Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Policijo upomoc...
STRANA 1 OD 1
perrakojot Policijo upomoc... 16.11.2016. 19:33 T64192

status: user
broj poruka: 985

Situacija sledeca,drugar i zena u gradskoj vozni,ogranicenje 50kmhoni voze oko 45kmh,drze traku sve po PS-u,izleti im macka pred auto on prikoci i od nazad ga momentalno zapuca lik kojo je ocigledno vozio njemu `uz dupe`. oboje uzdrmani,vratovi ih bole zvali policiju i hitnu,oboje dobili `kragne` u hitnoj,slucaj ce mozda na sud. ko je kriv,sta moji prijatelji mogbu da ocekuju???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 16.11.2016. 19:48 #626497

status: user
broj poruka: 2936
Uvek onaj koji udari od nazad.Nema nikakve sekiracije.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear ... 16.11.2016. 19:49 #626498

status: user
broj poruka: 6502
Kriv ce biti najverovatnije taj sto je udario od pozadi, s obzirom da nije drzao dovoljno odstojanje, a oni su kocili sa razlogom jer je macka pretrcavala put...


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Re... 16.11.2016. 20:17 #626501

status: user
broj poruka: 4866

+1

:: Uvek onaj koji udari od nazad.Nema nikakve sekiracije
::
::
:: Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Ja kad god, a ne vozim cesto, jedino kad idem van grada 16.11.2016. 20:28 #626502

status: user
broj poruka: 6875
Stalno tako neki retard voli da se pribije....I sam iz tog razloga ucestvovao u jednom sudaru, doduse kao putnik.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mjevtic Kriv ovaj od pozadi sigurno. 16.11.2016. 20:52 #626503

status: user
broj poruka: 75
I da je kocio bez razloga ovaj napred, nebitno, opet je kriv vozac pozadi, on mora da drzi bezbedno rastojanje. Jedan savet za njega, posto su dobili kragne neka traze odstetu od osiguranja, naravno sa svim izvestajima od doktora i policije i ostalo sta treba. Ako pokusaju da ga odbiju samo neka angazuje advokata, to ce svako rado da prihvati jer se sigurno dobija. Ja sam sa kolegom pre 2 meseca doziveo slicnu stvar, on zakocio na pesackom i lik nas zvekne od pozadi. Popunili smo EU izvestaj i otisli, nije ni bila policija, on uvece dobije kragnu, i na kraju naplati od osiguranja nesto preko 100000 dinara samo za povredu ne racunajuci ono sto je dobio za stetu na autu. Dogovor sa advokatom je bio ja mislim 15-20%, nisam siguran. Sve je zavrseno vrlo brzo, za mesec dana mozda.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Kriv ovaj od pozadi sigurno. 16.11.2016. 21:38 #626506

status: user
broj poruka: 9384
Tako je.
Samo, nazalost, u tom slucaju ce nadrljati krivac i to zestoko. Ukoliko u saobrcajnom udesu ima povredjenih, onda to izlazi iz prekrsajnog i prelazi u krivicni postupak.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: I da je kocio bez razloga ovaj napred, nebitno, opet je kriv vozac pozadi, on mora da drzi bezbedno rastojanje. Jedan savet za njega, posto su dobili kragne neka traze odstetu od osiguranja, naravno sa svim izvestajima od doktora i policije i ostalo sta treba. Ako pokusaju da ga odbiju samo neka angazuje advokata, to ce svako rado da prihvati jer se sigurno dobija. Ja sam sa kolegom pre 2 meseca doziveo slicnu stvar, on zakocio na pesackom i lik nas zvekne od pozadi. Popunili smo EU izvestaj i otisli, nije ni bila policija, on uvece dobije kragnu, i na kraju naplati od osiguranja nesto preko 100000 dinara samo za povredu ne racunajuci ono sto je dobio za stetu na autu. Dogovor sa advokatom je bio ja mislim 15-20%, nisam siguran. Sve je zavrseno vrlo brzo, za mesec dana mozda.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 16.11.2016. 22:33 #626509

status: user
broj poruka: 12785
Prolazi ti to sigurno, moj ćale je pre par godina se zagledao nešto i bukvalno 20 na sat čvrknuo čoveku branik da bi ovaj na sudu donosio prevaru kako je oštetio vrat itd a bukvalno mu se ulubilo malo mesto na braniku, izvukao je nešto oko 500.000 iako je živ i zdrav čekao policiju na mestu uvidjaja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: ... 16.11.2016. 22:42 #626510

status: user
broj poruka: 914
VMARC je u pravu...
Ako hoces mogu da nadjem broj od coveka koji je meni 2 puta bio zastupnik u van parnicnom postupku, ima svuda ljude i naplacuje max iznos uz proviziju od 10%...

BTW odsteta za kola nikada nije pokrila stetu ali su zato povrede su :
1. 400e pretrpljen strah +500 za povredu vrata + polovina totalne stete r4 450e
2.400E za pretrpljen strah + 400 za obnovljenu povredu kolena i 400+300 za ponovnu povredu vrata +600 e steta na Agili
to je bilo 2010. i 2012. god. Krajem 2012 me je pokupila cerka nekog `lokalnog tajkuna` ali me je ocesala bocno pa sam pristao `samo` na Popravku i u duzem vremenskom roku sam dobio i jos dobijam vise kinte kroz rad nego sto bih dobio na povredu.
Bogu hvala od tada nismo imali tih problema...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @perrakojot 16.11.2016. 22:44 #626511

status: user
broj poruka: 17084
Zakon o saobracaju je isti svugde u svetu, dakle od nazad kad si udaren 100% nisi kriv.
Zato ne postoji propisano tacno odstojanje, jer je svaka situacija drugacija,
ali sam vozac treba da proceni ako auto isped njega dovede sebe u situaciju naglog kocenja, ima vremene da se bezbedno zaustavi.

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DejaN89 re 16.11.2016. 22:53 #626514

status: user
broj poruka: 575
Ovako igom slucaja drugar je pripravnik kod jednog advokata u NS-u cija je bukvalno specijalizacija naplata stete, ide sve mirnim postupkom i najkasnije do nekih 40 dana sve bude reseno.
Ono sto treba da preporucis prijateljima da strikno angazuju advokata koji samo to radi i nemaju frke .
Ono sto mogu da ocekuju zavisi od samog advokata i procena sudskih vestaka.
E sad ovo sto VMARC kaze do nekle je tacno ali ne u potpuosti , ici ce svakako sudski postupak protiv stetnika po sluzbenoj duznosti, ali posto tvoji niko nadam se nije teze povredjen tj nema preloma nece biti krivica vec prekrsaj.
Jos jedna stvar sto se tice dauma , to je normalno i to se desava da za malo cukanje ljudi naplate jer od policajaca koji izlaze na uvidjaj do onih na hitnoj , svi rade za nekog advokata i svako nekoga preporucuje. :D
Ne bi verovao cime se sve ljudi bave ...
Znaci preporuci prijateljima da nadju advokata koji bas radi naplatu i stvar je resena, zvace ih narednih dana svakavi advokati sa svakavim pricama a i osiguranja da napricaju kako su advokati lopovi i prevaranti. :D


http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1881178
Power unleashed


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DejaN89 Re: @perrakojot 16.11.2016. 22:55 #626515

status: user
broj poruka: 575
Nisi u pravu batice izvini, takodje sam verovao u to, ali sam bas slusao pricu od drugara, vestacenjem se moce utvridti da je npr neko tebi naglo uleteo iz druge trake bez zmigavca i u takvom slucaju nisi kriv ti. :)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1881178
Power unleashed


:: Zakon o saobracaju je isti svugde u svetu, dakle od nazad kad si udaren 100% nisi kriv
:: Zato ne postoji propisano tacno odstojanje, jer je svaka situacija drugacija
:: ali sam vozac treba da proceni ako auto isped njega dovede sebe u situaciju naglog kocenja, ima vremene da se bezbedno zaustavi.
::
:: Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
:: GPU:GTX 970 Gigabyte G
:: Ram:10 Gb Kingsto
:: SSD: Patriot 240gb +HDD 500g
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650
:: Keyboard: Natec RX2
:: Mouse: Razer Nag
:: Screen: ViewSonic 27
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot ok 16.11.2016. 22:57 #626516

status: user
broj poruka: 985
znaci oni nemaju razlog za brigu,najbolje zvati advokata koji radi taj tip slucaja,skupiti medicinsku dokumentaciju i samo cekati da kapne neki dinar.... inace nisu teze povredjeni,samo vratovi ih bole i jedna strana ramena i grudi(verovatno od pojasa).... i da,poprilicno su ljudi u soku....ali to ce proci kad se slegnu utisci i tablete za smirenje pocnu da deluju :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DejaN89 Re: ok 16.11.2016. 23:00 #626517

status: user
broj poruka: 575
Da nema da brigaju samo advokat koji radi naknadu , msm mogu preporuciti drugara njemu super , al to je njihova volja koga ce da izaberu . Pare ce lepe da dobiju tu nema price , dokumentaciju imaju super cim su im kragne stavili.
Zvace ih sigurno neki advokati sa nekim pricama, a za osiguranje od stetnika da ne pricam, oni ce sve najgore za advokate i da oni to mogu sami da rese samo da dodju kod njih da potpisu nesto . :D

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1881178
Power unleashed


:: znaci oni nemaju razlog za brigu,najbolje zvati advokata koji radi taj tip slucaja,skupiti medicinsku dokumentaciju i samo cekati da kapne neki dinar.... inace nisu teze povredjeni,samo vratovi ih bole i jedna strana ramena i grudi(verovatno od pojasa).... i da,poprilicno su ljudi u soku....ali to ce proci kad se slegnu utisci i tablete za smirenje pocnu da deluju :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: 17.11.2016. 04:04 #626527

status: user
broj poruka: 1130
Sedi lepo ti sa tim prijateljem i kazi mu: `Slusaj aj dosta zajebavanja pricaj sta je stvarno bilo` ... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 17.11.2016. 11:15 #626533

status: user
broj poruka: 1958
mene je covek udario na raskrsnici gde sam stao na stop i propustio vozilo, i pogledao levo i desno video da nema nikoga i krenuo, a ovaj jurio na neku svadbu i nije me video i udari me sa strane, i ja sam bio kriv naravno zato sto sam imao stop na koje sam stao a to sto je ovaj kreten jurio i nije gledao kud ide to nema veze

to su ti jadni zakoni zato su rusi pametni kamera je dokaz i to je to


T.S.A.R. Nuclear fire power

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=jn0EviOBWp0



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mjevtic Ne kapiram, 17.11.2016. 13:23 #626538

status: user
broj poruka: 75
Imao si stop, stao, pogledao i nikog nisi video i udari te neko (koga nisi video) i cudno sto si ti kriv? Mozda ima situacija kada mozes sebe da opravdas nekim spoljnim faktorom ali kriv si svakako.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @H-nitro 17.11.2016. 22:25 #626576

status: user
broj poruka: 4228
Dobro si živ ostao, ako ga nisi video, a on jurio. Sreća tvoja!

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro Re: Ne kapiram, 19.11.2016. 01:56 #626602

status: user
broj poruka: 1958
ne ja sam pogledao i nije imao niko ni levo ni desno kad sam propustio vozilo, i pogledao sam opet i nije bilo nikoga, a zgrada je stajala leve strane a ja sam levo i hteo, i to je bas blaga krivina, i onda covek koji je jurio na svadbu dok sam ja krenuo on je isao 80 i spucao me u krilo levo, i vice izvini nisam te video zurim, sad nije ni bitno hocu da kazem zakom mora da se ogradi i tako je to

T.S.A.R. Nuclear fire power

My childhood http://www.youtube.com/watch?v=jn0EviOBWp0



:: Imao si stop, stao, pogledao i nikog nisi video i udari te neko (koga nisi video) i cudno sto si ti kriv? Mozda ima situacija kada mozes sebe da opravdas nekim spoljnim faktorom ali kriv si svakako
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
moondoggie evo ti primer iz austrijskog zakona 19.11.2016. 10:58 #626605

status: user
broj poruka: 111
kad zakon ne priznaje krivicu onog otpozadi...

ako je zimsko vreme (posle 1.11) bilo snega ili ne, stojao ti na semaforu ili ne,ako nemas zimske gume (tj nisi zimski ispravan) moze DC10 ili 747 da te udari otpozadi, ti si automatski kriv, jer vozis tehnicki neispravan auto. mozes i poginuti ako te sleper pregazi na crvenom svetlu straga, kriv si ...


nije bas licno iskustvo ali je 101% pouzdano. u svim ostalim slucajevima, onaj otpozadi kriv 100%
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re: evo ti primer iz austrijskog zakona 19.11.2016. 12:10 #626612

status: user
broj poruka: 261
Možda i nije tako:

http://www.theaa.com/motoring_advice/overseas/snow-chains-winter-tyres.html

U svakom slučaju se slažem sa obaveznom tehničkom ispravnošću ali...
Pogledajte nordijske zemlje Švedsku i Norvešku, Pogledajte alpske zemlje Sloveniju Austriju.

Kod nas je uvozni lobi uz pomoć korumpiranih političara doveo do ovakvog zakona iako, realno, u gradovima nema u toku zime više od sedam dana pokrivenosti ulica snegom.


:: kad zakon ne priznaje krivicu onog otpozadi..
::
:: ako je zimsko vreme (posle 1.11) bilo snega ili ne, stojao ti na semaforu ili ne,ako nemas zimske gume (tj nisi zimski ispravan) moze DC10 ili 747 da te udari otpozadi, ti si automatski kriv, jer vozis tehnicki neispravan auto. mozes i poginuti ako te sleper pregazi na crvenom svetlu straga, kriv si ..
::
::
:: nije bas licno iskustvo ali je 101% pouzdano. u svim ostalim slucajevima, onaj otpozadi kriv 100%
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
moondoggie Re: Re: evo ti primer iz austrijskog zakona 20.11.2016. 07:24 #626663

status: user
broj poruka: 111
Nisam bas shvatio... link koji si citirao i koji vodi na austrijski deo zakona (direktan prepis sa sajta ÖAMTC) govori da od 1.11 MORAS imati zimske uslove na autu. Nista drugo se ne spominje o ovome sto sam ja napisao.....

zamolio bih malo vece pojasnjenje sta `mozda i nije tako` ??




:: Možda i nije tako
::
:: http://www.theaa.com/motoring_advice/overseas/snow-chains-winter-tyres.htm
::
:: U svakom slučaju se slažem sa obaveznom tehničkom ispravnošću ali..
:: Pogledajte nordijske zemlje Švedsku i Norvešku, Pogledajte alpske zemlje Sloveniju Austriju
::
:: Kod nas je uvozni lobi uz pomoć korumpiranih političara doveo do ovakvog zakona iako, realno, u gradovima nema u toku zime više od sedam dana pokrivenosti ulica snegom
::
::
:: :: kad zakon ne priznaje krivicu onog otpozadi..
:: ::
:: :: ako je zimsko vreme (posle 1.11) bilo snega ili ne, stojao ti na semaforu ili ne,ako nemas zimske gume (tj nisi zimski ispravan) moze DC10 ili 747 da te udari otpozadi, ti si automatski kriv, jer vozis tehnicki neispravan auto. mozes i poginuti ako te sleper pregazi na crvenom svetlu straga, kriv si ..
:: ::
:: ::
:: :: nije bas licno iskustvo ali je 101% pouzdano. u svim ostalim slucajevima, onaj otpozadi kriv 100%
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re: Re: Re: evo ti primer iz austrijskog zakona 20.11.2016. 11:40 #626669

status: user
broj poruka: 261
:: zamolio bih malo vece pojasnjenje sta `mozda i nije tako` ?

Izgleda da u skoro svim zemljama može da se vozi sa letnjim gumama ako imaš spremne lance.
Za Austriju:
Theoretically snow chains on summer tyres can be used as an alternative to winter tyres where the entire road is heavily covered with snow and no damage to the road is caused by the snow chains.

Tako je, čini mi se i u Sloveniji i Hrvatskoj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
moondoggie Re: Re: Re: Re: evo ti primer iz austrijskog zakona 20.11.2016. 15:45 #626684

status: user
broj poruka: 111
tako je. Dozvoljeno je vozenje lancima i letnjima gumama svuda OSIM u gradu, gde je izricito zabranjena upotreba lanaca osim na kratkim rastojanjima (izlaz sa parkinga itd)

sto i dalje govori da u svakom trenutku zimi ako se uhvati poledica, sa letnjim gumama imas tehnicki neispravno vozilo, sto automatski govori da si kriv za svaki prekrsaj


:: :: zamolio bih malo vece pojasnjenje sta `mozda i nije tako` ?
::
:: Izgleda da u skoro svim zemljama može da se vozi sa letnjim gumama ako imaš spremne lance
:: Za Austriju
:: Theoretically snow chains on summer tyres can be used as an alternative to winter tyres where the entire road is heavily covered with snow and no damage to the road is caused by the snow chains.
::
:: Tako je, čini mi se i u Sloveniji i Hrvatskoj
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @moondoggie 20.11.2016. 18:07 #626694

status: user
broj poruka: 4228
Mislim da si delimično u pravu: bilo poledice ili ne, u slučaju saobraćajnog udesa vozilo sa `nezimskim` gumama se smatra neispravnim vozilom. Možda sam pogrešno shvatio.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
moondoggie Re: @moondoggie 21.11.2016. 18:55 #626748

status: user
broj poruka: 111
tako je, na to i mislim. mada ce ovde jos i progledati kroz prste ako nije bilo poledice i snega itd... jer zakon kaze da smes voziti sa letnjim.
ali ako je temp bila minus, led itd, ni jedan pandur ti nece napisati da si imao tehnicki ispravno vozilo... pricam konkretno za Austriju, jer znam kako funkcionise, ne verujem da je u Srbiji puno drugacije u zadnjih 5 godina

:: Mislim da si delimično u pravu: bilo poledice ili ne, u slučaju saobraćajnog udesa vozilo sa `nezimskim` gumama se smatra neispravnim vozilom. Možda sam pogrešno shvatio
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs