Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
problem sa mrezom
STRANA 1 OD 1
Modena problem sa mrezom 08.11.2007. 18:20 T6411

status: user
broj poruka: 497

Imam Pc i lap top pa sam resio da ih umrezim,U pitanju je LAN i povezao sam ih sa ukrstenim kablom i mreza radi dobro sem sto mi nece PC da prepozna lap top.Sherovo sam particiju od PC-a i lap top ga lepo nadje u Network place a kad sherujem particiju lap topa -PC ne moze da ga prepozna.
Uradio sam network setup i opet nishta.Obe mashine imaju xp sp2,adrese sam im namestio 172.16.0.1 za PC i za lap top 172.16.0.2 i postavljeni su pod isti workgroup.
Ako neko zna sta je u pitanju,bicu mu zahvalan.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC ovako 08.11.2007. 20:03 #32499

status: user
broj poruka: 9388
zadaj im ip adrese 10.10.0.1 i 2
ako nece ni tako, onda na obe masine prodji kroz Network ID wizard (desni klik na my computer-computer name pa tu imas taster). Proradice ti sigurno, ima xp ponekad taj fazon da zabaguje ali netvork aj di resava problem.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Modena Nece ni tako 08.11.2007. 21:36 #32503

status: user
broj poruka: 497
Uradio sam sve tako i opet sve isto,pokusacu sutra jos da probam.
Pozdrav

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Nece ni tako 08.11.2007. 23:31 #32515

status: user
broj poruka: 9388
Iskljuci na obe masine fajervol, pokusaj da im pristupis (masinama), ako uspes, ukljuci opet fajervol i vozi. Takodje i sa nekim antivirusom i sl...


:: Uradio sam sve tako i opet sve isto,pokusacu sutra jos da probam
:: Pozdra
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Re: Nece ni tako 08.11.2007. 23:48 #32522

status: user
broj poruka: 4515
Ako ni ovo nece
Promeni Workgroup restartuj oba racunara i stavi fiksne adrese iz privatnog opsega klase c
192.168.0.1 192.168.0.2
zatim ako ne vidis sta je serovano idi u my network places - view workgroup computers i sacekaj da ti nadje komp..... posle toga udji u neki serovani folder i napravi shortcut na destopu.

Klasican bag danas vidi u my network places sutra ne......

:: Iskljuci na obe masine fajervol, pokusaj da im pristupis (masinama), ako uspes, ukljuci opet fajervol i vozi. Takodje i sa nekim antivirusom i sl..
::
::
:: :: Uradio sam sve tako i opet sve isto,pokusacu sutra jos da probam
:: :: Pozdra
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Modena USPELO!!! 09.11.2007. 11:27 #32545

status: user
broj poruka: 497
Promenuta IP adresa na 192.168.0.1 i na drugom 192.168.0.2,zatim promenio ime workgroup-a i restartovani oba PC.Odem na network place kad ono opet PC nece da prepozna lap top i onda odem u workgroup i tu ga prepozna odma i lepo prebacim particiju od lap topa na desktop i sve lepo radi.
HVALA PUNO NA POMOCI!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646150.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs