Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
win10 napumpana i silikonisana pevaljka
STRANA 1 OD 1
alexr win10 napumpana i silikonisana pevaljka 17.11.2016. 18:33 T64197

status: user
broj poruka: 56
Jasno je svima da pre ili kasnije svako mora poceti da koristi 10 narocito ako se radi o gejmerskoj masini pre svega zbog podrske za dx12. To je fakat. Medjutim to sto sam na mom laptopu thinkpad t520 uradio upgrade sa 7 na 10 je greska zbog koje se kajem od prvog dana i uvek se opravdavam time da sacekam jos malo mozda ce sistem raditi kako treba nakon sledeceg update-a. Mislim sistem radi ali daleko sporije nego na 7, posle mnogo tvikovanja i iskljucivanja procesa to radi ali opet ne onako kako treba. Win10 je djubre nasminkano, poenta je sto niko to djubre ne vozi na pentiumu pa da vidi kako zaista radi. Napljuvani win8.1 je leteo na mom laptopu iz 2006, bar za 25 -30 % brzi nego win7. Potreban je core i5 ili i7 da ovaj predimenzionirani satrap od sistema radi. Zauzece memorije za fenomenalno i revolucionarno nasminkano g.. od ms edge mi ide i do 2gb sa sest sedam tabova. Moj laptop ima core i5 i stenje od napora prilikom surfovanja vebom. Osim ako koristim Chrome.Ili Operu. A mogu ja da pljujem po microsoftu ovako do zore ali necu da trosim tudje vreme na ovo. Pitanje koje sam hteo da postavim na pocetku dok nisam pao u rage:
zasto je microsoft dozvolio sebi slobodu da oduzme registracioni broj sedmice nakon upgrejda na 10? sada ako zelim ponovo da instaliram 7 ja cu to i uraditi naravno ali moj kljuc koji dolazi sa laptopom vise ne mogu da iskoristim. Ili ima zaobolazni nacin za to?
Zasto? Pa zato sto sam ga platio kad sam kupio nov laptop.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla hmmm 17.11.2016. 19:57 #626566

status: user
broj poruka: 612
Ja nemam tih problema na AMD mašini iz 2010 godine. Leti mi inicijalna verzija Win10 brža od svih ostalih za jedno cirka 30%.

Možda Intel go`no ima tih problema?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexr Tipicno lupetanje za berzu 17.11.2016. 20:13 #626567

status: user
broj poruka: 56
Ako ne znas nista pametnije da kazes onda nemoj da pises ni gluposti. Zabole me sto ti koristis amd kao sto me zabole za prepucavanja na berzi izmedju raznih tabora amd intel i nvidia. Takve price su razlog sto je ovaj forum postao glupi tinejdjerski poligon za prepucavanje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 zauzece memorije neme veze sa verzijom windowsa 17.11.2016. 20:28 #626569

status: user
broj poruka: 4666
evo sada mi je 2.3gb zauzeto na osmici sa 8 taba u yandexu...svi predhodni 7 i 8.1 su zauzimali oko 1gb plus minus 200 300mb, nije cudno ni da 10ka zauzima toliko, a kako bi radila kod mene jbmlga, kako citam o problemima, nesto mi se ne ubacuje



AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re: .. 17.11.2016. 20:53 #626570

status: user
broj poruka: 2936
Bez ikakvih problema mozes da se vratis na 7-cu sa starim kljucem.Ako slucajno ne prodje (kao kod mene) pozoves podrsku na besplatan broj i sve ce ti resiti za par minuta.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Windows 8.1 17.11.2016. 21:00 #626571

status: user
broj poruka: 5696
Kad se instalira Clasic Shell, pored Windowsa XP ovo je najbolji OS. Brzi, utegnutiji i stabilniji od Windows 7. Odlican sistem. Win 10ce tek dobiti reinkarnaciju u narednim mesecima i godinama, trenutno je dosta los u svemu


`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: Windows 8.1 18.11.2016. 00:14 #626580

status: user
broj poruka: 4666
Microsoft toolkit novije verzije 2.6. 2.6.1. 2.6.2

ja sa njima registrujem, obicno to traje 6 meseci pa onda opet treba, ali ne smeta mi to uopste, win 8.1 mi radi kao i prvog dana, odlican...




AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: BT
::
:: ne radi mi KMS pico 2.6 beta5 vise. Da li neko ima pravi lekic koji nije virus. Skoro sve sto skidam su viruscin
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Re: Tipicno lupetanje za berzu 18.11.2016. 08:29 #626587

status: user
broj poruka: 612
Nije ovaj forum glup, glup si ti sinko. Čitaj lepo šta sam napisao u prethodnoj temi (Win 10 pomoc...), DŽABE sam te informisao, to neko treba da ceni u ovim vremenima kada se svaka informacija naplaćuje i ne deli dž., to je PAMETNO nekome ko zna da čita i ceni, kapiraš balavac?!? To što te mrzi da pročitaš još neku temu je samo dokaz da ne poštuješ ovaj forum već misliš da svi treba samo tebi da skoče u pomoć.

Ja radim ljudima računare i iskustva sa time imam na pretek. Naravno da je Intel vs AMD zezanje s moje strane to bi i debil ukapirao, ali to što tebi Win 10 radi sporije na i5 procesoru je čista glupost. Rekao sam ti razlog, Win 10 najnoviji update sjebe stvar i uspori OS drastično, znači, rešenje je da instaliraš svežu verziju Win10 koju sam već naveo u prošloj temi (potraži na torentima taj build), odradiš update drajvera i nakon toga zabraniš update, jer već u drugom krugu krene update samog OS-a na najnoviji build a to znači džabe truda.

Ako ti je to toliko teško jer si naučio jedino da pokrećeš igrice na next, vrati se na Win 7 pošto ga imaš originalnog. Čovek ti je dole objasnio kako da vratiš originalni ključ. Eto odjebi sad lepo molim. Zdravo!



:: Ako ne znas nista pametnije da kazes onda nemoj da pises ni gluposti. Zabole me sto ti koristis amd kao sto me zabole za prepucavanja na berzi izmedju raznih tabora amd intel i nvidia. Takve price su razlog sto je ovaj forum postao glupi tinejdjerski poligon za prepucavanje
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Tipicno lupetanje za berzu 18.11.2016. 08:41 #626588

status: user
broj poruka: 9394
Ako se iko izlupao gluposti u ovoj temi, onda si to ti.
Ako ne znas kako da instaliras sistem, angazuj nekoga ko zna. Tako da nekom radi WinX je cista nebuloza.
Instaliraj svez sistem, pa onda pricaj. Ko zna kakav je on krs od sistema nadogradio i kakvi su repovi od te 7ice ostali.
Kljuc od 7ice ti nije oduzet, sasvim normalno mozes ponovo da je instaliras sa serijskim brojem koji ti je stigao uz laptop.


macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: Ako ne znas nista pametnije da kazes onda nemoj da pises ni gluposti. Zabole me sto ti koristis amd kao sto me zabole za prepucavanja na berzi izmedju raznih tabora amd intel i nvidia. Takve price su razlog sto je ovaj forum postao glupi tinejdjerski poligon za prepucavanje
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 18.11.2016. 13:05 #626589

status: user
broj poruka: 18944
Ne znam zasto imate potrebu da vodite raspravu oko ovog OS-a, razumem da imate probleme, ali potrazite resenja, ima ih sirom neta. Evidentno je da je u ovom trenutku X pun rupa i bagova, nekompatibilnosti, pa mora da se seku usi da se krpi dupe. U drugom slucaju radi odlicno.
Koristite OS koji vam odgovara, bez nerviranja, Win7, Win8, Vista, XP, sto da ne, linux i ja ga koristim na sekundarnom kompu. Koristim ono sto mi najbolje radi na kompu, a ko zeli na 775 moze da stavlja i windows 10 ako mu radi super.

Ne kapiram potrebu za upgrade-om sa jednog windows-a na drugi, to nikad ne funkcionise kako treba, nego najbolje resenje je formatiranje i instalacija novog OS-a, taj proces traje manje od 5min na novijim masinama, posle idu drajveri.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexr Re: Re: Tipicno lupetanje za berzu 18.11.2016. 18:50 #626598

status: user
broj poruka: 56



:: Nije ovaj forum glup, glup si ti sinko. Čitaj lepo šta sam napisao u prethodnoj temi (Win 10 pomoc...), DŽABE sam te informisao, to neko treba da ceni u ovim vremenima kada se svaka informacija naplaćuje i ne deli dž., to je PAMETNO nekome ko zna da čita i ceni, kapiraš balavac?!? To što te mrzi da pročitaš još neku temu je samo dokaz da ne poštuješ ovaj forum već misliš da svi treba samo tebi da skoče u pomoć
::
:: Ja radim ljudima računare i iskustva sa time imam na pretek. Naravno da je Intel vs AMD zezanje s moje strane to bi i debil ukapirao, ali to što tebi Win 10 radi sporije na i5 procesoru je čista glupost. Rekao sam ti razlog, Win 10 najnoviji update sjebe stvar i uspori OS drastično, znači, rešenje je da instaliraš svežu verziju Win10 koju sam već naveo u prošloj temi (potraži na torentima taj build), odradiš update drajvera i nakon toga zabraniš update, jer već u drugom krugu krene update samog OS-a na najnoviji build a to znači džabe truda
::
:: Ako ti je to toliko teško jer si naučio jedino da pokrećeš igrice na next, vrati se na Win 7 pošto ga imaš originalnog. Čovek ti je dole objasnio kako da vratiš originalni ključ. Eto odjebi sad lepo molim. Zdravo
::
::
::
:: :: Ako ne znas nista pametnije da kazes onda nemoj da pises ni gluposti. Zabole me sto ti koristis amd kao sto me zabole za prepucavanja na berzi izmedju raznih tabora amd intel i nvidia. Takve price su razlog sto je ovaj forum postao glupi tinejdjerski poligon za prepucavanje


Budalo jedna seres tako zato sto si hrabar na recima i na forumu. Mogu da te rodim idiote po godinama a mogu da te zgazim uzivo kad god hocu jer si hrabar samo na recima. Ostavi mi na email poruku mozemo da se nadjemo da te naucim uljudnom ponasanju.
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 18.11.2016. 20:53 #626601

status: user
broj poruka: 4230
Najstabilniji win 10 build 1511 bez nadogradnji.
Win 7 samo nadogradnje do 14.11.2010 godine.
win 8.1 nadogradnje do 15.06.2013.
To je to, za sada, za obicne korisnike.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646169.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs