Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
IPTV (HBO HD) zabada strasno!
STRANA 1 OD 1
Xennon IPTV (HBO HD) zabada strasno! 19.11.2016. 21:56 T64207

status: user
broj poruka: 54
Imam problem sa novim IPTV STB risiverom : Huawei ec2108v5

Kupio sam juce HBO + HD paket preko STB interfejsa i naravno imam problem sa HD kanalima.. tv je povezan sa risiverom preko HDMI kabla (1080i) Kanal radi savrseno 10 sekundi (slika je perverzija) i onda se slika zamrzne i cuje se samo zvuk u pozadini koji secka nenormalno. Tako je sa svim HD kanalima koji se dobijaju uz taj paket. Generalno ceo interfejs od provajdera zabada.
I naravno krenem da guglam i nadjem milion foruma gde ljudi imaju isti problem.. ali niko nema resenje.. svi su zvali operatora koji je naravno dosao posle mesec dana i posle svega nije nista uradio.
Da li neko slucajno ima iskustva sa ovim, neko resenje ? Bio bi mi bilo kakav komentar od koristi. Hvala u napred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 19.11.2016. 22:18 #626638

status: user
broj poruka: 9459
Isto kod jednog drugara.
Sve radi par sekundi i onda pocne da secka kao da nema dovoljnu brzinu net...

Pokusao sam sve sto sam mogao kod njega. Od menjanja splitera, svih kablova, kablica do razvodne tel., resetovao ruter, STB...I nista nije pomoglo.

Na kraju mu resili, e sad da li su uni nesto kod njih ili u centrali, nemam pojma.

Uglavnom, ne mozes kod tebe nista da uradis. Cimaj ih.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xennon IPTV (HBO HD) zabada strasno! :replay 19.11.2016. 23:51 #626652

status: user
broj poruka: 54
Znaci na kraju su uspeli da mu rese problem? Jel znas mozda sta je u pitanju bilo ? Bilo bi mi od koristi da im odma kazem da ne okolisaju bzvz da to obave odma x) Hvala na replay-u :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Slažem se sa ovim kako je rezimirao gilopile 20.11.2016. 17:56 #626691

status: user
broj poruka: 4228
Zovi ih.

Ja imam kod Telekom HBO HD preko IPTV. Slučajno sam primetio da se internet spusti na 1,5 mbps kada prebacim na HD kanale (inače je oko 5 mbps). Kada smo pitali tehničku podršku da li to može da se sredi najbolja interpretacija njihovog odgovora bila bi: prebacite na non-HD kanal!

Za svaki slučaj, ako imaš tu mogućnost da probaš sa AV (nije Aleksandar Vučić) kablovima da povežeš STB i TV. Znam da će slika biti lošija, ali tako isključuješ mogućnost da je HDMI kabl loš.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Xennon odgovor 20.11.2016. 18:16 #626695

status: user
broj poruka: 54
Probao sam i sa skartom i sa cincovima isti problem.. katastrofa.
Hvala na odgovoru :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646160.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs