Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Problem sa zvukom - cuje se samo vufer
STRANA 1 OD 1
Marijaaaa Problem sa zvukom - cuje se samo vufer 12.07.2016. 01:02 T63725

status: user
broj poruka: 37
Pozdrav drugari, ponovo ja sa nekim problemima :P
Ovako, imam vufer jedan sa satelitima (Tevion Pro Logic), i ja ga koristim kao `aux`, dakle nisam prikacila svih pet satelita, jer trenutno nemam mogucnosti da razvezujem kablove po sobi itd... duga prica, nebitno. U svakom slucaju koristim samo dva zvucnika i vufer.

E sad, do pre par dana sve je bilo u redu, dok od jednom vufer nije poceo da `trokira` i da povremeno izbacuje zvuk samo iz njega (dakle, cuje se samo bas, dok se preostala dva zvucnika ne cuju). Fora je u tome sto se vufer sa zvucnicima, kada pokrenem kompjuter, odlicno cuje, dakle normalno radi, medjutim, problem je malo cudan, ti zvucnici pocinju da otkazuju naprimer kad mi stigne poruka na viberu (na kompu) ili na skajpu... u tom trenutku (kad mi npr. stigne poruka na viberu na kompu) mi se cuje jedan vrlo tihi `pucketanj` iz jednog od dva zvucnika, i oni sami od sebe otkazu i u tom trenutku pocinje da se cuje samo vufer. Da bih ponovo vratila u normalu zvucnike, moram da iskljucim vufer, pa da ga ponovo ukljucim.

Ima li neko bilo kakvu ideju u cemu bi mogao biti problem?

Hvalaa vam unapred :)))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Pozdrav.... 12.07.2016. 07:31 #620859

status: user
broj poruka: 997


Sta mislis pod iskljucivanjem vufera, jer bananicu iz kucista izvuces, ili ga fizicki iskljucis `napajanje-struja`

Problem bi mozda mogao biti ako ti u drajverima stoji 5.1 jer u principu koristis stereo konfiguraciju sa vuferom. Ili ipak koristis dve 3.5mm bananice za vufer I centar a druga dva za satelite onda je moguce da nekad rade samo dva fronta a da surround prekine da radi a ti bas njega koristis.


U kratko lici na drajvere procackaj to ili mozda vrlo redak slucaj otkazivanja ili iz nekog razloga prestanka rada samog pojacala tih zvucnika al kazem retko, lako mozes proveriti kad otkazu , ukljuci svoj telefon i pusti muziku za sve tri bananice i vidi kako radi vufer-front sorround. ako radi problem je u drajverima, nekako mozda sami prebace iz sterea u 5.1 itd... Onda iskoristi onaj jedini preostali izlaz iz zvucne kartice tj. ukljuci front...

Najbolje bi bilo spojiti u stereo rezimu sve to, no recices nam kako je kod tebe?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 12.07.2016. 08:01 #620861

status: user
broj poruka: 9381
Prvo nam reci koji Windows koristis.
Onda nam reci koje drajvere koristis.
Ako je Windows 7, vrati mu genericke HD Audio drajvere i izgubices mogucnost reprodukcije 5.1 sistema, moci ces da koristis samo stereo i kao sto rece Anti, verovatno ce ti sve proaditi.
Kada budes povezala ponovo sve zvucnike, onda vrati drajver proizvodjaca.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.07.2016. 08:05 #620862

status: user
broj poruka: 9460
Mene mi se cini da je kod nje u pitanju HW kvar, a ne SW, mada nista nije sigurno.
Pokusaj da, kada ti nestane zvuk, da iz kompa iskopcas dzek L/R i ponovo vratis ili odvrni u kompu volume do max i pusti neku muziku i javi da li ce da prorade.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
antonije offtopic 13.07.2016. 18:15 #620900

status: user
broj poruka: 131
da ne otvaram temu, treba mi pomoc oko Altec Lansing 641. vufer je prestao da radi (verovatno crko) a sateliti sljakaju. sta se desilo, gde nositi na popravku ima li ko ideju ?

hvala


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.07.2016. 19:10 #620906

status: user
broj poruka: 4742

Pa verovatno u neki servis računara antonije. Vidi po oglasima šta ti je blizu u tvom mestu / gradu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Marijaaaa Re: 13.07.2016. 22:44 #620924

status: user
broj poruka: 37



:: Prvo nam reci koji Windows koristis
:: Onda nam reci koje drajvere koristis
:: Ako je Windows 7, vrati mu genericke HD Audio drajvere i izgubices mogucnost reprodukcije 5.1 sistema, moci ces da koristis samo stereo i kao sto rece Anti, verovatno ce ti sve proaditi
:: Kada budes povezala ponovo sve zvucnike, onda vrati drajver proizvodjaca
::
::
:: El Capita
::
::

Windows 7 mi je operativni sistem, drajveri su obicni - Realtek HD audio, jer mi je ta zvucna kartica u kompu.

Inace, pod iskljucivanjem vufera mislim obican klik na dugme za iskljucivanje, dakle nikakvo vadjenje iz uticnice ili slicno. Koristim ovakvu bananicu http://img.goglasi.com/img/82252963 koja ide u zvucnu kartu, a u nju idu kablovi za levi i desni satelit koji je povezan sa vuferom. Pa ne mogu u stereo rezimu jer sam na studijama, a delim sobu, pa nije bas dobra ideja da razvlacim kablove i sve te zezalice. U svakom slucaju, kazem, do pre par dana je sve funkcionisalo odlicno, i samo je odjednom poceo da ispoljava one probleme koje sam navela. Cak ni to nije neki ne znam kakav problem, niti se precesto dopisujem na viberu preko kompa, ali eto, postane iritantno nakon nekog vremena, i zelim da vidim kako mogu da resim...
Hvala vam inace na komentarima. Probacu ono sto si mi rekao sa mobilnim telefonom...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: offtopic 13.07.2016. 23:03 #620925

status: user
broj poruka: 18940
Mozda se kabl koji povezuje woofer sa pojacalom (unutar woofera) rasklimao i odlemio sa ploce od vibracija, jer da je do pojacala, ne bi radili sateliti. Treba otvoriti i pregledati detaljno.


:: da ne otvaram temu, treba mi pomoc oko Altec Lansing 641. vufer je prestao da radi (verovatno crko) a sateliti sljakaju. sta se desilo, gde nositi na popravku ima li ko ideju ?
::
:: hval
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs