komunikacije.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 06.07.2016. 17:09 #620612

status: user
broj poruka: 4742

Htedoh reći razrez na zarez.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 06.07.2016. 17:13 #620613

status: user
broj poruka: 1620
U pravu si. Ja na bolovanju pa nemam sta pametnije da radim iz kreveta, a malo me izbacio iz takta pa onda...

Izvinjavam se ostalim clanovima na psovkama!

:: Ja ne znam što se vi trudite da mu pojasnite posle njegovog drugog posta, očigledno je veoma bezobrazan i nedostojan je bilo kakve komunikacije
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Da si uradio bilo kakvo istrazivanje pre nego sto si poceo da hejtujes 07.07.2016. 00:05 #620636

status: user
broj poruka: 2998
Video bi da ti ne preporucujemo najskuplju varijantu. Ovo sto ti je predlozeno je neki entry level manje vise.

Ovo je skup hobi, jbg. No way around it. Pre nego sto nastavis da pljuckas, zapitaj se, mozes li da igras novi Tomb Raider na hardveru od 100 eura?

Igracke ce uz malo jaci povetarac da se vrte ko lude. A ako je tebi zrnast 720p uz 5-10 fps u zavisnosti od svetla ok - go for it.

Vidim da si dosao ovde da se svadjas, tako da je sa moje strane svaka ozbiljnija diskusija na ovu temu je gotova.

Inace vecina ljudi ovde zaradjuje svoj `leb. Napadanje na tu temu je...nemam reci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djodjo posto je pocetnik 07.07.2016. 14:18 #620661

status: user
broj poruka: 658
ne preporucujem mu da sklapa bilo sta nego da uzme ovo posto je na snizenju i nista mu ne treba bolje


http://www.rcsrbija.rs/multirotors-parts/multicopter-djiinovations-and-stabilisations-modules/drone-dji-phantom-3-standard
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs