Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Stedljive sijalice
STRANA 1 OD 2  
MACHINE Stedljive sijalice 28.09.2016. 22:49 T64003

status: user
broj poruka: 5696
Gde se u centru moze naci veci izbor CFL sijalica? Treba mi nesto oko 24-27w, E27 grlo, 6500K (cold white) i da nije skuplje od 500 din. GE, Philips, Tungsram, Osram...


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Zašto baš centar 30.09.2016. 11:00 #624291

status: user
broj poruka: 304
Ne dajem neki odgovor,ali zašto si se vezao za centar? Ja ustvari ne znam nijedno mesto gde možeš da odeš i nađeš sve. Telefon pa proveravaš... Naravno zavisi od količine koju kupuješ.
Što bi rekla jedna naša pesnikinja: Otadžbina je ovo Srbina


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Stedljive sijalice 30.09.2016. 11:12 #624293

status: user
broj poruka: 18944
Imas prodavnicicu u Kraljice Marije, ulica kad se iz tunela izadje na Zel.Venac, pa prva ulica desno (posle stanice), sa leve strane kod Hummus-a

Takodje, ranije znam da je bila prodavnica na Tasu, ali tesko cu ti objasniti, u 27. marta, gde su auto-delovi, pa malo ispod prema Takovskoj na istoj strani, ali za nju nisam siguran da radi, dugo nisam prolazio.

Nije bas centar, ali blizu na Cuburi, imas i Super Battery Shop kod Kalenic pijace.

Ima i u Sarajevskoj, zaboravih broj, ali blizu parkinga na krivini, kad se skrene sa mostara.

Osram je dobar, ali je skup, sigurno je skuplji od 500din, bilo gde.

:: Gde se u centru moze naci veci izbor CFL sijalica? Treba mi nesto oko 24-27w, E27 grlo, 6500K (cold white) i da nije skuplje od 500 din. GE, Philips, Tungsram, Osram..
::
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Štedljive 30.09.2016. 11:39 #624294

status: user
broj poruka: 1234
Sijalice uopšte nisu štedljive.
Bacanje para.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 30.09.2016. 11:58 #624297

status: user
broj poruka: 9393
Ja sam ih kupovao u Home centru na Sajmu, trebale su mi nekakve specijalne, za lampe koje sam kupio kod njih. Medjutim, posle sam nasao nacin kako da u te lampe montiram obicne sijalice i provalio da im cene i nisu bas najbolje, ali je izbor ogroman. Ja sam kupovao Philips kod njih.
Proveri, reda radi a ni sajam nije bas daleko od centra.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Machine 30.09.2016. 12:06 #624298

status: user
broj poruka: 17086
U Pancevu ogroman izbor i odlicne cene http://elektrostar.rs/
Ja sam ceo stan zamenio sa led sijalicama pre par godina nijedna jedina nije crkla, a daju garanciju 5 godina na svaku sijalicu.

http://elektrostar.rs/rasveta/led?sort=p.price&order=ASC&limit=100

Pitaj ih da li rade dostavu/slanje/kurir.

@miki069
350 din led sijalica, trosi 7w, svetli kao sijalica obicna od 40w,
nadzivela je jedno 10 komada obicnih od 60-70 din, dok komplet sve u stanu nisam zamenio.
Cena , ulozeno dobijeno, kvalitet svetla, usteda struje, kako se ne isplati?
Ako mozes malo da pojasnis?

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: Re: Stedljive sijalice 30.09.2016. 12:43 #624299

status: user
broj poruka: 1492
Prodavnica kod Palilulske pijace (ispod Taša) je odavo zatvorena. Imaš prilično veliki izbor kod Bajlonijeve pijace (sad se zove pijaca Skadarlija). Kad kreneš od pijace ka Despota Stefana (bivša 29. novembra) sa leve strane je prilično velika radnja i cene su pristojne.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: Imas prodavnicicu u Kraljice Marije, ulica kad se iz tunela izadje na Zel.Venac, pa prva ulica desno (posle stanice), sa leve strane kod Hummus-a
::
:: Takodje, ranije znam da je bila prodavnica na Tasu, ali tesko cu ti objasniti, u 27. marta, gde su auto-delovi, pa malo ispod prema Takovskoj na istoj strani, ali za nju nisam siguran da radi, dugo nisam prolazio.
::
:: Nije bas centar, ali blizu na Cuburi, imas i Super Battery Shop kod Kalenic pijace
::
:: Ima i u Sarajevskoj, zaboravih broj, ali blizu parkinga na krivini, kad se skrene sa mostara
::
:: Osram je dobar, ali je skup, sigurno je skuplji od 500din, bilo gde
::
:: :: Gde se u centru moze naci veci izbor CFL sijalica? Treba mi nesto oko 24-27w, E27 grlo, 6500K (cold white) i da nije skuplje od 500 din. GE, Philips, Tungsram, Osram..
:: ::
:: ::
:: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Super 30.09.2016. 12:46 #624300

status: user
broj poruka: 1234
Bi bilo kada bi LED mogla da traje i 3 puta kao obična sijalica.
Međutim, ne traje. Kvare se češće.
Koštaju 10 puta skuplje.
Tako da uštede struje nema.
Kvalitet svetla je na strani običnih.

Garancija 5 godina?
Kako se ostvaruje?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 led sijalice 30.09.2016. 13:33 #624301

status: user
broj poruka: 3277
imam par led sijalica uzete preko KP no name to ne savetujem da se uzima jer na kutiji pise 2700k a dve svetle hladno belo. Posto mi stoje u dvoristu to mi i ne smeta.

Inace ovo smece od led sijalica koje ja imam(nema proizvodjaca) rade od januara 2016g od 12 do 18 sati dnevno i nijedna nije crkla a imam ih 5.

Tako da ovo sto dexter kaze stoji.

Sto se tice garancije od 5 godina to macki o rep okaciti.

SOKI JEBO TE KUPON VISE! :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 Re: Super 30.09.2016. 13:50 #624302

status: user
broj poruka: 2799
Garancija se ostvaruje tako što dobiješ racun.
Crkavaju ti zato što si kupovao šlj klasu sijalica.


:: Bi bilo kada bi LED mogla da traje i 3 puta kao obična sijalica
:: Međutim, ne traje. Kvare se češće
:: Koštaju 10 puta skuplje
:: Tako da uštede struje nema
:: Kvalitet svetla je na strani običnih
::
:: Garancija 5 godina
:: Kako se ostvaruje?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: Re: Super 30.09.2016. 14:05 #624304

status: user
broj poruka: 3277
ma super je to za racun ali eto kod mene u selendri dobices racun a prodavac kaze garancija do vrata :( a za led sijalicu od 6w ide cena 900dindzi.

Ali eto ova moja slj klasa radi za sve novce vec 9 meseci .) a mesecno sam menjao obicne sijalice tako da su se ove led sto imam vec isplatile a rade i dalje.

SOKI JEBO TE KUPON VISE! :D

:: Garancija se ostvaruje tako što dobiješ racun
:: Crkavaju ti zato što si kupovao šlj klasu sijalica
::
::
:: :: Bi bilo kada bi LED mogla da traje i 3 puta kao obična sijalica
:: :: Međutim, ne traje. Kvare se češće
:: :: Koštaju 10 puta skuplje
:: :: Tako da uštede struje nema
:: :: Kvalitet svetla je na strani običnih
:: ::
:: :: Garancija 5 godina
:: :: Kako se ostvaruje?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Super 30.09.2016. 14:16 #624305

status: user
broj poruka: 18944
A, kako objasnjavas ovo, ja volim recimo da uzimam samo Osram, pre jedno 7, ili 8 godina kupio sam minjonku za kupatilo, kuciste sijalice je pozutelo, jer je stariji model i greje se, sijalica jos uvek radi, nisam dobio garanciju, ali skoro sam kupovao isto Osram sa keramickim grlima, dobio sam garanciju 5god., kao i svaki garantni list uz fiskalni racun. Crkne ti u periodu od tih 5god., odes sa garancijom i zamenis za novu, samo sto nece da crkne.

U bivsoj firmi isto Osram sijalica za spoljnu upotrebu se nije gasila sigurno 7god., i danju i nocu je gorela, tek posle toliko godina je crkla, i to verovatno nesto od elektronike, sto moze da se popravi.

Philips je isto odlican, drugi brendovi mi nisu poznati, bilo bi lepo neko nesto da napise o tome ako zna. GE je velika firma, ali ja nisam zadovoljan kvalitetom, meni su cesto crkavale.

A krs sijalice Tungsram, GE, koje se prodaju za 75din nisu uopste vise kvalitetne kao ranije, tako da crkavaju kao dobar dan.


:: Bi bilo kada bi LED mogla da traje i 3 puta kao obična sijalica
:: Međutim, ne traje. Kvare se češće
:: Koštaju 10 puta skuplje
:: Tako da uštede struje nema
:: Kvalitet svetla je na strani običnih
::
:: Garancija 5 godina
:: Kako se ostvaruje?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @miki069 30.09.2016. 14:28 #624307

status: user
broj poruka: 17086
Auuuu kao da citam temu stari crt monitori i televizori su bolji od led/ips monitora/4k televizora...

Ajd redom:

!! Koštaju 10 puta skuplje. !!
Ostavio sam link, dobre sijalice kostaju oko 350/400/500 din, imam ih svih vrsta i cena
jer zbog razlicitih plafonjerki ne mogu svugde da uzmem najvece, jer ne mogu da stanu,
a obicna sijalica kosta 60-70 din. Dakle ne kostaju 10x skuplje.

!! Bi bilo kada bi LED mogla da traje i 3 puta kao obična sijalica. !!
Kod mene neke vec traju par godina,
dakle odavno su se vec isplatile i vec traju oko 10x duze od obicnih, za sad.

!! Tako da uštede struje nema. !!
7w,13w vs 60w ili vise , nema ustede struje na godisnjem nivou, ok.

!!Kvalitet svetla je na strani običnih. !!
Si ti video nekada led sijalicu i osvetljenje?
Svrati da uporedis kod mene pa onda odgovori opet.

!! Sto se tice garancije od 5 godina to macki o rep okaciti. !!
Komsija pored, crkla mu nakon tri godine (izbio mu osigurac zbog nevemena i grmljavine)
odneo ovde u Pancevu gde je i uzeo, zamenili mu za novu.

Sta vas jos zanima?

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Stedljive sijalice 30.09.2016. 14:32 #624308

status: user
broj poruka: 5696
Bilo nekad tu, nema sada

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Imas prodavnicicu u Kraljice Marije, ulica kad se iz tunela izadje na Zel.Venac, pa prva ulica desno (posle stanice), sa leve strane kod Hummus-a
::
:: Takodje, ranije znam da je bila prodavnica na Tasu, ali tesko cu ti objasniti, u 27. marta, gde su auto-delovi, pa malo ispod prema Takovskoj na istoj strani, ali za nju nisam siguran da radi, dugo nisam prolazio.
::
:: Nije bas centar, ali blizu na Cuburi, imas i Super Battery Shop kod Kalenic pijace
::
:: Ima i u Sarajevskoj, zaboravih broj, ali blizu parkinga na krivini, kad se skrene sa mostara
::
:: Osram je dobar, ali je skup, sigurno je skuplji od 500din, bilo gde
::
:: :: Gde se u centru moze naci veci izbor CFL sijalica? Treba mi nesto oko 24-27w, E27 grlo, 6500K (cold white) i da nije skuplje od 500 din. GE, Philips, Tungsram, Osram..
:: ::
:: ::
:: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 30.09.2016. 14:42 #624310

status: user
broj poruka: 9459
Daleko od toga da nema ustede naspram klasicne, ali ni blizu toliko koliko pise na kutiji.

Svi ti drajveri za pogon LED ne trose bas tako malo, jer dosta energije odlazi i na grejanje.

Ne moze on sa 220V da isporuci 12V 13W, a da je to konacna potrosnja.

U svakom slucaju, bar duplo manje vuku od klasicne, sto i nije toliko lose kada se saberu racuni na kraju godine, sto Dex rece.

Trajanje LED je jedno, a trajanje same elektronike drugo :)
Ako je sijalica skupa/ kvalitetna, vredi je popravljati ako je sav LED i dalje ispravan. Naravno, nece svako da je popravlja...otici ce u radnju i kupiti drugu, sto je normalno. ALi ima nas koji volimo da ceprkamo i popravljamo i sto da ne probati, jer delovi za taj drajver unutra neretko ne prelaze svi skupa 100din :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Stedljive sijalice 30.09.2016. 15:16 #624311

status: user
broj poruka: 18944
Cudi me, prolazio sam tu pre 3-4 meseca...


:: Bilo nekad tu, nema sad
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
:: :: Imas prodavnicicu u Kraljice Marije, ulica kad se iz tunela izadje na Zel.Venac, pa prva ulica desno (posle stanice), sa leve strane kod Hummus-a
:: ::
:: :: Takodje, ranije znam da je bila prodavnica na Tasu, ali tesko cu ti objasniti, u 27. marta, gde su auto-delovi, pa malo ispod prema Takovskoj na istoj strani, ali za nju nisam siguran da radi, dugo nisam prolazio.
:: ::
:: :: Nije bas centar, ali blizu na Cuburi, imas i Super Battery Shop kod Kalenic pijace
:: ::
:: :: Ima i u Sarajevskoj, zaboravih broj, ali blizu parkinga na krivini, kad se skrene sa mostara
:: ::
:: :: Osram je dobar, ali je skup, sigurno je skuplji od 500din, bilo gde
:: ::
:: :: :: Gde se u centru moze naci veci izbor CFL sijalica? Treba mi nesto oko 24-27w, E27 grlo, 6500K (cold white) i da nije skuplje od 500 din. GE, Philips, Tungsram, Osram..
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jammin ^^ 30.09.2016. 18:00 #624313

status: user
broj poruka: 234
Prije 3,4 godine kupio 6 led sijalica, Osram i Philips, prva crkla poslije 14-15 mjeseci, druga izdrzala 17-18 mjeseci, ostale jos zive.

Obicne sijalice su vjerovatno zdravije, zivotni vijek im se moze znatno produziti ako se malo smanji napon.

Mjerio sam potrosnju LED sijalica, potpuno se poklapa sa onim sto pise na njima.
Mozda mjerenje nije bas najtacnije, radjeno je pomocu digitalnog brojila (novo bazdareno), sve istekano, samo sijalice upaljene..., poklopilo se u 1W.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: Stedljive sijalice 30.09.2016. 22:37 #624322

status: user
broj poruka: 4228
Možda si naveo ulicu koju si hteo, ali to nije ta kraljica.

Pozdrav!

Vlada

:: Imas prodavnicicu u Kraljice Marije, ulica kad se iz tunela izadje na Zel.Venac, pa prva ulica desno (posle stanice), sa leve strane kod Hummus-a
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Stedljive sijalice 30.09.2016. 22:40 #624324

status: user
broj poruka: 18944
Nije ni kraljica, a nije ni Marija :)


:: Možda si naveo ulicu koju si hteo, ali to nije ta kraljica.
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
:: :: Imas prodavnicicu u Kraljice Marije, ulica kad se iz tunela izadje na Zel.Venac, pa prva ulica desno (posle stanice), sa leve strane kod Hummus-a
:: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Ušteda 01.10.2016. 10:30 #624344

status: user
broj poruka: 1234
Ne postoji. Samo trpškovi.
I fenol i živa.

http://www.prekoramena.com/t.item.209/istine-i-zablude-o-stedljivim-sijalicama.html


Evo malo o kvalitetu svetla:

http://mondo.rs/a275200/Info/Ekonomija/MONDO-Stedljive-sijalice-ne-stede-i-zdravlje.html

Ako su nekome već sjebale hormone, onda terapija.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ma covek ni ne treba da 01.10.2016. 10:45 #624345

status: user
broj poruka: 3277

uzima CFL (compact fluorescent lamp ) ili ti stedljive sijalice vec LED sijalice sto racunam da je vec i sam skontao.

SOKI JEBO TE KUPON VISE! :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Ušteda 01.10.2016. 11:21 #624351

status: user
broj poruka: 5696
Ako ti verujes bezrezervno i nekriticki svakoj internet skrabotini ili pozivanju na neku tamo naucnu studiju onda si ti bas u problemu i opasnoj zabludi.

Razmisli malo o tome

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Ne postoji. Samo trpškovi
:: I fenol i živa
::
:: http://www.prekoramena.com/t.item.209/istine-i-zablude-o-stedljivim-sijalicama.htm
::
::
:: Evo malo o kvalitetu svetla
::
:: http://mondo.rs/a275200/Info/Ekonomija/MONDO-Stedljive-sijalice-ne-stede-i-zdravlje.htm
::
:: Ako su nekome već sjebale hormone, onda terapija
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Škrabotina 01.10.2016. 11:54 #624355

status: user
broj poruka: 1234
Piše lepo ko je autor škrabotine:

O autoru studije Nebojša Radivojević (1971) završio je studije arhitekture u Beogradu i specijalističke studije za lighting design na Univerzitetu Vizmar/Nemačka i Kraljevskom tehničkom univerzitetu u Stokholmu/Švedska. Član međunarodne asocijacije profesionalnih lighting dizajnera (PLDA). Gostujući predavač na Kraljevskom tehničkom univerzitetu (KTH) u Stokholmu, Švedska.

Možda ste vi kompetentiji od autora škrabotine.



Šta preduzeti kada se kompaktna fluo sijalica razbije u stanu, a što nije istaknuto na fabričkim pakovanjima?

Otvoriti prozor i napustiti prostoriju. Provetravati 15 minuta.
Sakupiti staklene ostatke sijalice korišćenjem krutog papira ili kartona (nikako golim rukama obzirom da živa prodire kroz kožu)
Lepljivom trakom sakupiti male fragmente stakla
Pod obrisati vlažnim papirom ili krpom Ukoliko se preostali ostaci usisavaju, kesu iz usisivača nakon čišćenja treba izvaditi Sve predmete upotrebljene za čišćenje, kao i kesu iz usisivača, treba odložiti u plastičnu kesu, i dobro je zatvoriti
Odeću ili posteljinu na koje su pali delovi sijalice ne treba više upotrebljavati, već ih treba baciti

Uputstvo Agencije za zaštitu životne sredine SAD (“U.S. Enviromental Protection Agency”) za odlaganje slomljenih kompaktnih fluo sijalica


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Škrabotina 01.10.2016. 12:14 #624356

status: user
broj poruka: 5696
Napisano je da je osoba X to i to. Da li TI mozes da proveris da li je to tako???

Ovo nisu renomirane novine, sajt ili naucni forum od ugleda koji sebi, zbog komercijalnih ili bliskih razloga, ne bi mogao da postavi sta god. Pa olovo se do skora prodavalo u svemu kroz proizvodni proces: U hrani, u gorivu, u novinama...pa su lekari i tadasnji tehnolozi govorili kako to nije toksicno i kako je u redu.


Ukratko, ako si iole ozbiljan neces verovati svemu slepo, vec ces na vise mesta proveriti tvrdnje i sam doneti zakljucak. To oko fluo baziranih cevi je cista glupost. Najveci procenat industrije je koristio upravo neonsko/fluo osvetljenje zbog usteda, kvalitetnijeg svetla, trajnosti i na kraju eko prihvatljivosti.

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: Piše lepo ko je autor škrabotine
::
:: O autoru studije Nebojša Radivojević (1971) završio je studije arhitekture u Beogradu i specijalističke studije za lighting design na Univerzitetu Vizmar/Nemačka i Kraljevskom tehničkom univerzitetu u Stokholmu/Švedska. Član međunarodne asocijacije profesionalnih lighting dizajnera (PLDA). Gostujući predavač na Kraljevskom tehničkom univerzitetu (KTH) u Stokholmu, Švedska
::
:: Možda ste vi kompetentiji od autora škrabotine
::
::
::
:: Šta preduzeti kada se kompaktna fluo sijalica razbije u stanu, a što nije istaknuto na fabričkim pakovanjima
::
:: Otvoriti prozor i napustiti prostoriju. Provetravati 15 minuta
:: Sakupiti staklene ostatke sijalice korišćenjem krutog papira ili kartona (nikako golim rukama obzirom da živa prodire kroz kožu
:: Lepljivom trakom sakupiti male fragmente stakla
:: Pod obrisati vlažnim papirom ili krpom Ukoliko se preostali ostaci usisavaju, kesu iz usisivača nakon čišćenja treba izvaditi Sve predmete upotrebljene za čišćenje, kao i kesu iz usisivača, treba odložiti u plastičnu kesu, i dobro je zatvoriti
:: Odeću ili posteljinu na koje su pali delovi sijalice ne treba više upotrebljavati, već ih treba baciti
::
:: Uputstvo Agencije za zaštitu životne sredine SAD (“U.S. Enviromental Protection Agency”) za odlaganje slomljenih kompaktnih fluo sijalic
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 e jbg 01.10.2016. 12:42 #624357

status: user
broj poruka: 17086
Alu Folije brzo na glavu svi!

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: e jbg 01.10.2016. 17:58 #624368

status: user
broj poruka: 4228
http://mojkontakt.com/2016/07/da-li-je-koristenje-aluminijumske-folije-stetno-za-zdravlje/

Pozdrav!

Vlada

:: Alu Folije brzo na glavu svi
::
:: Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
:: GPU:GTX 970 Gigabyte G
:: Ram:10 Gb Kingsto
:: SSD: Patriot 240gb +HDD 500g
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650
:: Keyboard: Natec RX2
:: Mouse:Mx 518+v7 blood
:: Screen: ViewSonic 27
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646168.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs