Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Xiaomi
STRANA 1 OD 1
blackwolf Xiaomi 31.01.2017. 02:08 T64487

status: user
broj poruka: 1470
Gledam da uzmem neki novi fon, i ovi Ćaomi telefoni mi zapali za oko, gsmarena i generalno većina ljudi ih hvale.
Konkretno gledam između note 3(snapdragon), note 4(mediatek), redmi pro.
Koliko vidim note 3 je zapravo bolji od 4, benchmarci su tu negde isti, s tim što je snapdragon mnogo više podržaniji u custom rom sceni, note 3 ima bolju kameru barem na papiru, snapdragon troši manje baterije...
Što se tiče redmi pro, vredi li davati 15-20€ više za amoled?


Black Wolf
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milojca Zavisi šta ti je važnije? 31.01.2017. 08:02 #630308

status: user
broj poruka: 207
Amoled na redmi pro jeste bolji ali IPS na note 3/4 je već dovoljno dobar, ne verujem da bi bio nezadovoljan. Note 3 koliko vidim bolje stoji sa baterijom, sa druge strane svi hvale izradu na note 4 i kažu da je lepše telo (što može biti veoma subjektivno). I obrati pažnju na ram. Redmi pro izgleda dolazi sa 3GB u osnovnoj varijanti, dok note 3/4 imaju 2GB u osnovnoj, a 3GB u nešto skupljoj varijanti. Moj savet je da definitivno ideš na 3GB u bilo kojoj varijanti. Možda da složiš spisak prioriteta pa ćeš i sam videti šta ti odgovara? :)

Znam da ispada iz cenovnog ranga tih modela ali ovo je neka generalna preporuka za Xiaomi. Nedavno sam uzeo Mi5 i mogu da kažem da sam veoma zadovoljan. Softver je ispeglan, i redovno stiže OTA update. Jedina mana koja će se možda rešiti neki update-om jeste loš zvuk prilikom snimanja videa. Kao i relativno slab izlaz za slušalice.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JE3A Xiaomi Redmi Pro 31.01.2017. 08:05 #630309

status: user
broj poruka: 913
Cao druze.
Vec mesec dana posedujem Redmi Pro.
Telefon je odlican!
Xiaomi nisam imao pa sam bio prilicno skeptican.
Na prvom mestu mi je bila dijagonala od 5.5 inca, pa onda sam ekran.
Za ove pare, extra fon, fantastican!
Generalno, nisam neki zaludjenik telefonima, menjam ih na dve do tri godine, ne ubacujem ROM-ove i sl., a bitno mi je da je telefon brz, da ne baguje, ne koci i sl.
Pre ovog sam imao LG G3, a pre njega Samsing i9250 i mogu ti reci da neces pogresiti ako se odlucis za Xiaomi.
Doduse, ja sam imao peh.
Kupio sam ovaj telefon dva dana pre nove godine i posle pet dana mi je telefon dva puta pao na plocice sa visine od metar i po. Prvi put se malo ulubio sa strane kod lajsne, a drugi put mi je stradao ekran pa sam ga prodao i kupio sam nov posle dve nedelje, isto Redmi Pro.
Moj savet je da, ako budes uzimao Xiaomi, obavezno kupis futrolu i to bukvalno taj dan.
Razlog je to sto je telefon izuzetno klizav.
Oni Kinezi su ga uglacali i spreda i pozadi kao da im je zivot zavisio od toga (kako god ga stavis, makar nagib bio i 2 stepena, telefon ce da kliza).
Jbga, ja nisam kupio futrolu (cekao sam jednu brutalnu da stigne sa aliexpressa) pa mi je prvi primerak zavrsio slomljenog ekrana (zastitno staklo nije puklo ali ekran unutra jeste).
Neces pogresiti u kupovini koji god da odaberes (bio sam u istoj nedoumici kao i ti kada sam se odlucio za Xiaomi i mislim da je ovo bolja kupovina. ipak je Pro verzija premium fon u klasi Redmi linije).
Ako ti treba jos neki savet ili misljenje u samom Redmi Pro, pisi ovde pa cu ti odgovoriti.
Nadam se da sam ti imao pomogao.

Pozdrav


P.S. Moj brat je sebi uzeo iPhone 6s plus za tri puta vise para, a razlika je mizerna-poredili smo ih.

Cooltek U3
Intel i5 4670k@4GHz + Thermalright Silver Arrow
ASUS Z97 GRYPHON
Crucial 2x4 GB DDR3 Ballistix LED
Gigabyte GTX 960 mini
SSD Kingston 240GB+Samsung 2 TB F4
Dell U2412M
Logitech MX518+Gamdias Hermes
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re 31.01.2017. 12:32 #630322

status: user
broj poruka: 1060
vidi, ja uzeo skoro 2 saomija, note 4 i mi max, a dugar uzeo note 3 pro. e sad sto se tice izrade... note 4 iako se samo malo razlikuje, primetno je lepsi, jer ove oborene ivice bas uticnu na celokupni izgled. kada ih gledas odvojeno, i jedan i drugi su lepi, al kad su jedan pored drugog, note 4 svakako pobedjuje, a i deluje tanje, a nije. druga stvar, note 3 ume da bude lose sklopljen, odnosno da je neravnomerno usrafljen ekran, i onda u nekom cosku pocinje da dolazi do razlivanja boja, deluje kao da je telefon ispao, i to se vremenom siri, ali lek za to je uglavnom rasklopi-sklopi telefon i to je to (uglavnom),pa sam se ja zbog toga odlucio za note 4, racunam, skapirali su gde grese, pa sad rade kako treba, i druga stvar je sto je note 4 skroz aluminium, dok note 3 ima plasticne poklopce antena, one pozadi naravno. e sad rad... kad se grune sintetika, mediatek sto se tice cpu dela, lepo odere snapdragon, jbg antutu pokazuje ~25k u odnosu na ~18k u korist mediateka, dok je gpu test totalno obrnut. u realnom radu ces ipak da primetis da snapdragon malo brze radi, ali igre rade podjednako dobro. mediatek ima manji proizvodni proces, ali izgleda da snapdragon manje trosi. devojka na mi max nije sigurna kad puni bateriju, a igra igrice redovno, meni note 4 izgura skoro 2 dana, osrednjeg koriscenja, net se ne gasi. kamere su na svim saomi telefonima neke sonijeve osrednje, tako da ne ocekuj neki bum ni na jednom, ali opet, sasvim pristojne na oba.
eto ti, to je za sad sto sam ja primetio posle 3 meseca koriscenja telefona, ako te interesuje jos sta, ti pitaj :D
I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dachabre ...ja uzo... 31.01.2017. 13:00 #630323

status: user
broj poruka: 77
... note 3 snapdragon sa 2Gb za 135 nov neraspakovan sa 7 dana garancije. Malo nešto odjekivao zvučnik ljudi mi odmah dali drugi (isto neraspakovan u celofanu) - furam ga već nedelju - dve i oduševljen sam. Super ekran - super brz - ima Android 6.0. Odma sam meto staklo (kažu da nema gorillu) i silikon i baš je dobar! Kamera mu je odlična a najviše me oduševila baterija koja mi traje 2 dana (inače mi je prosek 1 opušten dan a imao sam G2, HTC ONE itd...). Što se tiče custom romova dovoljno je reći da zvanično podržava Cyanogen najnoviji (baziran na nugatu), lako se otključava bootloader (pošalje se zahtev Xiaomi-ju i dobije se dozvola za par dana) a još nisam probao neki da instaliram pošto mi je još uvek zanimljiv ovaj MIUI. Jedino što mi se ne sviđa što najnovija verzija MIUI-ja (global) nema srpski ali to mi i nije toliko bitno...

... i ja sam razmišljao između 3 i 4 ali je trojka malo jeftinija a i kažu da je Snapdragon u odnosu na MTK ipak pouzdaniji (bez obzira što je na papiru MTK brži) a i kažu da trojka ima malo bolju kameru (mada ne verujem da se to vidi golim okom). Možda bi najbolje rešenje bio note3 sa 3GB malko je skuplji ali ima 32GB memorije i brži je u multitaskingu...

P.S. E sad dokle će da radi videćemo :-)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - 01.02.2017. 01:10 #630426

status: user
broj poruka: 1470
Hvala svima na savetima, lično najviše sam zagrejan za note 3 3gb, ali videću ako budem mogao da vidim sva 3 telefona uživo, pre odluke :)


Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dachabre ..... 01.02.2017. 08:35 #630439

status: user
broj poruka: 77
Možeš u TC Sremska u radnji. Ja gledao...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: 02.03.2017. 21:36 #632540

status: user
broj poruka: 1004
Zanima me kakav je blic na ovim telefonima (prvenstveno me interesuje na redmi 4 prime), da li je u rangu sa samsung i lg modelima (zanima me zbog koriscenja flashlight aplikacije).


I5 4670+CM 212Evo/Asus H87-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/OCZ 600W ModXtream PRO/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 02.03.2017. 22:52 #632551

status: user
broj poruka: 1060
ako misliš da ti služi kao lampa, onda će da vrši posao jbg... nije da možeš da koristiš kao dugo svetlo na kolima :D

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: 03.03.2017. 07:59 #632562

status: user
broj poruka: 1004
OK, bitno mi je da nije ko npr na Gigabyte Rey 3 gde skoro da jedva svetli.


I5 4670+CM 212Evo/Asus H87-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/OCZ 600W ModXtream PRO/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Re: ...ja uzo... 03.03.2017. 17:29 #632579

status: user
broj poruka: 1234
:: ..: . E sad dokle će da radi videćemo :-
::


Do uskrsa.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Xiaomi Redmi Pro 04.03.2017. 22:04 #632647

status: user
broj poruka: 1620
+1 za Xiaomi

Ja sam pre nekoliko nedelja devojci kupio Redmi Pro i telefon je odlican!
Kinezi samo jos na kameri da porade i sve ce biti kuL.

Ja samo cekam pravi trenutak da zamenim svoj Lumia 930 za neki Android, ali i dalje ne nalazim neki sa kamerom koja bi zadovoljila moje potrebe nakon ovog...
Na zalost, Windows Phone OS postaje sve gori, a sam Microsoft i 3rd party developeri ga sve vise sankcionisu pa vise nema smisla koristiti ga. Najveci razlog moje odluke za WP je bila ogromna kolicina mejlova koje primam na dnevnom nivou (10.000+, u 50-ak razlicitih foldera), a Android do skoro nikako nije mogao da se izbori sa tim - relativno skoro sam testirao i sve to sada dosta bolje funkcionise nego ranije (i dalje nije kao WP, ali je vise nego prihvatljivo).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Xiaomi Redmi Pro 05.03.2017. 21:58 #632689

status: user
broj poruka: 1620
Vec je pokojni - taman sam ga nahvalio, a zena uspe da ga razbije pre par sati...


:: +1 za Xiaom
::
:: Ja sam pre nekoliko nedelja devojci kupio Redmi Pro i telefon je odlican!
:: Kinezi samo jos na kameri da porade i sve ce biti kuL.
::
:: Ja samo cekam pravi trenutak da zamenim svoj Lumia 930 za neki Android, ali i dalje ne nalazim neki sa kamerom koja bi zadovoljila moje potrebe nakon ovog..
:: Na zalost, Windows Phone OS postaje sve gori, a sam Microsoft i 3rd party developeri ga sve vise sankcionisu pa vise nema smisla koristiti ga. Najveci razlog moje odluke za WP je bila ogromna kolicina mejlova koje primam na dnevnom nivou (10.000+, u 50-ak razlicitih foldera), a Android do skoro nikako nije mogao da se izbori sa tim - relativno skoro sam testirao i sve to sada dosta bolje funkcionise nego ranije (i dalje nije kao WP, ali je vise nego prihvatljivo).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @luja-88 06.03.2017. 18:15 #632736

status: user
broj poruka: 17084
Cime i kako ga je razbila?

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 06.03.2017. 18:23 #632738

status: user
broj poruka: 2998
04.03.2017. 22:04
Ja sam pre nekoliko nedelja devojci kupio Redmi Pro i telefon je odlican!

05.03.2017
Vec je pokojni - taman sam ga nahvalio, a zena uspe da ga razbije pre par sati...

Evo odgovora :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Kada ga je kupio bila je devojka 06.03.2017. 18:40 #632739

status: user
broj poruka: 6875
Onda dole kaze ZENA ga razbila, ima i do toga :)



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: re 06.03.2017. 18:43 #632740

status: user
broj poruka: 9384
Zesce ju je iznervirao :D
@djoko
Zena ga je kupila sama .)

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: 04.03.2017. 22:04
:: Ja sam pre nekoliko nedelja devojci kupio Redmi Pro i telefon je odlican!
::
:: 05.03.201
:: Vec je pokojni - taman sam ga nahvalio, a zena uspe da ga razbije pre par sati...
::
:: Evo odgovora :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Kinesko djubre 07.03.2017. 14:14 #632781

status: user
broj poruka: 1234
Ako nemate pare za iPhone, kupite Samsung ili Sony mobilni.
Ako nemate pare za Samsung ili Sony kupite LG.
Ako nemate pare za LG kupite bilo šta, ali ne kinesko đubre.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija Re: Kinesko djubre 07.03.2017. 14:27 #632782

status: user
broj poruka: 4016
ahahahahaha, popij pivo

evo ja kupio S5 za 420e, sad mogu da ga prodam za najvise 150e, supruga kupila redmi note 3 koji razbi moju 5 i izgubice na njemu i ako ga baci u kantu najvise 150e :D
sljaka vec dugo kao leptir, a kupljena su i 3 redmi note 2 koji isto rade kao prvog dana za razliku od mog samsunga, eto iz licnog iskustva...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499049
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=886910
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1375818

:: Ako nemate pare za iPhone, kupite Samsung ili Sony mobilni
:: Ako nemate pare za Samsung ili Sony kupite LG
:: Ako nemate pare za LG kupite bilo šta, ali ne kinesko đubre
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Kinesko djubre 07.03.2017. 14:44 #632785

status: user
broj poruka: 3346
Koji si ti prs od coveka.
Koristim Huawei Honor 7 i mnogo je dobar telefon i to za pare koje se nudio u startu - 300 jura. Cak stavise, telefon je toliko dobar, da ne poverujes koliko. Pride, FM radio i IR blaster. Tako da, ne lozi se mnogo na brendove. Zbog toga isti ti mogu uvaliti gluposti i krsh, a ti ces ostati lozana.


_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI 1060 Gaming X 6G/HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S/2Fan

:: Ako nemate pare za iPhone, kupite Samsung ili Sony mobilni
:: Ako nemate pare za Samsung ili Sony kupite LG
:: Ako nemate pare za LG kupite bilo šta, ali ne kinesko đubre
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb re:Kinesko djubre 07.03.2017. 14:51 #632786

status: user
broj poruka: 6875
Kakva prsotina....
Ali dobro daleko od toga da je jedini, milioni i milioni ispranih mozgova je tu pride, tako i doticne kompanije prave ogroman profit.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: @luja-88 07.03.2017. 23:28 #632821

status: user
broj poruka: 1620
Ispao joj iz krila dok je izlazila iz auta i puko je ceo ekran (ne samo staklo) reaguje na otisak prsta i cuje se poneki zvuk tako da radi, ali bez slike.

Telefon je bio u silikonskoj futroli koja fino obilazi oko svih ivica i imao je ono zastitno staklo al` je svejedno prso.

A devojka, zena, to ti sve isto...

Za koji dan narucujem ekran sa Alija pa cu ga srediti.
Jbg, samo steta sto u startu kosta 300, umesto 230€...

:: Cime i kako ga je razbila
::
:: Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
:: GPU:GTX 970 Gigabyte G
:: Ram:10 Gb Kingsto
:: SSD: Patriot 240gb +HDD 500g
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650
:: Keyboard: Natec RX2
:: Mouse: Razer Nag
:: Screen: ViewSonic 27
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 07.03.2017. 23:37 #632824

status: user
broj poruka: 563
Imam Xiaomi Mi4c i telefon je vrlo kvalitetan,bez ikakvih bagova,kupljen pre godinu dana u Kini...svaka preporuka za bilo koji telefon Xiaomi...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 07.03.2017. 23:49 #632826

status: user
broj poruka: 1038
Ja uzeh Redmi 3X za 107 jurija na Aliexpressu, ima sve sto mi treba.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs