Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Koji soundbar kupiti
STRANA 1 OD 1
Wllaxy Koji soundbar kupiti 15.12.2016. 14:20 T64318

status: user
broj poruka: 96
Dakle(m), kao što naslov kaže kupio bih neki soundbar i nakon nekog vremena izbor mi se sveo na sljedeća tri modela:

Yamaha YSL-1600
Yamaha YAS-306
Samsung HW-J7500 EN

Svaki ima svojih prednosti i nedostataka pa bih od nekog ko je upućen u materiju voleo da čujem šta je najbolje da se kupi od navedenih soundbarova i ako može zbog čega ...

YSL-1600 je tzv soundprojector i najpribližniji je 5.1 surround zvuku mada to još uvek nije pravi surround. Ima built-in woofer ali postoji mogućnost da se priključi još jedan. Cena oko 60,5k dinara.

YAS-306 nekako najmanje privlačan, naročito što mu nedostaju HDMI ulaz i izlaz. Prednost je što je najkompaktniji po dimenzijama. Cena oko 52k dinara.

HW-J7500 je zakrivljen što mi baš nije najsrećnije rešenje jer imam TV sa ravnim ekranom plus je najvećih dimenzija koje savršeno odgovaraju TV od 55` a moj je 48` ali bih ga nekako uklopio. Reč je o 8.1 soundbaru sa odvojenim wooferom. Prednost - lako povezivanje bez žica sa Samsung TV, mogućnost kasnije kupovine bežičnih standalone zadnjih zvučnika i cena koja je 86k ali ga mogu naći za 50k dinara.

Da nije preskup (130k dinara) bez razmišljanja bih se odlučio za Yamaha YSP-2700 ili možda za prošlogodišnji YSP-2500 (105k dinara), ovako...

Pre ovoga sam koristio 5.1 sistem sa Home Cinema koji je radio super ali sad to žično povezivanje, s obzirom na klinca od ~17 meseci definitivno nije opcija.

Napomena- ne bih kupovao preko mađara jer mi igra ulogu kupovina na 12 rata bez kamate umesto keša na ruke...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Koji soundbar kupiti 16.12.2016. 01:21 #628044

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam zasto, ali Samsung nekako deluje najprivlacnije, izgleda da ne skuplja prasinu:): https://goo.gl/b6oOCI

Bez zezanja, Samsung deluje kao najbolji izbor, zato sto je predstavljen kao vrlo mocan sistem(320W?), veliki je, jaci je, prednost je ako imas Samsung curved TV, i ima najveci drajver za bass (7`), iako to nije nista specijalno ako je velika soba u pitanju.. Neuporediv je recimo sa prvom Yamahom, sto se tice cene i ostalog. Dalje nisam isao u detalje.
Napomenuo bih da je ovo veliko prodavanje magle i pre svega bacanje para ne nesto sto ne vredi ni 60% od ove cene... Znam da to nije tema, ali eto, nekako mi je velika steta baciti te pare na soundbar, umesto za neki 5.1 sistem i potpuni uzitak. Izvini sto se mesam, ali sta ima veze zbog deteta, kako god pozitionirao zvucnike, ti ces ih podici na visinu, kacenjem za zid ili na podnostojece stalke, kablovi mu sigurno nece biti zanimljivi, a tanki su i mogu lepo da se srede da budu tik uz ivicu lajsni itd. Opet, zavisi i od deteta.

Moze biti prvi utisak WOW, ali kasnije ces videti da nije to to, 8.1, 7.1 iz jedne tacke.. vazi.


:: Dakle(m), kao što naslov kaže kupio bih neki soundbar i nakon nekog vremena izbor mi se sveo na sljedeća tri modela:
::
:: Yamaha YSL-160
:: Yamaha YAS-30
:: Samsung HW-J7500 EN
::
:: Svaki ima svojih prednosti i nedostataka pa bih od nekog ko je upućen u materiju voleo da čujem šta je najbolje da se kupi od navedenih soundbarova i ako može zbog čega ...
::
:: YSL-1600 je tzv soundprojector i najpribližniji je 5.1 surround zvuku mada to još uvek nije pravi surround. Ima built-in woofer ali postoji mogućnost da se priključi još jedan. Cena oko 60,5k dinara.
::
:: YAS-306 nekako najmanje privlačan, naročito što mu nedostaju HDMI ulaz i izlaz. Prednost je što je najkompaktniji po dimenzijama. Cena oko 52k dinara.
::
:: HW-J7500 je zakrivljen što mi baš nije najsrećnije rešenje jer imam TV sa ravnim ekranom plus je najvećih dimenzija koje savršeno odgovaraju TV od 55` a moj je 48` ali bih ga nekako uklopio. Reč je o 8.1 soundbaru sa odvojenim wooferom. Prednost - lako povezivanje bez žica sa Samsung TV, mogućnost kasnije kupovine bežičnih standalone zadnjih zvučnika i cena koja je 86k ali ga mogu naći za 50k dinara.
::
:: Da nije preskup (130k dinara) bez razmišljanja bih se odlučio za Yamaha YSP-2700 ili možda za prošlogodišnji YSP-2500 (105k dinara), ovako...
::
:: Pre ovoga sam koristio 5.1 sistem sa Home Cinema koji je radio super ali sad to žično povezivanje, s obzirom na klinca od ~17 meseci definitivno nije opcija.
::
:: Napomena- ne bih kupovao preko mađara jer mi igra ulogu kupovina na 12 rata bez kamate umesto keša na ruke..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy Re: Re: Koji soundbar kupiti 16.12.2016. 08:57 #628055

status: user
broj poruka: 96
Ma OK je...

Ima itekako veze zbog đeteta jer je jako znatiželjan i voli sve da uzima, vuče, baca - baš kao i svako dete. Zemlja u saksijama n ne može da se sačuva, stvari u fijokama i sa stola itd.

Inače soba je baš mala, nekih 15 kvadrata, i raspored je takav da jednostavno nema mesta ni za one male zvučničiće a kamoli za neke veće/kvalitetnije, bez obzira da li ih stavio na pod, stalak ili plafon. Plus što mi se ideja silnih kablova u toj i tako maloj sobi uopšte ne dopada...

Kao što rekoh, svestan sam da to nije pravi 5.1 (7.1) ali s obzirom na navedeno to mi je najbolja a faktički i jedina opcija...

Hvala na predlogu.


:: Izvini sto se mesam, ali sta ima veze zbog deteta, kako god pozitionirao zvucnike, ti ces ih podici na visinu, kacenjem za zid ili na podnostojece stalke, kablovi mu sigurno nece biti zanimljivi, a tanki su i mogu lepo da se srede da budu tik uz ivicu lajsni itd. Opet, zavisi i od deteta
::
:: Moze biti prvi utisak WOW, ali kasnije ces videti da nije to to, 8.1, 7.1 iz jedne tacke.. vazi.
::
::
:: :: Dakle(m), kao što naslov kaže kupio bih neki soundbar i nakon nekog vremena izbor mi se sveo na sljedeća tri modela:
:: ::
:: :: Yamaha YSL-160
:: :: Yamaha YAS-30
:: :: Samsung HW-J7500 EN
:: ::
:: :: Svaki ima svojih prednosti i nedostataka pa bih od nekog ko je upućen u materiju voleo da čujem šta je najbolje da se kupi od navedenih soundbarova i ako može zbog čega ...
:: ::
:: :: YSL-1600 je tzv soundprojector i najpribližniji je 5.1 surround zvuku mada to još uvek nije pravi surround. Ima built-in woofer ali postoji mogućnost da se priključi još jedan. Cena oko 60,5k dinara.
:: ::
:: :: YAS-306 nekako najmanje privlačan, naročito što mu nedostaju HDMI ulaz i izlaz. Prednost je što je najkompaktniji po dimenzijama. Cena oko 52k dinara.
:: ::
:: :: HW-J7500 je zakrivljen što mi baš nije najsrećnije rešenje jer imam TV sa ravnim ekranom plus je najvećih dimenzija koje savršeno odgovaraju TV od 55` a moj je 48` ali bih ga nekako uklopio. Reč je o 8.1 soundbaru sa odvojenim wooferom. Prednost - lako povezivanje bez žica sa Samsung TV, mogućnost kasnije kupovine bežičnih standalone zadnjih zvučnika i cena koja je 86k ali ga mogu naći za 50k dinara.
:: ::
:: :: Da nije preskup (130k dinara) bez razmišljanja bih se odlučio za Yamaha YSP-2700 ili možda za prošlogodišnji YSP-2500 (105k dinara), ovako...
:: ::
:: :: Pre ovoga sam koristio 5.1 sistem sa Home Cinema koji je radio super ali sad to žično povezivanje, s obzirom na klinca od ~17 meseci definitivno nije opcija.
:: ::
:: :: Napomena- ne bih kupovao preko mađara jer mi igra ulogu kupovina na 12 rata bez kamate umesto keša na ruke..
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Koji soundbar kupiti 16.12.2016. 11:43 #628057

status: user
broj poruka: 18940
U tom slucaju, na osnovu ovih cinjenica, soundbar je pravi izbor, ja preporucujem Samsung, ali samo uz curved ekran, ne znam kako ce da se uklopi uz normalan TV. U drugom slucaju, Yamaha YSL-1600, sad sam video da sam napravio lapsus u postu, vezano za poredjenje, mislio sam na poredjenje sa drugom opcijom, ne prvom.

PS mozda ce ti biti zanimljivi podaci sa ovog sajta: http://www.trustedreviews.com/best-soundbars_round-up


:: Ma OK je...
::
:: Ima itekako veze zbog đeteta jer je jako znatiželjan i voli sve da uzima, vuče, baca - baš kao i svako dete. Zemlja u saksijama n ne može da se sačuva, stvari u fijokama i sa stola itd.
::
:: Inače soba je baš mala, nekih 15 kvadrata, i raspored je takav da jednostavno nema mesta ni za one male zvučničiće a kamoli za neke veće/kvalitetnije, bez obzira da li ih stavio na pod, stalak ili plafon. Plus što mi se ideja silnih kablova u toj i tako maloj sobi uopšte ne dopada...
::
:: Kao što rekoh, svestan sam da to nije pravi 5.1 (7.1) ali s obzirom na navedeno to mi je najbolja a faktički i jedina opcija...
::
:: Hvala na predlogu.
::
::
:: :: Izvini sto se mesam, ali sta ima veze zbog deteta, kako god pozitionirao zvucnike, ti ces ih podici na visinu, kacenjem za zid ili na podnostojece stalke, kablovi mu sigurno nece biti zanimljivi, a tanki su i mogu lepo da se srede da budu tik uz ivicu lajsni itd. Opet, zavisi i od deteta
:: ::
:: :: Moze biti prvi utisak WOW, ali kasnije ces videti da nije to to, 8.1, 7.1 iz jedne tacke.. vazi.
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Wllaxy Re: Re: Re: Re: Koji soundbar kupiti 16.12.2016. 12:37 #628059

status: user
broj poruka: 96
Ne znam ni sam kako bi se uklopio, mada kontam nije velika zakrivljenost pa možda i legne...

Inače i mene si zbunio za Yamahu pošto je i meni YAS-306 baš ono kao krajnja opcija koju gotovo i ne razmatram.

Što se poređenja na TR tiče to su sve već uređaji cenovno van mog dometa, inače se ne bih dvoumio i YSP-2700 bi definitivno bio moj prvi izbor.


:: U tom slucaju, na osnovu ovih cinjenica, soundbar je pravi izbor, ja preporucujem Samsung, ali samo uz curved ekran, ne znam kako ce da se uklopi uz normalan TV. U drugom slucaju, Yamaha YSL-1600, sad sam video da sam napravio lapsus u postu, vezano za poredjenje, mislio sam na poredjenje sa drugom opcijom, ne prvom
::
:: PS mozda ce ti biti zanimljivi podaci sa ovog sajta: http://www.trustedreviews.com/best-soundbars_round-u
::
::
:: :: Ma OK je...
:: ::
:: :: Ima itekako veze zbog đeteta jer je jako znatiželjan i voli sve da uzima, vuče, baca - baš kao i svako dete. Zemlja u saksijama n ne može da se sačuva, stvari u fijokama i sa stola itd.
:: ::
:: :: Inače soba je baš mala, nekih 15 kvadrata, i raspored je takav da jednostavno nema mesta ni za one male zvučničiće a kamoli za neke veće/kvalitetnije, bez obzira da li ih stavio na pod, stalak ili plafon. Plus što mi se ideja silnih kablova u toj i tako maloj sobi uopšte ne dopada...
:: ::
:: :: Kao što rekoh, svestan sam da to nije pravi 5.1 (7.1) ali s obzirom na navedeno to mi je najbolja a faktički i jedina opcija...
:: ::
:: :: Hvala na predlogu.
:: ::
:: ::
:: :: :: Izvini sto se mesam, ali sta ima veze zbog deteta, kako god pozitionirao zvucnike, ti ces ih podici na visinu, kacenjem za zid ili na podnostojece stalke, kablovi mu sigurno nece biti zanimljivi, a tanki su i mogu lepo da se srede da budu tik uz ivicu lajsni itd. Opet, zavisi i od deteta
:: :: ::
:: :: :: Moze biti prvi utisak WOW, ali kasnije ces videti da nije to to, 8.1, 7.1 iz jedne tacke.. vazi.
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646095.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs