Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
HP 450 G3 problem sa punjačem i baterijom
STRANA 1 OD 1
cibic HP 450 G3 problem sa punjačem i baterijom 13.03.2017. 16:49 T64680

status: user
broj poruka: 105
Kupio sam novi Laptop HP 450 G3 i imam sledeći problem.

Laptop savršeno radi sa baterijom, savršeno radi sa punjačem. Međutim kada je baterija u njemu i kada se poveže punjač radi nekoliko minuta i ugasi se. Kada ga uključim, nekada uspe da se podigne win, nekada se već tokom učitavanja ugasi.

Da li je neko imao sličan problem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes cini mi se 13.03.2017. 19:29 #633097

status: user
broj poruka: 492
da ti se ne mirisu baterija i punjac. imam taj laptop na poslu i da kucnem dosad nije bilo problema. moguce je da je do tog dela na kablu sto ulazi u laptop tu ima neki senzor ako se dobro secam pa izgleda je nesto sjebano. mada s obzirom da je nov ja bih to dao na servis dok je pod garancijom


CPU : Intel i5 3570K + Noctua NH-D14
MB : Asus Maximus V Gene
RAM : Patriot IEM 8GB @ 1600 MHz
PSU/CASE : CM M2 Silent Pro 620W + CM Storm Enforcer
HDD/SDD : WD Caviar Blue 640GB + Intel 520 Series 120 GB
GPU : Gigabyte GTX980Ti G1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapro re 13.03.2017. 20:08 #633098

status: user
broj poruka: 92
ja imam taj lap kuci i nije mi se tako nesto desavalo, ali je neko ovde cini mi se @gilopile navodio da postoji neka fora u vezi toga


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC A da ti to lepo odneses na reklamaciju... 13.03.2017. 22:11 #633104

status: user
broj poruka: 9380

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cibic Re:A da ti to lepo odneses na reklamaciju... 13.03.2017. 23:11 #633109

status: user
broj poruka: 105
Firmin laptop, neće da šalju jer dugo traje...a da kupe novi kada se ovaj vrati stajao bi, svi gledaju da štede .)


ja mislim da je to problem do SW. Neka nekompatibilnost ili power settings. Da smem da čačkam kako hoću ja bih se igrao, ali...zato sam pisao ovde...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Ma da, klasika 13.03.2017. 23:37 #633111

status: user
broj poruka: 1368
Sto da kupuju osnovno sredstvo za rad koje kosta cca 50000 kad mu se odbije PDV (firme ne placaju PDV na kompove, for your info), nego sistem ko te j..., snalazi se sam, izmajmunisi nesto kako znas i umes u svojoj reziji pa jos budi kriv ako ga sjebes i ostani bez plate na kraju zbog toga.
A moja sveca u svapskoj firmi lepo Fujitsu Lifebook, kuciste od magnezijumove legure, mozes da opalis metak iz CZ99 u njega rikosetirace ti u plafon ili gde vec, kad crkne sutra odmah novi i vozi misko, nema kod svaba zezanja. A takav lap ne kosta kod nas 50k kad se odbije PDV, nego brat bratu jedno 150k i vise. Jbg, nemac je cudo, a nas gazda velikosrbin feudalac ce pre da ti kupi jedno poduze uze nego tebi sredstvo za rad iako mu pravis 10 puta vise prihoda nego sto te plati.
I posle kriv neki Milosevic, pa se dizu revolucije, pali skupstina i pravi haos.
Samo da naucim Deutsch - Wien ili Berlin pa sta bude, neka budem i gradjanin 10tog reda, makar cu da uzimam vise od 98% programera cvikerasa i ostalih mucenika.

EDIT: Jos da je svemocni 450 G4 u pitanju (vadjenje baterije je jednako mucno kao analni sex sa Lexingtonom Steel-om pri cemu je nebitno da li si gay) pa gazdi kazes ``znate, mora da se napuni baterija, ne moze na punjacu da radi, gasi se...`` e onda gazda pozove Milunku (ne mislim na ovdasnjeg clana) da istambura resenje... o otkazu ugovora o radu. Brze, bolje ili kako vec ono bese?

EDIT2: Sad citam tvoj prvi post gde kazes KUPIO SAM pa posle dva odgovora odjednom firmin, pa to dugo traje pa svi stede? E si bato ti u vinklu majke ti? Vidi, nema tu sta da traje nego ili nov punjac ili nova baterija ili sve novo, sta tu ima da se razmislja, kakvi bre power settingsi i gluposti? Kakav crni softver? Razmisljanje na nivou crkla sijalica ali kad zamenim drugom onda radi svetlo dok ne pritisnem prekidac ponovo. Svasta.


Boj ne bije F-22 Raptor već boj bije S-500 u junaka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cibic Re:Ma da, klasika 14.03.2017. 00:09 #633115

status: user
broj poruka: 105
Jel ovaj forum vezan za tehničke probleme ili je postalo svratište gde svako leči svoje komplekse i hirove?

Pisao sam ovde jer znam da ima ljudi koji zaista znaju i koji će pomoći, predpostavljam prestali su da pišu jer se sve teme svedu na prepirku i `skrnavljenje`...

Ja nemam ništa loše da kažem za gazdu. Što se računara tiče, problem je u tome što 3 dana izgubiš dok instaliraš sve šta je potrebno i podesiš sve prečice. Nije problem u parama i nije sve u novcu. Ali već kada sam se pomučio da podesim sve zašto bih opet radio ako postoji rešenje.

Ne razumem da li je cilj imati što više ostavljenih besmislenih poruka da bi pored imena pisalo ili ostaviti komentar koji će pomoći nekome sada a nekome za 3,5, 7, 10 meseci?!?!?!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Resio ili ne 14.03.2017. 03:15 #633119

status: user
broj poruka: 3466

Ghost svega toga kompletno namestenog i uzmi isti racunar novi i vrati sve nazad za 3min :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 14.03.2017. 10:55 #633132

status: user
broj poruka: 2998
Zar nema onaj period od 7 dana ili koliko za vracanje robe i sve to?



Ne deluje da je softver i ja ne bih cackao sam da ne bih `spalio` nesto. Elektronika bayerije se zaglupi, kratak spoj mozda, gremlini?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.03.2017. 11:07 #633133

status: user
broj poruka: 9460
Mislim da je falicna baterija.
Javi sta se desava kada udjes u BIOS i onda ukljucis punjac. Da li se onda ugasi nakon par min?
Imas li kakvu opciju u BIOS-u za kalibraciju batt?

Ako se ne ugasi u BIOS-u, podigni Live Linux sa fleske i vidi sta se tu desava...Ako se gasi i u BIOS-u, baterija no ok.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Hteo ne hteo, moraces da ga saljes 14.03.2017. 11:45 #633138

status: user
broj poruka: 9380
Jer to nije SW problem, niti jednostavan HW.
Jedino ako ustanovis da je do baterije, onda mozes da kupis drugu.

macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs