Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
Koji sigurnosni sistem za automobil?
STRANA 1 OD 1
DMCivan Koji sigurnosni sistem za automobil? 17.07.2016. 18:41 T63743

status: user
broj poruka: 215
Kao sto naslov teme kaze, sta preporucujete za zastitu automobila, kakva su vasa iskustva, i gde uraditi ugradnju?

U pitanju je Opel Astra J 2010.

Intel i5 4670k / Gigabyte Z87x-D3H, Patriot Viper 3 8GB @1600MHz / THERMALTAKE SPS-530M / Zalman Z9 Plus / Samsung SSD 120GB EVO + WD 2.5` Blue 640GB / Samsung BluRay SE-506 / A4Tech V5
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Ako 17.07.2016. 19:34 #621111

status: user
broj poruka: 978
Ako mislis da te od pravog i iskusnog lopova iz neke organizovane krimi grupe moze bilo sta zastititi,grdno se varas!!! Ako neko od njih baci oko na tvoj auto,pozdravi se sa njim... A ako zelis nesto samo da bi se KAO osecao da ti je auto siguran,kupi neki pijacarski alarm koji ce da se pali kada malo bucniji motor prodje pored njega :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 17.07.2016. 19:54 #621112

status: user
broj poruka: 9369
Kada sam kupovao auto, na pitanje da li da u konfiguaciju ubacimo i fabricki alarm, od prodavca sam dobio odgovor, doslovno citiram:
`Gospodine, ko je ozbiljno krenuo na ovaj auto, ni jedan ga alarm ne moze zaustaviti`.
Onda je u nastavku rekao:` Imate iza ugla (pokazao rukom), servis koji ugraduje nekakvu iglu u rucicu menjaca, ubaci se kada ga ubacite u rikverc. Mozete da stavite to, nije skupo, ne narusava garanciju, ali... (slegnuo ramenima)` Nikada mu nista nisam stavio i vozim ga vec 6 godina. U pitanju je premium marka.
Prema tome, kao sto rece Pera, ako zelis da kupis sebi mir, pilicar od 100€, ako hoces da zastitis auto, uplati kasko od kradje.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 igla, zeder 17.07.2016. 21:14 #621113

status: user
broj poruka: 938
bice dovoljni sa vidljivom nalepnicom, vrlo je bitno kod mehanickih zastita je da tockove uvek namotas puni da bi otezao i vucenje. Osim toga i skriveni prekidac pumpe za gorivo moze da zabavi lopurde duze nego sto su planirali, a jos ludja stvar je prepravka OBD konektora na neki cudni tip koji ces koristiti sa adapterom ili otkacis originalni i izvuces ga na neko peto mesto u autu, a na njegovom mestu ostaviti `slepi` konektor bez zica.
Mada astra nije iz kategorije najkradenijih, za miran san bi uzeo minimum zeder, za malo vise i izmestanje OBD.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
casper re 17.07.2016. 21:37 #621115

status: user
broj poruka: 234

Kombinacija Zeder + prepravka OBD konektora i miran si.
Neki alarm dodas cisto da svetluca i zaplasi one koji su u prolazu pa bi da `malo preturaju` po autu da nema nesto od sitnica.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DMCivan ... 17.07.2016. 21:49 #621116

status: user
broj poruka: 215
Da se razumemo, svestan sam toga da protiv ozbiljnih lopova nema pomoci, ali mislim da valja staviti nesto, kao sto neko pomenu radi mirnijeg sna :-)
Intel i5 4670k / Gigabyte Z87x-D3H, Patriot Viper 3 8GB @1600MHz / THERMALTAKE SPS-530M / Zalman Z9 Plus / Samsung SSD 120GB EVO + WD 2.5` Blue 640GB / Samsung BluRay SE-506 / A4Tech V5

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot nikako 17.07.2016. 22:34 #621117

status: user
broj poruka: 978
ali nikako nemoj da uradis tj stavis nesto poput izmestanja konektora i sl, sto ce lopove iznervirati,svaki ozbiljniji lopov za takve slucajeve kad ima previse cimanja oko jednog auta,ima kod sebe bocicu neke kiseline koju ti poprska unutra i napolje,eto vise hiljada eura u steti dok si reko keks...uostalom,ako ti maznu auto,svaki auto moze da se vrati u roku od sat-dva,AKO znas prave ljude,jer uvek se ``zna`` kod koga auto moze biti ako ga je drmnula organizovana grupa....uz prava poznanstva dobijas auto nazad i to uz izvinjenje :) znam par slucajeva.... :) ...dakle stavis samo pijacarski alarm da svira na pokusaj otvaranja vrata i to je to,oterace sitne pilicare,nece iznervirati profesionalce...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 17.07.2016. 22:43 #621118

status: user
broj poruka: 3529
Alarm samo zbog narkomana i klinaca mozes da stavis posto nije skupo.

Ja koristim full kasko. .)

i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Neko meni blizak 17.07.2016. 23:42 #621125

status: user
broj poruka: 3466



Je za 5 godina ostao bez 3 automobila i to premium marke i modela

Sada nema alarm ni zeder ni iglu ali iscupa jedan osigurac od tipa 40 komada nabodenih levo od volana i jbg paljenja nema. Da pogode koji fali to je bas seks ali eto ostaje na kraju to isprskaju kiselinom i napakoste ti.

Najbolje full kasko.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: nikako 18.07.2016. 09:45 #621132

status: user
broj poruka: 938
ma najbolje je da ostavi rezervni kljuc i cokoladicu u kaseti da se gospodin lopov ne bi iznervirao! Drugaru pokusali dici BMW i spasio ga skriveni prekidac, komsiji A6 dva puta ostao razvaljen na parkingu, ali ostao. Imao OBD prepravljen. Nikome nije kiselina bila prosuta. Kiselinu nose za lavlje kandze i sape, tecni azot i sl za razbijanje mehanickih zastita. U svakom slucaju manja steta od nestanka auta. A ko koga zna to su price za napaljene klince, obican svet ostaje bez automobila svakodnevno i bez sanse da ih vidi ponovo. Pravila nema, krade se i onaj od 1000€, a i onaj od 50000€.

:: ali nikako nemoj da uradis tj stavis nesto poput izmestanja konektora i sl, sto ce lopove iznervirati,svaki ozbiljniji lopov za takve slucajeve kad ima previse cimanja oko jednog auta,ima kod sebe bocicu neke kiseline koju ti poprska unutra i napolje,eto vise hiljada eura u steti dok si reko keks...uostalom,ako ti maznu auto,svaki auto moze da se vrati u roku od sat-dva,AKO znas prave ljude,jer uvek se ``zna`` kod koga auto moze biti ako ga je drmnula organizovana grupa....uz prava poznanstva dobijas auto nazad i to uz izvinjenje :) znam par slucajeva.... :) ...dakle stavis samo pijacarski alarm da svira na pokusaj otvaranja vrata i to je to,oterace sitne pilicare,nece iznervirati profesionalce..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 18.07.2016. 10:32 #621136

status: user
broj poruka: 3796
Ne treba dalje trositi reci, kada je sve objasnjeno. Ozbiljnu kriminalnu grupu nista nece zaustaviti, mogu dici svaki automobil koji pozele. U krajnjem slucaju ce doci sa kombijem i utovariti vozilo/motor na nekoj pustoj lokaciji gde nema zive duse, jer se obicno vozila i ljudi prate neko vreme pre samog dizanja cekajuci najbolju mogucu priliku.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Koji sigurnosni sistem za automobil? 18.07.2016. 11:10 #621139

status: user
broj poruka: 18930
Najsigurniji moguci sistem je da kupis Daciu, od toga sigurnije nema, nece je niko


:: Kao sto naslov teme kaze, sta preporucujete za zastitu automobila, kakva su vasa iskustva, i gde uraditi ugradnju
::
:: U pitanju je Opel Astra J 2010
::
:: Intel i5 4670k / Gigabyte Z87x-D3H, Patriot Viper 3 8GB @1600MHz / THERMALTAKE SPS-530M / Zalman Z9 Plus / Samsung SSD 120GB EVO + WD 2.5` Blue 640GB / Samsung BluRay SE-506 / A4Tech V5
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re: Re: Koji sigurnosni sistem za automobil? 18.07.2016. 11:20 #621140

status: user
broj poruka: 2936
Mom kolegi su maznuli 1.5 dCi .Sreca jer su je nasli u Arandjelovcu posle 4 dana.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: Najsigurniji moguci sistem je da kupis Daciu, od toga sigurnije nema, nece je niko
::
::
:: :: Kao sto naslov teme kaze, sta preporucujete za zastitu automobila, kakva su vasa iskustva, i gde uraditi ugradnju
:: ::
:: :: U pitanju je Opel Astra J 2010
:: ::
:: :: Intel i5 4670k / Gigabyte Z87x-D3H, Patriot Viper 3 8GB @1600MHz / THERMALTAKE SPS-530M / Zalman Z9 Plus / Samsung SSD 120GB EVO + WD 2.5` Blue 640GB / Samsung BluRay SE-506 / A4Tech V5
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 18.07.2016. 21:34 #621171

status: user
broj poruka: 12785
Od većine čujem da niko nije na parkingu zaobišao Zeder, ja ga držim zaključanog čak i na privatnom parkingu zgrade, za svaki slučaj. Ako ga transportuju negde to je druga stvar ali za većinu sitnih pilićara je verovatno dobra zaštita da ga zaobidju.

Uzmeš Zeder, Alarm i odradiš full Kasko. Iskreno, ako ti nije skup, Kasko ti je najbolja zaštita: u slučaju kradje dobiješ celu vrednost kola u kešu i uživancija ali ne znam da li će tek tako da ti daju osiguranje ako baš nemaš nijednu zaštitu na kolima.

Povrh svega, Astre nisu traženi automobili za kradju. Da je BMW, VW grupa ili Mercedes bila bi druga priča.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 Re: ... 18.07.2016. 22:03 #621175

status: user
broj poruka: 938
gresis za Mercedes, iako je trazen, najtezi je za ukrasti, imaju takav algoritam za imobilajzer da je nemoguce izvuci kod bez originalnog kljuca.
Skoro sam vozio novi model CLS kod Jana u B.Petrovac da urade jos jedan kljuc, fizicki se skida kompjuter, uzima novi kod sa MB servera u Nemackoj i sve se uparuje nanovo. Naravno, sve uz podatke o vlasniku, podatrk o vozacu i papirima od auta. Cak i kad ga odnesu nista mu ne mogu bez MB baze ili originalnog kljuca.
BMW i VW grupa , bez dodatne zastite, prosto uvlace lopove u njih da ih odvezu.

:: Od većine čujem da niko nije na parkingu zaobišao Zeder, ja ga držim zaključanog čak i na privatnom parkingu zgrade, za svaki slučaj. Ako ga transportuju negde to je druga stvar ali za većinu sitnih pilićara je verovatno dobra zaštita da ga zaobidju
::
:: Uzmeš Zeder, Alarm i odradiš full Kasko. Iskreno, ako ti nije skup, Kasko ti je najbolja zaštita: u slučaju kradje dobiješ celu vrednost kola u kešu i uživancija ali ne znam da li će tek tako da ti daju osiguranje ako baš nemaš nijednu zaštitu na kolima
::
:: Povrh svega, Astre nisu traženi automobili za kradju. Da je BMW, VW grupa ili Mercedes bila bi druga priča
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict meni je retardinjo 18.07.2016. 23:45 #621181

status: user
broj poruka: 4515
obio auto da uzme sa zadnjeg sedista cokoladu najlepslje zelje 300gr. Bilo je tvrdo pakovanje, pa nije znao da je ostalo samo 2 reda.

Cigan ladno nije skinuo Pioneer radio koji vredi sad 100eur. Ne ostavljajte nista u automobilu.
Koleginici pokusavaju vec 3. put da dignu crnog pasata b6, ima zastitu na kompu, plakanje.

Ko ima love kasko i mirna glava.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: meni je retardinjo 19.07.2016. 00:14 #621183

status: user
broj poruka: 18930
Stvarno ljudi sve kradu, kad sam bio kod 25-og maja, gusto, pun parking u sred dana u subotu, vracam se sa setnje, ne znam zasto sam uopste i gledao u zadnji tocak, fali kapica za ventil od gume.. Najobicniji, plasticni, nije bio bullet ili sl. Pre toga antena, ajde to razumem, treba coveku antena..


:: obio auto da uzme sa zadnjeg sedista cokoladu najlepslje zelje 300gr. Bilo je tvrdo pakovanje, pa nije znao da je ostalo samo 2 reda
::
:: Cigan ladno nije skinuo Pioneer radio koji vredi sad 100eur. Ne ostavljajte nista u automobilu
:: Koleginici pokusavaju vec 3. put da dignu crnog pasata b6, ima zastitu na kompu, plakanje
::
:: Ko ima love kasko i mirna glava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DMCivan Re: meni je retardinjo 19.07.2016. 08:09 #621187

status: user
broj poruka: 215
Hahha, 2 reda cokolade :-)
Mali off.
Pre nekih 3 meseca kupio kolega BMV stariji model u pitanju, drugi dan na parkingu neko mu kljucem rastegao liniju sa jednog kraja auta na drugi.
Stvarno ne razumem ponasanje ljudu, sta imaju od toga sto ce ostetiti nekom auto, da su bar probali da ga obiju, ali mislimo da nisu.

Intel i5 4670k / Gigabyte Z87x-D3H, Patriot Viper 3 8GB @1600MHz / THERMALTAKE SPS-530M / Zalman Z9 Plus / Samsung SSD 120GB EVO + WD 2.5` Blue 640GB / Samsung BluRay SE-506 / A4Tech V5

:: obio auto da uzme sa zadnjeg sedista cokoladu najlepslje zelje 300gr. Bilo je tvrdo pakovanje, pa nije znao da je ostalo samo 2 reda
::
:: Cigan ladno nije skinuo Pioneer radio koji vredi sad 100eur. Ne ostavljajte nista u automobilu
:: Koleginici pokusavaju vec 3. put da dignu crnog pasata b6, ima zastitu na kompu, plakanje
::
:: Ko ima love kasko i mirna glava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: meni je retardinjo 19.07.2016. 09:14 #621191

status: user
broj poruka: 18930
To mu se neko zamerio, ili je lose parkirao (mozda zauzeo 2 mesta)
http://www.krajina.ba/wp-content/uploads/2014/01/345341.jpg
Ovo po meni treba da nosi pauk. Ali verujem da to nije slucaj, ljudi su olosi.

Drugaru su ispred njegove zgrade na njegovom parking mestu Astru GT sveze ofarbanu cepali kljucem, posle je farbao i jos 2 puta mu se to desilo, bio je prinudjen da posle treceg puta stavi zoom kameru sa 11-og sprata, posle vise nisu:).


:: Hahha, 2 reda cokolade :-)
:: Mali off
:: Pre nekih 3 meseca kupio kolega BMV stariji model u pitanju, drugi dan na parkingu neko mu kljucem rastegao liniju sa jednog kraja auta na drugi
:: Stvarno ne razumem ponasanje ljudu, sta imaju od toga sto ce ostetiti nekom auto, da su bar probali da ga obiju, ali mislimo da nisu
::
:: Intel i5 4670k / Gigabyte Z87x-D3H, Patriot Viper 3 8GB @1600MHz / THERMALTAKE SPS-530M / Zalman Z9 Plus / Samsung SSD 120GB EVO + WD 2.5` Blue 640GB / Samsung BluRay SE-506 / A4Tech V5
::
:: :: obio auto da uzme sa zadnjeg sedista cokoladu najlepslje zelje 300gr. Bilo je tvrdo pakovanje, pa nije znao da je ostalo samo 2 reda
:: ::
:: :: Cigan ladno nije skinuo Pioneer radio koji vredi sad 100eur. Ne ostavljajte nista u automobilu
:: :: Koleginici pokusavaju vec 3. put da dignu crnog pasata b6, ima zastitu na kompu, plakanje
:: ::
:: :: Ko ima love kasko i mirna glava.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs