Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
novi mobtel
STRANA 1 OD 1
gman novi mobtel 07.11.2007. 02:04 T6386

status: user
broj poruka: 1111
uzeo mi ortak nokiju e50 kod telenora i ja je pazario od njega za 150e
mislim da sam dobro prosao
posto mi je ovo prvi put da se srecem sa s60 tj. simbian-om (koliko sam ja provalio to je kod nokie ista stvar, ili nije, isrpavite me ako gresim) imam par pitanja (mada vecina uopste nije vezana za simbian)
1. koju karticu uzeti, kapacitet, proizvodjac i gde
2.isto pitanje vezano za sluske, da li uzeti neke sa obicnim konektorom i onaj adapter, za koji sam cuo da postoji, mada ga mogu i lako napraviti
3. da li staje u njega i neka baterija veceg kapaciteta, a bez budzenja (recimo bl-6c ili nesto tako)
4.simbijan sajtovi za igre (imam nekih par sajtova, ali igre su vecinom pisane za manje ekrane, a to mi je bas bez veze, daj preko celog)
5. da li menjati firmware, posto ima bar jedna novija verzija (cuo sam da ga malo ubrzava) i da li menjati simbian, ako uopste postoji novija verzija, kao sto rekoh: nisam upucen u doticni os

i to je valjda sve, ako se setim jos necega: pitacu
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman i jos nesto 07.11.2007. 02:14 #32370

status: user
broj poruka: 1111
moglo bi se nazvati gluposcu
posto je telefon sa mreze, kontao sam da je kodiran i odmah uzeo 063 kartcu, a ja sam ponosni korisnik postpaid racuna telekoma
cuo da je dekodiranje simbian telefona jako skupo, tako da sam za 200 dindzi resio problem

malo pre ubacim 064 karticu, i gle cuda radi
a ja, majmun, bio ubedjen da od toga nema nista i nedelju dana furao dva telefona

ccc samom sebi, a i lol vi meni
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ccccccccc 07.11.2007. 02:36 #32374

status: user
broj poruka: 4515


Cudi me da ti radi 064 kartica

Moj ortak je uzeo w810....verovao ili ne na njemu su preradili software...da sem sto ne radi ni jedna druga kartica....ne rade mu ni fabricke FLASH teme !

Sreca!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman ma ja sam bio ubedjen 07.11.2007. 02:43 #32375

status: user
broj poruka: 1111
da nece raditi, a danas sam probao cisto da potvrdim to
a cak i u uputsvu za upotrebu pise da je telefon verovatnno kodiran (tj. ne pise izricito da jeste)
do sad su svi bili kodirani koje sam ja viddeo, a doneseni sa stranih mreza, nisam siguran za ove domace


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
psyman Probaj 07.11.2007. 05:52 #32380

status: user
broj poruka: 1046


da nadjesh nesto na https://www.mobilnisvet.com na sajtu sem opisa svakog modela telefona koji je do sada ikada napravljen nalazi se i forum.poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: novi mobtel 07.11.2007. 10:49 #32392

status: user
broj poruka: 4506



:: uzeo mi ortak nokiju e50 kod telenora i ja je pazario od njega za 150
:: mislim da sam dobro prosa
:: posto mi je ovo prvi put da se srecem sa s60 tj. simbian-om (koliko sam ja provalio to je kod nokie ista stvar, ili nije, isrpavite me ako gresim) imam par pitanja (mada vecina uopste nije vezana za simbian
:: 1. koju karticu uzeti, kapacitet, proizvodjac i gd
:: 2.isto pitanje vezano za sluske, da li uzeti neke sa obicnim konektorom i onaj adapter, za koji sam cuo da postoji, mada ga mogu i lako napravit
:: 3. da li staje u njega i neka baterija veceg kapaciteta, a bez budzenja (recimo bl-6c ili nesto tako
:: 4.simbijan sajtovi za igre (imam nekih par sajtova, ali igre su vecinom pisane za manje ekrane, a to mi je bas bez veze, daj preko celog
:: 5. da li menjati firmware, posto ima bar jedna novija verzija (cuo sam da ga malo ubrzava) i da li menjati simbian, ako uopste postoji novija verzija, kao sto rekoh: nisam upucen u doticni o
::
:: i to je valjda sve, ako se setim jos necega: pitac


sve programi i igre da bi radile kako treba ( a i da bi se videle preko celog ekrana) moras da skines za tacno odredjenu verziju.Ne mozes ti skidati programe za symbijan 7 kad imas 6-cu(desi se da radi ali nikad kako treba).Nadji na netu koju tacno verziju imas ( ima 3 verzije symbijan 6-ce), kad to saznas onda tek skidas programe.Ne mozes staviti drugi simbijan( npr 7-cu ako je predvidjena 6-ca) ali mozes nadograditi u noviju verziju 6-ce...mada ako ti sve radi kako treba nista ne diraj, nije to PC pa da ti treba 5 fps-a vise jer ti nesto secka ili renderujes....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs