Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Router za kucnu upotrebu - preporuka
STRANA 1 OD 1
leruman Router za kucnu upotrebu - preporuka 04.11.2016. 07:59 T64148

status: user
broj poruka: 145
Pozdrav svima.

Moze li neko da preporuci iz svog iskustva neki dobar WIiFI router za kucnu upotrebu. Cena nije problem, sledece mi je bitno.

- Da moze da radi na SBB 40 mbit paket, da moze taj pun proptok da prenese
- Jak signal, da moze da se hvata u stanu ispod kako treba. Sto jace to bolje.
- Da pdorzava vecinu trenutnih funckija routera.
- Dobra sigurnsot, da nije pun rupa da svako moze da ga hakuje. Rredovan update firmwarea.

Mozda kupim u nekoj od nasih firmi ili kod madjara, svejedno mi je.
Hvala unapred na pomoci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Seerauber re 04.11.2016. 08:15 #626050

status: user
broj poruka: 946

vrlo jak signal


http://ow.ly/fDxD305Qj99
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Bas ovo 04.11.2016. 09:21 #626054

status: user
broj poruka: 997
Kao sto ti je covek i preporucio. Da bi imao punu brzinu zavisi mnogo od nivoa signala ali i uredjaja na kom se koristi internet!

Koristili smo wifi za lokalnu LAN mrezu i trazi se signalcina da bude kako treba tj. prihvatljivo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Ne bi ja 04.11.2016. 13:20 #626066

status: user
broj poruka: 1389
Da mi sija 1W u kuci...

740n Sigurno tera 25Mbps na jednog korisnika (nemam vecu brzinu od provajdera:))

Vise korisnika, a pogotovo ako upustis nekoga sa G ce ti smanjiti protok.

Velika snaga je potrebna za bolje prostiranje kroz vise zidova. Ono sto se previdja je da i klijent mora da odgovori kroz te iste zidove.

Tebi je bitnija snaga procesora u ruteru od same snage primopredaje signala, kako bi mogli svi paketi da se obrade.

To na ovim ruterima tesko moze da se nadje kao podatak. Za Mikrotik rutere vec mogu da se nadju tabele kolicina obrade broja paketa / transfera podataka kao i koji CPU tera doticni uredjaj.

Mogu ja u moj matori ruterboard da stavim i 1W karticu, ali ce mi ga torent nakokati na 100% CPU i mogu samo da gledam u lampice... (svetli samo jedna od 4 kad prodje boot i na ETH portovima :))

Pozajmi ako mozes neki N ruter pa probaj da li te zadovoljava.
Sa 3 antene su bolji posto prakticno koriste 3 kanala i bolje pokrivaju frekventni opseg.
Samim tim ce biti i lakse da zadovolji vise klijenata vecim brzinama. Nisam se udubljivao u problematiku koliko procesora obradjuje taj saobracaj.

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Pa sad... 04.11.2016. 16:50 #626071

status: user
broj poruka: 997
Ni ja nemam u kuci 1W, neko mikrotik 0.2W 2.4/5Ghz.

Za zidove treba snaga, za otvoren prostor ne, a podrazumeva se sto vise korisnika manje performanse to je to. 740n moze i malo preko 60mbps ali u N modu...

U bog te, pa ja sad procitah na telefonu nisam ni video sta se trazi.

Leruman Mikrotik i nista drugo, eventualno AP za pokrivenost nekog sa kim delis net preporucujem 5Ghz-AP zbog manje zagadjenosti, doduse 5Ghz se malko slabije prostire od 2.4Ghz...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kovle Re: 04.11.2016. 23:49 #626085

status: user
broj poruka: 976
A neki iz Archer arsenala TP-linka? Njemu je bolje da ima dual band ruter sa AC-om za situacije ako se nakaci neki uredjaj sa na primer G standard-om.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexi re 05.11.2016. 20:45 #626097

status: user
broj poruka: 677
Preporuka za TPLINK iznad, pre nekog vremena mi je ovde preporučen i odlično završava posao. Prevashodno kada je u pitanju Wifi signal range, ostalo nema potrebe ni da komentarišem.

Wait in here small rune.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs