Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
USB type C
STRANA 1 OD 1
dbqp USB type C 25.01.2017. 16:31 T64464

status: user
broj poruka: 1368
Cemu ovo sluzi a uz to i ne radi?
Salu na stranu, relativno uskoro cu postati vlasnik notebooka sa ovim portom pa me interesuje njegova svrha trenutno i u (blizoj) buducnosti. Zao mi je samo sto je zarad njega uzurpiran klasican type A USB 3.0 port.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nema zasto da ti bude žao - na toj sveščici svakako će biti i jedan stari... 25.01.2017. 17:19 #630065

status: user
broj poruka: 10988
USB port, da li 2 ili 3, defakto je nebitno. A ako ga i ne bude, tu su adapteri ``type C to USB3/2``...
Novi port/protokol podržava daleko brži prenos podataka, više struje, mogućnost prenosa video signala... Svi telefoni, tableti, lapovi i slicno, koji se pojave ove godine imaće ga umesto dosadašnje dvojke/trojke (ili uz ovu).
Priključak je `` fully reversible``, to jest ``simetrican`` je tako da nećeš morati da ga obrćeš da bi našao ``pravi položaj`` i ``ubo`` ga u utičnicu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp ... 25.01.2017. 21:47 #630078

status: user
broj poruka: 1368
Kapiram torto, najvise bi mi odgovarao zapravo i adapter usb c na usb a 3.0 ali vidis NIJEDNA JEDINA firma u BG nema takvo nesto ni u najavi. Telefon koji imam cu da koristim dok se ne raspadne tako da mi stvarno nista ne znaci taj port. U vreme kada bude rasprostranjenija njegova upotreba ova konfa u notebooku ce biti 3-4 generacije matorija od aktuelne. Nadam se da se varam.



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ne znaš čemu služi, ali znaš da niko nema. 25.01.2017. 22:19 #630079

status: user
broj poruka: 4228
https://goo.gl/V6VxvQ

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: ... 25.01.2017. 22:24 #630082

status: user
broj poruka: 1471
Kako nema, izguglah adapter dokle si rekao keks, i ovo je samo prvi rezultat, mrzelo me više da tražim

https://www.avmarket.rs/proizvodi/povezivanje/usb/adapteri/kabal-usb-3-1-c-usb-3-0-a-0-2m-67894.html

Black Wolf

:: Kapiram torto, najvise bi mi odgovarao zapravo i adapter usb c na usb a 3.0 ali vidis NIJEDNA JEDINA firma u BG nema takvo nesto ni u najavi. Telefon koji imam cu da koristim dok se ne raspadne tako da mi stvarno nista ne znaci taj port. U vreme kada bude rasprostranjenija njegova upotreba ova konfa u notebooku ce biti 3-4 generacije matorija od aktuelne. Nadam se da se varam
::
::
::
:: Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Re: ... 25.01.2017. 22:29 #630084

status: user
broj poruka: 1368
AVmarket? Pa pobogu Vodjo zar i u IT sektor? E bem ti naprdnu zemlju kad prajm minister mora da otvara IT shopove :):):)
Salim se naravno, pogledacu link ali vidi USB type C ne trpi kablove duze od 1m (osim ako Wikipedia ne laze) tako da bi ovo od 2m tesko `probudilo` USB 3.0 HDD iz sna. Ili mozda lupetam posto je USB type C osnazen malo vecom amperazom od klasicne `trojke`.
Uglavnom, hvala na linku, zatrebace sigurno :):):)



Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: Kako nema, izguglah adapter dokle si rekao keks, i ovo je samo prvi rezultat, mrzelo me više da traži
::
:: https://www.avmarket.rs/proizvodi/povezivanje/usb/adapteri/kabal-usb-3-1-c-usb-3-0-a-0-2m-67894.htm
::
:: Black Wolf
::
:: :: Kapiram torto, najvise bi mi odgovarao zapravo i adapter usb c na usb a 3.0 ali vidis NIJEDNA JEDINA firma u BG nema takvo nesto ni u najavi. Telefon koji imam cu da koristim dok se ne raspadne tako da mi stvarno nista ne znaci taj port. U vreme kada bude rasprostranjenija njegova upotreba ova konfa u notebooku ce biti 3-4 generacije matorija od aktuelne. Nadam se da se varam
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Re: Re: ... 25.01.2017. 22:33 #630085

status: user
broj poruka: 1471
Brate ja počeo da nosim naočale po prvi put u životu pre mesec dana, i mogu da ti kažem stvarno je lakše, možda bi i ti mogao da razmisliš o tome hhaha
Šalim se matori, pogledaj link malo bolje, u pitanju je 0.2m a ne 2m :D

Black Wolf

:: AVmarket? Pa pobogu Vodjo zar i u IT sektor? E bem ti naprdnu zemlju kad prajm minister mora da otvara IT shopove :):):
:: Salim se naravno, pogledacu link ali vidi USB type C ne trpi kablove duze od 1m (osim ako Wikipedia ne laze) tako da bi ovo od 2m tesko `probudilo` USB 3.0 HDD iz sna. Ili mozda lupetam posto je USB type C osnazen malo vecom amperazom od klasicne `trojke`
:: Uglavnom, hvala na linku, zatrebace sigurno :):):
::
::
::
:: Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
::
:: :: Kako nema, izguglah adapter dokle si rekao keks, i ovo je samo prvi rezultat, mrzelo me više da traži
:: ::
:: :: https://www.avmarket.rs/proizvodi/povezivanje/usb/adapteri/kabal-usb-3-1-c-usb-3-0-a-0-2m-67894.htm
:: ::
:: :: Black Wolf
:: ::
:: :: :: Kapiram torto, najvise bi mi odgovarao zapravo i adapter usb c na usb a 3.0 ali vidis NIJEDNA JEDINA firma u BG nema takvo nesto ni u najavi. Telefon koji imam cu da koristim dok se ne raspadne tako da mi stvarno nista ne znaci taj port. U vreme kada bude rasprostranjenija njegova upotreba ova konfa u notebooku ce biti 3-4 generacije matorija od aktuelne. Nadam se da se varam
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp ... 25.01.2017. 22:39 #630086

status: user
broj poruka: 1368
https://youtu.be/xjQFyf0SfAE :):):)
Em prestao da ih nosim em mi nesto ne otvara lepo link em sam preko 5` ekranceta mobilnog telefona tako da ne uzmi za zlo.
Vise mi se svidja ovaj hub ciji je link dao kolega pre tebe.


Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Kak vidjis, Volodja, probljema njet. Adaptjor pokupajes, tjeljefona... 25.01.2017. 22:45 #630087

status: user
broj poruka: 10988
nje patjerjajes...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic re 26.01.2017. 03:41 #630096

status: user
broj poruka: 1463
kukaju ljudi kako ne mogu iz prve da ubodu usb kabl u port pa zato kao ovaj reversable. Inace ako ti je taj type c ujedno i thunderbolt, onda mozes i displej da povezes, da punis i da povezes lancano 6 uredaja (redno) umesto da svi budu direktno povezani sa laptopom. Takodje moguce je da se koriste eksterne graficke kartice sa iskorišćenosti do 90% jer thunderbolt preko type c konektora ima direktanu konekciju na PCIExpres magistralu, što moze biti i potencijalno bezbednosno pitanje ali ako ne puštaš ženu za laptop, sve je u redu :D



Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Displej mozes da vezes u svakom slucaju 26.01.2017. 09:38 #630098

status: user
broj poruka: 9388
Preko USB-C na HDMI, VGA, etc... adaptera.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 26.01.2017. 22:45 #630111

status: user
broj poruka: 4228
USB-C na HDMI za TV ne radi ili su svi adapteri neispravni što sam imao priliku da korstim kod nas ili preko. Ako neko ima informaciju direktno iz prve ruke da može da radi za drugi TV bio bih zahvalan ili link prema proizvodu koji stvarno radi na takav način. Probao sam i par softvera, koji bi trebali to na laptopu da omoguće za PC(dolazilo uz adaptere). MAC nisam koristio za Tbold ili USB C povezivanje sa TV-om, tako da iz ličnog iskustva ne znam da li radi ili ne radi.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 26.01.2017. 23:44 #630114

status: user
broj poruka: 9388
Ja sam dosta radio sa USB-C na HDMI adapterima, pa sam prestao. Prodao sam ih preko 100 kom.
Tacno je da su imali veliki broj otkaza, cak 3:1, ali da ni jedan nije radio, to (naravno) nema veze sa mozgom.
Apple je radio sa svakim adapterom, osim sa onima koji su mi bili DOA. Lenovo Yoga su jako probirljivi, rade sa svakim drugim, trecim, bukvalno zavisi od primerka. Svi su ti primerci bili ispravni i radili na Asusu X554 i Macbookovima.
Ne stize niakakav sofver uz njih, niti je potreban. Kako se ubaci u USB-C tako baca sliku na TV, kao klasican HDMI.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 27.01.2017. 08:47 #630127

status: user
broj poruka: 4228
Nije radio ni jedan koji sam ja probao na PC-u. NA Apple je radio jedan, ali na PC ne.
Čovjek kupio laptop i priključio na HDMI monitor, na VGA TV i htio na USB-C drugi TV. Probali smo 4 različita i ni jedan ne daje sliku. To je moje posljednje iskustvo.
Softver je neophodan za 4K prikaz slike ili dobijaš dosta lošiju sliku od one na ekranu laptopa. Pomislio sam da USB-C nije ispravan, ali najnormalnije puni 4 telefona odjednom i prepoznaje različite telefone prilikom kloniranja kartica, ali da daje sliku na TV jok.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: re 27.01.2017. 15:56 #630148

status: user
broj poruka: 9388
Maler :)

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: ... MAC nisam koristio za Tbold ili USB C povezivanje sa TV-om, tako da iz ličnog iskustva ne znam da li radi ili ne radi
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646143.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs