Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Ultrasound SV-5000
STRANA 1 OD 2  
alrad Ultrasound SV-5000 21.07.2016. 18:05 T63756

status: user
broj poruka: 4756

Da li je neko čuo ovo staro pojačalo i kako zvuči (dobro, loše, s čim se poredi... ) ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.07.2016. 23:41 #621361

status: user
broj poruka: 9459
Koliko sam uspeo da pogledam, spada u neku nizu klasu. Obicno integrisano pojacalo sa STK cipovima. Nit smrdi, nit mirise. Za neki kafic gde ce da drnda je ok. Bolja solucija je ici na bar SVI3**cip, tj. nekog Tehnics-a integralca, recimo. Vrlo solidna pojacala.

Gde si ga nasao i za koliko novca?

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 21.07.2016. 23:56 #621362

status: user
broj poruka: 4756

Znači nije lampaš? Pah... Šta je SVI3**? Ne volim Tehnics, nisu mi oni za pojačala, Hitachi mosfet je zakon za njih.
A ovo na KP, eno tamo jedno jedino, oko 50e sa tjunerom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 22.07.2016. 00:19 #621363

status: user
broj poruka: 9459
Ma jok, kakav crni lampas :)

svi3102 hibridni cip.

Sve je to neka srednja klasa...Ali bolje je za 50 eur uzeti nekog Tehniksa sa SVI cipom.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 22.07.2016. 00:28 #621365

status: user
broj poruka: 4756

Pa dobro onda... hvala za informaciju.
Ja se ponado da je nešto dobro jer je iz vremena kad su se pravila dobra stara pojačala.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 22.07.2016. 01:34 #621370

status: user
broj poruka: 9459
Za vise para ovo bi bilo full:

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-SU-VX800-32711383-oglas.htm

http://www.kupujemprodajem.com/Sansui-AU-X501-1-16984053-oglas.htm

Odlicna pojacala.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?

- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 22.07.2016. 01:43 #621371

status: user
broj poruka: 4756

Jel znaš koliko troši SU-VX800 :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 22.07.2016. 02:19 #621373

status: user
broj poruka: 9459
Guta. Al zato bije ko Sv. Ilija.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 22.07.2016. 03:36 #621374

status: user
broj poruka: 4756

Bije, grmi, a struje ne plaća. E sad, da Edison nije zaebo Teslu...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 22.07.2016. 12:06 #621377

status: user
broj poruka: 18944
http://fotos.bilder-speicher.de/042016/img4836/ultra-6-ver-16040720845960.jpg
Nema lampe, ali zanimljivo je da nalazim pod ovim nazivom americku marku za stara gitarska pojacala, a ovo kao da je Germany, nije ni isti logo, tacne informacije nesto ne nalazim na netu, opet ne znaci da je lose, ali verovatno nije skupo..

Alrade, kakvu muziku volis i koje zvucnike imas.. ili planiras? Zavisi i koje zvucnike imas, ne mora da znaci da ovo pojacalo nece dobro da radi sa tvojim zvucnicima, odnosno da neces biti zadovoljan, isto tako vazi i za Technics, cija su pojacala sasvim korektna. S druge strane, Technics je za nekog ko slusa heavy muziku (metal, rock, techno i sl.), nije za nekog ko vise voli precizan, po malo analiticki i cist zvuk, ko ponekad hoce da uziva u laganoj muzici, jazz, blues, classical, itd.
S druge strane, ponekad se dobro slozi pojacalo koje ne daje bas analiticki zvuk i zvucnici koji jesu takvi, pa se dobije zeljeni rezultat, ali treba dosta istrazivanja. A cesto, ako neko nema iskustva i ne primeti nedostatke u detaljima, odnosno da nije pravi match, nego se zadovolji time sto ima i to je to, opet, nekima nije ni vazno toliko...


::
:: Znači nije lampaš? Pah... Šta je SVI3**? Ne volim Tehnics, nisu mi oni za pojačala, Hitachi mosfet je zakon za njih
:: A ovo na KP, eno tamo jedno jedino, oko 50e sa tjunerom
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 22.07.2016. 13:54 #621385

status: user
broj poruka: 9459
U pravu je Markovic, vecina tih intergralaca ima malo podeblji zvuk i neretko, u zavisnosti od kutija ne mozes smanjiti baseve, iako iskljucis loudnes i bass postavis na min.
Zato vecina, bar Technics ima Amp Direct i moze se uvek spojiti neko krstenije predpojacalo i onda to i nije toliko lose.
U biti, aknes kompresione kutije 3-sistemske i lici to na nesto. Daleko da ce lose da zvuci, ali ipak za nekog audiofila to je sve smehoteka... Ali nismo svi istih prohteva i zahteva i ne slusamo svi istu muziku.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .. 22.07.2016. 15:04 #621389

status: user
broj poruka: 18944
Tako je, obavezno uvek trosistemac, da detalji budu na nivou.


:: U pravu je Markovic, vecina tih intergralaca ima malo podeblji zvuk i neretko, u zavisnosti od kutija ne mozes smanjiti baseve, iako iskljucis loudnes i bass postavis na min
:: Zato vecina, bar Technics ima Amp Direct i moze se uvek spojiti neko krstenije predpojacalo i onda to i nije toliko lose
:: U biti, aknes kompresione kutije 3-sistemske i lici to na nesto. Daleko da ce lose da zvuci, ali ipak za nekog audiofila to je sve smehoteka... Ali nismo svi istih prohteva i zahteva i ne slusamo svi istu muziku
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 22.07.2016. 16:11 #621394

status: user
broj poruka: 4756

Sad ću da vam ispričam jednu priču tipa ne znaš šta imaš dok to ne izgubiš. Imao sam Hitachi HA-3700, i bilo staro i razdrljanih potenciometra i ja uzmem i bacim ga. I odem u radnju i kupum neki Tehnics risiver koji izgleda kao deo Spejs šatla i sav sretan idem kući uveren da sam dobio neki spejs sound, i neuporedivo bolji od ovog krša koji sam bacio.

Kad sam uključio, nisam mogao da verujem. Nikad tako tup i glup zvuk nisam čuo. Kao da neko tupka po plastičnom buretu i to iznutra. Prvo sam mislio da nije ispravno a onda je nažalost ispalo da jeste. Od tad nikad više Tehnics.
Sad, verovatno su ova tipa SUV bolja, ali ne bih ni držao nešto što troši kilovat, i to bez obzira na volume.

Zvučnike trenutno imam JR af 30 i sad ću opet da uzmem taj Hitachi ako me ne ubedite u nešto drugo. Sve je to jeftino ali za male pare može da se ima solidan zvuk, znam jer sam imao.

A solidan zvuk je za mene, pa ono, pun, topao, oštar, kad čuješ činelu da rasipa bogatstvo a ne da zvuči kao šerpica. Doboš da je doboš, a ne poklopac od tegle. I tako, ne zavisi to mnogo od žanra muzike, svaka zvuči dobro na dobro uklopljenom sistemu. Ima nekih nijansi verovatno, ali uglavnom je to to.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Denon ? 22.07.2016. 16:20 #621396

status: user
broj poruka: 3529
A kako Denon pojacala stoje u toj prici ? Mislim na ova starija i jeftina.

Ja kuci koristim neko staro Denon za hi fi muziku, cini mi se da je model 525 (ili 425), kada se uzelim da poslusam nesto. Iskreno meni se svidja zvuk na njemu, potpuno me zadovoljava, a vidim po oglasima da nisu papreno skupi.

i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 A da stavis u uzi izbor NAD 22.07.2016. 20:23 #621404

status: user
broj poruka: 1083
http://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data%5Bkeywords%5D=nad&data%5Blist_type%5D=group&data%5Bcategory_id%5D=1&data%5Bgroup_id%5D=117


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 22.07.2016. 21:06 #621406

status: user
broj poruka: 4756

Ali koji NAD, ima puno modela i za svaki tvrde da je najbolji.
Koja je definicija za `audiofilsko pojačalo za ljubitelje engleskog zvuka`. Šta to uopšte znači?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: 22.07.2016. 21:25 #621407

status: user
broj poruka: 3529
To ti je onaj fazon, kao sto kazu za Mission engleske kutije, kao prepoznatljiv kvalitet engleskog zvuka.(verovatno misle na proizvodjaca)

BTW salu na stranu, moj Denon PMA-425R je uparen sa Mission M72 kutijama i prezadovoljan sam kako to lepo zvuci.

i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

::
:: Ali koji NAD, ima puno modela i za svaki tvrde da je najbolji
:: Koja je definicija za `audiofilsko pojačalo za ljubitelje engleskog zvuka`. Šta to uopšte znači
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 22.07.2016. 21:49 #621408

status: user
broj poruka: 4756

Ne znam pošto je ta tvoja kombinacija ali drago mi je da lepo služi.
A za engleski zvuk mi čini kao da postoji zvuk nekih karakteristika koje neki kvalifikuju kao `engleske`.
Meni je to malo glupo, ali tako proishodi iz formulacije teksta više oglasa. Možda se nisu dobro izrazili.
Nikad nisam video da neko za japansko pojačalo napiše `za ljubitelje japanskog zvuka`.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 22.07.2016. 22:28 #621409

status: user
broj poruka: 18944
E, ako si bio zadovoljan navedenim Hitachi-em i imao si to sto je tebi trebalo, definitivno ga opet pazari, `fala bogu ima na kp more.
Mozes i NAD da uzmes u obzir, ali definitivno nije svaki model dobar, ima losih modela ako ubodes, ima solidnih prosecnih i ima stvarno odlicnih, ali opet, mozda se razocaras u odnosu na onaj Hitachi.
Mislim da sam video pored Sansui i Hitachi kod prodavca `Majstor`, za njega sam dobio preporuku kad sam hteo da uzmem pojacalo, zaista je sve bilo kako treba, on je iz KG-a, ali je na svakom okupljanju u Mixer house-u u Karadjordjevoj.

Ako moze jos koji detaljcic o zvucnicima? Da li ovo JR znaci da imas Rogers zvucnike? Ne znam sta ti je ovo JR af 30...? To je jako bitno, jer ako je mala osetljivost zvucnika, to znaci da je jako zahvalno po pitanju izbora pojacala, znaci da ne moras da trazis neku krmacu od pojacala, vec ce ih zadovoljiti pristojno slabije a kvalitetno pojacalo.

Kad se pomene Englez, jedan od najpoznatijih je Bowers&Wilkins npr., ali nazalost sada su Made in China umesto UK, stari modeli su bili pravi, recimo neki od podnostojecih su zahtevni zvucnici koji traze snagas+preamp, kad se sve to upari kako treba, zvuk mora da ispuni celu prostoriju leprsavim detaljima, bas je umeren, srednji su magicni i cisti kao suza, ali nikako analiticki, Englezi su svaki na svoj nacin, poenta je da kada se kaze `engleski zvuk`, misli se na to da zvuk ima dusu, da prodire do tebe i svuda oko tebe, priblizava te osecaju kao da si na koncertu, naravno nikad ne moze da bude isto, ako te zanima dalje, dva najpoznatija brenda koja su jos uvek Made in England, koji su dizajnirali inzenjeri BBC studija, Spendor, Harbeth, oni su jedni od retkih koji se proizvode iskljucivo u Engleskoj. Stari brend koji vise ne postoji, a koji ima iste membrane je Rogers, oni su veoma cenjeni i dan-danas, jer su vecni. Da ne zaboravim Tannoy, koji se i dalje proizvodi (u Kini), ali stariji su Made in England, ima legendarnih modela koji su neprocenjivi. To engleski zvuk ostalo je kao neka narodska prepoznatljiva definicija za isti, mada ljudi to vole da iskoriste, ali zna se. Glupo je mozda u smislu, pojacalo i zvucnici su napravljeni u Engleskoj, to znaci da je engleski zvuk, prc. Englezi imaju zaista puno uglednih proizvodjaca. Po meni, najbitnije je da imas pre svega dobre zvucnike, postoje low, mid i hi-end klase, a za pojacalo nije problem, ali naravno treba da bude sve uskladjeno.

Druga (ili prva) skola zvuka je americka, e kad se sretnes sa americkim pojacalom, tu sevaju munje, to mora da bude nabildovani integralac ili snagas koji seva munje i gromove, baci pogled na Mcintosh, KRELL azdaje. Tu ne mogu puno da pricam jer sam se opredelio za drugu oblast, jednostavno je bilo ili, ili. Mnogo struje, mnogo para, pa kablovi, DAC-ovi, to ide u beskraj, treba postaviti granicu, a to je jako tesko ako si ljubitelj zvuka, mislim pravi ljubitelj.

@Shone, Denon je dobar, od modela do modela, ali poznato je da voli da pumpa bass, neko to voli vise, neko manje, ako tebi to lezi, odlicno. Drugar je uzivao sa Receiverom (ne mogu da se setim tacno) i Wharfedale jedan podnostojeci trosistemac sa dodatnim basom. Bass je tresao dzigericu:). Ja sam krenuo od Bookshelf zvucnika, 2-sistemski, presao na floorstander, opet 2-sistemski, a kada sam ih zamenio 3-sistemcima, tu se prica zavrsila, velika razlika. Ne kazem naravno da je los 2-sistemac, M72 mislim da sam davno na kratko cuo u BGB studio-u, ali ne secam se vise, kasnije sam citao lepe stvari o tim kutijama u toj klasi.


::
:: Sad ću da vam ispričam jednu priču tipa ne znaš šta imaš dok to ne izgubiš. Imao sam Hitachi HA-3700, i bilo staro i razdrljanih potenciometra i ja uzmem i bacim ga. I odem u radnju i kupum neki Tehnics risiver koji izgleda kao deo Spejs šatla i sav sretan idem kući uveren da sam dobio neki spejs sound, i neuporedivo bolji od ovog krša koji sam bacio
::
:: Kad sam uključio, nisam mogao da verujem. Nikad tako tup i glup zvuk nisam čuo. Kao da neko tupka po plastičnom buretu i to iznutra. Prvo sam mislio da nije ispravno a onda je nažalost ispalo da jeste. Od tad nikad više Tehnics.
:: Sad, verovatno su ova tipa SUV bolja, ali ne bih ni držao nešto što troši kilovat, i to bez obzira na volume
::
:: Zvučnike trenutno imam JR af 30 i sad ću opet da uzmem taj Hitachi ako me ne ubedite u nešto drugo. Sve je to jeftino ali za male pare može da se ima solidan zvuk, znam jer sam imao
::
:: A solidan zvuk je za mene, pa ono, pun, topao, oštar, kad čuješ činelu da rasipa bogatstvo a ne da zvuči kao šerpica. Doboš da je doboš, a ne poklopac od tegle. I tako, ne zavisi to mnogo od žanra muzike, svaka zvuči dobro na dobro uklopljenom sistemu. Ima nekih nijansi verovatno, ali uglavnom je to to
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 22.07.2016. 22:46 #621410

status: user
broj poruka: 4756

Lol nije Rogers nego JungleRex. http://d.rimg.com.tw/s2/b/9f/40/21111014734656_275_m.jpg
Kineski ali nisu tako loši. 8 oma.

E to kad kažeš da su važniji zvucnici, stvarno zavisi.
Eto ja sam uz Hitachi ima RIZ zvučnike pa je bilo super a kad sam stavio taj prokleti Technics katastrofa.

A ovo kad kažeš zvuk ima dušu, svuda okolo, prodire... to je malo apstraktno pa ne znam kako misliš.
Reče mi jedan da je engleski zvuk u stvari mekši od japanskog. S tim što nemam pojma šta podrazumeva pod mekši haha.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 22.07.2016. 23:21 #621414

status: user
broj poruka: 18944
Aha, JungleRex, nemam pojma:)
Kada sam rekao da su zvucnici najvazniji, mislio sam na to, da mozda nekom logikom odaberes PRVO zvucnike koji ti odgovaraju, naravno posle duuuuugackog research-a, pa onda trazis adekvatno pojacalo za njih, `no matter what`, a ne suprotno, nezahvalno je da prvo uzmes pojacalo pa prema njemu da odaberes zvucnike. Dakle, svako pojacalo ce ih voziti drugacije, a ti treba da pronadjes koje ce biti najadekvatnije za tvoje usi.

Japanci stvarno imaju zvucnike da ih nabrojis na prste na jednoj ruci, a ovo sto ti je rekao jedan, treba puno slusati i analizirati razne sisteme i nauciti da slusas i zvuk dok slusas muziku, analizirati. Definiciju zvuka stvarno ne znam kako najbolje da ti opisem, jer definicija ne postoji, ovo su sve narodski izrazi koji ukratko samo kazu zvuk je takav i takav, odlika ovog ili onog sistema, a zapravo prava stvar je kada cujes. Lampaska pojacala zahvaljujuci lampama mogu da daju topli i mekan, neki vole da nazovu sladunjav zvuk, prijatan za slusanje, da mozes da sedis i slusas 8 sati bez problema i uzivas.
Ne znam da li si to ikad doziveo, ali ja jesam, to pre svega zavisi i od prostorije, da li je prostorija prazna pa odzvanja, ili je dampirana za studio pa nema akusticnosti. Ako je sve to normalno, a zvucnici rade i zvuk prodire samo tih 2m do tebe direktno, ti ih cujes i znas tacno gde se nalaze po zvuku, osecaj je onako, nista posebno, dosadan, to nije to. Kod drugog slucaja, kad odvrnes, ako je sve pozicionirano kako treba, zvuk ces cuti svuda oko sebe, osetices kako te obasipa zvuk kao magija, videces kako je cela soba ispunjena, cak i kada ustanes iz fotelje da prosetas. Takodje, ne sme da se oseti nekontrolisanost, vec tacnost i na vecoj skali volume-a, to je osecaj koji je neopisiv dok cujes zaista. Sterilan zvuk je obican, dosadan, bez muzikalnosti, bez osecaja da kad slusas muziku, nema uzivanja, detalji su utajeni, bas tanak i nikakav, itd itd itd.

Meni licno najomiljenija pesma koju mogu da slusam milijardu puta i koja pokazuje sve karte u sistemu je `down in the hole` od John Campbell-a, zbog njegovog neverovatnog vokala i gitare. Pored nje, dobri su i neki vokali, kao i live verzija Hotel California, ali ima mnogo verzija, samo je jedna, ima jos puno ostalih..

Na youtube-u postoje akusticni testovi, gluve sobe, analize i analize, fizika odbijanja zvuka po zidovima, plafonima, pozicioniranje itd., to sve jednostavno deluje, ali u stvari je jako komplikovano.


::
:: Lol nije Rogers nego JungleRex. http://d.rimg.com.tw/s2/b/9f/40/21111014734656_275_m.jp
:: Kineski ali nisu tako loši
::
:: E to kad kažeš da su važniji zvucnici, stvarno zavisi.
:: Eto ja sam uz Hitachi ima RIZ zvučnike pa je bilo super a kad sam stavio taj prokleti Technics katastrofa
::
:: A ovo kad kažeš zvuk ima dušu, svuda okolo, prodire... to je malo apstraktno pa ne znam kako misliš
:: Reče mi jedan da je engleski zvuk u stvari mekši od japanskog. S tim što nemam pojma šta podrazumeva pod mekši haha
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 23.07.2016. 00:01 #621415

status: user
broj poruka: 4756

Da, pa sve je to dosta komplikovano bez slusanja pa da probam da uprostim kratkim pitanjima.

Da li sam dobro shvatio da je `engleski` zvuk blizi lampaskim pojacalima nego `japanski`?
U smislu da je prijatniji za slusanje i da je to ta mekoća.

Da li znas neki NAD model koji je definitivno dobar?
Da li si cuo za Photon pojacalo?

btw siguran sam da mislis na ovu verziju https://www.youtube.com/watch?v=9e_ygyCsLSs

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 23.07.2016. 02:28 #621417

status: user
broj poruka: 18944
Recimo ovako nesto http://www.kupujemprodajem.com/NAD-Audiofilsko-Stereo-Pojacalo-C-320-35306530-oglas.htm
I model 352, mada ne znam za njega kakav je u odnosu na 320, bilo bi idealno kada bi mogao da probas svoje zvucnike na jednom i drugom:
http://www.kupujemprodajem.com/NAD-Audiofilsko-Stereo-Pojacalo-C-352-35306570-oglas.htm

Procesljaj i hifi forum, znam da je bilo dosta tema o NAD-u.

Evo i link coveka kog sam preporucio:
http://diy.kpizlog.rs/index.php?action=search&data[page]=1

Jeste, mislim da je to ta verzija, deluje mi.

@gile, kako mislis podesavanje sistema?



::
:: Da, pa sve je to dosta komplikovano bez slusanja pa da probam da uprostim kratkim pitanjima
::
:: Da li sam dobro shvatio da je `engleski` zvuk blizi lampaskim pojacalima nego `japanski`
:: U smislu da je prijatniji za slusanje i da je to ta mekoća
::
:: Da li znas neki NAD model koji je definitivno dobar
:: Da li si cuo za Photon pojacalo
::
:: btw siguran sam da mislis na ovu verziju https://www.youtube.com/watch?v=9e_ygyCsLS
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 23.07.2016. 18:30 #621436

status: user
broj poruka: 4756

Čudo niko ne pomenu Marantz... ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 30.07.2016. 01:57 #621709

status: user
broj poruka: 18944
Nisam ni video tvoj post, hm, Marantz... Ne smem previse o njemu da me ne bi neko attack-ovao jer ima puno njegovih ljubitelja (s razlogom i rezervacijom), ali cinjenica je da nije vise kao sto je bio, njegovi cenjeni modeli su sada Vintage i zaista su bili cenjeni, i ostali su cenjeni. Ali, njih vrlo retko ko prodaje, citaj niko, jer su to kolekcionarski primerci, one Gold varijante i u mint stanju zaista su na ceni. A sto se tice novih modela, samo TOP su Japan i za njih se podrazumeva par hiljada eura, ostalo je China, to vise ne vredi ni pisljiva boba. Nisam vise ni siguran da ima kod nas da se nadje tako nesto, vec samo preko.. Ovi ostali manje-vise, ne moze da se kaze da je to lose, to svakako ne, ali pare za koje se prodaju, ipak precenjeno. Svako ima svoje zlatne modele, kao i NAD, ne bih zeleo da rusim nesto jedinstveno kod jednog i drugog i da ih uporedjujem, ali opet, napominjem, TREBA probati i videti sta prija tvojim usima, da li je to NAD, ili svakako Marantz ako ti je zelja, ili Yamaha, Onkyo, Hitachi, Sansui ili mnogi drugi.

Ako si zadovoljan tim zvucnicima i ne zelis da ih menjas, Marantz bi ti verovatno bio overkill. Treba da gledas jeftinije pojacalo, ako ces pucati na kvalitetno pojacalo, to ce te vuci dalje da menjas zvucnike i onda pocinje avantura. Ako uzmes ono sto si imao (Hitachi), mozda se i smiris.

Ako teoretises previse, nikad neces tako kupiti sistem, jer ces se naci u bunilu kao Alisa u zemlji cuda, jednostavno odaberi ako te ne mrzi 10 varijanti, ili bar 5, pa setaj se sa zvucnicima i analiziraj, ti ljudi koji prodaju su obicno korektni i hoce da ucine da stavis svoje zvucnike na njihovo pojacalo, probas, kakav je red, bez obaveze da moras da kupis itd.

PS takodje, pogledaj i ponudu za ROTEL.


::
:: Čudo niko ne pomenu Marantz...
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 30.07.2016. 21:35 #621717

status: user
broj poruka: 4756

Mogao sam u svoje vreme da skoro budzasto kupim neki zlatni Marantz, ali nisam.
Ko zna, mozda to danas vredi kao soma evra.
Ne secam se modela doduse, mislim da je imalo integrisan ekvilajzer.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646180.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs