Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Laptop se uvek pali iz drugog puta?!
STRANA 1 OD 1
maxpayne Laptop se uvek pali iz drugog puta?! 17.07.2016. 14:00 T63740

status: user
broj poruka: 220
Uzeo sam skoro Hp Pavilion,model 15 ab063cl
Laptop ima 12gb ddr3,1Tb hard,i Amd A 10 cpu,i Ati R6 grafiku.
Instaliran je Windows 10.Mislim da je Windows instaliran jos dok je u radnji bio,ja sam laptop kupio kao polovan,od preprodavca.
Problem je sledeci,kada upalim laptop,dodje do ucitavanja Windowsa,i tu pukne i ugasi se.Onda ga ponovo upalim,i uvek se upali iz drugog puta,znaci iz prvog nikad,a iz drugog uvek.
Sta bi trebalo da se uradi,pa da ovaj problem nestane?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milunka Re: Laptop se uvek pali iz drugog puta?! 17.07.2016. 15:36 #621095

status: user
broj poruka: 1624
Meni to zvuci kao softverski problem, mozda je taj lik sto ti je prodao,ugasio neku opciju u win 10,a kasnije je zaboravio sta je i gde kliknuo... i sad laptop naidje na gresku svaki put,otkloni,pa onda moze da se upali ...

Probaj da guglas svoj problem,win 10 boots second time,ili tako nesto...
Ukoliko to ne uspe,
Probaj sa svezom instalacijom windowsa, i moj savet za sad instaliraj windows 8.1 64 bit.
Jednostavno,win 10 jos nije zvanicno pusten,pun je decijih bolesti, 8.1 je bas dobro dobro ispeglana kombinacija windows 7 i 8, i ja sam prezadovoljan.

ukoliko reinstalacija sistema ne pomogne,onda je ipak nesto drugo u pitanju...

ASUS x58 SABERTOOTH/ i7 980x /Club 3d r9 280x Royal Queen/3x4gb kingston @ 1333mhz/MS Black Widow/CM RS 620/kingston v100 60 gb,WD blue 500gb + samsung f4 2tb.EIZO S2411W. marantz PM 7001 + T+A T110E

:: Uzeo sam skoro Hp Pavilion,model 15 ab063c
:: Laptop ima 12gb ddr3,1Tb hard,i Amd A 10 cpu,i Ati R6 grafiku
:: Instaliran je Windows 10.Mislim da je Windows instaliran jos dok je u radnji bio,ja sam laptop kupio kao polovan,od preprodavca
:: Problem je sledeci,kada upalim laptop,dodje do ucitavanja Windowsa,i tu pukne i ugasi se.Onda ga ponovo upalim,i uvek se upali iz drugog puta,znaci iz prvog nikad,a iz drugog uvek
:: Sta bi trebalo da se uradi,pa da ovaj problem nestane
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 17.07.2016. 16:14 #621097

status: user
broj poruka: 503

Probaj iskljuci fast startup http://winaero.com/blog/how-to-disable-or-enable-fast-startup-in-windows-10/




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxpayne re: 17.07.2016. 16:36 #621098

status: user
broj poruka: 220
Izgleda da je to bio problem,usao sam u Control Panel/Power Options/System Setings,i prebacio kad se gasi lap,sa Sleep na Shutdown.
Ugasio sam lap,malo sacekao,i upalio se iz prve!
Hvala Gatekeeper-u na pomoci!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 17.07.2016. 17:32 #621102

status: user
broj poruka: 503

Np..Ko sto Milunka rece vise lici na softverski problem..Izgleda ga lose u-sleepuje pa prilikom prvog citanja

hibernation fajla kad naidje na greske win se restaruje pa drugi put krene bez njega


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxpayne re: 19.07.2016. 10:25 #621196

status: user
broj poruka: 220
Ipak nisam resio problem,promenom te opcije u Control Panelu/power options ...
Bio sam pomislio da je sve ok,jer sam ga ugasio,i odmah upalio(Laptop je bio tada,bez baterije,samo na punjacu,znaci bateriju sam izvadio)i tada je upalio iz prve,ali kada duze stoji ugasen,a pri tom radi direktno na punjacu,bez baterije,onda mi se desava taj problem.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxpayne Re: 19.07.2016. 10:28 #621197

status: user
broj poruka: 220
Kada laptop radi na bateriji,problem ne postoji.Tada se normalno pali iz prve.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646169.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs