Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Kako proširiti wifi mrežu u 2016. godini #TUTORIJAL
STRANA 1 OD 1
markopvict Kako proširiti wifi mrežu u 2016. godini #TUTORIJAL 23.08.2016. 21:30 T63881

status: user
broj poruka: 4515
Malo sam pisao o WiFi-u, pa možda nekoga interesuje. Gomila saveta i gomila iskustva je iza ovog posta :)

http://www.umrezen.in.rs/networking/kako-prosiriti-wifi-mrezu/


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE bas mi se dopada post 24.08.2016. 08:36 #622657

status: user
broj poruka: 5696
Odlicno


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict thx 24.08.2016. 08:55 #622658

status: user
broj poruka: 4515
Oduzelo mi je sat-dva, ali na netu su sve poluinformacije, pa ce nekome koristiti.



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 24.08.2016. 09:23 #622660

status: user
broj poruka: 3529
Super! Drago mi je kad procitam i vidim ovako nesto, definitivno dosta entuzijazma je prisutno.

Svaka cast na trudu!

i7 6700K + Noctua NH-D14
GTX980ti Gigabyte G1
MSI Z170A Krait Gaming
Kingston 16GB DDR4 @3000MHz Savage
Dell U2515H + LG D2343 3D
SSD 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium+Z-5500

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee bravo 24.08.2016. 11:09 #622664

status: user
broj poruka: 570
Svaka cast za ovo neke stvari su mi sad jasnije i vidim gde sam gresio
@Markovic ,meni se cudna stvar desva imao sam 740n sa ddwrt na njemu i pokrivao mi je stan bukvalno isto kao i ovaj novi sto sam uzeo sa 3 antene mislim da je 941N..negde gresim sa ovim novim posto sam bio ubedjen da bi trebao da ima jaci signal.cak sam i kanale stavio na 20mhz i gledao koji je kanal najmanje opterecen,recimo kod mene u zgradi je to 5 nema nikoga na tom kanalu sem mene..pokusacu da stavim ovaj 740n u ripiter mod pa da vidim dali ce se poboljsati signal.
Pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery dd-wrt 24.08.2016. 14:12 #622676

status: user
broj poruka: 997
Ako imas mogucnosti ubaci u sve tp-link rutere odlican je.

dd-wrt ruter je verovatno namesten za neku zemlju u kojoj je dozvoljeno da se emituje visim snagama, nisu sve iste.Mada u dd-wrt mozes i sam namestiti nivo snage. Zaboravih koja je najjaca ali probaj Germany i United States i izmeri nekom android aplikacijom.

Mada generalno MikroTik je zakom ima ih od 51e 2.4Ghz/5Ghz i radi ko zmaj, cak je i udar groma preziveo pre neki dan dok Cisco odapeo ali ok on je bio na udaru :) prvi a MT drugi....

@markopvict bravoooo, odlicno je.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 kulishka 24.08.2016. 19:19 #622692

status: user
broj poruka: 1992
I ovo su matori podaci:

EVIDENCE FOR EFFECTS ON GENE AND PROTEIN EXPRESSION (Transcriptomic and Proteomic Research) Dr. Xu and Dr. ChenDr. Blank
EVIDENCE FOR GENOTOXIC EFFECTS – RFR AND ELF DNA DAMAGE Dr. Lai
EVIDENCE FOR STRESS RESPONSE (STRESS PROTEINS) Dr. Blank
EVIDENCE FOR EFFECTS ON IMMUNE FUNCTION Dr. Johansson
EVIDENCE FOR EFFECTS ON NEUROLOGY AND BEHAVIOR Dr. Lai
EVIDENCE FOR BRAIN TUMORS AND ACOUSTIC NEUROMAS Dr. Hardell, Dr.Mild and Dr. Kundi
EVIDENCE FOR CHILDHOOD CANCERS (LEUKEMIA0 Dr. Kundi
MAGNETIC FIELD EXPOSURE: MELATONIN PRODUCTION. ALZHEIMER’S DISEASE. BREAST CANCER Dr. Davanipour and Dr. Sobel
EVIDENCE FOR BREAST CANCER PROMOTION (Melatonin links in laboratory and cell studies) Ms. Sage
EVIDENCE FOR DISRUPTION BY THE MODULATING SIGNAL Dr. Blackman

http://social-sante.gouv.fr/IMG/pdf/Rapport_BioInitiative.pdf

Ko zna gde je to do sada napredovalo. 2G je sa nama, jes, 3G, of kors, 4G ne mere se bez njega. WiFi and WiMax, vec prevazidjeni.
U najvai je 5G i li-fi. Nesto mi govori da se stare tehnologije ne gase, vec dodaju nove svakodnevno.
Valjda tako mora, ici napred. Stare tehnologije se gomilaju, a da se nove jos nisu u potpunosti razumele i jos manje ispitale bioloski gledano.

p.s.

ovo ce uskoro biti u mom posedstvu (u procesu dostave):
http://www.emfields-solutions.com/detectors/acoustimeter.asp, drugi modeli slede ako se ovaj pokaze dobrim

a ovo je u planu:
https://www.gigahertz-solutions.de/en/emf-meters/high-frequency/meters/444/hfew59bd-plus?c=137

slede pratece mere zastite/izolacije, posto Srbende u proseku ne doticu posledice u najavi +10 god. izlaganja.
Mada kada krene masovno potapanje njorki i najhrabrijima medju nama ce biti jasno (a mozda i nece) da je nesto trulo u drzavi Danskoj.

pa gospodo forumasi, screcno umrezavanje

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery folija 24.08.2016. 20:32 #622694

status: user
broj poruka: 997
sad sam stigao da pogledm malo bolje :)

Folija, `puka` je sreca ako se `potrefi` da se takve dve antene potrefe i rade solidno. Veoma je bitna antena da bude najmanja moguce povrsinski za 2.4Ghz ili 5Ghz, a onda uzmete satelitsku parabolu koja je fabricke izrade i usmerite na tu malu povrsinu antene e to ima ucinak.

Ovako nesto na brzaka, ako vam stoji tanjir :)

https://www.youtube.com/watch?v=RXMOCpBkiOI&index=2&list=PLAdxt1w7nxsnktN4rqsw6yiP4afgSLK36


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Dobar post 24.08.2016. 21:19 #622696

status: user
broj poruka: 4228
Treba ga pročitati od početka do kraja, prvo pogledati `moćni video` na početku.

Pozdravljam pokazani entuzijazam!

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper Re: shortee 24.08.2016. 21:26 #622698

status: user
broj poruka: 503

Samo 1,6 i 11-ti kanal se ne preklapaju, tako da ti 5 -ti nije od neke koristi

http://www.metageek.com/training/resources/why-channels-1-6-11.html

Takodje se prikljucujem pohvalama za clanak


:: Svaka cast za ovo neke stvari su mi sad jasnije i vidim gde sam gresi
:: @Markovic ,meni se cudna stvar desva imao sam 740n sa ddwrt na njemu i pokrivao mi je stan bukvalno isto kao i ovaj novi sto sam uzeo sa 3 antene mislim da je 941N..negde gresim sa ovim novim posto sam bio ubedjen da bi trebao da ima jaci signal.cak sam i kanale stavio na 20mhz i gledao koji je kanal najmanje opterecen,recimo kod mene u zgradi je to 5 nema nikoga na tom kanalu sem mene..pokusacu da stavim ovaj 740n u ripiter mod pa da vidim dali ce se poboljsati signal
:
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646098.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs