Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Kako zaobici wireless router?
STRANA 1 OD 1
Fi011 Kako zaobici wireless router? 03.01.2017. 15:40 T64382

status: user
broj poruka: 137
Pozz, drugari. Nisam siguran da ovo moze da se radi pa da pitam. Dakle imam kablovski net i modem, iza kog se nalazi d link wireless router. Moja dekstop masina je povezana kablom na ruter, a ostali korisnici su wireless. Imam problem sa lagom u igrama kad igram. a kad iskljucim ruter i konekttujem komp direktno na modem. radi savrseno.

Pitanje je sledece:
Postoji li nacin da se premosti ruter za moj komp? Posto modem ima samo jedan port, postoji li neki spliter iz kog bi mogla da idu dva kabla, jedan u moj ruter (i koji bi davao mrezu wireless korisnicima) i jedan u moj komp direktno?



Z77A GD65, 2500k 4.4, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 932
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Kako zaobici wireless router? 03.01.2017. 15:48 #628892

status: user
broj poruka: 914

Ne treba se zaobici nego sa njime srediti nisi napisao koji tacno ruter imas?

:: Pozz, drugari. Nisam siguran da ovo moze da se radi pa da pitam. Dakle imam kablovski net i modem, iza kog se nalazi d link wireless router. Moja dekstop masina je povezana kablom na ruter, a ostali korisnici su wireless. Imam problem sa lagom u igrama kad igram. a kad iskljucim ruter i konekttujem komp direktno na modem. radi savrseno.
::
:: Pitanje je sledece
:: Postoji li nacin da se premosti ruter za moj komp? Posto modem ima samo jedan port, postoji li neki spliter iz kog bi mogla da idu dva kabla, jedan u moj ruter (i koji bi davao mrezu wireless korisnicima) i jedan u moj komp direktno
::
::
::
:: Z77A GD65, 2500k 4.4, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 932
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY sss 03.01.2017. 16:01 #628893

status: user
broj poruka: 911
Kad ostali ukucani zajasu net, tebi se poveca ping i ode sve u klinac. Jedino resenje je, ako ruter ima takvu opciju, da ogranicis protok za ostale uredjaje ili za ceo adapter, da sebi dodelis prioritet ...to moze da se uradi na ddwrt ali pitanje je koji ruter imas. Ili neko resenje da kupis bilo koji ruter koji ima bandwidth management
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 03.01.2017. 16:09 #628894

status: user
broj poruka: 563

Ne zaobilazi nista,nije problem ruter vec ostali korsnici,iskljuci ostale i resen problem :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 03.01.2017. 16:17 #628895

status: user
broj poruka: 9381
Moze, ali moramo da znamo koji modem i koji ruter imas, tj. da li je sa tim modelima moguce tako nesto izvesti.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fi011 Ne 03.01.2017. 16:18 #628896

status: user
broj poruka: 137
Drugari, hvala na odgovorima, nije to problem :)

Testirano je BEZ KORISNIKA. Dakle, direktno u modem, lag i packet loss 0. pove4zem komp preko rutera, ping izgleda normalno u igri, ali postoji lag, to jest packet loss... Tako da je problem kontam u uredjaju pa me zato zanima `da li mogu da ga premostim` :)

Da imam para, kupio bih jedan Cisco ruter, na njega bih nakacio svoj racunar i wireless ruter, namestio bih staticke rute da se subneti vide i namestio NAT, podesio QoS da daje prioritet samo mojoj ip adresi i problem resen (uz jedno mesec dana guglanja zbog QoSa hahah)

Btw, ruter je djubre od D linka, dir 600... Sad gledam da li postoje na njemu neke opcije za QoS ili da ako mogu vecinu bandwidtha da dam svojoj ip adresi...





Z77A GD65, 2500k 4.4 MHz, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 932

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Taj dlink jeste djubre 03.01.2017. 16:27 #628897

status: user
broj poruka: 9381
Ali koji je modem u pitanju?

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Probaj najbanalniju stvar 03.01.2017. 16:39 #628898

status: user
broj poruka: 911
Ako vec nisi ...uradi hard reset, resetuj ga na factory defaults.
Ili pogledaj reviziju pa skini zadnji fw pa flashuj

Inace, trebalo bi da ima qos, mozda ne u sitna crevca ali vredi probati.

a inace i ako se ispostavi da je ruter riknuo, ne treba ti nista specijalno, uzmes tp link wr740n, on ima detaljniji qos i mozes da se zezas u sitnija crevca a trebalo bi da je negde oko 1500 din, mozda malo vise
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fi011 Re: Taj dlink jeste djubre 03.01.2017. 16:44 #628899

status: user
broj poruka: 137
VMARC,

Izvini, mislio sam da pitas za ruter. Modem je Motorlin, SB5101E...

Bassivity, hvala na savetu. MA ruter radi, ali pretpostavljam da ima neki hardwerski problem zbog kojeg mi laguje... kako inace objasniti lag bez drugih korisnika kad sam konektovan preko rutera, a nikakav lag kad sam direktno u modem... Video sam da ima neki QoS, ali sam kontao da je los, a i inace mislim da nije do QoSa i bandwidtha nego do rutera...



Z77A GD65, 2500k 4.4 MHz, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 932

:: Ali koji je modem u pitanju
::
:: macOS Sierr
:: What can your Mac do now? Just ask
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Probaj ovo što ti BassivitY piše 03.01.2017. 16:46 #628900

status: user
broj poruka: 4228
tim redosledom.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fi011 vladarko 03.01.2017. 16:53 #628901

status: user
broj poruka: 137
Sumnjam da ce pomoci, posto sumnjam da je problem u samom ruteru, zato sam hteo da ga zaobidjem :)
Realno, ako postoji opcija da iz modema imam dve konekcije, to jest prakticno dva subneta, to bi bilo super, jer onda moja konekcija ne bi isla preko rutera... jedini downside koji vidim je da se subneti nece videti, ali to me ionako ne zanima, jer retko koristimo file sharing u kuci...


Z77A GD65, 2500k 4.4 MHz, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 932

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Jesi li 03.01.2017. 17:12 #628902

status: user
broj poruka: 4228
probao da ideš direktno, preko USB?

EDIT: a da ruter ostane priključen preko LAN kabla.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY Samo jedno pitanje, mozda i glupo 03.01.2017. 17:13 #628903

status: user
broj poruka: 911
Izvini unapred, da ne shvatis pogresno ali ......Da nije mozda mreza za wifi otkljucana, ili eventualno neko sa strane ne zna sifru pa iako ti mislis da nema korisnika (nemas nikoga kuci, svima na telefonima ugasen wifi itd) neko je ipak konektovan i vuce net?
Zvuci debilno pitanje pa zato i izvinjenje haha
Probaj da disejblujes wifi u interfejsu ...

Tesko da je hardverski problem ovog tipa, ako je hardverski, u vecini slucajeva ili radi ili ne, tesko da moze da pravi lag, pogotovo ako je recimo gaming, to je saobracaj mozda 1mbps down/up, sto je smesno. Hard reset mozes da probas, jedino ces setovati posle ssid i pass, a eventualno mozes da flashujes i zadnji fw samo pogledaj reviziju na nalepnici odozdo na ruteru. Ako vec mozes, sto da ne spasis taj ruter :)


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Nema pomoci 03.01.2017. 17:16 #628904

status: user
broj poruka: 3821
Ruter je krs, nema `leba.


I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fi011 Re: Samo jedno pitanje, mozda i glupo 03.01.2017. 17:19 #628905

status: user
broj poruka: 137
:D :D :D

Jeste i sifra je majmunejedannecesuci#65#12

Znam i koje su mi mac i ip adrese, ulazio sam u ruter vise puta da vidim ko je sve nakacen i tu su sve poznatata lica :)... padalo mi je na pamet da mi nisu hakovali wi fi, naravno, to sam proveravao medju prvim stvarima...

vladarko, izvini, nisam te razumeo? Poenta je da moj dekstop racunar bude povezan kablom i da ni pod razno ne koristi wifi .)

Z77A GD65, 2500k 4.4 MHz, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 932

:: Izvini unapred, da ne shvatis pogresno ali ......Da nije mozda mreza za wifi otkljucana, ili eventualno neko sa strane ne zna sifru pa iako ti mislis da nema korisnika (nemas nikoga kuci, svima na telefonima ugasen wifi itd) neko je ipak konektovan i vuce net?
:: Zvuci debilno pitanje pa zato i izvinjenje hah
:: Probaj da disejblujes wifi u interfejsu ..
::
:: Tesko da je hardverski problem ovog tipa, ako je hardverski, u vecini slucajeva ili radi ili ne, tesko da moze da pravi lag, pogotovo ako je recimo gaming, to je saobracaj mozda 1mbps down/up, sto je smesno. Hard reset mozes da probas, jedino ces setovati posle ssid i pass, a eventualno mozes da flashujes i zadnji fw samo pogledaj reviziju na nalepnici odozdo na ruteru. Ako vec mozes, sto da ne spasis taj ruter :
::
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: CARPE DIEM
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fi011 Re: Nema pomoci 03.01.2017. 17:20 #628906

status: user
broj poruka: 137
evo i forever izgimizao iz maminog podruma poput osltalih dobrih nerdova :D

de si bre jbte lesi :)


Z77A GD65, 2500k 4.4 MHz, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 932

:: Ruter je krs, nema `leba
::
::
:: I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fi011 Bassivity 03.01.2017. 17:25 #628907

status: user
broj poruka: 137
Probaj da disejblujes wifi u interfejsu...
kako to mislis?

Tesko da je hardverski problem ovog tipa, ako je hardverski, u vecini slucajeva ili radi ili ne, tesko da moze da pravi lag, pogotovo ako je recimo gaming, to je saobracaj mozda 1mbps down/up, sto je smesno. Hard reset mozes da probas, jedino ces setovati posle ssid i pass, a eventualno mozes da flashujes i zadnji fw samo pogledaj reviziju na nalepnici odozdo na ruteru. Ako vec mozes, sto da ne spasis taj ruter :)

kapiram ja tebe i to ima logike, ali objasni mi sledece. PRe ovoga sam imao modem od IKOMa i imao sam fluktuacije pinga, da mi skoci sa recimo 30 na 250 i laguje. posle nebrojenih poziva podrsci, dali su mi sifru i user name da se ulogujem na sam modem i da pratim granicne vrednosti... ispostavilo se da nisu bile dobre i da su stalno varirale. onda su zakljucili da je modem sjban zamenili su ga, i posle toga je radilo lepo... odatle sam izvukao zakljucak da je mozda hardver...

Z77A GD65, 2500k 4.4 MHz, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 932

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ah, kao u onom vicu: 03.01.2017. 17:31 #628908

status: user
broj poruka: 4228
`povezao si ga kablom, LAN kablom....`

Pretpostavljam da USB ne igra ulogu?

U tom slučaju probaj da postaviš još jedan ruter, mislim da ne možeš običnim svičem da rešiš, već običnim non-wifi ruterom, čak...

EDIT: http://www.dlink.com/uk/en/support/faq/cameras-and-surveillance/mydlink/settings/router/how-do-i-configure-the-qos-rules-on-my-dir-series-router

Igraj se malo, dok ga ne zameniš.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fi011 vladarko 03.01.2017. 17:38 #628909

status: user
broj poruka: 137
usb ne radi posao
znam da bih mogao da resim problem drugim ruterom, al ga nemam :)... jedan cisco 18xx ili 19xx bi bio savrsen...
ali ako je problem u samom ruteru, onda mi samo zamena moze pomoci, a QoS nece, a i opcije za qos su, blago receno, mizerne... jos nijedan savet sa splitter... da li je moguce ili ne...


Z77A GD65, 2500k 4.4 MHz, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 932

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Al` nemaš ni spliter... 03.01.2017. 17:44 #628910

status: user
broj poruka: 4228
Jesi li probao da disejbluješ wifi (BassivitY) i da računar spojiš preko LAN kabla sa DLink, a njega sa Motorola modemom. Iz Motorole u DLink uključuješ u WAN?

EDIT: znam da nećeš nšta dobiti time, jer ćeš opet morati da ukjučiš wifi, ali možda je problem u bezbednosnom mehanizmu. Kako se ponaša sa isključenom bezbednošću - no wifi security?

Takođe, znam da bi hteo da zaobiđeš taj ruter, ali sledeće što mi još pada na pamet je još jedna LAN kartica iz koje bi kabl išao u WAN port DLink rutera. Mana takvog rešenja je da desktop mora stalno da bude uključen da bi wifi klijenti imali internet, tj međusobnu vezu.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ne moze nikako 03.01.2017. 19:01 #628913

status: user
broj poruka: 9381
Treba ti kvalitetniji ruter, tj. bilo koji koji u sebi ima opciju davanja punog prioriteta LAN portu. Mislim da 740N to ne moze, ali proveri...
Ako ti taj dlink ima nemacki softver, onda je i veci krs nego sto mislis da jeste. Probaj da mu stavis najnoviji, engleski, ali se tesko nalazi.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fi011 jbg 03.01.2017. 19:23 #628914

status: user
broj poruka: 137
znam da je djubre ruter, jbg...
ima engleski softver, nije nemacki... probacu da updejtujem firmware, mozda su ubacili vise opcija za qos, mada cisto sumnjam... btw, qos na ovom ruteru je smejurija, nema apsolutno nista...

Z77A GD65, 2500k 4.4 MHz, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 932

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Re: jbg 04.01.2017. 09:36 #628947

status: user
broj poruka: 3821
Nema Fikuse normalan QoS na ruteru koji dobijas po difoltu uz SBB opremu.

Mislim da i ja imam neki Motorolin, i prosto je nemoguce igrati Dotu ili CSGO normalno preko WiFi, cak iako nikoga nema na mrezi.

Takodje kada se kabl ubaci, sve radi kako treba da radi.


I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: znam da je djubre ruter, jbg..
:: ima engleski softver, nije nemacki... probacu da updejtujem firmware, mozda su ubacili vise opcija za qos, mada cisto sumnjam... btw, qos na ovom ruteru je smejurija, nema apsolutno nista..
::
:: Z77A GD65, 2500k 4.4 MHz, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 93
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: ... 04.01.2017. 10:37 #628950

status: user
broj poruka: 914

Ili beri kozu na siljak i kupuj krsten ruter ili SVE iskljuci dok se igras ili batali igricu 4.-og nema...
Jedan hteo i da prd*e i da stisne pa se na kraju uneredio ...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fi011 e u pm... 05.01.2017. 11:13 #629017

status: user
broj poruka: 137
mislio sam da postoji neko jednostavno resenje, neki spliter posle modema, al jbg... onda cu uzeti drugi ruter kad budem mogao i jbg...


Z77A GD65, 2500k 4.4 MHz, HD7950 Twin Frozr III 2GB, 8GB, 2TB+120 GB SSD, Chieftec CFT-750, Cooler Master HAF 932

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IceCream postoji 07.01.2017. 09:14 #629166

status: user
broj poruka: 791
u vidu lan switcha ali on je `neupravljiv`
a da ti kojim slucajem nemas konflikt IP adresa


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs