Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
overclock problem !!!
STRANA 1 OD 1
vladapsd overclock problem !!! 06.11.2007. 07:43 T6372

status: user
broj poruka: 1005
Juce sam pazario Gigabyte P35-DS3 plocu, tj. zamenio staru Asus P5LD2-SE.
Konf. je: Core 2 Duo 6300, Gainward 8800GTS GS, 2x1 GB Kingston 667MHz, 1 SATA WD Hard, 2 opticka, napajanje Chieftec 400w (mislim da je oznaka 400AA 101)
Sa starom plocom konf je radila bez problema pod punim otperecenjem i po 8-10 sati dnevno (magistrala ploce na 343MHz,tj. 2.4GHz za proc,680MHz za RAM), samo sto se prilikom restarta kompjuter na trenutak ugasi, pa se upali i posle je sve normalno (napominjem da je konfiguracija radila skoro godinu dana s tim da je do pre mesec dana u masini bio clockovani 7900GTO).
Od juce konf. radi normalno na defaultu, dok kod clockovanja (probao sam podizanjem magistrale od 333-350, smanjio delilac za RAM na 2.00) nikako nece da se podigne iz prve (ili se ukljuci kuler procesora na max, pa se restartuje uz gasenje, pa onda ne moze par puta da upali, tj. krene sekundu pa se ugasi i tako par puta dok ne proradi, i onda sve radi normalno dok se ne restartuje (igranje Crysis-a od sat vremena uz clock procesora od 2.5 je proslo bez problema).

E sad, da mi na prosloj ploci sve nije radilo kako treba rekao bih da je 100% nedovoljno napajanje i zamenio bih ga, ali ovako mi ostaje jedino ideja da ova ploca vuce sama po sebi vise struje od prethodne...

Voleo bih da cujem vasa misljenja, i izvinjavam se zbog opsirnijeg teksta (hteo sam sto jasnije da izlozim problem)

Uzgred, posto mi verovartno ne gine menjanje napajanja, da li je Cooler master Extreme plus 650w dobar izbor? (razmisljao sam o antecu tp trio 650 w, al je malo skup :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Gigabyte ploce... 06.11.2007. 11:23 #32271

status: user
broj poruka: 7761
Pazi ja imam gigabyte plocu 965p-ds3p v3.3 i veruj mi da je ona ocaj za OC, v2.0 je dusu dala za OC ali ova moja je nocna mora, mislim radi to ali mi ne deluje ni malo lagano.
Prvo i osnovno ne mogu da zadam delilac memorije koji hocu moze samo 2.66 ili 3.33 pa ti vidi sta ti je, bo me patak kad sam je i pazario umesto v2.0.
Ovo sam ti naveo kao orjentaciju tj. da znas da nisu sve ploce sklone dobrom (ma sta to bilo) OC-u. Meni racunar recimo radi na 310*9=2.8ghz 24x7 ali nisam nesto previse zadovoljan postignutim OC jer ne mogu da manualno zadam delioc memorije.

Da ne bude zabune generalno Gigabyte-om sam vrlo zadovoljan posebno stabilnoscu jer mi se racunar retko (skoro nikad) zaglavi iako bude u funkciji i vise od 48 sati bez restarta i bilo kakvih problema.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Ma i meni... 06.11.2007. 11:45 #32274

status: user
broj poruka: 1005
je nesto slicno plao napamet, al vidim, svi ishvalise ovu plocu pa reko` nije do nje...
Ja imam sve varijante za delilac memorije, al mi je zato problem kod mnozioca procesora (imam ponudjeno samo 6 i 7) pretpostavljam da ukoliko nije otkljucan ne bih imao nista ponudjeno, a ovako, ko zna...
Ostaje mi da probam da update-ujem bios i probam s jacim napajanjem i da se nadam najboljem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 Joooj Gigabyte... 06.11.2007. 12:42 #32280

status: user
broj poruka: 718

...Pricam ja ,a evo i Mali Abner ,ali nema ko da slusha ...Gigabyte ploce ZAHTEVAJU period privikavanja kod osoba koje su predhodno imale Asus-ove i sl ploce... Hirovito ponasanje kod klokovanja je mozda karakteristika pojedinih revizija , ali sam ja generalno ubedjen da Gigabyte nikada posteno ne odradi posao...Tako da znas Vlado , Bensedin u fioku (uzmi od 5mg pa ga deli na pola,jeftinije je...) ,odsrafi stranicu kucista (zbog vadjenja baterije ili dzampiranja cmos-a ,kod mene je dzamper ispod graficke pa ne mogu ,vidis koliko je dobra firma kad ne misli o ovakvim glupostima) i prijanto!!!
P.S. ako mozes menjaj to za Asus...mada ti ideja sa napajanjem nije losa al` nije do njega garant! `Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jerinicd OC 06.11.2007. 12:44 #32281

status: user
broj poruka: 8

Sticajem okolnosti imam obe navedene ploče (GA-965P-DS3 i GA-P35-DS3R) i obe su super za OC. Na 965P mi radi e6300 na FSB čak do 490MHz, a na P35 imam e6700 koji radi na 390 MHz FSB. Obe ploče imaju gomilu podešavanja za OC i nije čudo da ih mnogi hvale. Što se tiče množioca, za e6300 je normalno da imaš samo x6 i x7, a za e6700 idu od x6 do x10.

Da li ti se problem javio odmah kada si zamenio ploču? Ako jeste, proveri koje je napon memorije i procesora, probaj da dižeš polako FSB pa vidi dokle ide. Stavi procesor na 1.4v i memoriju na +0.2 ili +0.3, možeš i VMCH da podigneš za 0.1v


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 06.11.2007. 14:57 #32287

status: user
broj poruka: 2900
Ploca ti je dobra sto se tice overklokovanja nisi ti nesto dobro uradio
Sto se tice napajanja,nemoj da ga menjas jer ga ima dovoljno 650W je totalno bacanje para

550W = SLI GTX i Quad Core
Svaki procesor ima multipler (mnozilac) onako kako je za njega
Znaci kad klokujes procesor on je 1.86GHz teraj ga na 2.5GHz ne vise ako si na stock hladjenju i pazi ne core temperature.
Multipler za tvoj CPU je 7 ?
Kad klokujes CPU,stavi multipler za RAM tako da radi ne nekih od 667MHz ( fabricki ) do recimo 750MHz ne vise od toga.
Takodje pogledaj voltazu na RAM-u i CPU.
Moze da se desi i prilicno je verovatno da ako ti je RAM podignut takodje da ga gusi struja znaci stavi voltazu na RAM na nekih 2.0v ( 1.8v bi trebalo da ti je trenutno )
A CPU bi trebo da bude ok sa standardnom voltazam ako nije preko 2.5GHz
Ali ja ne verujem da ga napajanje gusi a to mozes i da proveris tako sto vidis da ti se ne resetuje tokom igranja nego dok se komp pali.
Znaci napajanje je vise nego dovoljno veruj mi 650W je previse i za dve 8800GTX sa quad core + mnogo toga jos
I jos jedna stvar,proveri temperaturu na oba jezgra od procesora,moze se greje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: OC 06.11.2007. 15:57 #32291

status: user
broj poruka: 7761
Pa nisi pomno pratio prethodne postove ali si dao odgovor.

Konkretno nisu isti modeli ploce sto se iz oznaka vide a naveo sam i reviziju, tako da svima koji sad kupuju plocu SUGERISEM da se pre konacne kupovine prvo na mrezi temeljno raspitaju koje su mogucnosti iste po pitanju OC jer da se ne lazemo intel se kupuje bas zbog toga.
GA-965P-DS3 i GA-965P-DS3`P` (obrati paznju na slovo P u oznaki) nisu iste ploce kao sto nisu iste ni revisije sa slicnim oznakama recimo r2.0 i r3.3, buduci da je ga965p-ds3p r2.0 daleko bolja za OC od r3.3.
E sad mozda ja trazim previse kod OC-a bez dizanja voltaza ali slicno je bilo i sa dizanjem voltaze procesora, memeorije i MCH-a.

POSTO MENI NE USPEVA DA ZADAM NEKI DRUGI DELIOC MEMORIJE OSIM 2.6 I 3.3 IMA LI KO SAVET KAKO TO DA UCINIM, RECIMO ZNACIO BI MI DELIOC 3 ILI 2.5.
Cim za delioc memorije stavim vrednost 2.5 ili 3 sistem se resetuje a onda i reset vrednosti biosa na osnovne postavke i sve Jovo nanovo (ovo nisam resio ni posle 6 meseci koriscenja).

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

::
:: Sticajem okolnosti imam obe navedene ploče (GA-965P-DS3 i GA-P35-DS3R) i obe su super za OC. Na 965P mi radi e6300 na FSB čak do 490MHz, a na P35 imam e6700 koji radi na 390 MHz FSB. Obe ploče imaju gomilu podešavanja za OC i nije čudo da ih mnogi hvale. Što se tiče množioca, za e6300 je normalno da imaš samo x6 i x7, a za e6700 idu od x6 do x10
::
:: Da li ti se problem javio odmah kada si zamenio ploču? Ako jeste, proveri koje je napon memorije i procesora, probaj da dižeš polako FSB pa vidi dokle ide. Stavi procesor na 1.4v i memoriju na +0.2 ili +0.3, možeš i VMCH da podigneš za 0.1
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: overclock problem !!! 06.11.2007. 16:09 #32293

status: user
broj poruka: 2909

:: Juce sam pazario Gigabyte P35-DS3 plocu, tj. zamenio staru Asus P5LD2-SE
:: Konf. je: Core 2 Duo 6300, Gainward 8800GTS GS, 2x1 GB Kingston 667MHz, 1 SATA WD Hard, 2 opticka, napajanje Chieftec 400w (mislim da je oznaka 400AA 101
:: Sa starom plocom konf je radila bez problema pod punim otperecenjem i po 8-10 sati dnevno (magistrala ploce na 343MHz,tj. 2.4GHz za proc,680MHz za RAM), samo sto se prilikom restarta kompjuter na trenutak ugasi, pa se upali i posle je sve normalno (napominjem da je konfiguracija radila skoro godinu dana s tim da je do pre mesec dana u masini bio clockovani 7900GTO)
Komp ti se gasi kod promene voltaze ili latencija zato sto je nesigurno podizati voltazu za vreme rada racunara,ovo je normalno kod svih GA ploca.Nakon gasenja ploca `snima` tvoj prethodni BIOS da bi mogla da vrati podesavanja na prethodno stanje u slucaju da si nesto za*ebo.
:: Od juce konf. radi normalno na defaultu, dok kod clockovanja (probao sam podizanjem magistrale od 333-350, smanjio delilac za RAM na 2.00) nikako nece da se podigne iz prve (ili se ukljuci kuler procesora na max, pa se restartuje uz gasenje, pa onda ne moze par puta da upali, tj. krene sekundu pa se ugasi i tako par puta dok ne proradi, i onda sve radi normalno dok se ne restartuje (igranje Crysis-a od sat vremena uz clock procesora od 2.5 je proslo bez problema)
Ako se pali pa gasi znaci da DEFINITIVNO nesto nisi lepo podesio...Najverovatnije voltazu CPUa ili RAMa.
::
:: E sad, da mi na prosloj ploci sve nije radilo kako treba rekao bih da je 100% nedovoljno napajanje i zamenio bih ga, ali ovako mi ostaje jedino ideja da ova ploca vuce sama po sebi vise struje od prethodne..
Ne bi trebalo GA su vrlo stedljive ploce.Ja imam e6600 na P965-DS3+Codegen 450W i mogu da teram do 3.6GHz(FSB 400MHz,RAM mult.x2) iskreno nisam ni probao vise.
::
:: Voleo bih da cujem vasa misljenja, i izvinjavam se zbog opsirnijeg teksta (hteo sam sto jasnije da izlozim problem
Proveri ovde da li si uradio sve kako treba:
http://www.tomshardware.com/2007/01/18/overclocking-guide-part-1/
Ploca je GA P965-DS3,ali je princip identican.
::
:: Uzgred, posto mi verovartno ne gine menjanje napajanja, da li je Cooler master Extreme plus 650w dobar izbor? (razmisljao sam o antecu tp trio 650 w, al je malo skup :)
CM pravi fenomenalna napajanja,ali kupi odmah i cepove za usi jer je i najbucniji.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Re: OC 06.11.2007. 16:18 #32295

status: user
broj poruka: 2909
:: Pa nisi pomno pratio prethodne postove ali si dao odgovor
::
:: Konkretno nisu isti modeli ploce sto se iz oznaka vide a naveo sam i reviziju, tako da svima koji sad kupuju plocu SUGERISEM da se pre konacne kupovine prvo na mrezi temeljno raspitaju koje su mogucnosti iste po pitanju OC jer da se ne lazemo intel se kupuje bas zbog toga
:: GA-965P-DS3 i GA-965P-DS3`P` (obrati paznju na slovo P u oznaki) nisu iste ploce kao sto nisu iste ni revisije sa slicnim oznakama recimo r2.0 i r3.3, buduci da je ga965p-ds3p r2.0 daleko bolja za OC od r3.3
:: E sad mozda ja trazim previse kod OC-a bez dizanja voltaza ali slicno je bilo i sa dizanjem voltaze procesora, memeorije i MCH-a
::
:: POSTO MENI NE USPEVA DA ZADAM NEKI DRUGI DELIOC MEMORIJE OSIM 2.6 I 3.3 IMA LI KO SAVET KAKO TO DA UCINIM, RECIMO ZNACIO BI MI DELIOC 3 ILI 2.5
:: Cim za delioc memorije stavim vrednost 2.5 ili 3 sistem se resetuje a onda i reset vrednosti biosa na osnovne postavke i sve Jovo nanovo (ovo nisam resio ni posle 6 meseci koriscenja)
Moj brat je pre par meseci kupio P965-DS3 V3.3+e4400 i sve radi OK.Poterao sam ga na 3.0GHz sa napajanjem 400W.
I bas sam mu pokazivao kako funkionise mnozilac rama,tako da se secam da je radio dobro.Bas se secam da sam stavio FSB 300MHzx10=3.0GHz,a RAM 300x2.66 da bi dobio 800MHz.
Abnere moram da ti poststavim jedno glupo pitanje.Jel si apdejtovao BIOS?


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst @vladapsd 06.11.2007. 16:33 #32296

status: user
broj poruka: 2909
Treba ti jace napajanje.
Ovo je link koji je ostavio Psyman,racunanje napajanja na osnovu komponenti.
Posto imas E6300,a hoces da klokujes unesi C2D Extreme(klokovani procesori vuku vise stuje)
http://educations.newegg.com/tool/psucalc/index.html
Ovaj link `kaze` da ti treba napajanje od 466W ili jace.Ako klkoujes i karticu onda 550W.

A sad se ovde zahvali Psymanu za koristan link:
http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=6369&forid=13&katid=2


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz Re: @vladapsd 06.11.2007. 18:30 #32298

status: user
broj poruka: 2900
Te kalkulacije su gluposti

Meni pise 533W

za Q6600 a OC je na 3.5GHz
Gigabyte 7950GT OC na 675/740
4x1GB GeIL 800MHz radi na nekih 900 nesto manje
2 HDD-a od 7200RPM + 4 LED kulera i 3 neonke.
I imam Chieftec 550W tj 534W pise na njemu ceo komp mi je OC-ovan
Nikad se nije gasio i osecam da ima jos 100W bonus.
A vidjam mnoge sa quad core i SLI 8800GTX sa 550-650W napajanja.

400W mu je dovoljno a ko sto i vidis nije rekao da mu se komp gasi tokom igranja il tako nesto.
A ako uzima napajanje neka uzme Chieftec ili Thermaltake,a Chieftec od 550W je po meni jedan od najboljih za te pare a kuler na njemu je totalno besuman.


Pise 903W za SLI 8800GTX i Quad Core na high end maticnoj sa 2GB
To je totalna glupost pogledaj na drugim forumima ljudi sa ovom konfiguracijom imaju Thermaltake 650W
:: Treba ti jace napajanje
:: Ovo je link koji je ostavio Psyman,racunanje napajanja na osnovu komponenti
:: Posto imas E6300,a hoces da klokujes unesi C2D Extreme(klokovani procesori vuku vise stuje
:: http://educations.newegg.com/tool/psucalc/index.htm
:: Ovaj link `kaze` da ti treba napajanje od 466W ili jace.Ako klkoujes i karticu onda 550W
::
:: A sad se ovde zahvali Psymanu za koristan link
:: http://www.pcberza.co.yu/forum/topic.php?topid=6369&forid=13&katid=
::
::
:: DaSickSyste
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner DaSickSyst 06.11.2007. 19:10 #32299

status: user
broj poruka: 7761
Pazi princip jeste isti ali su nijanse na plocama razlicite.
DA bios je F5 svezijeg nema, ploca je dosla sa F4 verzijom biosa.
Kao sto sam ti vec ranije pisao moze ovaj moj e4300 stabilno da radi na 3ghz kao 333x9 ali mi se to ne dopada jer je onda memorija 2.5, sto kod GA nije idealno pa sistem ima lagove.

Te sam posle svega odustao od daljeg eksperimentisanja i ostao na 2.7-2.8 i to je to, ko me be kad pre kupovine nisam pogledao kakva je ploca.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Re: @vladapsd 06.11.2007. 19:22 #32300

status: user
broj poruka: 2909


:: Te kalkulacije su glupost
::
:: Meni pise 533W
::
:: za Q6600 a OC je na 3.5GH
:: Gigabyte 7950GT OC na 675/74
:: 4x1GB GeIL 800MHz radi na nekih 900 nesto manj
:: 2 HDD-a od 7200RPM + 4 LED kulera i 3 neonke
:: I imam Chieftec 550W tj 534W pise na njemu ceo komp mi je OC-ova
:: Nikad se nije gasio i osecam da ima jos 100W bonus
A kako to osecas?
:: A vidjam mnoge sa quad core i SLI 8800GTX sa 550-650W napajanja
Hm.
:: 400W mu je dovoljno a ko sto i vidis nije rekao da mu se komp gasi tokom igranja il tako nesto
:: A ako uzima napajanje neka uzme Chieftec ili Thermaltake,a Chieftec od 550W je po meni jedan od najboljih za te pare a kuler na njemu je totalno besuman
Pa ja sam i rekao da mu treba 550W.
::
:: Pise 903W za SLI 8800GTX i Quad Core na high end maticnoj sa 2G
8800GTX u fullu vuce oko 200W.sto znaci u SLI 400W.
Q6600 na difaltu vuce 130W.Klokovan vise.
Eto 530W samo za grafiku i CPU.A treba nahraniti i plocu,HDD,optiku,RAM....
:: To je totalna glupost pogledaj na drugim forumima ljudi sa ovom konfiguracijom imaju Thermaltake 650
Na kojim forumima?

Ako hoce da mu napajanje radi nonstop na maksimalnom opterecenju onda je OK.
Ali ako hoce da mu potraje to napajanje onda nije glupost nego treba uzeti jace.
Ja ne kazem da nece raditi nego da ce to napajanje vrlo brzo doziveti nervni slom.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: DaSickSyst 06.11.2007. 19:29 #32301

status: user
broj poruka: 2909
:: Pazi princip jeste isti ali su nijanse na plocama razlicite
:: DA bios je F5 svezijeg nema, ploca je dosla sa F4 verzijom biosa
:: Kao sto sam ti vec ranije pisao moze ovaj moj e4300 stabilno da radi na 3ghz kao 333x9 ali mi se to ne dopada jer je onda memorija 2.5, sto kod GA nije idealno pa sistem ima lagove
::
:: Te sam posle svega odustao od daljeg eksperimentisanja i ostao na 2.7-2.8 i to je to, ko me be kad pre kupovine nisam pogledao kakva je ploca
::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!
::
::
Prijatelju ja sam decembra 2006. apdejtovao na F9.Meni je ploca stigla sa F2,ako nije cak i F1.
Za 965P-DS3 je izasao vec F12.
Evo linka:
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/BIOS_Model.aspx?ProductID=2456


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
OCz re 06.11.2007. 19:41 #32302

status: user
broj poruka: 2900
Po mom misljenu 400W mu je dovoljno ali ako je odlucio da uzme novo onda naravno se isplati 550W za 60-tak evra.
na overclockers foruimima nas najvise njih nasao koji koriste ne vise od 650W TT-a za SLI i kazu da radi tecno.
Mnogi uzimaju Enermax Galaxy 1KW ali po meni je to bacanje para.
Ja licno nisam video nikakvo gusenje od strane napajanja kod mene a ni drugi koji koriste da kazemo `slabija` napajanja za jake konfiguracije nisu se nesto zalili.
Te kalkulacije su sigurno bazirane na informacijama koje proizvodjaci daju za svoj proizvod znaci CPU,GPU ..blabla ali izgleda da uopste nije potrebno toliko struje koliko oni kazu,ako mi crkne napajanje javi cu vam lol
evo pogledaj ovaj link

http://www.overclockers.com/articles1452/

Tu takodje imas i link za jedan drugi `kalkulator` koje je precizniji i nesto realniji
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Problem resen! 06.11.2007. 20:26 #32316

status: user
broj poruka: 1005
Zahvaljujem se svima na odgovorima!

Problem je bio u voltazi RAM-a (voltaze su stojale su na auto) podigao sam za +0.2 i sad je sve O.K. (FSB 360, CPU voltage 1.35)

Temperature sa otvorenom stranom kucista(kod opterecenja)

System 52-3C
CPU 44-46

Sto se tice napajanja nikad nisam imao nijedan problem koji se tice stabilnosti u radu (mada sam uvek licno mislio da nece biti dovoljno kod upgrade-ova i clockovanja,jer sam sa athlona 64 i 6800GS presao na Core2Duo i 7900GTO, a zatim i na 8800GTS GS i uz to sam sve clockovao bez problema,osim sadasnje grafike koja je fabricki clockovana)

Kod kalkulatora napajanja koji pominjete, mislim da postoje mnogo realniji i precizniji (pre oko 6 meseci sam naisao na veoma detaljan koji u obzir uzima i broj USB uredjaja i po njemu bi moja konfiguracija trebalo da trosi oko 380W pod punim opterecenjem i uz overclock.)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: DaSickSyst 07.11.2007. 01:20 #32358

status: user
broj poruka: 7761
Evo opet nisi pratio sta je postovano postoji odredjena razlika u plocama DS3 i DS3P.
E moja je ova druga sa slovom P, i za nju je posledja verzija biosa F5, a razlika u odnosu na DS3 je u tome sto ploca podrzava fsb 1333 za procesore i Crossfire, mozda tu podrsku ima i DS3 ali nisam gledao, ima PCIE 16x i PciE 4x, dva komada obicnih PCI i dva komada PciE.
No svejedno pricamo o razlicitim plocama.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: Prijatelju ja sam decembra 2006. apdejtovao na F9.Meni je ploca stigla sa F2,ako nije cak i F1
:: Za 965P-DS3 je izasao vec F12
:: Evo linka
:: http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/BIOS_Model.aspx?ProductID=245
::
::
:: DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646151.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs