Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Pucketanje prilikom reprodukcije zvuka desktop racunar
STRANA 1 OD 1
duqp Pucketanje prilikom reprodukcije zvuka desktop racunar 30.10.2016. 11:36 T64129

status: user
broj poruka: 3466

Ovako, jos nisam upucen skroz koje su komponente u pitanju

Desktop racunar star nekih 6 godina i ima 2x2gb rama i 3x hdd 120gb 500gb i 1tb
Neki intel 2.5ghz pominjali su quad

Integrisana zvucna i jedna onako ozbiljnija ulazi izlazi i razne zajebancije (estradni umetnik je u pitanju)

Sada je na win10 a pre toga 7ica

Jel ima neka zajebancija oko kompatibilnosti ili je nesto zrelo za zamenu ili kako sta
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 30.10.2016. 11:42 #625798

status: user
broj poruka: 9460
Ovim nekim redom,

Neki od kablova zeza
Los kontakt u dzeku komp
Drajver
Neispravna kartica.

Dalje,

Neka reinstalira drajver, koji god, ako je noviji neka stavi stariji,
Neka ispita sve kablove koji su spojeni, pogotovo ako koristi Line IN i neka Mute-ira MIC i sve ostale IN koje ne koristi, poput AUX, CD... i, pogotovo ako koristi neki od programa za snimanje Cubase...ili sviranje, poput Guitar Rig, Reason i sl.

Moze biti i da je lose konfigurisan drajver ako koristi neki od gorepomenutih programa, pa ne bi bilo lose da ide preko Asio drajvera i da podesi latenciju u zavisnosti od kvalitete i brzine kartice...
http://www.asio4all.com/

Moras malo vise detalja, druze. Da li pucketa pri nekom normalnom koriscenju, poput gledanja filmova, slusanja muzike preko `winamp`...ili pucketa prilikom rada sa nekim programom za obradu/snimanje....i koji je program u pitanju>?


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 30.10.2016. 11:58 #625800

status: user
broj poruka: 9381
Moras da das tacnu oznaku maticne ploce i zvucne. To puckanje je najcesce vezano za drajver, najcesce za Realtek AC `97 cipove, dakle kako je napisao gile, samo prvo probajte drugi drajver pa onda sve ostalo. Obicno stariji drajver pomaze.
Sa li se pucknje cuje kada se zvucnici prikace na bilo koju karticu, integrisanu ili neintegrisanu?

U mnogome bi olaksalo kada bi znao oznaku ploce i te druge karte.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Pucketanje prilikom reprodukcije zvuka desktop racunar 30.10.2016. 12:26 #625803

status: user
broj poruka: 18940
Gde se reprodukuje zvuk? Da li mozda na nekim aktivnim zvucnicima?


::
:: Ovako, jos nisam upucen skroz koje su komponente u pitanj
::
:: Desktop racunar star nekih 6 godina i ima 2x2gb rama i 3x hdd 120gb 500gb i 1t
:: Neki intel 2.5ghz pominjali su qua
::
:: Integrisana zvucna i jedna onako ozbiljnija ulazi izlazi i razne zajebancije (estradni umetnik je u pitanju
::
:: Sada je na win10 a pre toga 7ic
::
:: Jel ima neka zajebancija oko kompatibilnosti ili je nesto zrelo za zamenu ili kako sta
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Pucketa uvek 30.10.2016. 12:26 #625804

status: user
broj poruka: 3466

Tj nekad moze da se shvati kao i ono štucanje

U bilo čemu znači winamp i filmovi i program neki tako profi

Kasnije mi javlja specifikaciju celu pa pisem ovde

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 30.10.2016. 13:02 #625808

status: user
broj poruka: 9460
Prvo, da ustanovimo da li je do pojacala/ ozvucenja...neka spoji neke sluske ili sta god za pocetak.

Posle drajvere nek menja.
A nije iskljuceno i da neki komsija vari, brusi, jebava :D

Ako ima mogucnosti, neka nam snimi to pucketanje i zakaci negde da poslusamo. Znace se odmah o cemu se radi...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Javise mi nesto od komponenata 30.10.2016. 14:10 #625812

status: user
broj poruka: 3466

Gigabyte g41m es2l
Q8300
6770 radeon
2x2gb
120gb
500gb
1tb
Napajanje kinez neki 400w

Nedelja ja se probudio sa migrenom i ne ide mi se do drugara da se smaram sa tim pa zato pokusavam ovako nesto. Kaze da je sve lepo radilo do pre par meseci i nekog apdejta.

Jel moze da bude do napajanja i ako jeste dajte neku preporuku za neko 500w 600w ali krsteno i lepo i dobro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon Realtek ALC888B ??? 30.10.2016. 17:05 #625827

status: user
broj poruka: 200
Probaj da instaliraš ovaj drajver ako ide:

http://tinyurl.com/fls9e
...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko `jedna onako ozbiljnija ulazi izlazi i razne zajebancije (estradni umetnik je u pitanju)` 30.10.2016. 17:35 #625833

status: user
broj poruka: 4228
Sve govori da je problem u ovoj kartici.

EDIT: Probaj ovo što ti je MegaTon savetovao.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
krkub diskonektuj ga sa strujne mreze (skini power kabel)... 30.10.2016. 21:28 #625843

status: user
broj poruka: 1006
... a onda izdrndaj power taster nekoliko puta.
Vrati sve, startuj, pa proveri.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Dijagnoza zavisi od TACNOG opisa te pojave - lepo je primetio Gile. 30.10.2016. 23:05 #625854

status: user
broj poruka: 10985
Naravno, najbolje bi bilo da se nacini audio snimak (spoljnjim mikrofonom/mob. telefonom). Ako se promenom drajvera i ostalim radnjama koje su predlozili drugari nista ne bude postiglo, valja, testiranja radi, `odjaviti` (u BIOS-u) ugradjeni Realtek i ubaciti neku PCI kartu da bi se suzio krug mogucih izvora problema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ..... 31.10.2016. 12:55 #625868

status: user
broj poruka: 3346
Skini LatencyMon i videces koji drajver ti izbacuje skokove u latenciji. To moze da izazove pucketanje u zvuku.

Npr. meni na W10 (vrnuo sam se na W7 zbog toga i pride sto mi je W10 retardiran na mnogim poljima) zvuk je pucao, kasnio... samo zbog drajvera za mreznu kartu. Latencija je bila nenormalno visoka na drajveru za mreznu. Tj. bilo koji drajver, ukljucujuci i iz MSa. Ne znam da li je do sada popravljeno, ali mi se za sada ne ide na W10, zato sto ne mogu da prilagodim mnoge stvari sebi. Posebno All apps i `direktorijume` da sortiram i kreiram prema sebi i bez onih abecednih slova za decu iz vrtica. Elem, ne znam zasto je to imalo posledice na zvuk, ali eto. Sve dok je radio protok, torrent ili bilo sta sa neta, a u vidu video i audio reprodukcije, zvuk je kasnio, pucao, krcao....itd.
Ako je sve to radilo normalno na W7, nema potrebe za W10, posebno na roj masini.
_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646093.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs