Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Meizu M1 Metal pomoc
STRANA 1 OD 1
medapanda Meizu M1 Metal pomoc 14.12.2016. 18:09 T64316

status: user
broj poruka: 227
Treba mi pomoc za telefon iz naslova..

Kako da prebacim kontakte koji su snimljeni na google i da li moze i ima softver za nase trziste da ne smaraju sa kineskim slovima?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 14.12.2016. 22:19 #628006

status: user
broj poruka: 2155

Skini ako vec nisi najnoviji softver za tvoj telefon:

https://forum.meizufans.eu/category/90/meizu-m1-metal

Kontakte ces da prebacis tako sto ces da se ulogujes prvo na svoj google account ( settings> other account ) tu biras i sinhronizaciju a onda u imeniku ( contacts ) da odes u opcije ( ... vertikalne tacke ) pa u groups i izaberes koje ce kontakte da ti prikaze ( samo sa sim kartice, samo google, samo sa telefona itd. ).

Region biras u settings> Language and time, tu mozes Srpski da izaberes.

Sto se aplikacija tice, kad instaliras najnoviji sofrver za tvoj telefon imas aplikaciju koja se zove Hot Apps i u njoj skini GMS Install i pokreni je i instalirace ti google play.


Naravno sve ovo vazi da je telefon kupljen za evropsko trziste ako nije mozes se ovde obratiti za pomoc:

https://forum.meizufans.eu/category/82/meizu-m1-metal

P.S: Koliko vidim postoji samo verzija za kinesko trziste tako da si izgleda osudjen na kineski jezik ako u opcijama nemas mogucnost da promenis region.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @ICE Pa valjda ima mogucnost da jezik interfejsa, u postojecoj instalaciji promeni 15.12.2016. 00:53 #628010

status: user
broj poruka: 10985
u english. A posto je panda, trebalo bi da razume kineski (barem kantonski dijalekt)...he, he.
Sto se tice kontakt liste, covek tvrdi da je vec snimljena (valjda je imao neki fon pre ovoga). Dakle, po prvom kacenju na svoj account, trebalo bi da ga automatski daunloduje...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: @ICE Pa valjda ima mogucnost da jezik interfejsa, u postojecoj instalaciji promeni 15.12.2016. 01:40 #628011

status: user
broj poruka: 2155

Meizu je malo cudna firma, ima dva sistema android i neki njihov kineski OS, e posto M1 Metal nije predvidjen za trziste van Kine, postoji samo verzija sa Kineskim OS-om ili kako oni to nazivaju Y vezija, tako da mislim da nema opciju za druge jezike posto je Kina zatvorena zamlja, i osakacen je za dosta opcija. Postoji jos verzija za Indijsko trziste ( I ), globalno ( citaj evropsko, mislim da im je predstavnistvo u Belorusiji ) ( G ).

Svaka verzija se razlikuje za sebe, kineska je puna kineskih aplikacija, globalna je slicna stock varijanti bez google play-a koji mora dodatno da se skine, indijsku nisam probao.

Inace sam Flayme OS je eksta za android, brz, lepo izgleda, ne oprerecuje previse, cak i na najlosijem njihovom telefonu leti ( M2 koji ja imam ).


:: u english. A posto je panda, trebalo bi da razume kineski (barem kantonski dijalekt)...he, he
:: Sto se tice kontakt liste, covek tvrdi da je vec snimljena (valjda je imao neki fon pre ovoga). Dakle, po prvom kacenju na svoj account, trebalo bi da ga automatski daunloduje..
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Onda pravac garbage can. Ja bih takav telefon izgazio, i ceo proces... 15.12.2016. 02:06 #628012

status: user
broj poruka: 10985
snimio i izlozio na Internetu (posle gazenja bih zapishao taj ``telefon`` i israo se na njegove posmrtne ostatke).
A kad je vec namenjen samo kikirezima, zasto mu i naziv nije kikireski? Kog se kurtza fataju za engleski, zasto je `metal`, zasto nije ``Jīnshǔ``?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
medapanda re: 15.12.2016. 15:11 #628019

status: user
broj poruka: 227
uspeo sam da prebacim kontakte..snimo sa googla vcard datoteku i prebacio na telefon..A ima engleski jezik i u regionu sam stavio srbija..cak ima i srpsku tastaturu :-) a hvala na pomoci za google play taman sad instalirao neke aplikacije i sljaka ko ludo..samo me nerviraju neke aplikacije koje smaraju sa nekim ponudama za download a sve na kineskom..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed To ti kazem - ako je i kikirez, treba da ima izbor jezika menija i interfejsa... 15.12.2016. 18:34 #628033

status: user
broj poruka: 10985
uopste. Inace bi bilo previse bezobrazno, cak i po kikireskim kriterijumima...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd @tortojed 15.12.2016. 23:17 #628038

status: user
broj poruka: 2155



Nemoj pogresno da shavtis Meizu telefoni su odlicni u odnosu cena performanse, jos ako volis da cackas po softveru i stelujes telefon u sitna crevca nema vece radosti, mana je jedina sto nisu toliko poznata marka kod nas, jos je to mlada firma.

Imao sam priliku da vidim izvikane samsung telefone koji stucaju i bore se sa nekim igrama i aplikacijama koje najosnovniji model meizu firme ne oseti da su startovane, o razlici u ceni necu ni da pricam .
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed OK. Kako su se pokazali ovi drugi ``noviji igraci`` Xiaomi, Tesla..., u odnosu 15.12.2016. 23:32 #628039

status: user
broj poruka: 10985
na srednju i budzet klasu Samsung/LG?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ostali 16.12.2016. 08:21 #628052

status: user
broj poruka: 3466



xiaomi super

Tesla smece od kartona
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Dakle, kurvarluk - Teslu reklamiraju kao ``metal body``, vitalni delovi od... 17.12.2016. 01:00 #628083

status: user
broj poruka: 10985
aluminijuma, Sonijeva kamera...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re:re 17.12.2016. 10:30 #628090

status: user
broj poruka: 1060
već mesecima sam pratio razvoj xiaomi telefona, znam da su imali neke probleme oko okrana, nisu bili skopljeni kako treba, pa počne vremenom da se javlja fleka uglavnom u gornjem desnom uglu. Ali sve jedno, pre nedelju dana uzet Mi Max i Note 4. Note 4 skroz aluminium, Max samo poklopci za antene plastika.
Meizu nisam imao, al čini mi se da oni imaju veću cenu na istim/sličnim specifikacijama, i koriste Mediatek srednje klase. Al ne znam, možda i probam neki u budućnosti, mada kolko me oduševili Xiaomi telefoni, teško da ću da menjam brend :)
I još jedna stvar.. Većina tih kineskih telefona ima Sony kamere, ali u tom pogledu se ne zanosite, nije to kamera sa Z5, nego neka osrednja

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ja koliko 17.12.2016. 13:20 #628094

status: user
broj poruka: 3466



Znam tesla je neki kao komtrejd brend i u turskoj se pravi. Ali na stranu to. Mnogo ih je bilo na popravci i kad je bilo sta osim konektora punjenja nije bilo leka. Ako je ikako moguce bezite od tesle.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DMCivan Re: Ja koliko 19.12.2016. 09:37 #628229

status: user
broj poruka: 215
kolega poslao sam ti email, pogledaj ako mozes.


Intel i5 4670k / Gigabyte Z87x-D3H, Patriot Viper 3 8GB @1600MHz / THERMALTAKE SPS-530M / Zalman Z9 Plus / Samsung SSD 120GB EVO + WD 2.5` Blue 640GB / Samsung BluRay SE-506 / A4Tech V5

::
::
::
:: Znam tesla je neki kao komtrejd brend i u turskoj se pravi. Ali na stranu to. Mnogo ih je bilo na popravci i kad je bilo sta osim konektora punjenja nije bilo leka. Ako je ikako moguce bezite od tesle.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs