Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Pad napona u mreži
STRANA 1 OD 1
imarkovic Pad napona u mreži 01.02.2017. 13:06 T64500

status: user
broj poruka: 18940
Ima li još neko problema sa padom napona u kući, stanu? Naravno da ima, pad napona je u celom gradu.
Ali, kod mene (naselje Višnjička banja, Lešće) je verovali ili ne napon od 154-156v, evo izmerio sam pre sat vremena, a ovo je slika od pre par dana.

http://oi68.tinypic.com/bfm6h2.jpg

Nisam znao da je moguće da zapravo nešto može i da radi na ovom naponu. Ne bih se ni setio da izmerim i da podnosim žalbu, da nije stala peć za grejanje, tj. gorionik za pelet. Neće da radi ispod 190v, zamisli.

Neko zna već, neko ne zna, ali zakon o energetici kaže:
`Operator prenosnog, odnosno distributivnog sistema (u daljem tekstu: operator sistema) dužan je da korisniku sistema omogući isporuku, odnosno preuzimanje električne energije, pod uslovima utvrđenim Zakonom o energetici (u daljem tekstu: Zakon), ovom uredbom, pravilima o radu prenosnog, odnosno distributivnog sistema (u daljem tekstu: pravila o radu) i pravilima kojima se reguliše kvalitet isporuke električne energije.

Operator sistema dužan je da održava napon u sistemu uz dopušteno odstupanje od ±10% nazivnog napona za sve naponske nivoe izuzev 400 kV, gde je dopušteno odstupanje od ±5% nazivnog napona.`


Dakle, 10% odstupanje, koja smejurija

Mačku o rep za moje i vaše pravo i način na koji se to rešava u ovoj državi, inače poslednje napisan zakon je iz 2014.

Posle podnete žalbe mail-om, došla je ekipa iz EPS-a, izmerili napon, zaklimali glavama i rekli: `Zaista, napon je izuzetno nizak`. Tada je bio 180v. Od tada je prošlo 7 dana. Ne očekujem da će odmah nešto da preduzmu, zapravo, po svemu sudeći ne mogu da očekujem da preduzmu ništa, jer to traje godinama. Ko će da finansira novi trafo, država? Važi.. Hoće, ako se digne celo naselje protiv njih, što se neće desiti nikad. Komšija koji ima restoran je uzeo UPS i to mu završava posao za peć, a šta ćemo sa veš mašinom, frižiderom i ostalim stvarima? Crkne, bacimo, kupimo drugo, nema veze.

Ja bih samo voleo da mi neko da savet, šta bih mogao da uradim u ovoj situaciji. Selidba u drugu državu nije opcija. Kako doći do novinara, ima li smisla uopšte da se čovek cima?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 01.02.2017. 13:27 #630462

status: user
broj poruka: 2936
Mozda vas prebacuju na 110v ,a nisu vam javili


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Ma ne valja Fluke :D 01.02.2017. 14:07 #630465

status: user
broj poruka: 5696
Nikad video takav napon. Definitivno su zakacili na trafo previse klijenata i on posustaje. Nije dobro skalirano a to nije prvi put. To je praksa u manje vise svim poludivljnim ili prigradskim naseljima, onim koja su raj za sivu gradnju, delidbu infrastrukture i slicno. Jesi li proverio sa komsijama kakvo je stanje?

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Ma ne valja Fluke :D 01.02.2017. 14:27 #630468

status: user
broj poruka: 18940
I komsije imaju isti problem, ali nemaju toliko vremena i volje da se smaraju da kucaju mail itd., niti za bilo sta drugo. Uglavnom ljudi su se pomirili, tu su gde jesu i nece da se smaraju.
Divlje gradnje ovde nema, uveliko je ozbiljno naselje, ne ulazim u to da li su ljudi legalizovali objekte, ja sam sa te strane pokriven, trafo je definitivno opterecen i natrpan.

@peki, jos malo pa ce moci da se bocne nesto americko


:: Nikad video takav napon. Definitivno su zakacili na trafo previse klijenata i on posustaje. Nije dobro skalirano a to nije prvi put. To je praksa u manje vise svim poludivljnim ili prigradskim naseljima, onim koja su raj za sivu gradnju, delidbu infrastrukture i slicno. Jesi li proverio sa komsijama kakvo je stanje
::
:: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 01.02.2017. 15:03 #630472

status: user
broj poruka: 1586
Vidi, uopste ne mora da znaci da je trafo preopterecen, tako moze da se manifestuje i da je trafo pri kraju radnog veka, da neki od provodnika koji ide od trafoa pocinje da nagoreva i sta sve ne... Mi smo u zgradi imali slican problem, Novi Beograd, i bili smo ubedjeni da je krivac za to sto nama trepne sijalica i napon drasticno padne kada se lift pokrene, to sto je na nasu podstanicu nakacen Maksi diskont pored zgrade, koji dok nije bio napralvjen, sv eje bilo ok. Medjutim, posle nekog vremena, cela zgrade je u trenutku ostala bez struje - konstatacija ljudi iz EPS-a - zviznuo trafo u zgradi, dotrajao, u radu jos od 1975-e godine. Zamenili novim, vec par godina je napon zakucan na 220-230max, iako sm ojedina zgrada koja ima dodatnog potrosaca nakacenog, tj ceo maksi diskont.

Dok smo bili podstanari u Zemunu saznali smo da je za stanice prakticno zaduzen grad, EPS moze samo da kaze, valja-ne valja, jer u kraju je stanica redovno izbijala osigurace koliko je bila opterecena leti kada se upale klime. Naucili smo je po zujanju kada ce da izbaci. :D

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Ma ne valja Fluke :D 01.02.2017. 15:31 #630473

status: user
broj poruka: 914

Kod mene je isto bilo na R fazi jer su monofazne potrosace kacili samo na tu fazu. Dok nisu razmestili jos trafoa koji su okaceni na bandere, jedino resenje za osetljive uredjaje je bio UPS sa AVR-om...

:: I komsije imaju isti problem, ali nemaju toliko vremena i volje da se smaraju da kucaju mail itd., niti za bilo sta drugo. Uglavnom ljudi su se pomirili, tu su gde jesu i nece da se smaraju.
:: Divlje gradnje ovde nema, uveliko je ozbiljno naselje, ne ulazim u to da li su ljudi legalizovali objekte, ja sam sa te strane pokriven, trafo je definitivno opterecen i natrpan
::
:: @peki, jos malo pa ce moci da se bocne nesto americko
::
::
:: :: Nikad video takav napon. Definitivno su zakacili na trafo previse klijenata i on posustaje. Nije dobro skalirano a to nije prvi put. To je praksa u manje vise svim poludivljnim ili prigradskim naseljima, onim koja su raj za sivu gradnju, delidbu infrastrukture i slicno. Jesi li proverio sa komsijama kakvo je stanje
:: ::
:: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 01.02.2017. 15:57 #630475

status: user
broj poruka: 2155

Eto kod mene do pre 10 godina kada su promenili zice i bandere u ulici, napon je znao zimi da padne na 120 volti, i ja tu nista nisam mogao.

Zvao sve zivo u EPS-u i naravno niko nije mogao da mi pomogne. Jedino dispecar kad hoce posalje ekipu u trafo stonicu ( koja je od mene udaljena 800-1000 metra ) oni tamo nesto cacnu i napon poraste na 180 volti.

Salio sam se sa dispecarem da obori napon za jos 10 volti ( na 110 ) i da promeni frekfenciju pa da stavim uredjaje na Americki standard da rade.

Kada su odradili rekonstrukciju ulice, sad mi je napon od 220-230 volti i to zakucan, sad imam problem sto stare sijalice crkavaju ko lude.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 01.02.2017. 16:11 #630478

status: user
broj poruka: 2351
...jos da izmeris frekvenciju da vidis dal stvarno prebacuju na 110 :)

Salu na stranu, ali ovo je tuzno...

Pozz...

___________________________

...I sense you young padawan...

Intel i7 4790k
Asus Sabertooth Z97 Mark 2
AMD R9 280x
4x 4GB DDR3 1.6GHz
1x 120GB SSD
1x 750GB SATA II
1x 3TB SATA III
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Ma ne valja Fluke :D 01.02.2017. 22:02 #630524

status: user
broj poruka: 18940
Pa nista, onda resenje je da promenim celu infrastrukturu mreze u kuci i metnem ups/AVR od 10k eura za celu kucu.. Sto je najgore, docekala bi me karma, da posle toga dodju iz EPSa i rekonstruisu celu mrezu, to bi bilo bajno-sjajno


::
:: Kod mene je isto bilo na R fazi jer su monofazne potrosace kacili samo na tu fazu. Dok nisu razmestili jos trafoa koji su okaceni na bandere, jedino resenje za osetljive uredjaje je bio UPS sa AVR-om..
::
:: :: I komsije imaju isti problem, ali nemaju toliko vremena i volje da se smaraju da kucaju mail itd., niti za bilo sta drugo. Uglavnom ljudi su se pomirili, tu su gde jesu i nece da se smaraju.
:: :: Divlje gradnje ovde nema, uveliko je ozbiljno naselje, ne ulazim u to da li su ljudi legalizovali objekte, ja sam sa te strane pokriven, trafo je definitivno opterecen i natrpan
:: ::
:: :: @peki, jos malo pa ce moci da se bocne nesto americko
:: ::
:: ::
:: :: :: Nikad video takav napon. Definitivno su zakacili na trafo previse klijenata i on posustaje. Nije dobro skalirano a to nije prvi put. To je praksa u manje vise svim poludivljnim ili prigradskim naseljima, onim koja su raj za sivu gradnju, delidbu infrastrukture i slicno. Jesi li proverio sa komsijama kakvo je stanje
:: :: ::
:: :: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Moooooolim 01.02.2017. 22:10 #630526

status: user
broj poruka: 9460
Kakvih 10k eur za UPS.
Uzmi produzni i upaljac u trafici i imas free, Ne placaj bagri...
http://www.haber.ba/wp-content/uploads/2015/05/upaljac-i-produzni-kabel-ako-ovo.jpg

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: Re: Ma ne valja Fluke :D 01.02.2017. 22:38 #630531

status: user
broj poruka: 914
Nije ti valjda na svim fazama tako bedan napon? Bojleru ,sporetu,grejalicama sem duzeg grejanja nista nece da fali, stavis na frizider/zamrzivac,komp ,tv na upseve jedino masina za ves sto je veci potrosac. Siguran sam da imas bar jednu iznad 200V...
A to sto kazes za kupovinu velikog upsa je 100% tacno jedino marfi ne omane
@gilopile zaboravio si da stavis


:: Pa nista, onda resenje je da promenim celu infrastrukturu mreze u kuci i metnem ups/AVR od 10k eura za celu kucu.. Sto je najgore, docekala bi me karma, da posle toga dodju iz EPSa i rekonstruisu celu mrezu, to bi bilo bajno-sjajno
::
::
:: ::
:: :: Kod mene je isto bilo na R fazi jer su monofazne potrosace kacili samo na tu fazu. Dok nisu razmestili jos trafoa koji su okaceni na bandere, jedino resenje za osetljive uredjaje je bio UPS sa AVR-om..
:: ::
:: :: :: I komsije imaju isti problem, ali nemaju toliko vremena i volje da se smaraju da kucaju mail itd., niti za bilo sta drugo. Uglavnom ljudi su se pomirili, tu su gde jesu i nece da se smaraju.
:: :: :: Divlje gradnje ovde nema, uveliko je ozbiljno naselje, ne ulazim u to da li su ljudi legalizovali objekte, ja sam sa te strane pokriven, trafo je definitivno opterecen i natrpan
:: :: ::
:: :: :: @peki, jos malo pa ce moci da se bocne nesto americko
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Nikad video takav napon. Definitivno su zakacili na trafo previse klijenata i on posustaje. Nije dobro skalirano a to nije prvi put. To je praksa u manje vise svim poludivljnim ili prigradskim naseljima, onim koja su raj za sivu gradnju, delidbu infrastrukture i slicno. Jesi li proverio sa komsijama kakvo je stanje
:: :: :: ::
:: :: :: :: `Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffe
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Re: Re: Ma ne valja Fluke :D 01.02.2017. 22:45 #630532

status: user
broj poruka: 18940
Pa naravno, na svim fazama je pad napona i to se primecuje itekako.
Sporet, ok nema veze, ali drasticno slabije se greje ringla/rerna.
Frizider, na njemu pise da radi min. na 210-230v, tako da...
Grejalice nemam u kuci, a za komp me boli uvo da stavljam bilo sta, nikad to nisam imao niti cu, imam kvalitetno napajanje i APC zastitnu letvu, vise mi ne treba. Uostalom, napajanje nece da pravi problem nikad ako je kvalitetno, uradjeno je da moze da radi na dosta nizim naponima.

Ves masina vecinom uopste ni ne radi, ima zastitu i samo izbaci poruku i stopira.
200v kada imam, ja pevam od srece.


:: Nije ti valjda na svim fazama tako bedan napon? Bojleru ,sporetu,grejalicama sem duzeg grejanja nista nece da fali, stavis na frizider/zamrzivac,komp ,tv na upseve jedino masina za ves sto je veci potrosac. Siguran sam da imas bar jednu iznad 200V..
:: A to sto kazes za kupovinu velikog upsa je 100% tacno jedino marfi ne omane
:: @gilopile zaboravio si da stavis
::
::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ma ne valja Fluke :D 02.02.2017. 00:33 #630537

status: user
broj poruka: 914
e jbg stvarno pat pozicija ja sam imao na jednoj pa je palo neko prevezivanje na spratnoj tabli za osigurace i par upsa resilo stvar. Sada je jos samo APC 1200 u funkciji... Salji poruke svima eps-u,medijima, vlastima svaki dan pre ili kasnije ce se neko javiti...
JBG ja sam 2 puta cekao kod Mihajlovicke na razgovor blizu Beogradjanke od 2 ujuutru da mi kreteni dozvole da platim dug za struju i prikace je koji se vodio na pokojnog caleta...


:: Pa naravno, na svim fazama je pad napona i to se primecuje itekako.
:: Sporet, ok nema veze, ali drasticno slabije se greje ringla/rerna
:: Frizider, na njemu pise da radi min. na 210-230v, tako da..
:: Grejalice nemam u kuci, a za komp me boli uvo da stavljam bilo sta, nikad to nisam imao niti cu, imam kvalitetno napajanje i APC zastitnu letvu, vise mi ne treba. Uostalom, napajanje nece da pravi problem nikad ako je kvalitetno, uradjeno je da moze da radi na dosta nizim naponima
::
:: Ves masina vecinom uopste ni ne radi, ima zastitu i samo izbaci poruku i stopira
:: 200v kada imam, ja pevam od srece
::
::
:: :: Nije ti valjda na svim fazama tako bedan napon? Bojleru ,sporetu,grejalicama sem duzeg grejanja nista nece da fali, stavis na frizider/zamrzivac,komp ,tv na upseve jedino masina za ves sto je veci potrosac. Siguran sam da imas bar jednu iznad 200V..
:: :: A to sto kazes za kupovinu velikog upsa je 100% tacno jedino marfi ne omane
:: :: @gilopile zaboravio si da stavis
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Nisam siguran koliko će tu UPS da reši stvar, pa 02.02.2017. 01:13 #630541

status: user
broj poruka: 4228
makar imao i AVR. Situacija nije povremena, već hronična, pa bi imao dosta reklamacija na UPS.

Sećam se da je drugar imao probleme sa crkavanjem frižidera u Kotežu (kod Krnjače), pa je morao da postavi stabilizatore. To mu je rešilo problem.

Na žalost, dok žalbe ne budu masovnije, to će se tretirati kao izolovan slučaj i neće preduzeti ništa da bi uradili svoj posao, odnosno, sredili to da valja.

Inače, sećam se da je za vreme bombardovanja u bivšoj firmi sijalica svetlela normalno, sve dok napon nije pao na 110V. Baš sam pratio i, naravno, nisam mogao nigde da primetim kada se tačno promenio intenzitet svetla, ali se promene napona `na dole` nekad ne mogu lako primetiti.

Problem sa divljom gradnjom postoji svuda. Investitori završe zgradu, prodaju stanove, pa tek onda nabavljaju potrebne dozvole. U međuvremenu je struja slabija, grejanje slabije, vodovodne cevi pucaju, a pritisak slabiji. Ko zna zbog čega.... Čast izuzecima.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Korektor napona - podiže napon od 100V, a spušta sa 260V... 02.02.2017. 01:26 #630542

status: user
broj poruka: 10985
2000VA - 90E
3000VA/2,2kW SERVO-DIGITALNI-190E

https://is.gd/WqH66A


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Nisam siguran koliko će tu UPS da reši stvar, pa 02.02.2017. 01:31 #630543

status: user
broj poruka: 18940
Razumem da je tvoj drugar resio stabilizatorima, ali zaboravljas da ti stabilizatori drasticno VISE trose struje, oni konstantno vuku struju da bi mogli adekvatno da ispeglaju napon.. Zamisli sad za svaki uredjaj po stabilizator, ja i ovako placam struju fino, nemam zelju iskreno da mi se racun jos vise povecava.

Druga stvar koju zaboravljate, osciliranje napona na dole znaci VECA potrosnja elektricne energije u smislu da bojleru pod niskim naponom treba mnogo vise angazovanja da zagreje vodu, i tako svakog dana, meseca, gomilaju se pare EPS-u po potrosenim radnim satima, a mi tu nista ne mozemo da preduzmemo, jer narod mrzi da se probude i udruze, dignu protiv lopova.
Verovatno ste culi za skorasnji incident vezano za naplatu posle nove godine, gospoda produzili odmor i ljudima obracunali crvene zone, digli su paniku i naravno posle su morali da vracaju pare.

@torto, hvala na linku, ovo je ono sto meni treba, barem da se obezbedim za sledecu sezonu i dalje, trebace mi samo za grejanje.


:: makar imao i AVR. Situacija nije povremena, već hronična, pa bi imao dosta reklamacija na UPS.
::
:: Sećam se da je drugar imao probleme sa crkavanjem frižidera u Kotežu (kod Krnjače), pa je morao da postavi stabilizatore. To mu je rešilo problem
::
:: Na žalost, dok žalbe ne budu masovnije, to će se tretirati kao izolovan slučaj i neće preduzeti ništa da bi uradili svoj posao, odnosno, sredili to da valja
::
:: Inače, sećam se da je za vreme bombardovanja u bivšoj firmi sijalica svetlela normalno, sve dok napon nije pao na 110V. Baš sam pratio i, naravno, nisam mogao nigde da primetim kada se tačno promenio intenzitet svetla, ali se promene napona `na dole` nekad ne mogu lako primetiti
::
:: Problem sa divljom gradnjom postoji svuda. Investitori završe zgradu, prodaju stanove, pa tek onda nabavljaju potrebne dozvole. U međuvremenu je struja slabija, grejanje slabije, vodovodne cevi pucaju, a pritisak slabiji. Ko zna zbog čega.... Čast izuzecima.
::
:: Pozdrav
::
:: Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Nažalost, ne zaboravljam, ali 02.02.2017. 01:37 #630545

status: user
broj poruka: 4228
koje je rešenje?

Sam čovek može, ali jako teško, da postigne nešto u borbi protiv organizovanog javašluka i pljačke.

Nišlije su dale dobar primer kako se dobrim organizovanjem staje na put sistemskom monopolu.

Žao mi je što vam se to dešava. Čovek pomisli da su to dešavanja iz nekog.... 20.veka.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed U neka ``stara dobra vremena`` (stara za svakoga, dobra kako za koga :-))... 02.02.2017. 02:08 #630546

status: user
broj poruka: 10985
imao sam jedan ``domaci`` uredjaj te vrste (Iskra?, Ei? Cajavec?) sa 500W deklarisane snage. Koristio sam ga, uglavnom, preko zime, kada su oscilacije u naponu bile vece (komsiluk se grejao TA pecima, moja porodica je bila ``naftaska``) za stabilizaciju napona napajanja televizora (behu to oni prvi kolor CRT televizori, jako osetljivi na pad napona).

Firma na onom linku isporucuje modele do 7,2KW snage (500E)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: U neka ``stara dobra vremena`` (stara za svakoga, dobra kako za koga :-))... 02.02.2017. 10:37 #630555

status: user
broj poruka: 18940
Kad se setim tih dobrih vremena, bio sam jako mali, ali se secam kada smo se grejali na naftu, jos uvek mi stoji cisterna u supi zauzima pola supe, beskorisna je sada sa ovim cenama. To je bio spas...


:: imao sam jedan ``domaci`` uredjaj te vrste (Iskra?, Ei? Cajavec?) sa 500W deklarisane snage. Koristio sam ga, uglavnom, preko zime, kada su oscilacije u naponu bile vece (komsiluk se grejao TA pecima, moja porodica je bila ``naftaska``) za stabilizaciju napona napajanja televizora (behu to oni prvi kolor CRT televizori, jako osetljivi na pad napona)
::
:: Firma na onom linku isporucuje modele do 7,2KW snage (500E)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Igore 02.02.2017. 12:51 #630567

status: user
broj poruka: 2936
Postoji odeljenje za zalbe.Postoji standard EN 50160:2012 .Po tom standardu duzni su kad napises zahtev da stave uredjaj koji ce meriti neprekidno 7 dana oscilacije napona.
I ovo je na tvojoj strani: http://bit.ly/2kkI0A1
Jedino ako nije neka divlja gradnja do jaja,oni znaju sta je pa ih boli uvo.

Ima nesto sto i nisi bas upravu:

`Druga stvar koju zaboravljate, osciliranje napona na dole znaci VECA potrosnja elektricne energije u smislu da bojleru pod niskim naponom treba mnogo vise angazovanja da zagreje vodu, i tako svakog dana, meseca, gomilaju se pare EPS-u po potrosenim radnim satima, a mi tu nista ne mozemo da preduzmemo, jer narod mrzi da se probude i udruze, dignu protiv lopova.`

Ne placas ti struju u amperima.



Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Igore 02.02.2017. 14:07 #630578

status: user
broj poruka: 18940
Banalan primer, hoces da kazes da ako ringla radi duze na niskom naponu u odnosu na normalan, da ja isto placam?
Bojleru ako treba duze vremena na niskom naponu u odnosu na normalan da zagreje vodu, ja isto placam?
I sve ostalo?

Daj boze da je tako, ali nekako mi nije logicno.

`Divlja gradnja`, ne razumem sta to znaci, divlje? Kako neko moze od EPS-a da dobije struju divlje, ako je sve regularno prijavljeno, placeno i legalizovano?

Hvala za link, prostudiracu kad budem imao vremena.

::
::
:: Ima nesto sto i nisi bas upravu
::
:: `Druga stvar koju zaboravljate, osciliranje napona na dole znaci VECA potrosnja elektricne energije u smislu da bojleru pod niskim naponom treba mnogo vise angazovanja da zagreje vodu, i tako svakog dana, meseca, gomilaju se pare EPS-u po potrosenim radnim satima, a mi tu nista ne mozemo da preduzmemo, jer narod mrzi da se probude i udruze, dignu protiv lopova.
::
:: Ne placas ti struju u amperima
::
::
::
:: Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 Re: Re: Igore 02.02.2017. 14:12 #630579

status: user
broj poruka: 587
Nizi napon,niza snaga,duze radi na manjoj snazi,a potrosnja u KWh je ista...
Snaga je: P=U*I,a potrosnja P*t (snaga puta vreme)...
A ako ti je kuca legalna,kao i prikljucak,ponesi sliku sa sobom,pravo u ED i kazi da ces da ih tuzis ako ne srede to i videces kako ce da probaju da srede situaciju...
Sto rekose kolege iznad,problem je ako je naselje divlja gradnja...

AMD Phenom II 960T @ 3.6GHz/Titan NK35TZ/6GB DDR2 @ 800MHz
Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/Powercolor HD5750
LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager/Windows 8.1 Pro x64
LG W2240S-PN + Skyworth 32E3000


:: Banalan primer, hoces da kazes da ako ringla radi duze na niskom naponu u odnosu na normalan, da ja isto placam
:: Bojleru ako treba duze vremena na niskom naponu u odnosu na normalan da zagreje vodu, ja isto placam
:: I sve ostalo
::
:: Daj boze da je tako, ali nekako mi nije logicno
::
:: `Divlja gradnja`, ne razumem sta to znaci, divlje? Kako neko moze od EPS-a da dobije struju divlje, ako je sve regularno prijavljeno, placeno i legalizovano
::
:: Hvala za link, prostudiracu kad budem imao vremena
::
:: ::
:: ::
:: :: Ima nesto sto i nisi bas upravu
:: ::
:: :: `Druga stvar koju zaboravljate, osciliranje napona na dole znaci VECA potrosnja elektricne energije u smislu da bojleru pod niskim naponom treba mnogo vise angazovanja da zagreje vodu, i tako svakog dana, meseca, gomilaju se pare EPS-u po potrosenim radnim satima, a mi tu nista ne mozemo da preduzmemo, jer narod mrzi da se probude i udruze, dignu protiv lopova.
:: ::
:: :: Ne placas ti struju u amperima
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Igore 02.02.2017. 15:31 #630585

status: user
broj poruka: 18940
Ok, sad je jasnije, hvala.
Znaci da odem u distribuciju i da im bas tako zapretim da cu da ih tuzim. Ja imam nekog ko radi tamo, ali bojim se da moja pretnja nece njih da dodirne uopste.. Mogu da dodjem samo do onih sto rade na salterima, a njih savrseno boli uvo.


:: Nizi napon,niza snaga,duze radi na manjoj snazi,a potrosnja u KWh je ista..
:: Snaga je: P=U*I,a potrosnja P*t (snaga puta vreme)..
:: A ako ti je kuca legalna,kao i prikljucak,ponesi sliku sa sobom,pravo u ED i kazi da ces da ih tuzis ako ne srede to i videces kako ce da probaju da srede situaciju..
:: Sto rekose kolege iznad,problem je ako je naselje divlja gradnja..
::
:: AMD Phenom II 960T @ 3.6GHz/Titan NK35TZ/6GB DDR2 @ 800MH
:: Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/Powercolor HD575
:: LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager/Windows 8.1 Pro x6
:: LG W2240S-PN + Skyworth 32E3000
::
::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re: Re: Re: Re: Igore 02.02.2017. 17:18 #630591

status: user
broj poruka: 2936
Kulturan si na forumu,verovatno si takav i u prirodi nema sta da pretis.Tvoje je samo da podneses pismeni zahtev lokalnoj distribuciji,ako imas plus neki dokaz jos bolje po tebe.Dobijes overenu fotokopiju zahteva i sacekas.Ako se ne pojave postupis kao po linku koji sam ti okacio.Nista vise.Sve mozes da resis samo malo vremena i strpljenja.


Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C


:: Ok, sad je jasnije, hvala
:: Znaci da odem u distribuciju i da im bas tako zapretim da cu da ih tuzim. Ja imam nekog ko radi tamo, ali bojim se da moja pretnja nece njih da dodirne uopste.. Mogu da dodjem samo do onih sto rade na salterima, a njih savrseno boli uvo
::
::
:: :: Nizi napon,niza snaga,duze radi na manjoj snazi,a potrosnja u KWh je ista..
:: :: Snaga je: P=U*I,a potrosnja P*t (snaga puta vreme)..
:: :: A ako ti je kuca legalna,kao i prikljucak,ponesi sliku sa sobom,pravo u ED i kazi da ces da ih tuzis ako ne srede to i videces kako ce da probaju da srede situaciju..
:: :: Sto rekose kolege iznad,problem je ako je naselje divlja gradnja..
:: ::
:: :: AMD Phenom II 960T @ 3.6GHz/Titan NK35TZ/6GB DDR2 @ 800MH
:: :: Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/Powercolor HD575
:: :: LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager/Windows 8.1 Pro x6
:: :: LG W2240S-PN + Skyworth 32E3000
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Igore 02.02.2017. 19:32 #630603

status: user
broj poruka: 18940
Naravno, kultura i pozitivna energija izbija iz mene na sve strane

Nisam jos uvek procitao tekst sa linka, ali dobio sam informaciju iz internog izvora EPS-a da posaljem email sa zahtevom, i sve ostalo, odradio sam sve regularno i na maksimalno kulturnom nivou, kao sto sam napisao, bili su terenci iz EPS-a kod mene i merili napon, utvrdivsi da je zaista mnogo los, dalje nisam imao kontakt sa njima, rekli su mi da ce preduzeti sve mere koliko je to moguce i da moraju da odgovore na moj mail, to je to.

Regulator cu svakako morati da uzmem, za ne daj boze, i to ovaj kvalitetniji sa linka.

:: Kulturan si na forumu,verovatno si takav i u prirodi nema sta da pretis.Tvoje je samo da podneses pismeni zahtev lokalnoj distribuciji,ako imas plus neki dokaz jos bolje po tebe.Dobijes overenu fotokopiju zahteva i sacekas.Ako se ne pojave postupis kao po linku koji sam ti okacio.Nista vise.Sve mozes da resis samo malo vremena i strpljenja
::
::
:: Hero 8,6700K,H-100,Predator 16GB,390X,Nitro 850,HyperX 120GB,U7,7C
::
::
:: :
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs