Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
ADSL problem
STRANA 1 OD 1
mex11 ADSL problem 06.11.2007. 15:03 T6375

status: user
broj poruka: 56
Imam D link DSL-380T ADSL modem koji se prikljucuje samo na mreznu kartu, kada nesto skidam sa neta ili torent i sl. mrezna se odjednom resetuje napise mi restricted or limited connectivity pa onda moram da resetujem modem i komp da bi radio ili se samo resetuje i posle sekundu nastavi da radi normalno.Da li neko zna do cega bi moglo da bude posto na ploci imam dve mrezne i probao sam na obe i ista stvar. Ja mislim da je u pitanju modem ili neko podesavanje u njemu ali ne znam sta tacno da podesim da se ovo ne bi desavalo. Puno hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp mozda nije modem? 06.11.2007. 20:02 #32307

status: user
broj poruka: 359
mozda je u pitanju firewall ili neki antivirus? ne mora da znaci da je hardware...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ew 06.11.2007. 23:11 #32328

status: user
broj poruka: 4515



Kada se javi ta greska to oznacava da nisu u redu ip adrese racunara.....

ma verovatno baguje taj adsl modem
..... iscimaj probvajdera da ti zameni isti....
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC zeza modem 100% 06.11.2007. 23:23 #32332

status: user
broj poruka: 9388



pokusaj ovo da resis na sledeci nacin

start - run
kucaj CMD
potom u command promptu kucaj
IPCONFIG

Prepisi sve parametre vezane za
IP adresu
Subent mask
Default gateway


Onda idi desnim klikom na My network places-propreties-tcp ip protocol - settings

Otkucaj rucno parametre

Posle ovoga bi trebalo sve da radi normalno, naime tebe na modemu zeza DHCP server. Ako ni ovo ne pomogne, vrati sve na auto i vrati modem provajderu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: ew 06.11.2007. 23:28 #32338

status: user
broj poruka: 244
::
::
::
:: Kada se javi ta greska to oznacava da nisu u redu ip adrese racunara....
::
:: ma verovatno baguje taj adsl mode
:: ..... iscimaj probvajdera da ti zameni isti...

mozda prvo ovako

taj modem kad vec ide preko mrezne pretpostavljam da ima neki GUI i da u njemu moze da se iskljuci DHCP kojeg opet pretpostavljam da ima. Upise rucno IP adrese u podesavanjima mrene karte i to je to. Onda sigurno nece biti problem sa IP adresama, sto opet ne znaci da je samo to u pitanju ovde, moguce je da je ima jos nekih problema i sa modemom i sa kompom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb re: 06.11.2007. 23:30 #32340

status: user
broj poruka: 244

e dok sam kucao pretece me VMARC sa istim odgovorom, posto ja malo mnogo sporo kucam :-)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: zeza modem 100% 07.11.2007. 01:36 #32360

status: user
broj poruka: 4515
Jos da moze da se konektuje s fiksnom adresom :D
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: zeza modem 100% 07.11.2007. 01:56 #32364

status: user
broj poruka: 244

:: Jos da moze da se konektuje s fiksnom adresom :

Kad kazem fixna adresa mislim na LAN adresu ne na WAN. Obzirom da je kod vecine opreme default adresa 192.168.1.1 to stavi za deafult gateway, svom kompu dodeli 192.168.1.( 2 - 254 ), masku 255.255.255.0 i cak i ne mora da iskljucuje DHCP na modemu, nije neophodno. Ovako svakako ne moze da ima problema sa dodeljivanjem IP adresa u lokalu sto moze biti jedan od uzrocnika njegovog problema.

A inace sto ne bi mogao da se konektuje sa fixnom adresom. Na ADSL mozes imati fixnu adresu i za sam ruter ( fiksna i javna LAN ili WAN adresa ) i za komp ( fiksna javna LAN adresa ), svejedno, zavisi samo sta uplatis kod provajdera i gde ces tacno tu fiksnu ip adresu uneti ako uopste.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Re: Re: zeza modem 100% 07.11.2007. 02:07 #32368

status: user
broj poruka: 4515
::
:: :: Jos da moze da se konektuje s fiksnom adresom :
::
:: Kad kazem fixna adresa mislim na LAN adresu ne na WAN. Obzirom da je kod vecine opreme default adresa 192.168.1.1 to stavi za deafult gateway, svom kompu dodeli 192.168.1.( 2 - 254 ), masku 255.255.255.0 i cak i ne mora da iskljucuje DHCP na modemu, nije neophodno. Ovako svakako ne moze da ima problema sa dodeljivanjem IP adresa u lokalu sto moze biti jedan od uzrocnika njegovog problema.














Sa ovim se slazem delimicno..... pa lik nema ruter nego modem.....pa samim tim ne moze da izadje na net(javne adrese) sa adresom iz privatnog opsega(c class: 192.168.0.1...itc)? A cito sumnjam da lik ima staticki ip :D
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: Re: Re: zeza modem 100% 07.11.2007. 02:15 #32371

status: user
broj poruka: 244
::
:: Sa ovim se slazem delimicno..... pa lik nema ruter nego modem.....pa samim tim ne moze da izadje na net sa adresom iz privatnog opsega(c class: 192.168.0.1...itc)? A cito sumnjam da lik ima staticki ip :

ajde ovako

Ne poznajem doticni modem te ne znam da li stvarno izigrava ruter ali eto pretpostavljam da ga ipak izigrava jer ima samo mrezni interfejs i ne znam kako bi drugacije moglo. Podesavanja mrezne koja sam naveo su iz privatnog opsega i ona su za LAN i svakako sa njima ne izlazis na net. Kad se konektujes taj modem/ruter dobije i svoju WAN adresu preko koje je vidljiv spolja. E ta spoljna moze biti fiksna ili ne, takodje moze da zakupi npr. opseg od provajdera i time i za komp dobije fiksnu javnu adresu koja je u tom slucaju i LAN i WAN adresa kompa.
No da ne sirim pricu. Jedan od uzrocnika problema moze biti problem sa LAN adresama i zato sam napisao da rucno postavi fiksne LAN adrese ne bi ili resio problem ili eliminisao jednog od mogucih uzrocnika.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Re: Re: Re: zeza modem 100% 07.11.2007. 02:32 #32373

status: user
broj poruka: 4515
A sta DSB mislis o ovome:

Command Promt-ipconfig/all


nek u tcp/ip parametre unese sedece iz cmd-a

ip adresa (mora biti dinamička privatna koja ide preko NAT-a pa onda da dobije Javnu adresu pa da se seta po netu...)

i obavezno 2 dns-a !

sa comandom IPconfig nece moci da vidi ADRESE DNS-servera!!!
Znaci CMD pa IPCONFIG/ALL
i NARAVNO TO UKUCAJ Kad se budes konektovao na NET !

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: Re: Re: Re: zeza modem 100% 07.11.2007. 02:56 #32376

status: user
broj poruka: 244
:: A sta DSB mislis o ovome
::
:: Command Promt-ipconfig/al
::
::
:: nek u tcp/ip parametre unese sedece iz cmd-
::
:: ip adresa (mora biti dinamička privatna koja ide preko NAT-a pa onda da dobije Javnu adresu pa da se seta po netu...
::


LAN IP adresa racunara moze biti privatna a i ne mora kad zakupis javni IP opseg od provajdera pa ti LAN adresa bude isto sto i WAN adresa i dostupno i spolja i iznutra. Takodje ne mora biti dinamicka u smislu da si u podesavanjima mrezne stavio opciju *obtain automaticaly pa ti neki lokalni DHCP dodeljuje adresu ( u ovom slucaju modem/ruter ), mozes rucno da upises fiksnu. Radice u oba slucaja ali opet ponavljam bolje je rucno upisati fiksne adrese za LAN, manje problema.

Moras razlikovati LAN i WAN adrese kao i slucajeve gde imas dinamicku ili fiksnu adresu za adsl ruter kao i kad od provajdera dobijes javni IP opseg za svoj adsl i kompove nakacene na njega koje su ujedno i LAN I WAN adrese. Mislim da idemo mnogo u offtopic i u nesto sto nema veze sa temom/problemom.


:: i obavezno 2 dns-a
::
:: sa comandom IPconfig nece moci da vidi ADRESE DNS-servera!!
:: Znaci CMD pa IPCONFIG/AL
:: i NARAVNO TO UKUCAJ Kad se budes konektovao na NET
::
::

tacno ali mora ni da ih vidi, zna valjda koji su ako ne zna nek pita provajdera i to je svakako pozeljno upisati rucno u podesavanjima mrezne a ne ostavljati *obtain automaticaly
sa ili bez /all ce videti svoju LAN ip adresu, masku i Default gateway i svejedno je da li mu je ip adresa kompa u LAN-u fiksna odnosno rucno uneta ili mu je lokalni DHCP dodelio.

jos jednu stvar sam zaboravio za taj modem/ruter, kako god da radi, da li radi samo u bridge-u ili moze da pokrece PPPoE konekciju svejedno, cim ima mrezni interfejs ima MAC i IP adresu i sve receno za LAN adrese stoji.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Re: Re: Re: Re: Re: zeza modem 100% 07.11.2007. 03:24 #32378

status: user
broj poruka: 4515

:: Moras razlikovati LAN i WAN adrese

Odslusao i polozio Cisco CCNA i ` Protokole i uredjaje za rutiranje !` `rac mreze1, rac mreze2, Mreze za Pristup!

ok

znas sta je VLSM i da radis s njima?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zeza modem 100% 07.11.2007. 11:17 #32395

status: user
broj poruka: 244
::
:: :: Moras razlikovati LAN i WAN adrese
::
:: Odslusao i polozio Cisco CCNA i ` Protokole i uredjaje za rutiranje !` `rac mreze1, rac mreze2, Mreze za Pristup
::
:: o
::
:: znas sta je VLSM i da radis s njima



Postujem misljenje svakog imao bilo kakav kurs ili ne. Nebitno je to sto nemam CCNA, jer to ne znaci da ne znam nista i obrnuto. Mislim da ovde ne treba da ima pravo da iznese svoje misljenje i da ne treba da se nadmecemo, kao ko vise zna i sl. nego da se resi problem coveku koji je otvorio temu. Cak i da ne znam sta je VLSM `google je moj dobar drug` .-)
Takodje mislim da je svaka dalja rasprava izlisna a i ide daaaaaaaaleko u off topic i sto se mene tice ovo je moj poslednji post u ovoj temi. Pogresio sam sto sam uopste ista vise i pisao posle prvog svog posta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs