Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
windows 10 i stare komponente - problem
STRANA 1 OD 1
dsb windows 10 i stare komponente - problem 07.08.2016. 02:57 T63815

status: user
broj poruka: 244
Pozdrav,

uzeh novi komp ali sam iz starog prebacio tv kartu i dial up modem ( novo nesto i nema da se kupi ). Instaliran je windows 10 i imam problema sa ovim staritetima sada.

Dial up modem je neki sweex conexant hardverski, drajvera najdalje sto ima je za XP i kada pokusam da kazem desetki da ih primeni ona kaze nisu to drajveri za tu kartu. Sama inace vidi da je u pitanju communication device i nista vise od toga. ( da ne ulazim sad u objasnjavanje zasto mi u 2016. treba dial up modem )

Tv kartica je pinnacle pctv i desetka je prepoznala i instalirala neke drajvere ( kada pokusam da instaliram poslednje zvanicne koji postoje desetka kaze da vec imam najnovije/najbolje drajvere. Sta je problem. Media studio ne moze da se instalira jer je zastareo pa ne mogu sa njim da probam, no ChrisTv kojeg bih i inace koristio nikako ne moze da mi da sliku. Nisam u pocetku ni ton imao ali sam cackajuci kroz podesavanja zvuk dobio na kraju ali sliku nikako. Kod skeniranja kanala nasao je xy desetina programa i u tom smislu funkcionise ali jednoistavno imam ton, sliku nemam. Sad da li je do nekog podesavanja ( ali mislim da sam sve probao ) ili je do drajvera a tu nema pomoci kako vidim, ne znam.

Znam da su resenja da se uzmu usb tv karta i modem ali bih to izbegao ukoliko je moguce i ostao na internoj/pci varijanti. Svaki savet, odnosno pomoc su dobrodosli

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - - 07.08.2016. 03:38 #621944

status: user
broj poruka: 1470

Pa jesi li probao da ga nateraš da instalira drajver preko have disk opcije?

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: - - - - - - 07.08.2016. 10:16 #621949

status: user
broj poruka: 244
Da, ali kao sto rekoh za modem kaze nisu to drajveri, za tv kartu kaze da vec ima najjbolje/poslednje drajvere ( sto mozda i ima )


::
:: Pa jesi li probao da ga nateraš da instalira drajver preko have disk opcije
::
:: Black Wolf
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gustav probaj Daum PotPlayer 07.08.2016. 10:30 #621950

status: user
broj poruka: 88

https://potplayer.daum.net/


Meni samo Daum PotPlayer uspešno opslužuje prastaru leadtek tv kartu. Na win 10 jedino to radi a poslednji drajveri (stari 8 godina) su za win Vista. Njih sam i učitao. Možda će i tebi biti najbolja ta kombinacija - originalni poslednji drajveri + Daum PotPlayer.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb @Gustav 07.08.2016. 10:39 #621952

status: user
broj poruka: 244
Ma sou program, ovde sad imam sliku ali nemam ton sta god izabrao u podesavanjima za audio capture device

:-(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 07.08.2016. 10:57 #621953

status: user
broj poruka: 503
Probaj i sa DScaler https://sourceforge.net/projects/deinterlace/?source=directory

channel->setup


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Zaboravih 07.08.2016. 11:03 #621954

status: user
broj poruka: 244
Kad ChrisTV skenira kanale, kod svakog kojeg nadje se pojavi slika, ali nakon toga, kad treba gledati TV slike nema

@gatekeeper
Kako ce tek Dscaler da radi kad je iz prosle decenije? Ja sam na Chris-a i presao jer Dscaler vise nije mogao da radi.

Probah sad za svaki slucaj, ne moze ni da se startuje, kaze ne propoznaje hardver i cao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper Re: Zaboravih 07.08.2016. 11:15 #621956

status: user
broj poruka: 503

Probaj sa `Run this program in compatibility mode` pa izaberi xp ili 7-cu ...nemam desetku da probam

https://www.youtube.com/watch?v=1KNLP3T5cic


:: @gatekeepe
:: Kako ce tek Dscaler da radi kad je iz prosle decenije? Ja sam na Chris-a i presao jer Dscaler vise nije mogao da radi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: Zaboravih 07.08.2016. 11:25 #621958

status: user
broj poruka: 244
Nema veze compatibility mode, instalira se i startuje ali ne propoznaje kartu, ni na XP na starom kompu mi nije radio, kazem zato sam i morao da predjem na ChrisTV.


::
:: Probaj sa `Run this program in compatibility mode` pa izaberi xp ili 7-cu ...nemam desetku da probam
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=1KNLP3T5ci
::
::
:: :: @gatekeepe
:: :: Kako ce tek Dscaler da radi kad je iz prosle decenije? Ja sam na Chris-a i presao jer Dscaler vise nije mogao da radi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Sad ni potplayer nema sliku 07.08.2016. 16:00 #621967

status: user
broj poruka: 244
Nakon ponovnog startovanja programa sad ni Potplayer nema sliku, na stranu sto zvuk nikako nisam uspeo da dobijem. Ono sto je vrlo cudno je sto je isti prilikom prvog startovanja imao sliku, a takodje Christv prilikom skeniranja opsega i pretrage kanala takodje ima sliku a posle nijedan ni drugi nemaju. Inace to zgleda kao da je neka siva zavesa spustena preko ekrana. ChrisTV bar i dalje ima zvuk. Sad da li je do nekog podesavanja za ove programe ili drajvera za grafiku ili tv kartu, ne kontam, izludecu od ovog



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milosikaca Re: Sad ni potplayer nema sliku 07.08.2016. 17:38 #621969

status: user
broj poruka: 1081
Probaj da instaliras nove kodeke ili ako ih vec nisi instalirao da probas neke druge. Ranije sam imao problem sa Leadtek karticom da isto nije htela da baci sliku(zavisi od modova u podesavanjima) i nakon stavljanja drugih kodeka sve je proradilo. Probaj .)



Intel G3258@4.2Ghz@@K2
B85M-E
2x8GB Savage 2400
R9 270X
Fractal Design R4@SS-660XP2
250GB S850 EVO
Xonar DX
Logitech Z906
MX Performance
G105 MW3
http://www.speedtest.net/result/4628670196.png

:: Nakon ponovnog startovanja programa sad ni Potplayer nema sliku, na stranu sto zvuk nikako nisam uspeo da dobijem. Ono sto je vrlo cudno je sto je isti prilikom prvog startovanja imao sliku, a takodje Christv prilikom skeniranja opsega i pretrage kanala takodje ima sliku a posle nijedan ni drugi nemaju. Inace to zgleda kao da je neka siva zavesa spustena preko ekrana. ChrisTV bar i dalje ima zvuk. Sad da li je do nekog podesavanja za ove programe ili drajvera za grafiku ili tv kartu, ne kontam, izludecu od ovo
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Re: Sad ni potplayer nema sliku 07.08.2016. 23:25 #621981

status: user
broj poruka: 244
Ne znam sa kojim, probao sa k-lite mega, koje sam koristio i na starom kompu, instalirao sve sto nudi i nista


:: Probaj da instaliras nove kodeke ili ako ih vec nisi instalirao da probas neke druge. Ranije sam imao problem sa Leadtek karticom da isto nije htela da baci sliku(zavisi od modova u podesavanjima) i nakon stavljanja drugih kodeka sve je proradilo. Probaj .
::
::
:
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mjevtic Sa Chris TV 08.08.2016. 09:13 #621995

status: user
broj poruka: 75
sam se zezao isto sa nekom starom kartom na Win 10, verovatno Philips SA7134 chip, i isto sam imao zvuk ali slike nikako iako je sve delovalo ok, na kraju se ispostavilo da je brightnes samo trebalo povecati! Probaj da nije i kod tebe taj slucaj, glupost ali je stvarno bilo tako.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: Sa Chris TV 09.08.2016. 18:41 #622077

status: user
broj poruka: 244
Hvala !

Nije brightnes nego contrast ali svejedno. Nadjoh isto i na njihovom forumu, da su ljudi prijavljivali i ovako resavali. Ajoj gluposti majko moja. Na stranu sto uopste ne izgleda da je problem u ovom jer nije crno nego bukvalno sivo, kao siva zavesa preko slike. Nije mi jasno kako je tokom pretrage slika bila u redu no nakon zavrsetka spusti ovu zavesu


E jos samo dial up modem da resim :-)


:: sam se zezao isto sa nekom starom kartom na Win 10, verovatno Philips SA7134 chip, i isto sam imao zvuk ali slike nikako iako je sve delovalo ok, na kraju se ispostavilo da je brightnes samo trebalo povecati! Probaj da nije i kod tebe taj slucaj, glupost ali je stvarno bilo tako
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 09.08.2016. 18:57 #622079

status: user
broj poruka: 9460
Promeni renderer, stavi na overlay ili wmr9 u chrisTV - u.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dsb Re: .. 09.08.2016. 21:19 #622086

status: user
broj poruka: 244
Kao sto rekoh, reseno je vec sa contrastom, a inace sliku imam samo kad je izabran overlay mixer koji je i izabran po defaultu

:: Promeni renderer, stavi na overlay ili wmr9 u chrisTV - u
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 09.08.2016. 21:38 #622091

status: user
broj poruka: 4225
Hvala na podsjećanju. Totalno sam zaboravio na isto ovo kod Leadtek XP Deluxe karticama.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs