Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Linux i BCM4311 pomoć
STRANA 1 OD 1
offline71 Linux i BCM4311 pomoć 28.08.2016. 12:29 T63898

status: user
broj poruka: 462
Da li neko provereno zna koja od novijih distribucija ima u live modu drajvere za Broadcom BCM4311 karticu?Sve što je bazirano na Ubuntu nema,koliko sam video.Trenutno koristim neku prastaru verziju LXDE PCLinux OS-a,u njoj imaju drajveri,ali je baš stara.U persistance modu mogu da instaliram drajvere,mislim na novije distribucije,ali onda sve radi jako sporo.

Ako neko zna,unapred hvala...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Linux i BCM4311 pomoć 28.08.2016. 12:47 #622839

status: user
broj poruka: 18945
Probaj slax, debian live..
Evo ti linkovi za instalaciju:
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=896713
https://drndivoje.wordpress.com/2011/07/31/how-to-enable-broadcom-wireless-bcm4311-card-on-linux-mint-11/



:: Da li neko provereno zna koja od novijih distribucija ima u live modu drajvere za Broadcom BCM4311 karticu?Sve što je bazirano na Ubuntu nema,koliko sam video.Trenutno koristim neku prastaru verziju LXDE PCLinux OS-a,u njoj imaju drajveri,ali je baš stara.U persistance modu mogu da instaliram drajvere,mislim na novije distribucije,ali onda sve radi jako sporo
::
:: Ako neko zna,unapred hvala..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 28.08.2016. 13:52 #622841

status: user
broj poruka: 462
Zaboravio sam da napišem da nemam hard,zato mi treba live mode.Znam kako da ih instaliram,ali ti svakako hvala na linkovima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 29.08.2016. 17:41 #622874

status: user
broj poruka: 462
Ni slax,ni debian,ni mint 13 nemaju,jos neki predlog...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gosha70 Re: re 29.08.2016. 19:10 #622878

status: user
broj poruka: 192
probaj ovo http://porteus.org/. Ja sam u Slaxu bezuspesno pokusavao da aktiviram wifi na netbooku ali na ovom http://bit.ly/2bvcvn8 radi! Probaj i Slacko http://bit.ly/2bvqWrm


:: Ni slax,ni debian,ni mint 13 nemaju,jos neki predlog..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 30.08.2016. 20:17 #622913

status: user
broj poruka: 2001
https://www.youtube.com/watch?v=1sbcUcQtACQ
+
firmware-b43-installer (sudo apt-get install firmware-b43-installer, za preuzimanje tacnog/ih deb fajla/ova, mocices i sa live-a to da uradis, pa moduj iso fajl gde ti vec odgovara)
=
valjda trajno resenje, igraj se

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 31.08.2016. 16:50 #622962

status: user
broj poruka: 462
Hvala svima na pomoći čim uhvatim vremena probaću,pa javljam šta sam uradio.
Inače u pitanju je Dell Inspiron 6400 koji sam dobio pa skoro u raspadnutom stanju,pa mi se iskreno ne daju pare za hard.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 31.08.2016. 19:27 #622975

status: user
broj poruka: 9459
http://puppylinux.org/main/Download%20Latest%20Release.htm

Ako na njemu ne radi, onda nece ni na jednom. Sve i jednu mreznu i wi fi karticu koju sam probao je podrzavao.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 03.09.2016. 13:30 #623105

status: user
broj poruka: 462
Puppy je završio posao


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 03.09.2016. 17:10 #623112

status: user
broj poruka: 9459
Puppy je mama sto se toga tice. Dosta kartica mi nije radilo na Mint, Ubuntu, Kubuntu, Xbuntu, Lubuntu i ostalima, a na puppy rade.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 03.09.2016. 18:31 #623116

status: user
broj poruka: 18945
Ja imam problem sa jednom matorom Toshibom (Tecra), probao sam nekoliko distroa, ukljucujuci ubuntu, Debian, ali ne live, nego verzije koje se instaliraju, postoji problem sa drajverom za wifi, uspem da ga instaliram, ali nema konekciju, live mi ne igra.

Gile, ima li verzija Puppy-a koja se instalira?


:: Puppy je mama sto se toga tice. Dosta kartica mi nije radilo na Mint, Ubuntu, Kubuntu, Xbuntu, Lubuntu i ostalima, a na puppy rade
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 03.09.2016. 19:00 #623118

status: user
broj poruka: 9459
Ne postoji verzija, ali valjda moze da se zbudzi.
Nisam probao.
Sada vidim da valjda moze, pogledaj ovaj klip. Ako uspes, javi, jer ja trenutno ne mogu da probam, a zatrebace za neku makinu za surf , film i tako to.

https://www.youtube.com/watch?v=xxVOH3mo3Gw

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 04.09.2016. 16:33 #623132

status: user
broj poruka: 462
Isto kao i druge distribucije,dignes live mode i imaš opciju za install.Provereno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 04.09.2016. 16:43 #623133

status: user
broj poruka: 9459
Moguce. Znam da nije bila opcija sa starijim verzijama. Bile su samo Live, a postojala je caka da se sve upisuje na flesku, tako da postavke i instalacije ostaju, koliko se secam.

Mozda su sada ubacili i opciju `install` - super ako je tako.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 07.09.2016. 10:19 #623224

status: user
broj poruka: 18945
Ja imam problem sa jednom matorom Toshibom (Tecra), probao sam nekoliko distroa, ukljucujuci ubuntu, Debian, ali ne live, nego verzije koje se instaliraju, postoji problem sa drajverom za wifi, uspem da ga instaliram, ali nema konekciju, live mi ne igra.

Gile, ima li verzija Puppy-a koja se instalira?


:: Puppy je mama sto se toga tice. Dosta kartica mi nije radilo na Mint, Ubuntu, Kubuntu, Xbuntu, Lubuntu i ostalima, a na puppy rade
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .. 07.09.2016. 10:37 #623225

status: user
broj poruka: 9459
IM, nijesam probao, ali Offline71 kaze da moze.

Evo i ovde:
http://puppylinux.org/wikka/InstallationFullHDD

Probaj pa javni ovde da li si uspeo. :) Ja trenutno nemam gde da probam. Imam neki matori HP laptop, ali crko ATA kontroler i nece da prepozna HDD kako treba :(

I ja sam imao vise puta problem sa raznim distro. Live podignut sa USBa prepozna wi-fi karticu i radi najnormalnije, a kada ga install na HDD ni da cuje. Poludeo sam bio i nisam na kraju uspeo da resim problem. Pitao na vise Linux foruma i nista.

Linux izbegavam kad god mogu, ali nekad mi zatreba Live cisto da imam pristup netu i sl. Nemam zivaca da se natezem sa njim oko najbanalnijih stvari. Appget kad mi pukne nakon pola sata vukljanja, dodje mi da ga skrsim...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 07.09.2016. 19:05 #623253

status: user
broj poruka: 462
Ne znam sto mi ne verujete kad sam ga uspesno instalirao i to na hard pun bad sektora.Doduse onu tahrpup,slacko nisam probao.Dignes live i normalno instaliras.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 gilopile 22.09.2016. 19:37 #623968

status: user
broj poruka: 462
Da li si imao ovakav slucaj,nema sanse sa promenim frekvenciju procesora,zakucan na 800mhz i ni da mrdne.Probao,istu verziju linuxa,na druga dva laptopa sa T5450 i Atomom N 455 i tu normalno menja i prikazuje frekvenciju.I u realnom radu imam utisak da radi na 800.U podesavanjima imam opciju da izeberem od 800 do 1.73ghz ali to nema nikakvog uticaja.Probao razne verzije puppy-ja ista stvarNeka ideja...

http://www.upslike.net/imgdb/Screenshot-83ff38.png
http://www.upslike.net/imgdb/Screenshot(1)-1c8c99.png


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 22.09.2016. 20:19 #623972

status: user
broj poruka: 9459
Pokusaj na bateriju, bez prikljucenog adaptera. Onda bi morao da radi CPU u FULL-u ako je u power planu tako podeseno.

Hoce ako je slabiji punjac da obori multiplier i napon na CPU i samim tim i freq.

Pokusaj ipak da ga opteretis nekim full HD materijalom i vidi da li ce da digne freq.

Slab sam sa Linuxom, pogledaj gde su opcije za power plan pa prodzaraj.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 22.09.2016. 21:21 #623978

status: user
broj poruka: 462
E vidis dobro si me podsetio,pinjac nije slabiji ali nije original Dell,pa je vrlo moguce da je to razlog.Naci cu original pa cu probati kako se sa njim ponasa.Inace koliko god da ga opteretim ne menja frekvenciju,baterija mi na zalost ne radi.Probacu sa originalnim punjacem pa cu videti...Hvala


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 22.09.2016. 22:02 #623980

status: user
broj poruka: 9459
Onda je to u pitanju. Mora orig. punjac od toliko i toliko W za taj model, jer u suprotnom, zakucace CPU na najnizu vrednost.
Kada laptop skonta da mu je prikljucen odgovarajuci punjac, radice kako treba.

Da ti valja baterija, samo preko nje bi mogao CPU ici max.

Pogledaj koji punjac ide za taj model, cenim da je 90W.
Dakle, ne dolaze u obzir nikakvi univerzalni kunezi, mora original sa iglicom, preko koje dobija info o punjacu.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 25.09.2016. 09:05 #624030

status: user
broj poruka: 462
Nisam probao sa originalnim punjacem,ali prilikom promene memorije,bilo 1gb ubacio 2 gb iste brzine kao i prethodna ,poceo da skalira frekvenciju.I tako do prvog gasenja gde opet zakuca na 800mhz,pa opet promenim memoriju pa opet pocne da skalira...Probao i sa iskljucivanjem SpeedStep u biosu,prijavi da radi na 1.7ghz ali u realnom radu nije tako.Nemam pojma,ali imam utisak da nije do punjaca,da je do njega ne bi ni u jednom slucaju skalirao...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60287. Broj poslatih odgovora: 646212.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs