Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Adsl brzine
STRANA 1 OD 1
MaliAbner Adsl brzine 06.11.2007. 19:18 T6376

status: user
broj poruka: 7761
Interesuju me vase brzine Adsl-a, ne ono sto ste uplatili nego ono sto imate.
Ja sam recimo uplatio kod Verat NET-a 256/64 sada je to 512/64, ali kad se inicijalizuje modem pokazuje konekciju 510/63.
Da li je isti slucaj i kod ostalih, odnosno da li neko zna sta je uzrok (povod) da bude tako jer smo svi uplatili jedno a dobijamo nesto (jeste malo ali je) slabije od onoga sto smo uplatili.

Ovu temu sam postovao vise znatizelje radi nego zbog osecaja da me neko potkrada.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp da zadrze kusur 06.11.2007. 20:00 #32306

status: user
broj poruka: 359
hm, zanimljivo...
ja sam kod sezama i oni kulturno daju 512/64 odnosno bar tako pise pri konektovanju...
da, prvo je bilo 256/64 ali izgleda da cemo u evropu :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub na papiru 512/64 06.11.2007. 20:06 #32309

status: user
broj poruka: 1006



na ekranu 510/58

aploud je, cesto, i manji... (gad dem & long liv telekom)

p.s. do kraja tekuce godine ce (shatro) ponovo
duplirati protoke za iste kinte - chuh sa razl. strana

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drzacomp ali zapravo... 06.11.2007. 20:23 #32315

status: user
broj poruka: 359
MaliAbner je potpuno u pravu! Koja je to svinjarija da na 250 korisnika oni mogu da dobiju jos jednog za dz (bar u poredjenju sa ostalim provajderima koji daju koliko napisu). Samo ih gledam i pitam se... DOKLE!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi Bitnije 06.11.2007. 22:14 #32319

status: user
broj poruka: 844
Bitnije je koje brzine ostvarujete tokom downloada, a ne sta pise, meni je maks nekih 58-60kb/sec, a neki prosek je oko 45kb/sec.

Magicna rec je agregacija, koju svi kriju kao zmija noge, eunet je neko vreme spominjao koji su nivoi agregacije, ali su to i sada izbacili, teoretski 512/64 sa nivoom agregacije 1:40 mozze da bude 4X sporiji od 512/64 ali sa nivoom agregacije 1:10
Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: na papiru 512/64 06.11.2007. 23:16 #32331

status: user
broj poruka: 4515



::
::
::
:: na ekranu 510/5
::
:: aploud je, cesto, i manji... (gad dem & long liv telekom
::
:: p.s. do kraja tekuce godine ce (shatro) ponov
:: duplirati protoke za iste kinte - chuh sa razl. stran
::
:: ovako
imam ADSL kod beotela......
prvo mi je bila konekcija 262kbps.......
sada je 524 kbps......
download uvek se zaustavi na 53 kbps
to sto ti ne pise na modemu 512/64 kao kod mene to je zbog losih instalacija od tebe do dslama!
a to sto teoretski ne skida 512:8= 64kbps to je zbog same tehnologije adsl-a
salju se kontrolni biti i sl.....pa se na to trosi protok!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
plazina Telekom Srbija 06.11.2007. 23:25 #32335

status: user
broj poruka: 53
512/64 = 506/62
Realni download max 58KB
realni upload max 7KB
Bilo bi lepo da povecaju opet, ali sad i upload!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DragisaJ Zasto ne telekom[ nije reklama] 06.11.2007. 23:30 #32339

status: user
broj poruka: 1



Ja sam kod Telekoma jer neshvatam da dajem nekom pare ko placa Telekomu za link a pritom jos mora da zaradi na nama smrtnicima. Sto se tice brzine na paketu 1.5mb skidam sa npr. rap.shera ili 175kBs ili 185kBs [bas retko], torrenti mi uvek kucaju na 155 i moje je misljenje da je tu ogranicenje jer preko toga ne moze koliko god sedova bilo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Eh 06.11.2007. 23:35 #32342

status: user
broj poruka: 1046



da imam takvih problema kao vi.jednostavno ljudi trebate da svatite da se u ovoj nasoj zemlji krade na sve strane!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC http://www.speedtest.net/ 06.11.2007. 23:44 #32343

status: user
broj poruka: 9387
Pa proverite koliko vas zakidaju.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Adsl brzine 06.11.2007. 23:45 #32345

status: user
broj poruka: 244

:: Interesuju me vase brzine Adsl-a, ne ono sto ste uplatili nego ono sto imate
:: Ja sam recimo uplatio kod Verat NET-a 256/64 sada je to 512/64, ali kad se inicijalizuje modem pokazuje konekciju 510/63
:: Da li je isti slucaj i kod ostalih, odnosno da li neko zna sta je uzrok (povod) da bude tako jer smo svi uplatili jedno a dobijamo nesto (jeste malo ali je) slabije od onoga sto smo uplatili
::
:: Ovu temu sam postovao vise znatizelje radi nego zbog osecaja da me neko potkrada
::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!


ovako

kada je sve idealno sinhronizacija se uhvati na brzina na kojoj je setovan port na DSLAM-u sto bi u ovom slucaju bilo 512/64.
Usled raznoraznih smetnji u smislu, lose parice ( a i sumova na istoj, preslusavanja i td. ), nekompatibilnosti adsl modema/rutera i DSLAM-a dolazi do sinhronizacije na manjoj brzini. Ovo se moze porediti isto kao kod dial up-a kad krene jedan handshake pa modemi vide da ne mogu normalno da razgovaraju na brzini na kojoj bi trebalo oni obaraju brzinu konekcije dok ne dodju do zadovoljavajuceg kvaliteta. Kod ADSL-a se desava ista stvar modem/ruter i DSLAM takodje obavljaju neku vrstu handshake-a i zato treba otprilike 20-30 sekundi da se ink uhvati, za to vreme oni probaju prvo sa pustenom brzinom ( 512/64 ) pa ako vide da se ne moze ostvariti dovoljno kvalitetna veza obore na 512/64 i tako dalje dok ne ostvare kvalitetnu vezu. Znaci kvalitet ima prdnost nad brzinom konekcije. Takodje oni pokusavaju medjosobom da provale i konekcija po kom standardu ce biti najkvalitetnija pa probaju adsl2+, g.dmt, g.lite, t1 itd.
E sad, postoji mogucnost da se modem natera da radi u modu u kojem ce imati vecu brzinu, ali time rizikujes stabilnost veze zarad 1% brze konekcije. Ukoliko ti je ADSL skorije realizovan (2006/2007) ako bas hoces nateraj modem ruter da radi u g.dmt ili adsl2+ modu a da ne radi u multimodu i samim tim bira koji je mod najkvalitetniji, verovatno ces tako moci da izvuces 512 ali bojim se da ce ti cesce pucati veza.

Inace obzirom da enkapsuliranje PPP-a kroz eternet ( onako kako kod nas funkcionise ADSL ) donosi nekih 15% overhead-a realna brzina za korisne podatke je 440 kbps tako da nemoj previose da se opterecujes da li se uhvatio link na 512 ili na 504 jer ti se na kraju svede na isto, 440 u korisnim podacima nemoz da predjes nikako.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman evo 07.11.2007. 00:52 #32353

status: user
broj poruka: 1111
telekom 512=510
dl do 58
nego nikako da nabudzimutorrent da sljaka punom brzinom
nekad mi radi normalno, skida po 30, 40
a nekad ne moze da dodje ni do 1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: Adsl brzine 07.11.2007. 01:03 #32355

status: user
broj poruka: 244
u prethodnom postu pogresih, trebalo je da stoji

.....za to vreme oni probaju prvo sa pustenom brzinom ( 512/64 ) pa ako vide da se ne moze ostvariti dovoljno kvalitetna veza obore na npr 504/64, pa 504/62 i tako dalje dok ne ostvare kvalitetnu vezu. .........

Takodje da ispravim jos nesto. Rucno iskljucivanje multimoda i postavljanje odredjenog fiksnog moda ne mora da znaci da ce konekcija biti losija odnosno nekvalitetnija ali postoji mogucnost. Tako isto postoji mogucnost i da se modem/ruter i DSLAM nisu bas najbolje sporazumeli i izabralli najkvalitetniji mod. Cak se desava da i kad je podesen multimod pojedina oprema preferira stalno jedan te isti mod no da se bolja konekcija moze ostvariti sa drugim modom koji se rucno podesi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: http://www.speedtest.net/ 07.11.2007. 01:04 #32357

status: user
broj poruka: 244

:: Pa proverite koliko vas zakidaju
::
::
::
:

ovi testovi su inace totalno neprecizni a i mere samo http saobracaj
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Re: http://www.speedtest.net/ 07.11.2007. 01:50 #32363

status: user
broj poruka: 4515

DSB gde radis ako nije tajna?
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: Re: http://www.speedtest.net/ 07.11.2007. 01:58 #32366

status: user
broj poruka: 244
::
:: DSB gde radis ako nije tajna
::


nebitno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Maksimus Telekom ADSL - ne radim u telekomu 07.11.2007. 06:05 #32381

status: user
broj poruka: 128

Pošto su mi duplirali protok po istoj ceni - a uzeo sam ADSL na 512 prvobitno - - sada imam 1024 - i protok je stalno u punom dowloadu između 110 pa do 120 kb/s..

Ja sam oduševljen i nikada ne bih uzeo kod nekih firmi secikesa ili kablovske (ne svih naravno - ali oni su lopovčine maksimalne) .. jer te isključuju ako kasniš 5 dana sa plaćanjem.. Smanjuju protok kada su opterećeni.. neki čak (da im ne kažem ime S.E.Z.A.M i E.U.N.E.T) imaju česo običaj da te automatski diskonektuju ako se zagledaš u neki sajt više od 20 minuta.. pa onda moraš ponovo - Enable koneciuju -

I ovo nije zezanje, majkemi imam žive svedoke i drugove koji rade kao inženjeri u Telekomu koji mi pričaju koliko su pritužbi dobili pa čak i da je Telekom neke provajdere tužio zato što ne poštuju ugovor ( na primer - kradu protok korisniku i lažu da je kriv telekom)... Strašno ljudi..

pozdrav!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Eh, pusti problemi... 07.11.2007. 08:41 #32387

status: user
broj poruka: 729
Ja u Valjevu, na SBB-u, ako u torentima krene brzina veća od 3 Kbs, prosto plačem od sreće, a JEDINA alternativa mi je dial-up. Što bi voleo da me muči to što mi je download max 50-ak Kbs umesto 60 Kbs...

ATI cards are like buses... They`re huge, red and have bad drivers.
American Grafitti

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Telekom ADSL - ne radim u telekomu 07.11.2007. 11:15 #32394

status: user
broj poruka: 244
::
:: Pošto su mi duplirali protok po istoj ceni - a uzeo sam ADSL na 512 prvobitno - - sada imam 1024 - i protok je stalno u punom dowloadu između 110 pa do 120 kb/s.
::
:: Ja sam oduševljen i nikada ne bih uzeo kod nekih firmi secikesa ili kablovske (ne svih naravno - ali oni su lopovčine maksimalne) .. jer te isključuju ako kasniš 5 dana sa plaćanjem.. Smanjuju protok kada su opterećeni.. neki čak (da im ne kažem ime S.E.Z.A.M i E.U.N.E.T) imaju česo običaj da te automatski diskonektuju ako se zagledaš u neki sajt više od 20 minuta.. pa onda moraš ponovo - Enable koneciuju
:


Radis u lelekomu, priznaj.

Nije tacno da te provajderi iskljucuju posle 5 dana kad ne platis. Vecina te ceka bar 15 dana ako ne i mesec dana.

`Smanjuju protok kad su optereceni` - E lako je lelekomu kad ima svoj link i moze da se rasiri koliko oce i da svim korisnicima da 1:1 agregaciju. Drugi provajderi zakupljuju link od istog i ne mogu zakupiti dovoljno da podmire 1:1 za sve korisnike i zato u odredjenim trenutcima imas zagusenja na sistemu gde onda mora doci do delovanja agregacije i smanjenja brzine. Zato kod lelekoma imas samo po 1 paket po brzini a kod drugih provajdera imas da biras koji ti paket najvise odgovara u smislu agregacije. A inace ADSL sam po sebi i nije predvidjen da bude 1:1 odnosno bez agregacije i nigde tako ne funkcionise, za 1:1 agregaciju se uzima Poprecna Veza i onda imas garantovano max brzinu koju si uplatio ( doduse PV ti da i 1:1 odnos download/upload ). To sto je kod nas ADSL dosao sa 100 godina zakasnjanja i sto su sad svi presli sa dial up-a na ADSL i od njega ocekuju cuda ( da poskidaju sto vise svega i svacega sa neta ) i sto je doticni za nase uslove realno preskup pa se hoce iscediti svaka para iz njega i da fercera onako kako nije predvidjen to je vec nesto drugo.

Nijedan provajder te automatski ne diskonektuje posle 20 minuta kad nista ne radis. To te diskonektuje ako imas modem ona opcija u podesavanjima `diskonect if idle ........ ` ili je nesto drugo u pitanju o cemu nebih sad, u svakom slucaju provajder nije. Zasto bi te provajder diskonektovao, ti samim tim sto ne radis nista ni na koji nacin ne opterecujes njegov sistem, sem sto si mu zauzeo jednu IP adresu ali bar njih imaju dovoljno.





:: I ovo nije zezanje, majkemi imam žive svedoke i drugove koji rade kao inženjeri u Telekomu koji mi pričaju koliko su pritužbi dobili pa čak i da je Telekom neke provajdere tužio zato što ne poštuju ugovor ( na primer - kradu protok korisniku i lažu da je kriv telekom)... Strašno ljudi.
::
:: pozdrav
::
::


Kako moze lelekom da tuzi provajdera sto krade protok korisniku ??? Prvo korisnik nije potpisao nikakav ugovor sa lelekomom nego sa provajderom, lelekom u celoj prici samo dobija pare za zakup/odrzavanje porta. Isti taj korisnik je potpisao ugovor u kom stoji da brzina nije garantovana ( jer ADSL jednostavno tako i treba da funkcionise ).


A o tome ko sve radi kod lelekoma i kako radi, nebih da kometarisem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs