Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Softversko umrezavanje - `Unidentified network`
STRANA 1 OD 1
Marijaaaa Softversko umrezavanje - `Unidentified network` 20.07.2016. 03:26 T63752

status: user
broj poruka: 37
Skinula sam hamachi program (koristim ga za umrezavanje kod onlajn igrica sa ostalim ljudima). E sad, problem je u tome sto, prilikom samog umrezavanja, pored mog imena stoji zuti trougao, na koji, kada ga selektujem, izlazi prozorcic i pise `Tunnel problem`. Trazila sam po internetu, i zaista, puno, puno stvari sam pokusavala da da odradim a sve u cilju pronalazenja problema, i sve je bilo...bez uspeha.

Naletela sam onda na jedan video klip (na yt) u kojem je jedan lik objasnjavao da problem tunela moze biti u tome sto sistem ne prepoznaje drajver hamachija u device manageru, pa sam proverila tamo, kad ono stvarno, pored hamachi drivera mi stoji `problem code 52` i ponovo zuti trougao (kao da je neispravan drajver). Pogledala sam do kraja njegov klip, i on je za taj problem `Code 52` dao resenje u vidu restarta kompjutera, odlaska u F8 startup i odabira `Disable driver signature Enforcement`, nakon cega bi se kompjuter ukljucio i taj problem bi nestao - sto se i desilo kod mene, dakle taj problem je nestao. Medjutim, problem samog povezivanja sa ostalim igracima nije nestao, dok svima stoji zeleni kruzic pored imena, meni stoji onaj famozni zuti trougao i plavicasti kruzic (koji valjda govori da nisam dobro povezana)....
Dalje sam nastavila da tragam za problemom, i videla sam da problem mozda moze biti u tome sto mi, kada udjem u Network connections imam Local Area Connections (klasican, na sta je povezan moj net) i Local Area Connections 2 (koji je povezan sa Hamachijem), na LAN1 stoji `Network` dok kod LAN2 (odnosno Hamachija) stoji problem iz naslova teme `Unidentified network`.... evo i slike http://picpaste.com/thumbs/problem-YTY3PLSj.1468977881.jpg

E sad, ne znam da l u tom grmu lezi zec, ali eto, odlucih se da posle silnih traganja za odgovorom, i ovde postavim temu, a sve u nadi da ce neko imati bilo kakvo resenje.


Hvala vam unapred ljudi, mnogo ce mi znaciti svaki vas predlog :))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko 1. predlog - nema slike na linku koji si postavila. 20.07.2016. 09:12 #621243

status: user
broj poruka: 4228
2. Pitanje: koji je Win u pitanju?
3. Ne znam šta si sve probala, ali jesi li i sve ovo https://community.logmein.com/t5/Hamachi/Hamachi-showing-up-as-an-Unidentified-network/td-p/92591 ?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Marijaaaa Softversko umrezavanje - `Unidentified network` 20.07.2016. 13:49 #621257

status: user
broj poruka: 37
1. Ne znam sta se desilo sa linkom, evo novog http://picpaste.com/problem-j5XZ9nog.jpg

2. Windows 7 64bit Ultimate

3. Naravno, na to sam nabasala, mislim prvo, tu daju predloge da se u User Account Control Setings-u onaj `slide` spusti do Never notify. Medjutim, meni ni ta solucija nije pomogla.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ... 20.07.2016. 13:58 #621259

status: user
broj poruka: 4660
run as admin kad se instaliraju driveri, takodje mora biti omogocuna opcija da se instaliraju `not signature drivers` (ako kojim slucajem je disablovano), ako opet nece, Gameranger na primer radi dobro kod mene na 8.1!!




AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Marijaaaa Softversko umrezavanje - `Unidentified network` 20.07.2016. 14:03 #621260

status: user
broj poruka: 37


To sam valjda uradila tako sto sam otisla na `Disable driver signature Enforcement` u F8 STARTup modu (pri pokretanu racunara). E sad, nisam te bas najbolje razumela, mislis da pokrenem hamachi kao `Run as administrator` ili?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 da 20.07.2016. 14:16 #621262

status: user
broj poruka: 4660
Ne znam da li ide Hamachi posebno a driver posebno ili se sve odjednom instalira, ne secam se, ako nije po defaultu trebalo bi uvek da se pokrene kao run as administrator, zbog mogucih konflikata sa priviliegijama, ponekad zbog toga nece da se instalira sve lepo.




AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Marijaaaa Softversko umrezavanje - `Unidentified network` 20.07.2016. 16:05 #621275

status: user
broj poruka: 37

Pokrenula sam i hamachi i drajvere kao `Run as administrator`... nista se ne desava. A da li taj gameranger podrzava sve igrice ili samo ove koje su navedene u njegovom spisku igara?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict to ti je standardna greska na windowsu 20.07.2016. 16:46 #621278

status: user
broj poruka: 4515
kad imas neispravno podesenu mrezu, recimo dva racunara u dva razlicita mrezna opsega.

Kod tebe je problem verovatno sto nema ni jednog drugog racunara u istoj VPN mrezi.
Neka proba jos jedna osoba da se ukljuci u tu Hamachi sobu, pa da vidimo sta se onda desava.

Koliko se secam Hamachi deli neke privatne ip adrese, pa vidi sta je dodelio tom virtalnom mreznom adapteru.

Pozz
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Marijaaaa Softversko umrezavanje - `Unidentified network` 20.07.2016. 17:10 #621281

status: user
broj poruka: 37
Evo sada sam ukljucila brata u hamachi sobu, i njemu stoji pored mog imena onaj famozni zuti trougao i pise `Tunnel problem`, i problem sa VPNom.

Samo, ako mi mozes reci gde mogu da proverim to za privatnu ip adresu, i da li postoji mogucnost da se `ispravno` podesi mreza?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 gameranger 20.07.2016. 19:10 #621296

status: user
broj poruka: 4660
ne radi po principu `spisak igara` nego u listi ima igre koje postoje u racunaru, a moze kako se secam i da se dodaju po izboru...

Pade mi na pamet, port forwarding mozda treba da se podesi za hamachi u ruteru i takodje da se dozvoli u windows defenderu ili firewallu kako se vec zove.



AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Marijaaaa Softversko umrezavanje - `Unidentified network` 20.07.2016. 22:28 #621311

status: user
broj poruka: 37


onda nesto nije dobro, jer sigurno nemam ove igre u kompjuteru (odakle meni FIFA, Act of war itd..), a nigde ne mogu da nadjem opciju da dodam igru koju bih ja htela.

Kako da podesim post forwarding?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Softversko umrezavanje - `Unidentified network` 21.07.2016. 00:17 #621313

status: user
broj poruka: 4660
Moguce ne secam se, zato sto obicno listu igara koju mi prikaze imam ih u kompu od uvek :)

Za port forward ukucas u google `how to forward ports for (ime rutera ako koristis)` i takodje ukucas na google recimo `forwarding ports for hamachi` ili `which ports to forward for hamachi` isto takodje za neke igre treba da se forwarduju portovi, i obavezno u ruteru da je ukljuceno UPnP

ako nije nista od ovoga, mora nesto konekcija, ip adrese da se podesavaju

nisam vidovit ne znam napamet sve, zato postoji google :)



AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


::
::
:: onda nesto nije dobro, jer sigurno nemam ove igre u kompjuteru (odakle meni FIFA, Act of war itd..), a nigde ne mogu da nadjem opciju da dodam igru koju bih ja htela.
::
:: Kako da podesim post forwarding?
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Marijaaaa Softversko umrezavanje - `Unidentified network` 21.07.2016. 02:30 #621316

status: user
broj poruka: 37


ma je l to moguce da ja samo imam taj problem? Tj. da moram manuelno da podesavam sve te zezalice, brat nista od toga ne mora da podesava i sve mu radi odlicno. Je l postoji mogucnost da je do konfiguracije rutera neka greska, i je l mogu na osnovu toga(ako postoji mogucnost) da trazim zamenu istog u Telekomu (posto njihov net koristim)...

Izvini sto te ovako non stop zapitkujem, ali mi ovo sve vec polako postaje dosta frustrirajuce, a nisam bas toliko vicna da sve to podesavam...niti sam toliki mazohista ://
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Portforwarding garant. 21.07.2016. 11:12 #621327

status: user
broj poruka: 4515
Ukucaj na googletu Portforwarding Hamachi.

Naji u ruteru UPnP ukljuci, ako ne probaj portforward ili DMZ radi testa.

Nemojte da se zanosite sa pricama, ne radi Hamachi, Telekom mora da mi zameni ruter...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Portforwarding garant. 22.07.2016. 01:52 #621372

status: user
broj poruka: 4660
2 posta iznad bate napisao sam joj vec :)

@Marija ne mozes da ulazes zalbu da menjas ruter, 80-90% ljudi ulaze zalbe na provajdera a ne ukljuce kefalo da nekad u zivotu moraju sami nesto da urade(podese, nauce)

Ja sam morao rucno da podesavam portove u ruteru zbog jedne igre




AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: Ukucaj na googletu Portforwarding Hamachi
::
:: Naji u ruteru UPnP ukljuci, ako ne probaj portforward ili DMZ radi testa
::
:: Nemojte da se zanosite sa pricama, ne radi Hamachi, Telekom mora da mi zameni ruter..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 22.07.2016. 22:47 #621411

status: user
broj poruka: 2155



Skoci ovde:

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/

nadji ruter koji imas i prati uputsva, sam sajt je super za otvaranje portova na ruterima, i jos neka mrezna podesavanja.

Ja sam davno odustao od hamacija bas zbog tog problema, i koliko se secam pre je Telekom drzao zakljucane portove u Dslam-u a sad valjda nije tako ni sam nisam pametan.

U krajnjem slucaju mozes ruter da prebacis u bridge mod ( tj. da ne bude ruter vec modem ) onda su ti svi portovi otvoreni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs