Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
DE_Tri
STRANA 1 OD 1
dbqp DE_Tri 12.11.2016. 18:46 T64179

status: user
broj poruka: 1368
Ovako, iz ciste radoznalosti prenesem D3 uredjaj na drugu lokaciju gde je sbb nakacen na divlje, usrafim sve sto treba, spojim zuti, crveni i beli u scart adapter kad ono - radi. A ja zaboravio daljinac. Jos debilnije mi je sto sam danas operatera sbba pitao da li mogu da li ce raditi na toj lokaciji i on je odgovorio da nece vec samo u kraju gde ga inace koristim. E sad moje pitanje glasi:

Koja je moc sbba da locira gde je d3 uredjaj, odnosno da li mogu konkretno ici do te razine da znaju ulicu i broj zgrade gde je nakacen? Za opstinu u BGu gde je nakacen sigurno znaju, toliko ``mozga`` valjda imaju.

Meni je najbitnije da sprava radi i da kad provodim vreme na ovoj lokaciji mogu da gledam digitalnu televiziju ko covek iako je preko CRT TV-a ali slika je 200x bolja nego li preko klasicne kablovske.

P.S. Zaboravio sam madafakin daljinski :((((((



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Anonymous !!! 12.11.2016. 18:58 #626345

status: user
broj poruka: 340
Mora da radi dokle god je za serijski broj tvog D3 uredjaja uredno placen racun, nije vazno gde je prikacen na koaksijalni kabl
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: !!! 12.11.2016. 20:00 #626350

status: user
broj poruka: 1368
Спасибо, Товарищ!



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Mora da radi dokle god je za serijski broj tvog D3 uredjaja uredno placen racun, nije vazno gde je prikacen na koaksijalni kabl
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko I banderu će da prepoznaju 12.11.2016. 20:49 #626353

status: user
broj poruka: 4228
ako na toj banderi ima čvorište koje dodeljuje segment adresa manjem broju korisnika. U suprotnim trebaće im švedski sbb detektor.

Takođe, ako SBB nema u nekom kraju internet (a ima analognu TV) ponudu verovatno neće raditi ni D3 usluga.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Znaju ali ih ne interesuje 12.11.2016. 23:24 #626362

status: user
broj poruka: 911
Ti mozes d3 da preneses i na mesec, sve dok im placas racun, on ce da radi. Moze da te zeza eventualno modem u dekoderu tj ako imas onaj d3 sa premotavanjem itd, ali sliku ces imati uvek. Jedino sto pravi problem ako budes reklamirao nesto, signal ili slicno, oni tehniku salju samo na adresu koja je navedena u ugovoru, ne na adresu na kojoj je d3


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nemanja21 re 13.11.2016. 20:50 #626396

status: user
broj poruka: 1227
prikaci i vozi, ne proverava to niko..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp :) 13.11.2016. 23:14 #626403

status: user
broj poruka: 1368
Hvala svima na odgovorima osim vladarku, nisam nimalo razumeo sta je covek hteo da kaze.
Imam samo jos jedno pitanje, posto je u ovom stanu sbb prikacen na divlje, jel mogu eventualno nekad da saznaju koji stan je u pitanju i opet odseku sto ce me primorati na novo ``krivicno`` otkidanja onog djavola sto su stavili na spliter i kopcanja coax kabla na isti?

EDIT: Pre minut sam sa sbb-ovog portala restartovao pomenuti d3 uredjaj i najnormalnije je obavio proceduru i vratio se. Znaci da ih stvarno zabole gde je i kod koga je, ali istovremeno je potvrdjeno da otprilike znaju i gde se nalazi. E sad da li znaju da je tu sbb prikljucen na divlje - to je vec pitanje na koje ni ne zelim da znam odgovor u krajnjoj liniji.


Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Bolje da ti ne pišem na ruskom. 13.11.2016. 23:32 #626404

status: user
broj poruka: 4228
Mala je verovatnoća da će te pronaći, jedino ako se budu bavili istraživanjem kablotoka. A time se neće baviti, jer im je neisplativo.

EDIT: recimo, ako im je `ruter` u maloj zgradi veća je verovatnoća da će primetiti. Ali ako je divlji priključak morali bi na svakog sumnjati. Mada, ako postoji samo jedan SBB pretplatnik u takvoj zgradi...

Bolje da ne mračim. Ti sam proceni.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646170.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs