Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Decji hor iz Beograda peva heavy metal pesme!!!! VIRAL VIDEO!!!
STRANA 1 OD 1
perrakojot Decji hor iz Beograda peva heavy metal pesme!!!! VIRAL VIDEO!!! 13.10.2016. 19:38 T64057

status: user
broj poruka: 985
Ovo je snimak decjeg hora OSNOVNE skole Ivo Andric, u obradi heavy metal numere HEART OF STEEL, cuvene grupe MANOWAR, koji je zapalio internet,sve moguce svetske casopise, pa i sama grupa MANOWAR je podelila pesmu na njihovom fejsbuk profilu,stotine hiljada serovanja,lajkova,vredi poslusati.... Naici na ovakvo razumevanje direktora skole,nastavnika i ucenika je nesto sto samo u Srbiji moze da se nadje :) Dirigentkinja i osoba koja je osmislila i sprovela u delo sve ovo je nastavnica muzickog,moja dobra prijateljica-Jovana Obradovic .... poslusajte.....uzivajte.....

https://www.youtube.com/watch?v=vpJm6uMrc7M
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re. 13.10.2016. 21:27 #624959

status: user
broj poruka: 1017
Emotivno sam vezan za doticnu shkolu.
Jeste da sam je pohadjao sredinom `proslog veka`, ali i dalje me nostalgija vuce :)
Osim ove pesme na YT kanalu vidim da ima jos dosta obrada.
Tvoja prijateljica je mozda dozivela da upozna izvesnu Nadezdu Pavlovic (moja bivsa nastavnica muzickog)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot da da 13.10.2016. 21:38 #624960

status: user
broj poruka: 985
Jovana i njen hor imaju jos puno obrada,i Bruce Dickinsona,SCORPIONS i slicnih,a cak je i nastavnike skole uspela da nagovori da za priredbu pevaju pesmu grupe EKV-Kao da je bilo nekad... JAKO VODI RACUNA DA PESME IMAJU NEKU DUBOKU POUKU,IAKO SU METAL I ROCK PESME, i inspiraciju dobija kroz svakodnevni zivot,druzenja sa prijateljima,razgovore o pesmama..... a posto vec vise od 10 godina radi u toj skoli,moguce da je upoznala osobu koju spominjes :)

https://www.youtube.com/watch?v=931BWr4dblI


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
FENRIR ... 13.10.2016. 22:32 #624965

status: user
broj poruka: 257

Hvala na ovome!Ulepša mi dan...-)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ... 13.10.2016. 22:46 #624966

status: user
broj poruka: 985
Nema na cemu.... Svako ko zeli da poslusa nesvakidasnje izvedbe starih dobrih pesama,neka baci pogled na Jovanin kanal na jutjubu,ima ranijih pocetnih radova,ali tek od pre nekoliko dana je pocelo ozbiljno da se diskutuje o njenom radu,i naravno 99% su maksimalno pozitivni komentari....


::
:: Hvala na ovome!Ulepša mi dan...-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 RE: da da 13.10.2016. 22:52 #624967

status: user
broj poruka: 6086
Pa pavr, a i hevi metal su prepuni pesama sa dubokom poukom, samo je pitanje koliko njih deca mogu da otpevaju na zadovoljavajućem nivou. Ipak su one pravljene za vanserijske pevače i pevačice.
Uglavom, veoma je lepo videti da neko od nastavnika pokušava da upozna decu sa rokom i metalom, dok još ima šanse da počnu da slušaju nešto drugo osim zvezda šljama.


i5 2500K/Enermax T40-TB/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 850 EVO 250GB/Sapphire RX 480 Nitro+ OC/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/NZXT H440 V2/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech A90


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tonce Re: re. 14.10.2016. 12:44 #624990

status: user
broj poruka: 408

i5 2320 3.0MHz
Gigabyte GA-Z77M-D3H
DDR3 8 GB Kingston Xyper 1600
Powrecolor R9 270 TuboDuo
Cooler Master 332 Elite
Logitech X-230
Philips 22`
LC Power 650W Green Power V2.3

:: .
:: Jeste da sam je pohadjao sredinom `proslog veka`, ali i dalje me nostalgija vuce :
:
:: `Njegov poslednji prijatelj je umor krajem prosloga veka` Maratonci
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
max888 У мочвари пинкових звезда и звездица... 15.10.2016. 00:42 #625005

status: user
broj poruka: 241
Нешто лепо. =)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Jock 15.10.2016. 01:04 #625009

status: user
broj poruka: 1389
Ovo kao na koncertu kad puste publiku... Nema snage kao kod Manowara...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sama pesma i nije b0gznasta - jos jedna u moru ``hm balada``... 15.10.2016. 03:28 #625015

status: user
broj poruka: 10985
A izvodjenje ovoga hora je previse mlako...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Torto, ajd ne dipr, majke ti 15.10.2016. 19:02 #625048

status: user
broj poruka: 6086
Da su metal pesme toliko jednostavne za pevanje, pevale bi ih i zvezde šljama.
Ovo je hor iz redovne, a ne osnovne muzičke škole.
Zato, bolje kupi sebi GTX 1060 sa 3GB RAM-a, nego što se petljaš u stvari u koje se očigledno ne razumeš.


i5 2500K/Enermax T40-TB/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 850 EVO 250GB/Sapphire RX 480 Nitro+ OC/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/NZXT H440 V2/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech A90


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Slusaj sine, obrisi sline, ne budi alav jos si AMDbalav.... 16.10.2016. 19:37 #625094

status: user
broj poruka: 10985
DMajstore moj, ja sam bio tu, na koncertima na kojima su izrastali hm bendovi. Radjali se, pa izrastali. Ti si dosao onda kada su te stvari bile vec bajate... Fali ti uvod u citavu tu pricu da bi mogao da imas pravu percepciju i kriticku distancu.

GTX1060? Hajde da zajedno kupimo po jednu GTX1060 (za mene ipak ona sa 6GB memare) - ove madjarske veze daju popust na kolicinu. Ti bi najzad kompletirao PC a ja bih imao bolju kartu od ove koju sada imam.

Jedna lepa balada (a sabo poznata na ovim prostorima i šire)
https://goo.gl/gG6eO2
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Slusaj sine, obrisi sline, ne budi alav jos si AMDbalav.... 16.10.2016. 20:02 #625099

status: user
broj poruka: 6086
Bio si na koncertima!? Vau. Ostadoh bez reči!
I to te čini stručnim po pitanju kvaliteta izvođenja neke kompozicije?


i5 2500K/Enermax T40-TB/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 850 EVO 250GB/Sapphire RX 480 Nitro+ OC/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/NZXT H440 V2/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech A90


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed To je JEDNA od stvari koje me cine, relativno, strucnim po ovom... 16.10.2016. 22:32 #625109

status: user
broj poruka: 10985
pitanju. Nije nevazno ni to sto sam pasionirani audiofil (tek) 40-i-kusur godinica, tokom kojih sam preslusao nekoliko desetina hiljada LP, sta albuma sta kompilacija (trenutno ih imam oko 2000 komada), singlova i kaseta (ostalo mi je dvestotinak audio-kaseta i oko 500 originalnih CD)...promenio desetak analognih gramofona i isto toliko kaset-dekova, dvadesetak pojacavaca i otprilike isto toliko pari zvucnickih kutija (ostao mi jedan Thorens, dva cassette decks, jedan stari, stereo risiver, stari stereo pojacavac i noviji surround risiver i desetak pari hifi zvucnickih kutija plus 4 sabvufera)... Mojoj malenkosti u prilog verovatno ide i cinjenica da sam do veoma sitnih, (sićanih ki slavuji) detalja upoznat sa muzickom produkcijom rok/dzez/bluz/-ere, uz izvesno poznavanje New Orleans i Mississippi Delta scena (period izmedju dva Svetska rata), sve ovo sa naglaskom na ``gitarsku muziku``, dakle, od Charley Patton-a i Blind Boy Fuller-a, pa preko Dzimija Hendriksa do Toma Morela i Stiva Veja, od Sabikasa do Paka de Lusije, od Lesa Pola i Dzoa Pasa do Meklaflina i Vlatka Stefanovskog itd. itd. i sto bih o svemu tome mogao da ti pricam toliko dugo da bi me ti slusao otvorenih usta zaboravivsi na zedj i glad te bih ja tako postao uzrocnikom tvoje smrti (tvoje smrti, ne i moje, jer ja zivim od muzike i price i za muziku i pricu) itd. itd. itd.
He, he, he... Brate, dosta za danas, valja nam poslusati malo mjuze... Da vidimo, da vidimo sta to odavno ne poslusasmo...aha! - dobri, stari Robert (King) Dzonson, u interpretaciji Erika Kleptomana...

https://goo.gl/wwc1G8
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ..... 17.10.2016. 00:22 #625117

status: user
broj poruka: 3346
Tortozder.

Znas li da dve osobe koje stoje ispred istog izvora zvuka, bio to pravi ili iz bilo kog setup zvucnika, pojacala, plejera i sadrzaja, ne cuju isto. Zbog toga sto smo svi razliciti, sto dvojica ili vise ne mogi bas stajati na istom mestu. Cak i ako cujes veci opseg od drugih, cujes ga opet drugacije od drugog lika koji moze da cuje isti opseg. To ti dodje kao kada imas dva razlicita mikrofona. Isti su opsezi i svasta nesto, ali drugacije reaguje. Cak i sam mozak to drugacije interpretuje. Isto kao i sa bojama, ocima, celom senzorikom jednog tela, kao i sa svim drugim uticajima.

Tako da prica o audiofiliji je idiotizam. Niti te broj odslusanih pesama, raznih izvodjaca, ne cini pametnijim. Isto kao i kod knjiskih moljaca. Broj knjiga te ne cini pametnijim. Informisanim da, ali ne pametnijim.

Ova deca, kao hor imaju dobar izbor pesama interpretirano na drugaciji nacin i to na nasim prostotima, gde su krme na raznju, rakija i zavid komsije na prvom mestu.

A kad si se vec naslusao pesama, da li shvatas sta je pesma? Sta je melodija, sta je rec? Izrazavanje jedne svesti kroz alate. Pesma je jedna prica, interpretirana na odredjen nacin. Neko ima glupe price i losu interpretaciju (savremena instant muzika), dok drugi imaju dobru pricu i sablonsku muziku. Treci imaju dobru pricu i dobar sklop melodije. Klinci i njihova profanka su odabrali nesto dobro, tako nemoj da poredis sa uspesnim bendovima i nekima koji su nastali. Neki od ovih klinaca moze postati bolji od svih bendova. Tako prekini da kenjas. Ne znas ishode ljudskih zivota. I ne, ne moze svako biti predsednik propaganda, a ni ti koji si se naslusao necega mozes da mudrujes. Niti bilo ko. Nismo se rodili pametni, niti cemo umreti pametni. Biti kritican prema klincima koji drndaju vunu, bleje na cosku i svaka druga rec im je brate, to je OK.
Kad bude sutra neko od njih blejao i kretenisao se (znate na koji mentalitet mislim), tada budi kritican.




_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Neksus, pripazi na pleksus (ispod kojega je i seksus). Henri Miler... 17.10.2016. 01:00 #625119

status: user
broj poruka: 10985
dixit...
Ja sam upravo bio iskoristio ono sto si ti napisao (pre nego sto si se i javio) - razlicitost, pravo na utisak itd. Izrazio sam svoje misljenje. Obrazlozenje i prica o audiofiliji su dosli na zahtev DMajstora (za razliku od tebe, on smatra da treba da se ``bude strucan``, te da se ja ``petljam u stvari koje ne razumem``) .

Nisam govorio (pisao) o pameti (odakle ti to?). Tvrdio sam samo da ne govorim NAPAMET. Svako ima svoje misljenje (i guzicu) ali nema svako iskustvo, znanje, zalaganje, ulaganje...koje mu daje izvesni kredibilitet. Slozices se sa mnom, verovatno, da nije svejedno da li misljenje izneseno u kontekstu neke rasprave o muzici potice od osobe koja je tu i tamo, u autobusu ili taksiju cula poneku pesmu sa radija ili je rec o nekome ko ima ozbiljno slusalacko iskustvo, afinitet za muziku i istinsku ZAINTERESOVANOST za ovu temu.

Ponavljam (elemente koje smatram bitnim za ovu temu): sama pesma nije b0gznasta a izvodjenje je neubedljivo. Da, klinci su to, amateri, ali, opet govoreci iz licnog iskustva (sam sam bio clan skolskih horova i u osnovnoj skoli i u gimnaziji) tvrdim da je doticna izvedba slaba, malokrvna, bledunjava... Preko volje, kao da rade domaci zadatak iz predmeta koji bas i ne vole...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire @nexus2000 17.10.2016. 01:22 #625120

status: user
broj poruka: 18472
Nemam razlog nikog da branim ali koliko kod se tortojed iskenjao (tvoj odabir reci i izraza na tvom nivou) toliko si sada i ti.

Pod dva, svako ima pravo na svoje misljenje, to je sloboda izrazavanja, kao i na kritiku.
Kritika je ekspresija jedne individue, proizvod licne impresije na osnovu percepcije tog pojedinca.

Kritika moze da bude osnovana i neosnovana ali svakako je prihvatljiva u oba slucaja, bila ona negativnog karaktera tj. prihvatanje neceg u negativnom kontekstu ili ti ne poimanje kritike u korisne svrhe - jak ego ili pozitivnog - prihvatanje neceg u pozitivnom svetlu kao sto je recimo pohvala. Pohvala svima prija, i onim manje iskompleksiranim i sujetnim ili neiskompleksiranim licnostima, priorodnim osobama - da postoje i takve osobe naravno.

Deo o kom si opisivao nacin pristupa i samog gledista prema muzici kao i prema svim ostalim stvarima nije bas onakakav kakav ti smatras da jeste.

Muzika poseduje vise dimenzija, kako ces je doziveti zavisi od tvoje senzitivnosti, sto si senzitivniji to je tvoj muzicki duh kreativniji a to je sve vezano za talenat, ne sluh vec talenat. Sluh moze da ima svako i da pogodi melodiju ali to ne znaci da je talentovan.

Sve ima svoju vrednost i svoj nivo kvaliteta i naravno da je moguce oceniti svako delo.
Tacno je da nismo svi kompetentni i da ne cujemo svi isto - zasto ne cujemo objasnio sam da je to zbog senzitivnosti na sam pojam muzike i zvuka direktno vezano za kapacitet pojedinca tj. njegov licni talenat.

Zavisno iz koje perspektive posmatras ovaj primer, ovaj deciji hor takvi ce i biti kriterijumi.

Ja mogu da ti nadjem gomilu nedostataka a da za paralelu kao drugi primer uzmem isto tako deciji hor na tom nivou uzrasta koji ce dati realan odnos i prikazati realno stanje koliko je ovo dobro ili ne.

Nije posteno ni nesto velicati ako tu ne pripada a nije posteno ni nesto popljuvati ako isto tako nije toliko lose.

Ako neko nije profesionalac u svom poslu, recimo kada je rec o muzici koju ste pomenuli onda svoj zakljucak donosi iskljucivo na nivou impresije i to moze da bude pogresno.

Cak i ozbiljnije muzicare nekad ponese impresija jer ne umeju da izoluju osecanja koja imaju prema nekom delu, izvodjacu i sl. Sa druge strane imas one koji jednostavno znaju i umeju da daju procenu koja je jednostavno tacna - tu ne postoji subjektivan karakter.

Isto tako i obicni ljudi znaju da procene dobro, ne moraju da se bave profesionalno muzikom da bi znali da kazu da li je i koliko nesto dobro. Opet se vracamo na istancana cula, senzibilitet..

Da ne duzim. Hteo si nesto da kazes, samo si se dzabe upleo u previse kompleksnu stvar koju ni sam ne razumes dovoljno..

Svako dobro.

P.S. (update) Post sam pisao pre postovanja gore tortojedovog novog posta. Cisto da se zna da sadrzinu njegovog novog posta nisam ni znao.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Ponovo pričaš stvarni koje nemaju mnogo veze sa životom 17.10.2016. 08:06 #625132

status: user
broj poruka: 6086
Da li ti sviraš ili pevaš 40-ak godina? Da li se baviš producijom? Šta me briga koliko imaš ploča, kaseta, pojačala i ostalih čuda! To te i dalje ne čini stručnjakom za muziku, već audiofilom, kao što si i sam rekao! Treba da završiš prvo osnovnu, pa srednju muzičku, pa akademiju i onda da komponuješ, sviraš ili pevaš 40 i kusur godina. Čak i onda možda nećeš moći da se smatraš stručnjakom! Zato, batali svoju standardno praznu priču! Jer ko se hvali, sam se kvari!

PS: Onog mog GejTX 1060 ostavljam tebi da ga sa svojim turiš u SLi!


i5 2500K/Enermax T40-TB/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 850 EVO 250GB/Sapphire RX 480 Nitro+ OC/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/NZXT H440 V2/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech A90


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 17.10.2016. 22:01 #625179

status: user
broj poruka: 3346
@Sky

Kritiku ima svako. Ako je kritika lupanje gluposti, onda to nije kritika. To je lupanje gluposti. On blati decu, koja na ovaj nacin prezentuje obradu dobrih pesama. Ali, ocigledno da tortozder je utripovao da ce sad tu da bude profi bubnjar, profi gitarista sa distorzijom, ma sve u full-u, osim decijih vokala.
Drugo, kada se stvarno naslusas mnooogo pesama, tekstova i svega ostalog. Retko je sta sto moze da impresionira. Ako sagledamo celokupnu zbirku pesama, 90 odsto je zasnovano na istim zivotnim situacijama (tekst). Muzika, takodje. Nije to nista novo i sasvim normalna stvar. Nego me tortozder iznervirao sa svojom kritikom, koja je apsolutno lupanje gluposti, koje je pokusao da nadomesti audiofilstvom i brojem odslusanih pesama, raznih izvodjaca.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Nexus, evo jos jednom da dopunim.. 17.10.2016. 22:34 #625181

status: user
broj poruka: 18472
Ma ja sam tacno znao sta je bio povod za napusavanje, meni je to jasno.
Ali generalno gresis i ti i Dusan Master. Ako su deca ne znaci da treba da budu postedjena realne objektivne kritike. Uglavnom su svi navikli da kriterijumi za decu budu dosta nizi.

Kriterijumi moraju da budu isti za sve shodno mogucnostima tog uzrasta. Ali sta cemo sa primerima koji su zaista pravi kvaliteti, iznad prosecni talenti kao npr. ovako nesto:

https://www.youtube.com/watch?v=LnL4F_vJV2o

Nasumicno sam izgooglao, uopste nisam vrsio selekciju, ovo je prvo na sta sam naisao.

Tehnika, vibrato koji je bolji od mnogih ozbiljnih odraslih vokala, odlicno intoniranje itd da ne duzim sa pojasnjenjima..
Uporedi to sada recimo sa ovom decom i izgledace smesno..

Kapiras da covek mora biti realan i da bez obzira sto su deca ipak mora postojati neka objektivnost. Nazalost nisu ljudi toliko talentovani kao sto se kod nas pogotovu kod nas u nasoj zemlji predstavlja. Velikim delom se radi o proseku i ispod toga.

Svugde postoji standard, to morate da shvatite i tu emocije ne smeju da prevladaju.

Ja podrzavam nastavnicu, devojku koja ulaze trud i usmerava tu decu tim putem, to je veoma retko doziveti u nasoj zemlji i naravno da zelim da vidim vise toga, da se muzicka svest ovog naroda, dece i mladih ljudi probudi i da se kultura podigne na znatno visi nivo. To je zaista za pohvalu i tu nema sta da se kaze vise osim samo napred.

Sto se tice procene pojedinca. Opet moram da skrenem paznju na velike zablude nekih od vas. Biti muzicki obrazovan ne znaci biti i talentovan, biti muzicki obrazovan ne znaci i razumeti muziku, biti muzicki obrazovan ne znaci umeti osetiti muziku, biti muzicki obrazovan ne znaci da ces pravilno shvatiti muziku i njene dimenzije. Sve zavisi od tvojih kapaciteta, od senzitivnosti, od talenta i sto si talentovaniji to je tvoj muzicki duh napredniji. Ne koristi se dzabe izraz `Umetnicka dusa`. To su senzitivni ljudi koji osecaju najmanje sitnice, promene i varijacije, dubinu nekog dela i njen kvalitet.

Mnogi poznati i priznati svetski muzicari nemaju dana muzicke skole, cak ni one osnovne ali su iza sebe ostavili velika dela.

Takodje naslusanost muzickih dela isto tako ne znaci da si strucnjak da procenis kao sto ne znaci da ce ti sve ostalo zvucati posle lose.

Jos jednom napomenucu, ne moze da se generalizuje, stvar je mnogo, mnogo kompleksnija nego sto na prvi pogled deluje.

Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 17.10.2016. 22:41 #625183

status: user
broj poruka: 3346
Razumeti muziku, treba razumeti zvuk.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs